Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

eviska83
29. apr 2009

ahojky,
magisa- gratulujeeeeem 😀 :- 😀 😀
zmrzka- myslis ze Kristy Love je este stale zahlienena? to sa mi zda velmi dlho ,zvycajne to trva 2-3dni.zvracia po jedle?nestikuta?
baby mne islo odsavat aj rucnou odsavackou, ale kedze som musela odsavat castejsie aby som mala viac mliecka tak mi MM kupil elektricku.Stale sice 80£ ale odsavanie je ovela jednoduchsie a hlavne rychlejsie,ale pokial nemienite odsavat kazdy den tak je to zbytocna investicia.
peppapig- sikovnicu mas doma 😉 😉 😉

zmrzka1
29. apr 2009

eviska -- mala tusim aj dneska este hlieny trochu ,ale myslim ,ze uz je to na ustupe,pred tym ako ich isla vyvracat tak vrieskala ako blazon az sa zachadzala chudiatko od placu 😢
po jedle grgne a niekedy jej aj vysplechne ,myslim ,ze dost casto a ano mava stikavku.. co to znamena?

zmrzka1
29. apr 2009

peppapig-- no ako som odpovedala eviske myslim ,ze je to na ustupe s tym mucusom ,myslim ,ze mi zral nervy uz dost dlho 😠 ... nikto mi nic neporadil uvidim zajtra ci to bude pokracovat ,ale dnes sme boli v asde a zaregistrovat malu a ta spala cely den -tak mozno to preslo lebo inak len tak zacala plakat ked to islo na nu ,ze mala zvracat a nie a nie prestat ,tak hadan (klopem na drevo) prechadza...

tak uz mame aj certifikat 😀 😀 😀
chceli sme jej dat meno iba kristy ,ale na koniec mne sa zda nezvycajne a pekne aj to love takze som rozhodla ,ze to bude jej krsne meno cele ako to je Kristy-Love uz len vymyslet kam si to dam vytetovat lebo momentalne ma nenapada ktore miesto je to nejvhodnejsie 🙂

eviska83
30. apr 2009

Zmrzka- mala moze mat reflux.Aj nasa ho ma.Skus ju polohovat ,teda davat do zvysenej polohy priblizne 30stupnovy uhol.Ja mam podlozeny matrac v postielke vankusom.Po jedle ju drz zvysle co najdlhsie a mozes ju dat aj do autosedacky tak na pol hod.po jedle.
Existuju aj mliecka na zahustenie aby tolko nezvracala ,ale nasa nezvracia az tak vela ,len stale grga aj 1-2 hod.po jedle a je nepokojna.(pali ju zaha)
Mala by pit mensie mnozstva a casto ,ale min. by mala byt pauza 1.5hod.Nasa stale pol hod.hlada a vyzera to akoby mala hlad ,ale to chce splachnut tu kyselinu.
Ale neboj sa mava to vela deti nieje to nic vazne pokial priberate ,vacsinou to trva do 3-4 mes.

zmrzka1
30. apr 2009

neviem ci by to mohla mat nie som si ista ona zvracia iba tak trochu a dnes z nej vyletelo strasne vela toho mucusu tak teraz neviem ci to este stale nema z toho,ale uz je to dost dlho v noci v pohode vygrga sa pojedle a spi dlho ... inak grga nasa ,ale neviem presne v akych intervaloch niekedy len tak ako keby tlacila vyzera,ale pritom nic nejde von -ja nemam ponatia co to moze byt 🙄

magisa
30. apr 2009

ajoj holky,

tak jsem si nasla mezi kojenim trosku casek a dala nejake fotecky do albumu 😵

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Dneska byla opet u mne porodni baba na kontrole...brala mu krev z paticky, tak jsem si to radne obrecela...
Maly mi zchudnul na 3.64 kg , neni se cemu divit s tim mym kojenim..Porad kojim jen z jednoho prsu, to druhe mam nalite a je jak kamen, ale pomalu se snazim z neho odstrikavat /zatim porad jen rucne/ odsavackou mi to nejde vubec. Dneska se nam konecne podarilo koupit v obchode ty silikonove kloboucky, tak uvidim jake to bude kojit pres ne, aspon do te doby, nez se mi ta jedna bradavka zahoji /mam ji uplne krvavou/ a tu druhou nemuzu ani najit pres to jak mam nalite to prso...maly se na neho nemuzu vubec prisat...

No nic jdu na odstrikavani a pak vzbudim zlaticka a nakojim ho k spokojenosti 😝

zmrzka1
30. apr 2009

magisa--zlatucky je malicky 😎
a ako spinka? a ako sa mu paci doma? uz ste boli aj vonku na prechadzku?

dadush
30. apr 2009

ahojte baby, mozem par otazok? zijete v uk?? chcem sa spytat aky je postup tu v uk ked zistis ze si tehotna? mam na mysli kedy zacinaju vysetrenia, dik za odpoved

iwanka
30. apr 2009

dadush, tak urobis si test a ked zistis, ze si tehu pojdes k GP a ten ta odporuci k midwife, tam budes chodit ako treba. Okrem toho pojdes 2 krat na scan, asi v 13tt a potom v 20tt. Krv mi brali pocas tehu 2krat. Vnutorne sa tu nevysetruje ak nie su problemy. Na tych prehliadkach s midwife sa mera tlak a prehmatava brucho.
Ak je potrebna pomoc aj mimo tych stretnuti, alebo ak bz nastalo krvacania, tak tu davaju tel. cisla, kde sa moze v pripade emrgency volat.

U mna to bolo takto. 🙂

peppapig
30. apr 2009

Ahojte,

gratulujeme male Kristy k obcanstvi 🙂 🙂 zmrzi, me taky napadlo, zda nema mala reflux, ale nechtela jsem te strasit, vsak vis nejlepe, jak se ji vede 😵 Mucus je ze blinka hlen/hleny?? Nebo M blinkala jen vodu a to jeden/dva dny, tak ja nevim. Co ti na to rekla midwife a HV?

magisa, jak uz jsem psala Willinek je krasavec!!! Jeste jsem ti chtela napsat, ze je to teda peknej chlapik, skoro 4kg wow. To, ze schudl, je v poradu, vsechny mimca ztrati porodni vahu a za tyden to maji zpet, uvidis. M me zhubla 12% vahy, coz bylo uz moc ne je dobre, ale nabrala to zpet. S tim kojenim je mi to lito, ale ono se to rozbehne uvidis. Kurnik, ale ta midwife by ti mela pomoct a ne ze ti nerozumela 😠 Musis do ni hustit a hustit, asi je hlucha. Nemas moznost jit do nejake 'kojici' skupinky, trebas od surestart ci v porodnici vetsinou byvaji vedene odbornikama na kojeni. Zkus si neco o tech inverted nipples najit na nete ci v pregnancy book, mozna ti to pomuze. Krvava bradavka se upravi, poradila bych ti krem, ktery mi dala moje HV, ale za boha si nevzpomenu na nazev, ale melo to fialovy obal, mozna nekdo vi, hrozne to zabiralo, ja mela krvane jen par dni. Hlavne to odstrikavej at se ti neudela zanet!!!!

Mejte se krasne, moje dite je dneska hrozne, malem jsem ji sekla na zadek na ulici, ale jen jsem zvysila hlas, i tak me to pak mrzelo. Je jak z vajec a furt chce dudu aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. navic jsem byla u zubare a jen jsem se nastvala, nechtel mi blbec nhs vycistit do hloubky zuby, uz se tesim na sveho rodinneho zubare v Ostrave. papa jdu neco ukuchtit, okoupat a rvouci tarzan jde do postele at chce ci ne 😠

briketa
30. apr 2009

ahojte, viete mi prosim povedat ako je to s obcianstvom ked dieta bolo narodene mimo UK ale otec ma UK obcianstvo?

magisa
30. apr 2009

pepappig - Tak tu masticku mam, jmenuje se lanolin, mam ten dojem /mam ji nahore v pokoji a jsem lazy jit nahoru se podivat na nazev 😅 / uz v nemocnici jsem si s ni natirala bradavky a musim rict, ze je moc dobra....

Dneska jsem rucne odstrikala z toho nekojiciho prsniku asi 40 ml /dala pro pripad do lednice/, tak se mi trosku ulevilo, a pak mi pritel donesl ty silikonove kloboucky a huraaa podarilo se mi maleho nakojit z toho bolaveho prsnika...jsem byla nesmirne na sebe pysna, ze se povedlo...malutky byl spokojeny a oplacel mi to usmevem..jsem se normalne rozplyvala 😵 😵
Tak ted se to snad uz bude jen zlepsovat a maly bude prospivat ve vaze...Zitra opet prijde midwife, tak uvidime jestli treba neco pribere...

Mimochodem ty jsi z Ostravy???Ja jsem bydlela v Karvine, to je nahodicka,co???

zmrzka1
30. apr 2009

peppapig--mala zvrzcia hlien taky priesvitny niekedy zmiesany s mliekom pred tym bol zlty 😝 vraj to moze trvat az 9 dni
dnes tu bola mojho znama a ta hovorila,ze ma mala zastavene,,grgy,,( wind ) lebo roluje ocami ked spi a vraj z toho ju moze brusko bolet..midwife pride v sobotu tak sa opytam....

inak mojho partnera dcera prave rodi 😀 dalsi clen do rodiny a mala uz bude TETA 😅 a ja nevlastna babka 😕

kitty68
30. apr 2009

magisa gratuluju k malutkemu 😀 , s kojenim se to spravi ja js mela to same a ellus je na titties do dneska 😉

peppapig
30. apr 2009

magisa...tak si pekne odstrikuj a mazej si prsniky 😝 Nad miminkama se rozplyvam,a le jak si vzpomenu ta tvrde kozy, rvouci dite atd, tak jsem rada, mam moji malinkou Miusku uz odrostlou hihi

zmrzka, tak uz to malou snad prejde, drzim pesticky. mate to ale rezmanitou rodinku, babicko 😀

Jj ja jsem z Ostravy, ale to uz kitty vi 😉

peppapig
30. apr 2009

JO magi, vfotila jsem ti v Zoo gorilaka a 'vedeni' mi ho vymazalo, pche 😠

kitty68
30. apr 2009

jj ja taky 😀 od ostravy
ale ja bych ji brala zase jako malou, ona byla tak hodna a kdybych o kozach predtim vedela to co vim dneska tak by to bylo mnohem jednodussi 😅
jo magis a taky pomaha na ty bradavky vyhnat kozy na pastvu, takze zadna podprda, zadne pads, pekne na lufte po kojeni nechat uschnout to js jeste zapomela

zmrzka me mala taky trochu blila jak se narodila a rekli mi ze to je tim ze byla cisarem takze ma jeste trochu vody v plicich ze se to casem upravi

wild.horses
1. máj 2009

ta masticka vo fialovom obale obsahuje lanolin a vola sa lansinoh. netreba si ju kupovat, je aj na predpis a zadarmo. dalsia masticka v zltom obale je kamillosan, obsahuje kamilky.kamillosan sa lepsie rozotiera, nie je taky husty ako lansinoh pri 18 stupnovej teplote v izbe.

je normalne, ze babatko prve dni schudne a strati aj 10 percent vahy, ved ono to neskor dobehne.

midwife by mala poradit pri problemoch s krmenim, na to nie je ziadna vyhovorka. ta nasa tu prvy tyzden chodila denne, dokonca aj cez vikend.

peppapig
1. máj 2009

wild...presne tu masticku jsem myslela, dobre vedet ze je na predpis. lanolin obsahuje i moje mast na ekzem, je to huste pro ucel, lepe se rana tak leci, fakt je to nejlepsi krem na popraskane bradavky.

'vyhnat kozy na pastvu' 😀 😀 😀 true true

magisa
1. máj 2009

zmrzka - je tak ty uz jsi ve 28 letech nevlastni babicka a mala Kristy je tetou???

kitty68 - dekuju za IP, vcera jsem poprve kojila pres kloboucek a musim rict, ze to bylo o hodne lepsi.. 😉 pekne jsem si ulevila z toho bolaveho prsa a uz se mi tam objevila konecne i bradavka...Takze za chvili treba ty kloboucky uz nebudu potrebovat...
A kozy poslu na pastvu dneska po kojeni 😀 😀 😀

vendy - jakto ze zmazali tu fotku??co se jim na ni nelibilo??? 🙄

wild.horses - jj lansihoh se jmenuje, mne dali par vzorku v nemocnici a pak mi ji muj zasel koupit..Skoda ze jsem nevedela ze ji muzu dostat na predpis..preci jenom stala 10 £.Ale priste budu vedet..dekuju 😉

magisa
1. máj 2009

tak jsem si dneska rikala, ze si urcite lehnu s malym pres den, zacinam byt trosku unavena v noci...ale opet mi to nevyslo...jedna navsteva za druhou..nejdriv strejdove a ted babicka s dedou...vsichni se chcou pokochat...

zmrzka1
2. máj 2009

ahojte dievcence-- ja teraz nemam cas ani na konika chodit a pred tym som tu tvrdla a nudila sa cele dni teraz mi zacali pestre casy 😀 ,ale zatial musim povedat ,ze ja si uzivam kazdu minutku s mojou princeznickov 😵
dokoncaked aj spi tak ju mam pri sebe a neviem sa jej nabazit... jaj strasne ju lubkam -najviac na svete kazdy den viac a viac a nic lepsie sa mi nemohlo v zivote stat ako mat ju 🙂

magisa-- ako ty s malinkym ako sa ti dari?
ano mala uz je teta 😀 a ja babicka 😅 --thats just wrong 😉

peppapig-- ano my sme nie normalna priemerna rodina tu najdes aj co necakas (niekedy neviem ci je to dobre alebo zle ,ale isto to nie je normalne)
a malicka dnes z nej vyletelo tolko mucusu ,ze som sa zlakla to som eeste nevidela
a potom vyvratila tak vela z nicoho nic ako keby a nej vyletelo vsetko co zjedla za tyzden 😝 volala som midwife a vraj to niekedy sa stava -to je ,,normalne,, a zajtra mi poslu niekoho na kontrolu ,tak uvidime

peppapig
3. máj 2009

magis, tak nevim, ale gorilak ani zirafa se neslucuji s pravidly tohot fora (prijde mi to smesne, mozna kdybych tam napsala ze je to nase pet,pak by to proslo haha). Kazdopadne byl nadhernej.

zmrzka, ja mam taky strejdu o 2 roky mladsiho, tak vo co de 😀 Muj deda mel 2 deti s babickou, pak se rozvedli, deda si udelal dalsi 2 deti (moji mladsi strejdove) a pak se vratil k babicce. Teda ja bych proutnika zpet nevzala, ale babi ma jine mineni. My jsme taky velice rozmanita rodina 😉

Jak se mate novopecene maminky, ja jak vidim ty male buclicky, tak chci dalsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nejake plany na zitrejsi bank holiday? My jeste nemame jasno, ale urcite nekam vyletime, pokud me prestanou bolet zuby. Ja mam dneska klidek, milacky jsem vykopla venecek, at si sebe uzijou a ja tu jen polehavam a trpim! Tak zas neco napiste, je tu mrtvo, chce to nejake nove cleny haha

bejkam
3. máj 2009

Ahojte dievcata,tak vam trosku zavidim,ze vy to mate vsetky za sebou,mna zacina chytat strach ako to bude,ako to zvladnem a vsetko mozne okolo toho.Tento tyzden som si den polezala aj v nemocnici.Sla som na obed v robote a neviem ako sa mi smyklo a pristala som rovno na bruchu,hned som zacala plakat a myslelala som,ze som drobca rozpucila.Ale nastastie vsetko fajn a babo je ok.Zajtra sa tesim,ze je bank holiday,nemusim vstavat do prace 😀 ,rozmyslam,ze pojdeme do Eden campu,maly je ak kopka energie,raz ma znici.Co vy ake plany na zajtra?

zmrzka1
3. máj 2009

ahojte -- o tom zajtrajsku my sa chystame na stretko s mojho priatela kamoskou z detstva v pube,potom ideme do parku na bbq parrty a cakame dvoch kamaratov ktori pridu pozret malicku a doobeda cakanie na midwife to sa zase nacakame do nekonecna 😖 ...
takze celkom nabity den...
dnes som konecne nasla cas posadit kvetinky tak som pysna na zahradku ake to mame zase kulturne aj zavesne kosiky pri dvere som spravila tak sme pekni 😀 teraz som malicku vykupkala tak spinka ako anjelik a dneska zase grckala a to po jazde autom uz si zacinam myslet ci to nema z cestovania ... NEVIETE niekto ci to mozu babatka mat?
MAGISA-- ty vyzera ,ze si neaka zaneprazdnena 🙂 ked ani nepises....

adoracion
3. máj 2009

zmrzka to je v pohode moja grckala bezne prve styri mesiace nerob si z toho nic to je urcite reflux poutieraj a hotovo hlavne davaj pozor aby negrckala prudom ked len z nej sem tam vypadne trosku mliecka alebo vody sak to je v pohode kvoli tomu sa neznepokojuj vobec
tak uzite si ten bank holiday my asi budeme doma zda sa mi byt chladno vonku aspon rano dnes v nedelu uvidime zajtra

kvietocek7
4. máj 2009

Chcem sa spytat ci viete nieco o odbere pupocnikovej krvi tu v UK. Nezaujimali ste sa nahodou o to ci sa to tu robi a ako je to s uskladnenim, kolko to stoji a pod?

eviska83
4. máj 2009

pridala som par fotiek,kuk 😎

zmrzka1
4. máj 2009

ahojte

aboracion--trochu ma to stve lebo ked sa niekam vyberiem s nou tak grcka a musim ju niekedy aj prezliekat .
tak vela nevraca ,ale asi dva dni dozadu mi vela vracala a midwife si mysli ,ze to koli tomu ,ze ma pouziva ako dudel a vela mllieka popri tom vypije ,viac ako treba a mam jej dat dudlik. tak som skusila ,ale ten co mame doma je velky a napina ju z neho tak zajtra pojdem kupit ...

kvietocek -- ja som sa na to pytala pri porode ,ale v tejto nemocnici to nerobia vraj to musis ist do neakej nemocnice kde to robia a vraj to stoji okolo 500 libier (tou cenou som si nie uplne ista lebo som bola ozaj uz na dne ked som porodila a mozno som neregistrovala poriadne ),ale zda sa mi ,ze tolko povedali...
najlepsie info ziskas od midwife

saza007
5. máj 2009

Eviska, no tie tvoje male dvojicky su naaaadherne. Cela rodinka je zlata. Nech sa vam dari.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre