Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

magisa
10. júl 2009

hathor - tak drzim palecek, treba si te tam uz nechaji a mala dneska vykoukne na svet 😵

ja nemuzu po kojeni ve 3.50 uz nejak zabrat, tak jsem se dala do zehleni. Dneska mam busy den, tak to treba vsechno stihnu jak mam naplanovane, pokud tedy neodpadnu unavou 😅

peppapig
10. júl 2009

hathor, tak jsem ti napsala dlouhou pasaz a nic z toho, vymazalo se mi to 😒 jen jsem chtela rict te uz chapu, proc nechces malou jeste doma, hihi ceka se preci na babicku. Moje mamka prijela pred terminem (ja porodila 4 dny po terminu) a s brichem si povidala, ze 'velez polez mimisku, aby s tebou babicka byla co nejdele' So sweet!! na chvile s mamcou hrozne radi vzpominame, bylo to nej obdobi, ktere jsem moji milovanou mamkou zazila, odjela, kdyz M mela 5 tydnu. Moc me pomohla s varenim a staranim se o manzela a vlastne i o me, ale k micince jsem si vzdy vstala sama, o to kdo bude koupat jsem se natahovaly 😀 . Jinak u porodu jsem ji chtela mit, ale nestihla to, byla stuck v dopravni zacpe, ale nakonec jsem byla rada, muzik mi tam stacil i tak jsem byla nervozni a nechtela jsem aby na me nekdo sahal 😀 .

Tak ted ctu, ze ti uz odteka voda, juhuuuu, mimco se dere na svet. Jinak z tvych prispevku mam pocit, ze jsi v super pohode, zadny stres!!!! preji ti hodne stesti a zdravou holcicku!!!!!!!!!!!!!!!! Napis jak jsi/jste na tom, az budes mit chvilku.

Btw, taky mi trvalo nez jsem si upresnila o jake zelene knizce je rec, ja mela A4 zluty svazek.

Magiso, Happy Birthday!!!!!!!!!!!!!!!!! Uzij si vyletek i oslavu. Pocasi vypada slibne tady na jihu, ale mohlo by byt trosku tepleji. Wilinek je super a frajer uz v utlem veku 🙂 🙂 Chtela jsem se zeptat, vy jste opravdu Smith family, tak jak to mas v albu? Pokud ano, malej uz ma i slavne jmeno 😀 Jak chces pridej si me na fb

peppapig
10. júl 2009

magis...tak to jsem zvedava, kdy to dneska zalomis, vsak pak dej vedet. Zehlit ve 4am, to je teda brave 😀

wild.horses
10. júl 2009

vsetko naj magis. nech vam vyjde pocasie na bbq.
uz sa tesim na spravicku a hlavne nove fotocky od hathor 🙂
pekny vikend vam vsetkym.s.

munu
10. júl 2009

ahojte babulkyyyyyyyyy 😀

ja som taka neskutocne stastna, ze si to nemozem proste nechat len pre seba, aj ked je to intimna tema 🙂
dneska maly zaspal a tak som znasilnila muza, ze to skusime po tom zakroku zase...ze ako mi to teda spravili... a ono to voooooooooooobec nebolelo 😀 😀 😀 od dneska sex bude kazdy den 😀 😀 😀
konecne cotom zase, ze som aj zena, nielen matka 😉 😀 som happppppppppppppppppyyyyyyyyyyy 😀 😀 😉

munu
10. júl 2009

magiskaaaaaa vsetko najlepsie ti prajem a Matko posiela pusinku 😉 :-*

uankab
10. júl 2009

Hathor, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne... teda ak uz nemas za tym 😉 ... ja som posledne dni nestihala, malovali sme, kupovali este zvysny nabytok... musime este vybalit posledne krabice, poskladat postielku a pomaly uz periem vsetky vecicky.... a dnes ma neuveritelne boli chrbat, ale strasne 😖 😖 😖 a mam aj bolest v brusku, celkom dost.. v utorok idem k midwife, ak uvidim co mi povie...

inak tehu knizky su vsade ine, v mojej sa nova midwife nevie vyznat a ja ju mam bielu 😀

ten vyter na streptokoka by aj mna zaujimal, robili ho vobec niekomu???

munu, to je super 😵 tak si to teda uzivajte 😉

magiska, vsetko najlepsie 🙂

peppapig
10. júl 2009

munu, to je super, jsem moc rada, ze je uz 'vse' v poradku!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂

uankab, relaxuj, nehon se a nic nesestavuj, maximalne zehli!!! 🙂 Doufam, ze te bolest zad prejde pri tom doporucenem relaxu 😉

Holky na vyter na streptokoka si jako vzdy nevzpominam 😅 netusim vubec mi to neprichazi na mysl, ani nejaka debata s midwife na toto tema. Abych vam pravdu rekla, ja si pri nasi M nepamatuju nic (ujida mi mozek 😀 😀 ), no uvidim jak na tom budu s pameti pri....4 detech 😀

hathor, ze by miminko bylo uz na svete?? Jsme napjati 🙂

munu
10. júl 2009

dakujem mamicky 🙂

a uankab - vyter streptokoka sa v anglicku nerobi...

magisa
11. júl 2009

ajoj holky, dekuuuujuuuu za gratulace 😵 😵

tak jsme zpatky z vyletu, cely den nam proprsel 😠 😠 , takze na pobrezi jsme sice dojeli, ale ani nevystupovali z auta. Mlha, ze ani na metr nebylo videt, tak jsme trosku zmenili plan a jeli o kousek dal se mrknout na sea life do Waymouth, moc se mi tam libilo. Pozdeji pridam foto a video

Williamek byl naprosto hodne baby, celou cestu tam i zpet /6hod. jizdy/ prospinkal

Vendy - jj Smith family / tedy vlasnte ja mam jeste svoje prijmeni, ale v budoucnu se to urco zmeni. Uz ted si delam srandu, ze mame doma hvezdu Will Smith, ale v bilem provedeni 😀 😀 😀

Munu - verim, ze jsi happy, ja byla taky, kdyz se nam to po nekolika tydnech poprve povedlo bez bolesti a ten muj snad skakal metr vysoko , chudak abstinoval hooodne dlouho

uankab - ja jsem vyter na streptokoka nemela

mazu do hajan, Wilik prekvapive usnul, a to jsem pocitala, ze budu vzhuru celou noc, kdyz skoro cely den prospal. Venku porad prsi ☹, tak nevim jak to BBQ zitra dopadne

Hathor - rekla bych ze uz mas malou pri sobe, kdyz se tady neukazujes

domi123
12. júl 2009

ahoj tehulky a maminy

momentalne som chora a dufam ze to neskodi velmi babatku,bola som aj u lekara a ten mi dal len syrup a tabletky tak velmi dufam ze to skoro prejde aby sme boli zas zdravi.to hrozne pocasie raz horuco a potom zima.

chcem sa opytat na ten grant 190£ mam si vytlacit formular na nete pred tym ako pojdem ku midwife alebo satci ked jej to poviem a ona mi to da????

maminy v akom case ste kupovali kocik nieje to skoro teraz ked som v 26tt?

dakujem pekne a prajem pekny zvysok vikendu a nech je asppon trosku teplo.

domi123
12. júl 2009

NEJAKA TEHULKA ALEBO MAMINKA V OKOLI CANADA WATER??????????????
NA KAVICKU A LEN TAK POKECAT

peppapig
12. júl 2009

Magisa, tak to je super mit doma superstar 😀 😀 No musim rict, ze z pozitivni predpovedi na sobutu se stal celodenni dest. Tak hnusne tu uz dlouho nebylo, cely den jsme se vsichni 3 valeli a prevalovali, cetli, jedli a koukali tv. Dneska jsem bandu vypravila ven, uklizim, varim, prevlikam 🙂 Je mi teda moc lito, ze vyletek vam moc nevysel, ale i tak je fajn vyjet nekam ven, 'nekam jinam'. My porad cekame na pekne vikendove pocasi a chceme jet prave do Durdle Door a okoli.

domi, brzy se uzdrav, doufam, ze toneni nic vazneho! Kocar jsme kupovali v 36tt, ale jen proto, ze jsme se v 35tt stehovali a nechteli tahat jeste kocar. Pokud bude mimi v budoucnosti, budu kupovat Bugaboo uz v 5tt 😀 😀 😀 Myslis to ted kvuli poveram?? Uz mas vybrany kocarek?
Hnedka bych prijela na kavicku a na pokec, ale jsem moc daleko od vas ☹

wild.horses
12. júl 2009

vyter na streptokoka sa v uk robi, ale musi byt na to dovod-vytok a pod. Nerobi sa rutinne.

uankab
12. júl 2009

ahojte, som strasne unavena... uz mi to cele lezie strasne na nervy, od stahovania nic nerobime len upratujeme, vybalujeme, montujeme novy nabytok, prevlacame krabice... no dnes mam nafigu naladu...

domi, na ten grant nepotrebujes ziaden papier. ja som ho dostala od midwife spolu s obalkou, kam to mam zaslat, to bolo vsetko. Ak ti ho ona sama automaticky neda, tak sa na to spytaj... to iste je aj s papierom pre zamestnavatela (ak teda robis a potrebujes ho). Mne ho automaticky vypisali tusim v 24-25tt.
co sa tyka kociara, my sme ho objednavali tiez v 30tt, kvoli stahovaniu... uz sme mali dost raroh, nepotrebovali sme este dalsiu... podobne to bolo s postielkou a vsetkymi vacsimi vecami pre babo...
skus si zistit ale, ake su dodacie lehoty. na ten nas kociarik boli 6-8tt, ale dorucili nam ho za 3tt.

wild.horses - to je divne ze ho robia len vtedy, ked som citala ze mamicky ani nevedia ze ho maju 😖 ... inak ja vytok mam, hlavne teraz ku koncu tehu, ale to ma zrejme kazda, ci nie?

chcem sa este spytat na vitamin D... dava sa tu detickam, resp. ak nie, davali ste ho?

adoracion
12. júl 2009

no niuesom si ista ale nejaky vitamin pichali malej niekolko hodin hned po porode ale ci to bolo D uz neviem... budte radi ze sa stahujete teraz a nie potom s babetkom bolo by to horsie ale ty odychuj nerob nic ved si tehotna mozes si to dovolit

magisa vsetko len to naj naj k narodkam a napis ake darceky si dostala 🙂

kde je heathor asi uz ma babo ...

eviska83
12. júl 2009

uankab- po porode sa picha vit.K.Vitamin D cize Vigantol sa tu nedava (ja som ho mala zo svk a davala som ho)
magisa - aj ja sa pripajam k blahozelaniu,.....ze Will Smith 😀 😀 😀
My sme kupovali kociar ked som bola v 28tt(bola akcia)

wild.horses
13. júl 2009

myslela som skorej atypicky vytok typicky pre streptokok.infekciu a ine priznaky. Ked je podozrenie, tak vyter robia. V nemocnici som lezala s jednou mamickou, ktora strept. mala a malej davali pravidelne antibiotika, lebo je tam podozrenie poskodenia mozgu a pod. Takze tu, kde teda zijem ja, ho robia na poziadanie a pri podozreni, ako som uz pisala.

Vit. K sa picha babu po narodeni, pokial mamicka da suhlas. Vigantol ani ziadny iny vit. D tu neodporucaju. Pre kojene babatka ani ine vitaminy do 6.mesiaca zivota...

bejkam
13. júl 2009

Ahojky, len som sa chcela pochvalit,ze uz mam 7 dnoveho Sebastianka. Porod bol ok,jasne ,ze bolelo,ale aspon rychlo- 3 a pol hodiny.V nemocnici som bola spokojna,midwives boli zlate ,len som musela byt dlhsie,lebo aj ja mam streptokoka b a malemu museli davat antibiotika.Ale nastastie je vsetko v poriadku a vysledky nan mal maly negativne.

peppapig
13. júl 2009

Bejkam, CONGRATULATIONS!!! Vitame Sebastianka na svet 🙂

mircek
13. júl 2009

Ahojte,prave som precitala zopar stranok a paci sa mi toto forum.Som v Anglicku pri New Castl a mala som porodit 8,jula. Uz zacinam byt dost nervozna,takze sa chcem opytat niektorej z Vas,da sa s tym daco spravit?Ja neviem..ist do nemocnice a ziadat porod...??? 😕
V stredu mi ma sem prist midwives,cakat??

slovakia13
13. júl 2009

bejkam
gratulijem,ty si si vyziadala stery na streptokoka?
dost ma to strasi ,ja tu tiez budem rodit

munu
13. júl 2009

mircek ja ti velmi neporadim v tomto, lebo ja som neprenasala, ale skusala si teplu vanu?
mne to pomohlo a o tri dni na to myslim, mi praskla plodova voda... jasne, ze ti to nezaberie hned, ale mozno po viacerych pokusoch... ja fakt neviem... a co midwives? nehovorili ti, co bude nasledovat v pripade, ze budes prenasat? no ak budes prenasat nejako dlhsie, tak ti porod zrejme vyvolaju...co ine...

mircek
13. júl 2009

munu
dakujem za radu,zatial som skusala iba prechadzky (aj ked je to uz strasna namaha) a trochu ......(to je uz zas sranda).Skusim teplu vanu.Mali ma uz strasne kope a stale nic...
slovakia13
tych sterou sa neboj,midwives ti da 2 vatove tycinky.Jednou si pretres nos zvnutra a druhou na toalete zahyb medzi nohami a podbruskom.

slovakia13
13. júl 2009

mirecek
dik 😉
a vela stastia az stastne porodis

saza007
13. júl 2009

mircek - nam na nasich antenatal classes radili nasledovne:

ananas
spicy food
sex
nipple stimulation
vela chodit
malinnikovy caj

do nemocnice o porod ziadat nechod, lebo ta s najvacsou pravdepodobnostou poslu domov. Ked pojdes k midwife, tak sa jej opytaj, ake su tvoje options...

mircek
13. júl 2009

slovakia13
dakujem a tebe zelam bezproblemove tyzdne..
saza007
tak to je super 🙂
vsetko su to dobre veci,aj tebe velka vdaka.

bejkam
13. júl 2009

Slovakia 13,ja som raz krvacala a tak mi v nemocnici pocas tehotenstva robili vyter a prisiel mi vysledok,ze mam streptokok b,co je velmi nebezpecne pre babatko,lebo pri porode sa nim moze nakazit a moze mu to sposobit zlyhavanie organov.Tak mi pocas porodu mali dat antibiotika.To ti pichnu do zili 2krat ma byt odstup 4hodiny medzi tym,takze mne to nestihli dat 😒 a malemu museli pichat po porode antibiotika az kym neprisiel vysledok,ze je negativny na strep b.Takze vdaka bohu.Baby to apostille sa da vybavit aj osobne?Ak ano neviete niekto poradit kde a ako?Mam depku z vybavovania pasu,myslela som,ze to bude rychlejsie. 😢 Chcela som dat do alba viac foto,ale ja som antitalent a moc mi to neslo,asi su tie fotky velke.Ale maly je krasny ako vsetky miminka a hrozne sa z neho tesim.Papa kazde 2 hodky,mam riadne vyzute bradavky 😀

mircek
13. júl 2009

dnes som sa dozvedela dost neprijemnu vec.Napriek tomu,ze mi nasa personalna vypocitala matersku dovolenku (maternity pay) £193,39, som dostala menej(okolo 170).
Jasne mi bolo povedane,ze prvych 6 tyzdnov to bude ta vysssia suma a teraz...Ked sa na to moj muz pytal,povedali mu,ze materska dovolenka sa pocita az z posledneho odpracovaneho tyzdna,a ten som robila o 4 hod. menej,lebo som bola na kurze pre mamicky.Podla mna je to blbost,ja ako team leader mam menej matersku o £5 ako polka,co isla predo mnou.
Baby neviete ako to v skutocnosti je?Ako sa naozaj pocita materska?Ja tymto nasim anlicanom v administrative neverim.

peppapig
13. júl 2009

bejkam, malinky zlaty 🙂

mircek, musis to mit napsane ve smlouve. Pro spolecnost, kde jsem pracovala ja se materska pocitala z prumeru odpracovanych hodin za posledni 4 tydny pred nastupem na mat.leave. Aspon podle toho si myslim, ze kazda spolecnost to ma jinak, ale brat to pouze podle posledniho tydne mi prijde divne 😒 Zkus si precist smlouvu se zamestnavatelem nebo pokud ti dal nejake papiru ohledne tehu a mat.leave pekne si to projdi, at mas klid na dusi. Ja jsem si taky uzila svoje, kdyz mi nechteli vyplatit hodiny dovolene po dobu materske, pry, ze jsem zazadala pozde a pak po dlouhych natahovackach pry nasli muj dopis, ze se nevracim na puvodni misto a ze chci vyplatit dovolenou. Musis si to hlidat, HR maji ve zvyku cizince pekne zmast.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre