Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
24. nov 2009

my tiez spavame na king size s malym a obcas aj s honey 😉

slovakia13
24. nov 2009

rimmel
mam basket ,ale tiez asi bude so mnou vo velkej 🙂

este som chcela ,ze midwaifes aj doktori strasne mili 😀
spominate ako som nevedela kolko oblecka zbalit pre malinku?tak moja potvorka to stihla zaspinit este v den narodenia 😀 2x sa strasne pokakala a 1pogrckala 😀 😵,tak potom chodila v nemocnicnom oblecku 😉
dievcata zoberte radsej viac 🙂

mihouk
24. nov 2009

Slovakia, super si to zvladla, este ze si odmietla ist domov.

Baby nebojite sa ze ak malym certikom dovolite spat s vami, bude problem ich odnaucit, na dobre sa rychlo zvyka. Nas maly moze do postele iba rano ked sa prebudime, sa hrame a tak, kym sa ja poriadne prebudim, ale inak nie.

mircek
24. nov 2009

slovakia strasne ti drzim palce.. 😵 zvladnes uz vsetko 😵

wild.horses
24. nov 2009

nejaka som spomalena s odpovedami dnes 😀

loki01
24. nov 2009

slovakia: super zenska, jsem rada, ze uz to mas za sebou fakt. A ze jste obe v poradku 🙂
peppapig: tak mi dej prosimte vedet jak to je ok? A bude mit mala cesky pas? A trvakle bydliste v cechach? Uz bych tam mela asi taky zavolat 😀 jo a ten RD s apostolou prelozit?

filomenka29
24. nov 2009

gaby0205 nie som daleko od centra, od Oxford circus je to tak polhodinu metrom a ty si odkial?

kvietocek7
24. nov 2009

slovakia -no to teda to si fakt lepsie ani nemohla urobit,ze si jednoducho odmietla a trvala si na tom zostat v nemocke.Urcite by som urobila rovnako.

Nechcem tu vtiahnut strach ci co ale neviem ci ste poculi vcera to davala markiza -tv noviny, jedna mamicka v Spisskej Novej Vsi prisla do nemocky tusim uz tyzden prenasala a poslali ju domov!,Ona isla. ale koniec hrozny!! uz nestihli ... zomrela matka aj dieta. Mozno kuk v archive zo vcera(pondelok)
Takze jednoznacne sa nedat odbit!!!
Drzim palce vsetkym este cakajucim mamickam 🙂

helsinki
24. nov 2009

Caute holky, chcem sa spytat ci musi byt clovek zaregistrovany v home office, pokial zije, pracuje a chce poberat matersku a dalsie benefity v uk ? co vyplyva z tej registracie vlastne ? dakujem za radu 😉

mircek
24. nov 2009

helsinki (to je dobre 🙂 ) na vsetko tu potrebujes home office,vsade sa pytaju,ci si tu zaregistrovana a pytaju aj cislo home officu(na benefity,aj na matersku,matersku by si ani nemohla dostavat,ak tu nemas od zamestnavatela registraciu) Je to potvrdenie,ze tu mozes pracovat,inak si tu teoreticky nelegalne..

kvietocek,to je strasne...a jej svagrinka je tiez tehu ☹ ja poznam pripad,ze v Trstenej dali dievcatko do plachty,ze je mrtve a prisla sestricka,ze ho pomaze svetenou vodou a to dievcatko zilo.Teraz ma asi 13 rockov a je na vozicku...

helsinki
24. nov 2009

mircek...vdaka mojik za info. 😉

helsinki
24. nov 2009

mircek - registrovala si sa sama alebo ta registroval zamestnavate ? vdaka.

kvietocek7
24. nov 2009

helsinky- co sa tyka napr mna tak som si papiere na home office vyplnala a vybavovala sama a nie zamestnavatel. Inac osobne si myslim,ze je najdolezitejsie mat insurace no. Home office asi viac trebalo ked nase Slovensko este nebolo v uniii. Kdekolvek si vybavujes benefitove papiere vsade od teba chcu insurance no a nie home office dokument. Lebo ak si vybavujes insurance tam potrebujes papier z home office.

mircek -veru strasne prastrasne ☹ ktoby to povedal, doma pri takych prisnych kontrolach a poslali prenasajucu tehu domov!!!ved je to psycho! ked poslu tu v UK tak si este povies sak normalka ale doma?? proste to bolo jednoznacne zanedbane a bodka! chudence deticky. a ta tvoja skusenost -strasne ked niekoho ziveho vyhlasili za mrtveho....

loki01
24. nov 2009

helsinky: home office potrebujes na vsechny benefity jinak ti je nedaji takze si to vyrid, vytisknes to z web site, vyplnis, posles pas, dve fotky a potvrzeni od zamestnavatele, ze tam pracujes. Muj si to ted vyrizoval a mel to rychle asi za 14 dni, ale pisou ze to trva az 6 tydnu. Potom musis makat rok(maximalne 30 dni pauza) a teprve pak mas narok na benefity jako tax credits a tak. Kdyz behem tohu roku zmenis zamestnavatele, musis jim dat vedet(ten samy formular, ale nemusis vyplnovat vsechno) a uz neposilas pas a fotky. Po roce prace uz se nemusis registrovat(nemusis jim davat vedet) a muzes (ale nemusis) si vyridit trvalou residenci.
na googlu si natukej worker registration scheme a tam to vsechno najdes

mircek
24. nov 2009

helsinky zamestnavatel mi dal papiere a tie som vyplnila a poslala+poplatok. Ja som si ziadala child benefit a ako doplnujuci udaj som musela odoslat aj toto cislo...a cislo pytali aj na job centre.

kvietocek ved to,nic nie je dolezite,iba zdravie..vsetko sa da prekonat,len aby bol clovek zdravy.

loki01
24. nov 2009

jo no, na poplatek jsem zapomnela 😀

gaby0205
25. nov 2009

Dobre ranko dievcence,
jeej SLovakia tak ty si sikula ze si totakto pekne vsetko zvladla. Aj ta museli sit z dolu? Alebo nie?
Kamosky vravela ze ked mate epiduralku tak mate vacsiu sancu na to ze sa dolu rotrhnete lebo tie feelings necitite tak dobre ako bez epiduralky tak neviem.

baby ja mam stale tie abdominal pain aneviem co mam robyt, ale asi je to normalne ked ta moja placenta je tak nizko polozena. Ale uz mi to zacina liest na nervy ze som casto v bolestiach 😒 neviem ake ste boli v tehu ale ja som tento posledny tyzden velmi citliva a skoro navsetko sa rozplacem..manzel je moje zlato ten sa o mna stara..ale stale ako keby som sa lutovala...no nie som blba ? 😕

newyorkgirl
25. nov 2009

bre ranko 🙂

mna vcera taaak bolel klb bedrovy ☹

gaby to som este nepocula ze by epi mala cosi s natrhnutim teda... u nas robia klasicky nastrihy ani sa ta nepytaju a ja im dam suhlas pokial budu vidiet ze je to potrebne lebo pri malej som bola ako taka vysivka veru po porode 😒 zalezi od velkosti babatka a od elastickosti materialu tam dole 😀

rimmel
25. nov 2009

moje babatko bolo teda malinke len daco cez 2kil a tiez ma nastrihli ale nastastie som mala epi tak som nic necitila muz mi musel povedat ze ma siju haha a tiez PO som s tym vobec nemala problem furt za mnou chodili ci ma to boli a kolko krvacam a ja ze krvacam malinko a vobec manic neboli 🙂 aj na velku po prvykrat som sla uplne v pohode 😀

gaby to je uplne normalne,,mne tato precitlivenost zostala este aj teraz..😉 hormony su svine! 😎 predtym kebzye kukam modre z neba nic a teraz? revem jak salena 😀

bissau
25. nov 2009

Dobre rano 🙂

mna tu asi jedneho dna slahne. Vcera som mala appoitment s doktorom ktory rano neprisiel a samozrejme ze mi nikto nezavolal ze tam nie je a trepala som sa tam zbytocne. Ked som im tam nadala od vrchu az po spodok tak mi dali zazracny appoitment na dnes o 10 minut skor a cakala som tam viac ako pol hodiny pokial ma zoberu. No des. Tieto caste prehliadky na konci tehotenstva mi uz lezu krkom a ja ich mam este viac lebo tym ze mam zopar problemov a potvory midwifes sa ma zbavili tak chodim do nemocnice ako na hodiny klavira.

No aspon ze mame dnes krasny den.

Slovakia este raz gratulujem a inak ma teraz asi ukamenujete ale obe nase deti spavali s nami pokial som kojila (2 roky 😵 ) nastastie nebol problem ich dat potom do vlastnych postielok. Ja som bola taka unavena v noci zo vstavania ze som ich radsej mala pri sebe a obsluha fungovala dokonale 🙂 potom sme z postielky dali dolu bocnicu a prirazili ju k nasej postieli a tak sme v pohode fungovali. Ja ked sa v noci nevyspim tak koniec sveta 🙂 Som zvedava ako budeme fungovat teraz lebo tato hviezda sa v bruchu mrvi celu noc, samozrejme ze potom som nevyspata a vrcim na okolity svet 🙂

rimmel ja som povedala ze clovek ktory vymyslel epidural by si zasluzil Nobelovu cenu 🙂 s epiduralom som rodila nase prve dieta ktore sa narodilo v Kanade a tam pichali epidural standardne skoro vsetkym 🙂 Nastrihli ma ale vdaka epi.som nic necitila. Moj prvy porod bol nenormalne dlhy a bez epi. by som urcite skoncila na cisaraku.

druhy porod to bola sialena rychlovka to som rodila uz tu. Od prvy kontrakcii po narodenie maleho 3 hodiny 🙂 takze mi nestihli dat nic 🙂 Pri porode som sa natrhla a to som teda citila a bolo to dost neprijemne take riadne stipanie. Nastasie pri siti mi napichali lokalky takze sa to dalo prezit. Som zvedava ako to bude do tretice. Poloha babetka je stale na prd a este vdaka tym mojim uzasnym krcovym zilam (ktore som do teraz nikdy nemala) sa to este viac komplikuje. Zajtra idem zase na krv a poobede mam stretnutie s anesteziologom pre pripade ze bude treba robit sekciu. Takze vyhliadky super 😖

Taham pre maleho do skolky. Ta sa zatial majte a prajem krasny den.

slovakia13
25. nov 2009

gaby
ja pred porodom aj v nemocke som revala jak sisi 😀-hormony ,teraz som ok 🙂

pozosivana som ,ale hoji sa to ok asi aj preto ,ze v nemocke som mala kateter a v podstate to bolo stale na vzduchu 🙂

malink pekne spinkala v noci aj pekne kaka 🙂
cakam na midwaife idem kupat malu ,vcera mi ju okupala ona a dnes idem kupat ja 😵

rimmel
25. nov 2009

bissau ja to tiez tak planujem ze ked uz bude starsi jednustranu postielky dat dole a prisunut k nasej..teraz mame double matrac v jeho izbe kde s nim spim a vyhovuje mi to....podla mna ked bude starsi vsetko sa zmeni a bude "chciet" spat sam vo vlastnej 😉 len dufam ze to bude lepsie ked bude mat rok a pol lebo zacinam vysku a chcela by som kvalitnejsi spanok ale dnes ma fakt prekvapil..zobudil sa iba dvakrat za celu noc!! to sa este nikdy nestalo ja verim ze to tymto smerom bude pokracovat 😀
ps.tiez stale kojim....

mircek
25. nov 2009

ja som si prikladala na noc vlozku namocenu v repiku a rana sa mi zahojila do 2 tyzdnov...ziadne bolesti...a s mojim drahym sme na to vleteli uz po4 tyzdnoch 😀 😀 😀
epiduralka-the best! the best!

slovakia- bol ti niekto blizky pri porode?ja som sama maleho kupala az potyzdni...tiez ti kazali iba olivovy olej a cista vodicka? mne sa este pacilo,ako sme vsetky chodili ako kacky..kac-kac 😀

rimmel
25. nov 2009

ja som nechodila,vsade ma vozili na voziku (bola som tyzden v nemocke)

slovakia13
25. nov 2009

tiez iba voda a olivovy olej 😀
a myslim ,ze bez epiduralky by som to nezvladla mne dokonca dali dve 🙂 po porode ziadna bolest proste nic ,az na to cikanie 😉 😵

mircek
25. nov 2009

nechala si mi z tej kacky? dnes co mame?

rimmel
25. nov 2009

nechala ale musis si pre to dojst 😝 😀
dnes mame indian curry kurma 🙂 a vy?

dadulka2000
25. nov 2009

kocky, ja vas obdivujem ze dokazete spat so svojimi detmi,...
ja som "krkavcia" matka a malu som supla do svojej izby a postielky uz v 8tyzdni,.... a odvtedy mi spava celu noc bez problemov (a tiez sme sa 9 mes. dojcili). aj ked je pravdou ze na noc som jej odstriekala a dala vo flasi konsku davku aby vydrzala. 😀
nastastie to pre nas fungovalo a ja si kludne spinkam celu dobu.
ostava dufat ze aj toto druhe babatko bude take skvele a bezproblemove ako Elinka,... inak neviem ako to zvladnem 😉
nemali ste po Epi nejake vedlajsie problemy?? ja som nic nemala pri prvom porode (iba gaz and air), a snad ani pri tomto nebude treba,...sice, aj ked uz bude najhorsie som otvorena vsetkym alternativam 😎

mircek
25. nov 2009

ja dnes nevarim 😎 Drahy bol vcera v ASDE a kupil Kura na vine...som zvedava,co to je 😝 (bolo v akcii..to on tak lubi nakupovat...kupi a potom sa ma opyta"ty vies co to je?") 😀
dadulka moj mali od narodenia spi v postielke,mame monitor a spokojne spinkame celu noc aj mi,aj on.Vecer ho vymasirujem,dam mu mliecko,zhasnem nech je tma a len co sa dotkne matraca...spi.Ale cez den ho tam nikdy nedavam,cez den spi iba v hupacom kresielku a po svetle. 😎 Ja v noci kyvem nohou..neviem ci by som mu daco nespravila 😀 ...ale inak som normalna 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre