Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mircek
2. dec 2009

hathor,wild. neblaznite,mne tie vysledky prisli do mesiaca

UZ IBA 2 DNI !!!!!!! 😎

bissau
2. dec 2009

wild.hoses my sme do Kandy dostali vystahovalecke vyza a po 4 rokoch sme tam dostali aj obcianstvo. Bola to pre nas super prilezitost a musim povedat, ze sa nam tam zilo super i ked zaciatky boli nenormalne tazke...lebo sme prisli tam prisli v obdobi najvacsej hospodarskej krizi a tak sme mali problem chvilu najst slusnu robotu. Zili sme v Toronte mne tam klima vyhovovala zimy tam neboli aj take strasne ako v inych provinciach. Nenormalne mi chyba kanadska priroda, jazera a cesty 🙂. Tu mam pocit ze niekde napalim na kazdom rohu 🙂 co su tu take uzke cesty a este popritom auta naparkovane po oboch stranach 😲
My sme odisli z Kanady az potom ako sa nam narodil maly. Prisli sme na sk a hucal ako tur z mojich ruk zliezol az po 3 dnoch a to sa nanho nemohol nikto ani pozriet. Popritom v Kanade bol s ludmi v pohode. To nas dost vystrasilo, ze nebude mat absolutne ziadny vztah s rodinou na Sk a po case dostal manzel ponuku v ramci firmy sa presunut do Londynsksej pobocky. V Kanade sme mali na cely rok iba 10 dovolenky , letenky drahe a tak sme boli radi pokial sme rodinu videli raz za rok na par dni. Tak sme si povedali ze pojdeme a uvidime 🙂 ja som asi typ co dokaze zit vsade 🙂 takze mi Britania az tak nevadi zijeme tu vyse 4 rokov. Medzicasom sa nam tu narodil dalsi syn a teraz o par tyzdnov sa snad konecne dockame nasej vytuzenej dcery 😀 Priznam sa ze co sa zdravotnej starostlivosti tyka tak to bol pre mna riadny sok oproti starostlivosti v Kanade.
No a teraz sme zacali zvazovat ze sa asi buduci rok vratime na Slovensko. Starsi syn by mal ist do prvej triedy a ja ked si predstavim to pisanie na Slovensku ak mi je z toho zle 😝 No uvidime ako nakoniec dopadneme lebo nase plany sa priebezne menia a na Sk sa chceme v buducnosti vratit urcite.
Ale ak budes mat akekolvek otazky kludne sa pytaj 😉

kvietocek7
2. dec 2009

catryn - na te nregister offis pre baby ti treba cislo z nemocky. Urcite ti dali taku karticku a na nej by malo bytregistracne cislo. Okrem toho ine sme aspon my nepotrebovali.
A ako sa Vam dari?

rimmel
2. dec 2009

bissau no vidim ze dalsia co sa vracia(asi) na slovensko 😀 😀 uz poznam 3 tu nakonikovi co takto planuju a plus ja 😀

bissau
2. dec 2009

rimmel musim uznat ze aj z Kanady sa po nasom odchode vratilo dost Slovakov. My sme tu vlnu zacali a po nas sa prestahovalo dalsich 5 rodin s ktorymi sme sa stretavali ked nie na Slovensko tak do Europy. Ta dialka z Kanady dola hrozna v kombinacii s ubohym potom dni dovolenky skoro nemanazovatelne. Ale ked tak nad tym rozmyslam tak my sme vlastne nikdy neodchadzali zo SK s tym ze by sme sa nemali vratit. Planujeme si tam postavit dom a konecne sa s detmi usadit.

NO mne je dnes riadne zle nenormalne ma bolia krize a ledva chodim. Deti su tiez ako zdochlinky chudatka. Starsi stale reve ze chce ist do skoly lebo zajtra maju nonuniform day a okrem ineho nacvicuju christmas play tak to je celodenny boj. Horucku uz nema ale stale mu vali krv z nosa 😕 .Krpateho som musela oklamat ze skolka je dnes zatvorena a tak dal nastastie pokoj 🙂

uankab
2. dec 2009

catryn - my sme v nemocke dostali taky papier s ktorym sme isli na register office... inak my sa mame tak vselijak, Magdalenku posledny tyzden velmi boli brusko, vobec nechapem z coho.. v noci sa budi kazdu hodinu, ma zachvaty placov, no som doost unavena... teraz spinka v kociariku, ale uz sa medzitym zobudila 2x ☹
teraz som s nou sama dva dni doma, tak uvidime aka bude tato noc...
ja som sa na tie vysledky uuplne zabudla doktorky spytat (z tej paticky), ked tam pojdem najblizsie, tak si snad na to spomeniem... ale povedali mi, ze ak by dopadli zle, tak nas budu hned kontaktovat.. tak snad vsetko je ok. ekzemik este stale mame, momentalne drzim bezlepkovu dietu, kedze svokra je celiaticka, uvidime ci to pomoze...

a inak este jedno zistenie som chcela napisat, espumisan a infacol maju presne tu istu ucinnu latku, len na espumisane je napisane ze sa ma dat 25kvapiek co je dvojnasobok ako ked sa dava infacol (ten jeden dropper)

mircek
2. dec 2009

tak mi teda mame justiciu 😠 😠 😠
za prepad banky chlapik vyfasuje 12 rokov a za to,ze mlada k..va vyhodi z okna babatko,ktore pri pade umre ta dostane MAX 8 ROKOV!!! podotykam,ze po 4 rokoch pojde von za dobre spravanie 😠 😠 😠
je mi na bliti!!

slovakia13
3. dec 2009

ahoj
tak nas tiez zacalo trapit brusko 😢 mala sa sice vykaka do kazdej plienky ,ale uz pat minut na to sa sili na prdiky a ked nejdu spusti naramny plac .....v noci sa takto trapime od 22.00 a som stastna ked sa mi ju podari uspat okolo tej 1-2.00...
o 6 sa zobudila ale iba sa napapala a spinka.tak ja som rychlo navarila ,upratala a napustam vanu ,vecer nestiham ,tak vecerny relax mam rano 🙂
a malej este neodpadol pupok.
dnes chcem ist zaregistrovat malu ,ak nebude plakat ,inak ja nemam vobec nic ,mne nedali ziadny papier 😕 ,tak uvidim co povedia v office...a ideme s malou na DNA testy pikoska na zaver(ze otcovi malej to pomoze sa vysporiadat s danou situaciou)neviem co robil celych 9 mesiacov 😠

rimmel
3. dec 2009

slovakia to je chrapun 😕 😒 a na malu uz ajplati ci on chce pockat na dna testy? no nezavidim to brusko, ale neboj, dlho to trvat nebude 😉

mircek ano aj ja som citala je to sila! ale to tak je myslim si vsade, nie iba na slovensku 😖

mihouk
3. dec 2009

Slovakia, skusila si jej masirovat brusko, ale iba v smere hodinovych ruciciet a potom zdvihat trosku nozicky, trochu to tam rozhybat, nasmu malemu to pomahalo. A este jeden tip, u nas zarucene hovienko, manzel si ho posadil na brucho a oprel okolena (moje nohy boli na toho nasho valibuka kratke), vzdy sme mali zaruceny vysledok, neviem preco....

Mircek, tiez som to citala a ako hovori moja mama, nozik sa mi vo vrecku otvaral, hlavne ked si pomyslim co vsetko si vytrpela moja svagrinka aby len otehotnela a to este nie je na konci, teraz sa vsetci modlime aby aj uspesne donosila a nejaka mlada standa si uziva boh vie s kym a potom toto..... hnus.

peppapig
3. dec 2009

Slovakia, pekne male masiruj brisko a trosku pocvic s nozickama, urcite to pomuze. nemas ten krem ze slovenska Pupik (je na prirodni bazi a uvolnuje ty zatracene prdiky), pokud ne, nech ti ho nekdo posle. Pekne registrovani male obcanky 🙂 Necha se otec male napsat na rodny list?

Holky, ja cetla jen nadpis clanku o tom vyhozeni miminka. Je to smutne, jak mlade holky otehotni a pak se stavaji nestesti. Mozna to nebylo tak cernobile, mozna byla psychicky labilni. Tresty u nas v CR, ale i tady v UK jsou k smichu. Vsak si vzpomente na pripad Baby P minuly rok, utyrali chlapecka k smrti a brzo budou venku. Taky nechapu, jak kdyz se pedofil dostane z vezeni, je nebezpecny pro spolecnost a neni vykastrovany. Radeji nad tim nepremyslet, hruuuuza 😠

eviska83
3. dec 2009

Ahojte
No aj mna ten pripad poriadne rozculil 😠 😠 A to mala hniezdo zachrany len 1 km od toho intraku 😢 .Mozno fakt bola labilna- ked uz zistili o koho ide jej prva otazka bola- A vyhodia ma zo skoly 😲
Mna ale asi este viac rozculil ten pripad 21r.mamicky ktora fotila svoju 3r dceru pre akehosi pedofila a uz s nim bola aj dohodnuta ,ze mu ju prinesie niekde na hotel. 😠 😠
slovakia- vydrz - vy to zvladnete.Nam dost pomahal pupik+masaze.A ked uz bolo naozaj zle (1-2x) sme pouzili rektalnu rurku- a to ste mali vidiet to uvolnenie.Ale s nou naozaj len opatrne.

wild.horses
3. dec 2009

zeny po porode reaguju niekedy dost divne... ved u nas je tusim aj omnoho nizsi trest pre matku po porode, pokial sa ten cin stane este pred prvym spankom. mne je tej stredoskolacky skor luto. ved ani nikto nevedel, ze je tehotna. a v buducnosti podla mna uz nikdy ''normalna'' nebude, ked si to casom plne uvedomi co spravila.

pripad tej uchylacky, co fotila dceru je horor, ja som to ani docitat nemohla, zdvihal sa mi zaludok. nechapem, ako toto moze matka urobit. viem, ze sila penazi je sial penazi ale toto je uz privela. a ta aky trest dostane?

slovakia... tak tak, pupik, masaze, ak mas privela mliecka, odstriekavaj predne mlieko, lebo to moze sposobovat koliky. nam dost pomohlo, ked sme zacali plavat,ale na to je este mia malinka. infacol a ten gripe water som mu tiez davala, lebo to uz bolo v obdobi, ked ho trapil pruh a pri silnom tlaceni by mu to len poskodilo. no to tiez, ked bude starsia.
preboha, to co je za chlapa? zaujimave...este stale ma vedia ti chlapi niecim prekvapit 😀
dnes sa mi niiiic nechce. asi najvyssi cas zacat a neskoncit, pokial to nebudem mat vsetko z krku, ze?
pekny den. vikend sa uz blizi 😉

mircek
3. dec 2009

wild tej ti je luto???p.cu jej vyrezat!!!
ta 21 rocna Zvolencanka moze dostat 12 rokov za zneuzitie zverenej osoby+5 rokov za kupliarstvo,t.j. po 8,5 roku je vonku...hodnota ludskeho zivota klesa pri porovnani trestov za penazne podvody,preboha kde to zijeme??? 😠 😠
podla mna sa tieto ciny nedaju nicim ospravedlnit,ani vychovou...su ludia,ktory zazili hnusne zaobchadzanie a zaradili sa do spolocnosti...
ja som ANARCHISTA 😀 jednoducho pedofilov kastrovat..lebo taka svina uz normalna nikdy nebude atieto k.urvicky sterilizovat-podla mna nemaju pravo na dieta.
poznam jeden pripad,babika hodila dieta do pece a po 1,5 roku uz robila casnicku v hoteli...mala druhe dieta a k tomu sa spravala tiez otrasne,az muz aj s chlapcekom od nej odysiel...

pardon,nedalo mi... 😖

slovakia toto vsetko co pisali babeny + harmancekovy cajik 😉 a tie nozicky jej dvihaj kolienkami k pupceku...ona bude po case prdkat 😉

uankab
3. dec 2009

baby a to ste inak kde citali? ja najnovsie noviny necitam, aspon ma nema co rozculit 😀 ... pozeram len bbc spravy, ak mi to vyjde... ale o tom co sa deje doma...

mircek
3. dec 2009

uankab spravy v archive joj,markyza,zoznam.sk...uz aj cajky to vcera vykrikovali 😉

kvietocek7
3. dec 2009

slovakia - si nezlomna 😉 , zvladnes ! a Mia je urcite po tebe 🙂 takze spolu to zvladnete 🙂
s tym bruskom urcite ako ti pisu dievcata a hlavne bude dobre znizit dovod a to bude urcite ako pise aj wild predne vodnatejsie mliecko trosku odsat.Mia potrebuje papkat zadne mliecko. To len prechadza cez telicko maloco sa zdrzi a preto vela kakaciek a poriadne riedkych. Fuuu to bolo plienok za jeden den. Naj bude ked sa aj ty pripadne poradis s annag. Sposob alebo techniku dojcenia. Urcite ti pomoze. Alebo ak mas dobru HV zavolaj spytaj sa.

inac babenky to co sa robi je fakt otraaas!! a poculi ste o tom co tusim v pondelok sa prihodilo? dlhy let a matka zaspala-nekojila teda ziadne tekutiny a dietatko zomrelo na palube. Lietadlo pristavalo na Heatrowe
kuk web
http://celebrifi.com/gossip/Mum-smothers-breast...

rimmel
3. dec 2009

kvietocek dieta ale nezomrelo lebo nemalo tekutiny..praveze pisu ze dieta kojila a pritom zaspala a ked sa zobudila dieta bolo mrtve a ako je nebezpecne zaspat s dietatom v naruci.

peppapig
3. dec 2009

Mircek, teda to jsou silna slova 😨 Vetsina takovych skutku ma dve strany, fakt neni vse cernobile a bulvar tezko napise, jak to vlastne bylo. Taky je me te studentky tak trosku lito, ovsem tim se nestavim na jeji stranu. Je pravda, ze ja si v novinach prectu kde co, ale kdyz je nejaka kauza o tyrani deti nebo neco horsiho, na to nemam zaludek, je to neomluvitelne. Neni to davno, co se na povrch dostal skandal z materske skolky v Plymouth tusim, kde zamestnankyne fotila deti atd, samozrejme, ze fotky pak nekomu prodavala za tucne penize. Penize vladnou svetem, je to hrozne kam az clovek dokaze zajit, hnus.

kvitocek, ten clanek mi nejde cely otevrit, jen prvni odstavec, ze ktereho nejde poznat, zda to byla nehoda ci...

uankab
3. dec 2009

baby, to je strasne... ako sa moze dietatko udusit pri kojeni ??? praveze kojenie by malo pomoct pri stupani a klesani aby sa vyrovnal tlak v uskach...

ale naozaj, vselico sa moze stat, preto som mala zakazane lietat aj pocas tehu a aj s malickou ideme domov az v januari...

peppapig
3. dec 2009

kvietocek, tohle nefunguje uz vubec 😅 , toje v pohode. Me to taky vyzniva, ze to byla nehoda, ale jak rikam necetla jsem cely clanek.

uankab, proc se bojis litat s malou? Po dobu tehotenstvi pokud je rizikove to chapu tak stejne treti trimestr, ale litat s miminkem je snad jednodussi nez litat s toddler.

peppapig
3. dec 2009

Jaj, uz jsem to docetla uff

uankab
3. dec 2009

pep, pretoze tie zmeny tlakov su velka zataz pre babatko... babatko musis mat priputane na sebe aj ked este nevie poriadne sediet, a pri predstave ze niekto tym riadne praskne pri pristavani o zem, babatko ma predsa ovela krehkejsie kosti ako dospely... no skratka, naco riskovat 😉

peppapig
3. dec 2009

uank, chapu, ze se bojis. Ja jsem cetla, ze miminka ty tlaky skoro vubec nevnimaji. Ale clovek se dnes docte pokazde neco jineho. Navic poradne sedet neumi deti, ktere maji trebas i 6 ci 8 mesicu. Vsak kazda mame svoje duvody 🙂

slovakia13
3. dec 2009

ahoj
masaze robim aj caj na koliky pijem ja,este vyskusam odsavat to predne mlieko.

dnes rano kojim malu a Mia sa strasne hnevala , ked som vytiahla prsnik z ust malej,tak mlieko z neho striekalo,chudatko Mia musela pockat pokial sa odstriekam a mlieko normalne tieklo a nestriekalo 😝
peppapg
povedal ,pokial testy budu pozitivne ,nema problem dat aj svoje priezvisko malej....ja viem ,ze on je otec a to je hlavne 😉

inak tu stredoskolacku tiez skor lutujem 😢

slovakia13
3. dec 2009

mala uz je zaregistrovana a dali dlzne a makcene 😉

rimmel
3. dec 2009

slovakia to znie ako keby si mala nadprodukciu mliecka, preto sa timoze malahnevat na prsniku...nadprodukica sa zisti tak ked malapapa a ked prsnik vytiahnes, stale mliecko strieka 😀 cize ako baby radia, najprv si odstriekaj

a ty chces aby dieta malo jeho priezvysko?planujes v uk ostat natrvalo?

rimmel
3. dec 2009

http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con...

slovakia toto je pre teba 😉 neviem ci naozaj mas ale za precitanie nic nedas

peppapig
3. dec 2009

slovakia, tak gratulujeme, uz je mala radny obcanek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre