Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
2. aug 2009

dani, ja som mala selest,stratil sa,ale stale chodim na kardiologiu na testy,zatazovky atd. na zaciatku tehu sa mi zmenil tlak. mala som nizky a zvysil sa mi. povodne som mavala 120/70 a na zaciatku 180/100 😒 prosto brutus. pulz som mavala cele tehu viac ako 100. hovorila som to midwife a ona,ze vse je o.k...
den pred porodom som bola na pasoch a tam ti meraju aj pulz- mala som 140!!! ked mi ho kontrolovali,nemohli ho poriadne naratat,pretoze sa mi zrychlil a vzapeti spomalil. boli z toho vyhukani. povedala som im,ze to mam cele tehu a hovorila som to aj midwife... doktor mi urobil dalsie testy,ci je srdiecko o.k. dopadlo to acceptable,ale neprestavalo to. tak som im povedala,ze sa to lepsi,ked lezim na lavom bolku,vtedy sme klesli na 100... cely porod som bola napojena na ctg a kontrolovali mi pulz, tot vse...
isto to tak nenechaj,ja som nebola po operacii a bolo to dosti tazke,neriskuj 😉

uankab
2. aug 2009

hathor, ty si mala test na toho streptokoka? teraz neviem co mam spravit, ci si ho mam objednat z webu, alebo co, ma sa robit medzi 35-37tt co uz velmi nestiham, dalsi app. mam az 10.8.

hathor1231
2. aug 2009

dani,ece som zabudla. mna sa ten doktor pytal,ci som mala predtym nejake problemy a ci som sa liecila alebo mala lieky na srdiecko. nic z toho som nemala,tak spravili len testy a povedal,ze `teraz ziadne nebezpecenstvo nehrozi a mozem ist normalnou delivery`. takze si myslim,ze mas nadej. srdce je zaklad a pri porode to plati 100nasobne...
drzim palce...

kvietok, nie je to spinenie show? 😵 asi ti odchadza zatka,nie? mozno. drzim palce,ja som stupel nevidela odist,len nalev sprtol a bolo 😒

newyorkgirl
2. aug 2009

aj mna napadla ta zatka ako hathor, kvietocek ze by sa uz babo pomalicky chystalo, uvidis 😀

wild.horses, chodime sem tam na nakupy, boli sme aj v akvariu ale sklamaniiiiii akosi to bolo take o nicom 😅 sa ozvi ked pojdes na druhy breh 😎

uankab, ja som tiez brala take davky zeleza ako ty, ale ja som ho mala strasne malo, mala som anemiu a raz som aj odpadla behom tehu no a s tym zelezom som sem tam som pila slivkovy dzus na pomoc 😀 😀

hathor1231
2. aug 2009

zuzi,mne urobili testy na infekciu po odteceni plodovky aj vyter. takze neviem,ci len kvoli tomu,ze bolo riziko infikovania malej ak by som mala infekciu alebo to robia vzdy tesne pred porodom... ale asi to prve... inak, vysledky boli az po 10hodinach,takze super 🙄
ja som si dala app ku gp,ale som porodila v nedelu a app som mala na utorok. skoc sa spytat ku gp 😉 alen neviem,ci ta zoberie normalny gp alebo ako. ja som povedala,o co ide,tak ma objednala ku zenskej...
este ste tu hovorili o zltacke... ked sa menili sluzby tak zlata midwife ma prisla pozriet a hovorila,ze mala je trozku viac orange ale nevie,ci kvoli svetlu,ze povie,nech jej druha smena urobi testy... prisla doktorka a ze vse je super a mozeme ist domov,vraj antibiotika zabrali ( pritom nebrali krv na ziadne testy),to som este nechala tak,ved snad vedia co robit... potom jej hovorim,ze midwife povedala,ze je orange a ze treba testy. ona na mna prekvapene pozrela,pozrela na malu a ze `no je trozku pozltsia` 😠 😠 😠 nervy moje!!! to mam doktorke ja hovorit,ze ma dieta zltacku?! tak urobili testy a isli sme domov.... no prosto komedia...

uankab
2. aug 2009

tak som si ho z webu objednala, zajtra by ho mali poslat a v utorok by som ho mala mat... no snad to este stihneme pokial sa babo narodi... bude ma to stat 34 libier ale istota je istota... teda dufam 😅
docitala som sa totiz, ze NHS robi iny druh testu a jeho spolahlivost je vraj iba 50% (teda v pripade, ze ti vyjde negativny)... tak dakujem pekne...
strasne ma inak rozbolela hlava a tusim ma z toho zeleza prehana 😖 , dost ma boli aj brusko...

teri30
2. aug 2009

Ahoj holky, ja jsem z Londyna a rodim zitra cisarem.

dadulka2000
2. aug 2009

caute babulky, uzivate si slniecka??
newyorkgirl - to mas super ze ste obaja slovaci,... je to pre malu z oboch stran aspon ro iste, to nase chuda sa musi zvrtat medzi dvoma recami. 🙂
uankab, midwife hned v nemocnici pichla malej injekciu s vitaminom,.... ja som nad tym ani len nerozmyslala, ze preco by sa to nemalo. ma to nejake vedl. ucinky??
teri, drz sa, potom daj vediet ako to prebehlo
😉

saza007
2. aug 2009

Danika
-o tom, ci mozes rodit normalne by v tvojom pripade nemala rozhodovat midwife. Je pravda, ze vacsina zien s heart condition moze mat uplne normal prirodzeny porod, ale mal by to posudit odbornik. Ja mam malu srdcovu vadu, ked som to pri prvom stretnuti spomenula midwife tak ta ma hned poslala do nemocnice na ku consultantovi, kde chodievam pravidelne kazdy mesiac. V podstate nerobia nic extra, ked tam pridem, ale trosku viac ma monitoruju.

Uanka - davka zeleza zavisi od toho, aky ho mas nedostatok. Kolko ti vyslo z krvneho testu? Ak je to mierne pod normu, tak sa dava jedna tabletka, a potom sa to stupnuje na 2-3 za den. Ja zo zeleza mavam trosku constipation, ale nic strasne.. 😀

Hathor - ak tu mas maminku, nemoze ti ona ukazat, ako okupat? Urcite to vie lepsie ako nejaka health visitor
🙂

domi123
2. aug 2009

ahoj babenky,tehylky a maminy

konecne sme mali dnes celkom dobre pocasie v londyne,a ze vraj od stredy sa ma oteplit tak som zvedava.
v piatok som poslala papiere na grat 190 tak cakam.
chcem sa vas opytat ci sa moze stat ze by to aj zamietli alebo to dostane uplne kazda tehula a ci to pride aj skor ako pisu tych 31dni.
vdaka a pekny zvysok dna.

dadulka2000
2. aug 2009

ahojte,... domi dobra otazka, to by aj mna zaujimalo,... dik 🙂

uankab
2. aug 2009

ten grand dostane kazda tehulka... mne to prislo cca za 2 tyzdne...
saza, netusim ake som mala hodnoty, kedze krv mi brali v nemocnici, vysledky poslali mojmu GP, ktory mi recept a sprievodny list k tomu poslal postou...
teri, drzim palce zajtra....
inak nie ste tu niektora z okolo Gatwicku?

dadulka2000
2. aug 2009

ja som asi 30 min od gatwicku,....

zukab
2. aug 2009

teri30 🙂
drzim palce. aj ja som rodila v pondelok planovanym cisarom. v akej nemocnici rodis?
nemaj obavy, bude to super. mne sa to pacilo velmi 😎

uankab
2. aug 2009

dadulka a kde ste? my byvame v Horshame...

hathor1231
2. aug 2009

seza, ja som si zavolala kamaratku ked ma midwafe vyfuc....ovala s kupanim. ta mi to ukazala a odvtedy si kupem sama malu,neboj 😉 urcite by som malu nenechala neokupanu. okupala som si ju na druhy den ako nas pustili z nemocky... mama mi to ukazovala,ale ja som skoro zosalala 😀 ona ju tak moc ponara (ved ma prax),ze som sa bala 😀 stoji pri mne a dava pozor,je to taka psychicka podpora. ja malu zakazdym o milimeter ponorim nizsie 😀 ale uz sa lepsime,ved si ju kupem sama kazdy den 😵 je to krasa a mala to zboznuje,vobec neplace a pomaha mi tym,ze dviha hlavicku 😅

dadulka2000
2. aug 2009

uankab, my sme v hildenborough - blizko pri tonbridge. kukla som na mape, si asi hodku od nas 🙂

uankab
2. aug 2009

hej, tiez prave pozeram na mape... pri gatwicku ale z opacnej strany 🙂

uankab
2. aug 2009

ako ste sa do takej malickej dedinky dostali?

kvietocek7
2. aug 2009

uankab poslala som ti IP ale sorry az teraz som sa dostala k pc. Urcite tym nic nestratis a ani nebude az tak neskoro (vraj to niekedy robia aj nejaky cas pred porodom. a Horsham jeeeej tadial zvykneme prechadzat ked ideme k moru je to celkom mile mestecko 🙂

hathor no ja ti po pravde povedane mam z toho chaos lebo tiez nemam zo zatkou skuenost ani z prveho porodu.Len to vyzera taky teraz uz priesvitny hlienovity discharge takze nem viem 😒
co sa mysli tym spinenie show?

teri30 drziiiim palce! a to si sa sama rozhodla ci mate nejaky problem? a kde ste v Londone sever ci juh?

mihouk
2. aug 2009

Takze baby, Maxim prisiel aj ked po trochu nervovom porode, ale predsa. Ma 3.75kg a 53.5cm. Museli mu pomoct kliestami a mal pupocnik omotany okolo krku 3krat a uz uz som isla na salu rodit cisarakom. Ale taraz je pohoda, je ztrasne zlaty a hned sme zacali kojit, takze unavena a velmi stastna a uz musim ist, lebo niekto je zase hladny...

newyorkgirl
2. aug 2009

teeeda mihouk to su miery, blahozelam, vela mliecka a nech ste zdraviii 😵

ked citam to kliestami tak ma chyta troska panika z takeho porodu 😒 to fakt nevedia dat rovno radsej cisarak 😅 ste nevedeli o tej snure asi a robia tu v UK vobec prietoky vysetrenie? sa pytam prominte len chcem info 😀

newyorkgirl
2. aug 2009

dadulka, ja by som uz radsej keby chyta tu AJ, ale tak nenutim ju nejako, pocula som, ze ked deti nastupia do skolky, rychlo sa na nich lepi, ona uz ma strasne hlasky v slovencine, sa nasmejeme 😀 minule sa ma pytala ze mama a co je to trpezlivost a tatinko jej na to, to je, ked maminka ide do obchodu a my ju musime dlho cakat 😀

slovakia13
2. aug 2009

mihouk
tak gratulujem k synovi,tak si to mala dramaticke,ale hlavne je ,ze ste ok 😉
potom hod podrobne info o porode-vies,my co sme v poradi sme zvedave 😀

bludicka1
2. aug 2009

caute kocky, prepacte ze sa vam sem na chvilku votrem, ale mam 2 dticky a oba porody prebehli v UK a s maximalnou spokojnostou.... vstci boli velmi mili... naozaj to bolo super, hoci prvy porod mi trval 30hod od prvej kontrakcie a nakoniec som po 16hod poziadala o epiduralku..... ale neni sa na co stazovat...
drzim vam vsetkym palceky aby aj vase porody dobre dopadli 😵

danika12
2. aug 2009

Hi,
dakujem, ze vsetky reakcie. Midwife v podstate povedala, ze pojdem ku kardiologovi na vysetrenie a ten povie k tomu svoje. Ale si myslim, ze povie ze je to ok, pretoze som tu bola na kontrole u kardiologa na konci min. roka a tam mi povedali, ze je vsetko ok, ze ma ani nemusia uz mat dalej v evidencii. Co na slov. mi povedali, ze kazdy rok mam chodit na kontroly, im to vravim, no ale ze tu v anglicku to tak nie je. Ved sa musim, este o tom s nimi porozpravat, ze nechcem riskovat a si myslim, ze ked budem naliehat tak hadam mi to povolia...Ja by som v podsate chcela rodit normalne ale predsa je to velka zataz na srdce, hlavne ked neviem aky dlhy ten porod bude.. Ak mate niektora s tymto problemom uz porod za sebou, tiez by som bola vdacna, za prispevok...xxx

kvietocek7
2. aug 2009

mihouk supeeeer tak vam BLAHOZELAAAAAMEEE 🙂
cim skor sa zotavte a vsetko dobre!!! takze prisli kontrakcie (ziadne vyvolavacky) a dramaticky porod - a to ste uz akoze doma?nakoniec prirodzeny porod - ano?
my sme este stale 2in1 kinderko 😀

magisa
3. aug 2009

mihouk - tak jsi se taky dockala, prejeme hlavne zdravicko vam obema 😵 😵 😵

adoracion
3. aug 2009

mihouk blahozelam k babuskovi! dievcata pisete tak vela kym precitam vsetko uz aj zabudnem co tam bolo...

slovakia13
3. aug 2009

ahoj dievcata
chcem sa spytat ,boli vasi drobcekovia v brusku aktivni ?moja mala je skor taky lenosko,moc sa jej nechce 😀 dufam ,ze bude taka kludna aj po porode 🙂 sice raz za cas urobi humbug v brusku ,ale veeeelmi zriedka.
a co po porode ? zostalo im to ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre