Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hrozienko11
26. mar 2011

babule otazka. mam zopar strii a netusim,co obstarat alebo spravit,aby som sa ich zbavila. poradte,ze co ste tu pouzili.

@smajka to som velmi rada,ze bude cisarsky 🙂 napis,ze ako teda prebiehal appointment

@monikac ahoj,nebodaj chces pozriet vlastne babo 😅 😀 google urcite pomoze najst a aj ceny ukaze. co viem,tak sa robia po 24tt sa mi zda. inac,nemocnica,kde som chodila,tak mali aj 3d ale vobec s tym doktpri nevedeli narabat 😀 vedeli jedine skontrolovat tvaricku a nieco take,ze urcenie pohlavia nehrozilo 😀 som bola teda inac prekvapena z ich vedomosti 😀 😀 😀

radlinka
26. mar 2011

@hrozienko11 ahoooj, no zavisi kolko a v akom stadiu, niekedy vyblednu ani ich nie je vidno. Pouzivaju sa tie prirodne oleje a bambucke maslo, ale je to skor prevencia.
Strie sa vyriesia vyhradne laserom, staci jedno sedenie a su prec. Takze ak to budem raz riesit, booknem si laserove centrum na sk s odbornikom za stovku , lebo aj ked sa clovek maze, zavisi od elasticity pokozky ako to dopadne. 😨

monikac
26. mar 2011

radlinka a smajka...dakujem za info za par tyzdnov idem na sono, tak sa popytam na to... 😉 inac super som nevedela,ze aj DVD sa da dat spravit ..... 😵
a mozem sa spytat ako to riesite s recou co uz mate babatka alebo ako planujete? rozpravate na deturence len v slovencine,alebo mix?

monikac
26. mar 2011

@hrozienko11 ....noooo trosku som zvedava... 😅 😉 no tu bohuzial to ich lekarstvo cele je bez vedomosti...no ale co uz narobime...
na strie je velmi dobry Bio Oil...to je olej na strech marks,jazvy atd.....moja kamoska to pouzivala cele tehotenstvo a super a ja som ho zacala pouzivat hned od zaciatku a pouzivam ho kazdy den aj niekolko krat.... 😉

hrozienko11
26. mar 2011

@monikac takze mozem gratulovat??? 😀 😀 😀 doma mas 3d/4d sono za nejakych 50eur. mna stalo asi 70 s full vysetrenim,len nebolo casu stihat poriadne 3d sono,no mam aj videa a fotky nejake.
my rozpravame po slovensky a ostatni pekne po anglicky. aj sme im dali moznost pouzivat anglicku verziu mena 🙂

@radlinka no uvidim,ze ako to pojde.natierat moc nenatieram.zatial som rada,ked si tvar umyjem. nastastie je to len na jednej strane brucha. ale najdem si casom cas a budem aj cvicit a zas budem vo svojej figure.

radlinka
27. mar 2011

@monikac @hrozienko11 ahoojte, no uvidime ci je bio-oil taky super, ja poznam aj dalsie olejceky zo Saloosu a pod., pouzivam tiez prirodnu kozmetiku a mam rada Alverde a Weledu. Ked neschytam ani jednu striu, tak potom to vyhlasim Bio-oil za no.1 proti striam ako prevenciu. Vsetko je to len prevencia a zalezi na elasticite pokozky proste. 😅 😅 😅 a niekedy mi to pride uz ako reklama co a ako je super. Takze neviem, kazdy clovek je iny a ked brusko nema nadmerne rozmery, tak by to nemalo byt zle...ako ako hovorim na strie je ako prevencia dobra mazanie sa kazdy den, na odstranenie jedine laser aspon jedno sedenie a je po nich 😉 😉 😉

radlinka
27. mar 2011

@monikac doma mas 3/4 D za nejakych 40 euro aj s fotkami a DVD... a este k tomu krasne popozera jednodlitve organy babatka a cele telicko, ako sa vyvija...mozes pocut aj ozvy priamo pocas scanovania....viac info ti napisem bud.tyzden, v zime ma to vyslo uplne smiesnu sumu a nie cca 200 libier. V nasej *UK nemocke pytali odomna smiesnych 50 libier aj za urcenie pohlavia dietata...co je fakt smiesne 🙄 🙄 🙄 podla mna sa vzdy seknu, preto ludia prichadzaju aj niekolko krat, aby zistili na 100pro ci je to chlapec alebo dievca, lebo nemozu tomu uverit, preto ich zacali charge za kazdy scan... 🙄

lucinek1
27. mar 2011

@hrozienko11 ahoj ja vycestovat mozem na obciansky ale co mala?

lucinek1
27. mar 2011

@hrozienko11 chcem sa opytat. tvoje male sa narodilo v GB alebo na SK. urcite si to uz niekde pisala ale akosi nestiham citat

hrozienko11
27. mar 2011

@lucinek1 mala sa narodila tu v uk. akurat riesime slovensky rodny list doma.
ak ma tvoja mala uz len rodny list,tak mozes na ambasade vybavit cestovny doklad,jednorazovy cestovny doklad a mozes ju zobrat so sebou. lebo to sa vyuziva,aj ked dospely clovek potrebuje vycestovat a stratil doklady.

smajka
27. mar 2011

@hrozienko11 - ahoj, no napokon mi ho dali, ale som si to musela vyplakat a vyprosit 🙂 . najskor som tam bola pred tyzdnom - to som narazila na skaredeho, arogantneho dedka doktora - zatazeneho na vsetkych co su neni anglani. ani raz sa na mna nepozrel, len pozrel na vypis zo sona, ani sa ma nespytal ako sa citim, alebo aky porod preferujem a asi po 3 minutach hovori - normalny porod, ak sa maly nenarodi do 10 dni po due date, tak mi prepichnu vodu a ak nepomoze - vyvolavacka. podal mi maternity record ze dovidenia. ostala som tam len stat -total v soku. potom zo mna vyslo ze by som chcela radsej c-section a on ze to nebude treba. tak mu hovorim ze mam problem so zilami - on ze to ma kazda tehotna, ze sa to po porode upravi. tak mi to prislo luto - som sa rozplakala a usla na chodbu. tam za mnou prisla jeho midwife ze preco som upset, tak som jej povedala, ze ma nahneval jeho pristup, tak sa s nim isla porozpravat a dali mi dalsi appoitment o tyzden neskor. ked som tam prisla minuly stvrtok, ten debil tam nastastie nebol a jeho zastupkyna sa ma len spytala, co som si vybrala. povedala som jej ze c-section a jednoducho ma objednala.
ako sila....
ako sa ty mas a ako si uzivas mamickovanie??

foxinecka
27. mar 2011

@smajka
tak sa Ti teda ulavilo, kedze si chcela C section...skoda, ze Ti prvy porod dopadol zle...ked ide vsetko ako ma, je to nadherny zazitok...v sobotu sa vidime?podla toho ako sa budes citit...

etuska
27. mar 2011

@brigus198754
nic si z toho nerob-ja som obe deti prenasala-synceka som rodila v UK 10-ty den po termine-oba porody som mala vyvolavane-z coho som sice nebola happy/no do 4och hodin som to mala za sebou 😉
...tie terminy su aj tak len orientacne,babatko si same vyberie 😉

brigus198754
28. mar 2011

no dievky dnes 9.den po termine uz naozaj neviem co robit,tak odychujem 😀 😀 😀 spravila som spice chapli kebab uz som sa aj najedla idem dat horuci kupel potom na prechadzku v sobotu idem do nemocnice na vyvolavacku s tym gelom mate stym niektora skusenost?

martina_uk
28. mar 2011

@brigus198754 ajojky, mne porod vyvolali takou snurkou.. vyzeralo to ako hruba dentalna nit.. je to vraj novinka a nevedeli to zaviest naprvy krat, mali to tam iba mesiac ale zabralo to hned

smajka
28. mar 2011

@foxinecka - ahoj. veru sa mi ulavilo - viem ze to nebude prechadzka rajom, ale urcite to nebude horsie ako prvy porod 🙂 v sobotu este uvidim, rozhodnem sa az na poslednu chvilu -ledva chodim uz tyzden. malicky mi tlaci na nerv v chrbate a vzdy ked stupim na lavu nohu- tak ma tam pichne. joj poviem ti, uz aby tieto dva tyzdne presli - stale nieco 🙂
ja tu mam celkovo akusi smolu so zdravotnictvom... 😒

smajka
28. mar 2011

@brigus198754 - ahoj, mne dali na vyvolavacke gel - kontrakcie sa mi spustili hned potom. boli od zaciatku dost silne. vraj prvorodickam sa dava najskor gel. tak uz 9 den? mne vyvolavali na 11 den. drzim palce.

hrozienko11
28. mar 2011

@martina_uk no mne dali presne to iste,co tebe. a ta bolest bola otrasna. kym to tam zaviedla,kde mala,tak som videla vsetky mozne a nemozne hviezdy 🙄

@smajka cakam teda na tvoje dojmy z cisarskeho. ja dufam,ze si ho pri druhom dojednam. ak nie tu,tak doma.

simsonka250
28. mar 2011

@brigus198754
drzim ti palce a prajem co najlachsi porot
a neboj sa trosku bolesti ale ked uvidis to malicke tak hned ta to prejde

simsonka250
28. mar 2011

@martina_uk
ahoj ao sa mame?uz davno si mi nenapisala

martina_uk
28. mar 2011

@hrozienko11 Presne ako hovoris.. Bolest a ked som videla ake su zakrvavene tak mi az zle prislo. Mne to zaviedla az druha mw ta predtym to cela bleda vzdala a vkuse sa mi ospravedlnovala 🙂 sweep ktory mi spravila 5 min pred tym bola ruzova zahrada a ked mi zaviedla tu nitku tak kontrakcie kazdych 5 min vkuse 20 hodin. Potom uz boli po 3 a nakoniec 90 sekund.

martina_uk
28. mar 2011

@simsonka250 Ajojky, mame sa super, malinka rastie ako z ,,mlieka,, :D stale objavuje nieco nove, vcera sa prvykrat pritiahla za ruky do sedu a ked je na brusku uz dviha rit ako keby chcela niekam ist ale ruky nespolupracuju :D tesime sa na dovolenku pred velkou nocou ideme na SK na 4 tyzdne pravdepodobne tak sa neviem dockaaat a Ty ako, co mas nove?

hajatanufus
29. mar 2011

@smajka tak to je super ze si takto nakoniec dopadla tak budeme drzat palceky nech male vydrzi a ty oddychuj aj ked viem ze mas vela prace s vybalovanim ale moc to neprehanaj ja este ani teraz nemam vsetko vybalene 🙂

radlinka
29. mar 2011

Vsetkych zdravim z rodnej hrude, mame sa fajn, pocasie krasne, jarne a teple do 20C, vsetko okej, ak sa tu neobjavim tak mam ABSTAK od MK a internetu , nech sa vam zatial dari xxx love y much xxx

hrozienko11
29. mar 2011

mam otazku. tie,ktorym sa tu narodili dievcatka. robili vam doma na matrike problemy s tym,ze ste jej chceli dat priezvisko bez ova? vybavujeme doma rodny list pre malu a mile pani chcu prehlasenie,ze sa hlasime k anglickej narodnosti, samozrejme overene. nezaujima ich ani to,ze ja mam priezvisko bez ova 😠

monika.c
29. mar 2011

@hrozienko11 teda,to je cudne.ved kolko manzelstiev je zmiesanych alebo ak aj nie ste manzelia,je ten tvoj anglican alebo slovak?pokial anglican,tak v tom nevidim problem,maju tam predsa napisat meno po manzelovi or priatelovi 😉 samozrejme bez koncovky ova.drzim palce,aby ste to nakoniec vyrieslili k vasej spokojnosti 😉 slovenske urady daju niekedy pekne zabrat 😝

mape
29. mar 2011

@hrozienko11 ahoj nasa dcera ma priezvisko bez ova a nebol ziadny problem. My sme, ale vybavovali rodny list cez ambasadu. Nemuseli sme nic prehlasovat o narodnosti. Manzela mam slovaka a ked sme sa brali ani ja som si nedala koncovku -ova. Nechapem preco kazdy urad vyzaduje nieco ine. Drzim palce nech sa Vam to podari vybavit.

hajatanufus
29. mar 2011

@hrozienko11 my sme malej dali do ang r.l. bez ova aj mna tam tak zapisali ale do sk rl radsej s ova ved ten rl potrebujem len teraz na zapis do pasu a potom ho uz nebudem potrebovat tak mi je to jedno ale my sme slovaci a brali sme sa v cr nie v uk takze ja mam tiez ova

calistka
29. mar 2011

v ziadosti o zapis narodenia do osobitnej matriky (a je jedno, ci to podavate cez ambasadu alebo v sr) je aj odstavec o priezvisku pre dceru bez ova, s ktorym vsak musia suhlasit obaja rodicia, ak su obaja slovaci. toto je linka na to tlacivo:
http://www.minv.sk/?osobitna-matrika&subor=21119

to, ze ma matka priezvisko bez ova, este neznamena, ze aj dcera ho automaticky dostane. inak, ked si kuknete svoj sobasny list, tam mate uvedene aj priezviska pre deti, osobitne pre syna a osobitne pre dceru.

mape
30. mar 2011

@calistka ano mas pravdu, ze je tam taky odstavec aj sme to vypisali a oni to na ambasade zabielitkovali, ze tam namame nic pisat. Na sobasnom liste mame pre dceru -ova, lebo nam povedali, ze inak sa neda. Vraj ked budeme mat raz dceru tak sa mozme rozhodnut ako chceme. Takze sobasny list nie je rozhodujuci. Aspon u nas to tak bolo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre