Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

majka88
15. jan 2009

zuzana29...no my musime uz len z east midl. bo z Birmu uz nic do BA nejde...takze si v UK uz pekne dlho...no ja len od maja...no uvidime ci ked to na mna pride dokazeme prejst pesi alebo skor to bude rychlejsie taxikom 😕

caira
15. jan 2009

tak ja rodila v UK v unoru a celkove jsem byla s peci jak v tehotenstvi tak s peci pri porodu i po nem moc spokojena 🙂

V tehu, kdykoliv se mi neco nezdalo tak jsem okamzite mohla zavolat sve midwide, kdyz se mi tesne pred porodem mala jeden den skoro nehybala tak jsem volala do nemocnice a okamzite si me pozvali pro jistotu na natoceni monitoru, super pece, okamzite se me tam ujali, vse bylo ok.

v tehu se mi libilo, ze se ve me nikdo neustale nehrabal, ale kdyz jsem treba mela pocit, ze je neco spatne tak me midwife hned prohlidla jen abych mela klid.

Porod bezva, mela jsem 2 midwifes po celou dobu porodu ale nakonec musel prijit doktor ( mala se sprajcla a nechtela ven ani za boha) pece po porode taky naprosto bezvadna! libilo se mi to, ze nejsem buzerovana k tomu abych byla v porodnici 5 dni ci co a hned druhy den odpoledne jsme po prohlidce pediatrem jeli domu. Kazdy den k nam dochazela HV na kontrolu, kdyz mi praskly stehy tak okamzite behem hodiny prijela moje midwife a dostala jsem ATB a pak me chodila kontrolovat, takze spokojenost fakt velika 🙂

🙂 🙂

3558
15. jan 2009

tak lietame rovnako 😉 😉
no na ten taxi by som sa nespoliehala. u nas ked ho zavolam pride az o hodinu. skus poprosit susedov, alebo znamych z Birm. ci by ta neodviezli. 😒

majka88
16. jan 2009

zuzana29 ...akurat sme vcera boli u znamych a kamos povedal ze ked budem potrebovat tak neni problem chodi az na nocnu takze cez den je mi k dispozicii....a potom ked bude doma uz tatino z prace daco vymyslime...najrychlejsiu prepravu.... 😉

3558
16. jan 2009

no vidis, tak super. ja som to mala tak, ze by som zavolala drahemu do roboty a on by za 15 min.prisiel.

majka88
17. jan 2009

NO TO MAS DOBRE POKIAL MATE AUTO..MY NEMAME...TAKZE MUSIME VYMYSLIET DAJAKE RIESENIE ....NAJLEPSIE BY BOLO KEBY TO NA MNA PRISLO CEZ VIKEND KED BUDE DOMA 🙂 ALE TO BY SOM ASI CHCELA VELA 😉 ☹ 🙂

3558
17. jan 2009

neboj, neporodis doma. hlavne ak si budes musiet zavolat taxi, tak uz maj prichystane aspon 4 telef. cisla a zavolaj vsetky naraz. z toho ti aj tak dva nepridu a jeden az po hodine. 😀 😀 😀

majka88
18. jan 2009

ahoj tak uz sme to vsetko prebrali mam tri telefonne cisla na kamaratov z autami keby nieco 😉 takze sme pripraveny 😉 a ako sa ma Samko?

3558
20. jan 2009

ahoj samko sa ma dobre, len je trosicku rozmaznany a len na rukach by sa nosil a ked ho polozim tak spusti strasny plac, a neviem ako by som ho to odnaucila.
uz si pobalena do nemocky? ja som sa balila tyzden pred porodom.kamoska mi este dohodila aj toaletak do tasky, tak na to nikdy nezabudnem ako som ho tam nasla a vybalovala a mamicky na mna kukali 😀 😀 😀

luciauk
20. jan 2009

majka, sledujem ako si so zuzkou píšete. nebojkaj, všetko dobre dopadne. si zlatá, ako sa bojíš. ale to je aj dobre. si zodpovedná. nebude to určite ideálne, ale všetko zvládneš 😉

majka88
20. jan 2009

tak samka pozdravuj odomna a nech sa tolko na rucickach nenosi 😉 xixi....no sme tak pobaleny ale este nam chybaju dajake vecicky...vcera sme boli u midwife tak uz sme otocene spravnym smerom a ostavaju nam dajake 3 az 5 tyzdnov...doviezli nam vcera aj kocik tak sa vytesujeme 😵

lucia dakujem...hej hej trosku sa bojim, predsa v cudzom svete a tym ze neovladam dobre anglictinu a uz rozmyslam co bude a ako....ale tak zvladli to ine tak hadam aj my...tatino nas podporuje 😉 pozeram ze mas tri deticky...vsetky narodene v UK?ako sa volaju? 🙂

caira
20. jan 2009

majka neboj, vsechno bude ok..my tez nemame auto tak jsem se bala jak to bude, byli jsme dohodnuti s tchanovcema, ze nas odvezou ( ale tchan rekl, ze nesmim rodiv v nedeli-to rybari) taky jsem ses porad bala, ze to na me prijde az bude manza v praci ...no a taky jo, jen co dorazil do prace tak mi praskla voda ale do hodiny a pul byl doma..jelikoz to stejne vsechno trva desne dlouho tak jsem jeste mezitim vykecavala tady s holkama na konikovi a kratila si tak cas nez dorazi domu.. 😀

Mate vybrane moc hezke jmeno pro miminko, Sarah se mi take moc libila 🙂

3558
20. jan 2009

majka aky mas kocar????? ja mam http://www.silvercross.co.uk/3D_Pram_System.php

majka88
21. jan 2009

zuzka tak my mame takyto...ale v skutocnosti je ovela krajsi ked prisiel...
http://www.icoobaby.co.uk/hauck_jeep_range/jeep...
inak ten co mas ty sa my velmi pacil....a aj paci... 😉

caira...dakujem ze ma mamicky tak podporujete...velmi my to pomaha....a potom som si ista ze to zvladneme dajako...ved onedlho uz budem mozno ja niekomu radit ze to nic nieje 🙂 no a pobavilo ma ked ti tchan povedal ze nesmies rodit v nedelu ze to ma ryby 😵
najskor sme mali uplne ine mena ale potom sa nam zapacilo Sarah teda hlavne mne.... 🙂

caira
21. jan 2009

majka: no to me pobavilo taky, kdyz to tchan rekl..on to ale fakt myslel vazne..ja se desila, co teda budu delat, kdyz jako budu vazne rodit v nedeli..tak manzel rekl, ze taxika..ale zase kdo chce vezt rodicku, co?

No nakonec jsme meli jeste domluveneho svagra s autem.. Ono to vzdycky nejajk dopadne.. 😉

my meli nejdrive vybrane jmeno Emily ale pak mi prislo, ze kazda tehule co potkam ma to same jmeno, tak jsme to nakonec zmenili, chteli jsme aby nase mala nebyla jednou z 10ti holcicek ve tride se stejnym jmenem..a zatim je to ok, nezname v okoli jedinou Phoebe 🙂

Musim letet, mala ma dneska nejprotivnejsi naladu pod sluncem takze jen porad knoura a vzteka se..kde jsou ty casy co to bylo hodne spici miminko 😔

3558
21. jan 2009

pekny mate kocar, ale ja som taky este nikde nevidela. ja som kupovala v toysoch

majka88
22. jan 2009

caira....no to hej ...ved aj u nas dajako ten odvoz dopadne...vcera bola u nas znama a povedala ze uz my klesa brusko co som si vsimla...tak uvidime kolko nam ten drobcek vydrzi...do terminu mame 5 tyzdnov ale tak podla midwife by to mohlo byt aj za 3 tyzdne 🙂 ...uz sa tesim na tie najprotivnejsie nalady 😉 toho miminka 😵

zuzana....no my sme ho kupovali cez net s tej stranky co som ti poslala...v podstate len tatino ho videl v meste niekomu na zivo...ale sme spokojny...obdivujeme ho kazdy den...bo sa mi zda krajsi ako na tej stranke...ale inak ho maju aj mothercare.... 😉

3558
23. jan 2009

ahoj majka. prepac, ze nepisem, mame slaby signal na net a este aj kamarat s kamoskou sa stahuju na novy dom, a nemaju dva tyzdne kde byvat, tak su u nas. tak sme piati na dome aj s malym a je to tu velmi zive, tak nestiham pisat.
vediem ti kamosku vola sa Adriana123 a tiez je z birming. budes mat novu kamosku.

adriana kde si???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aj ja som so svojim kocikom spokojna. ta sa do neho zacvaknut autosedacka, ale uz je malemu mala, tak idem teraz zhanat nejaku vo vybornom stave ale nie novu. taku od roka do troch rokov.

adriana123
24. jan 2009

ahojte,tu som zuzka,dakujem,za rady,ja styi pocitacmi bohvie ako neviem,no dostala som sa tu,tak sa tesim,no neviem sa dostat na tu volnu diskusiu,alebo cosi take,my byvame v birminghame,west bromwich,asi 20 minut z centra autobusom,mame 2rocneho syna simona,no a aby nevyrastal jak tarzan,hladame mu kamaratov,no a nemozem si pomoct,ale najblizsie mame k slovakom,aj cechom samozrejme.simonko sa narodil vtuna,a zatial tu aj ostavame,pretoze mam este dve dospele dceri,ktore tu studuju,no uz ma volaju,tak sa zatial vsetky majte

luciauk
24. jan 2009

ahoj adriana

majka, ved ako rodia pakistanky, čo nevedia po anglicky ani ceknúť? push a it´s a boy/girl rozumieš, tak čo? 😀 moje deti sú Julianka, Olívia a Bruno. ale tu sa narodil len najmladší 😉 máš vybraté krásne meno.

caira, aj moja dcéra strašne chcela sestru Emily, ale musela sa zmieriť s bračekom 🙂 tvoja malá sa narodila na manželove meniny 🙂 aj ja s dcérou sme februárové. keď sme žili ešte v manchestri, tak sme mali známych a tí mali Phoebe, krásne meno a rozkošné dievčatko 😉 tvoja vyzerá ako cukríček na zjedenie 😀

majka88
26. jan 2009

Ahojte maminy pekny dnik Vam prajem...

zuzana29 ani ja som tu teraz dlhsie nebola bo sme mali problem s netom, dajaky virus nas napadol 😲 dakujem za dalsiu kamosku.....no my tiez teraz ideme kupovat autosedacku ale nie novu, ked bude auto tak potom bude aj nova autosedacka....ten nas zazrak sa tak moc tlaci v tom brusku cez ten pupcek az ma to uz boli... 😒 a padlo nam velmi brusko tak neviem co to znamena ze sa jej nebude chciet byt do 25 februara v brusku?
aky bol vikend?

adriana 123 ...ahojky aj my byvame v Birminghame, na Windson Green ak ti to nieco hovori...no myslim ze pre Simonka nebudes mat problem najst kamaratov bo cechov a slovakov je tu velmi vela s detickami 😉

luciauk....no som sa zasmiala 😵 hej hej rozumiem tym dolezitym vyrazom ktore si my napisala...takze by som to mala zvladnut 🙂

mamicky viete my niektora poradit co budem potrebovat vybavit po porode kvoli rodnemu listu a tak a ci musim domov alebo to mozeme urobit tu na ambasade 😉 dakujem vam....a pozdravujete svoje pokladiky odomna 😉

adoracion
26. jan 2009

ahoj majka tak uz to asi na teba pomalypride sice v moj den som si vobec nemyslela ze to uz je ten den trosku ma lenpobolievali krize a to bolo vsetko az to prasknutia plodovej vody potom mi to doslo tu v stoke on trent zase skoro ziadny slovaci s rodinami niesu ☹
No a co sa tyka toho rodneho listu je tu o tom vela tem pozri do temy child tax credit...no ale v skratke par dni po porode pojdes dat zapisat malu na radnicu tu v anglicku daju ti anglicky rodny list ten posles na comonweal office kde ti daju nanho peciatku za 33 libier ze je pravy vola sa to apostila.
Potrebujes ho prelozit do slovenciny. svoj dooklad + svoj rodny list a pokial jeotec slovak tak aj jeho rodny list a doklady. S tym vsetkym pojdes na slovensku ambasadu povyppisujes nejake papiere a rodny list ti poslu na vybavenie na slovensko ale trva to tri mesiace takze.. smola budes cakat
alebo mozes vybavit cestovny doklad za 2 tyzdne ale pozor je platny len na cestu na slovensko naspet sa needoostanes takze ten rodny list a pas mozes vybavit aj na slovensku ale tiez to trva 2 mesiace a vybavuje sa to tak isto takze kym nemas rodny list na zaklade ktoreho ti dieta zapisu do pasu mozes ist len na slovenskoale naspet uz nie takze tak ja uz akurat tento tyzden su tri mesiace tak dufam sa dockam chcem ist pozret konecne domov!!!!! inak na stranke slovenskej ambasady v londyne je tiez vsetko ak mas otazky tak pis a pozdravujem ostatnych aj deticky

majka88
26. jan 2009

dakujem ti velmi pekne adoracion za pomoc...velmi my to pomohlo ale kuknem aj tie stranky co si napisala...hej chceme dat vybavit tu rodny list aj ked viem ze to potrva dlhsie...budeme mat toho teraz vela a tatino nemoze somnou letiet na svk, tak sme to vyriesili takto....a po rodnom liste pojdeme kuk domov na chvilu 😉 a odkial si zo SVK? Ja byvam v Trenčine a priatela mam z Prievidze....pozdravuj krpceka 🙂 ten nas ako pises sa asi moc teska a tlaci von.... 😵

majka88
26. jan 2009

este by ma zaujimalo ze ked sme ako priatelia ci pred vystavenym rodneho listu v AJ kde by mali byt obaja musime spisat vyhlasenie o urceni otcovstva alebo na ambasade pri vystavovani slovenskeho rodneho listu az...precitala som si to na stranke ambasady ale je to tam tak napisane, ze som tomu moc nepochopila...takze ak je tu nejaka mamina co by mi vedela poradit...dakujem jej dopredu 😉

adoracion
26. jan 2009

maji tu v anglicku musite byt pritomny obaja pri zapise do rodneho listu na rodnom liste je podpis rodicov oboch nezalezi od toho ci ste priatelia alebo manzelia my sme tiez neboli sice teraz uz sme a na ambasade v londyne tiez otec dieta musi podpisat nejaky papier a preukazat sa dokladom takze musi byt pritomny aj tu aj tam

3558
26. jan 2009

majka ja som z dubnice 🙂 aj s priatelom.

majka88
26. jan 2009

adocarion ...ja ti velmi pekne dakujem za radu....ale neprezradila si my odkial ste zo svk 😉

majka88
26. jan 2009

jej z dubnice to je kusok od trencina...to sme nemali daleko od seba 😉

adoracion
26. jan 2009

ja z Kosic

3558
26. jan 2009

kosice, dubnica a trencin, to ..... 😀 😀 😀 😀 blizko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre