Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
19. dec 2009

dadulka mozem sa ta spytat? robila som tie kokosky podla toho receptu co si mi dala a vsetky sa mi prilepili na papier ☹ nevies co robim zle? teraz som dala dalsiu davku dnu, uz do vyhriatej rury..mozno to bolo tym? ze to treba dat do plno vyhriatej rury??? diki 🙂

rimmel
19. dec 2009

alebo som ich tam nechala pridlho?? neviem ako dlho nekukala som na hodinky ale na kokosky 😀

rimmel
19. dec 2009

no druha varka to iste...este ani niesu hotove a uz sa prilepili..mozno to mam na viac nez 180, nevidim to, lebo cisla su vysuchane 😒 😀

dadulka2000
19. dec 2009

rimmel,... mne sa neprilepili,.... musis ich nechat vychladnut a az potom dat dole z papiera. inak sa ti polamu. resp si potom pomoz nozikov od spodu. (ale az ked su vychladnute).
ja som ich mala v rure cca 8-10 min.

rimmel
19. dec 2009

aha no to som necakala teda..skusim zajtra zase..druha varka, nechalasom ju tam kratsie a lepsie to slo ale ako hovoris lamalo sa..tak dakujem este raz, zajtra sa hadam vydaria a to som este chcela, ako dlho vydrzia?? vies, ze ci ked ich urobim zajtra vydrzia do 25teho?

hathor1231
19. dec 2009

cauky, hlasim prvy tohtorocny sneh v B`hame 😀 😀 😀
ginny (nas havkac) je cela happy,lieta po zahrade a chyta vlocky 😀 😀 😀

kvietok,ja som tiez skusila malu nechat `vyplakat` ale to preto,ze som uz psychicky nevladala a vydrzala cez 1,5hod doslova revat a skriekat,ze som to pocula o poschodie nizsie akoby mi revala do ucha a potom od unavy zaspala na necelych 30minut a zacala znova... 🙄
podla mna ma babuso zaspavat v pocite,ze je v bezpeci,ze ho maju radi a ked sa nieco stane,ze mamik je blizko 😵 tie veci ako `rozmaznane deti` to je vec nazoru. dieta,co chce len bezpecie a lasku nie je rozmaznane ale zijuci a citiaci tvor ale decko co ti rozhadzuje regale v shope lebo mu nechces nieco kupit,to je rozmaznane... ako moze byt rozmaznane,ked ocakava len city??? 😕
ja som si tu knihu precitala a vdaka nej som pochopila fazy detskeho spanku,nic ine mi ta kniha nedala a ani som nepraktizovala,nemam srdce ju pocuvat ako tam sama place...

hathor1231
19. dec 2009

a ten snapfish,nevim. preto sa pytam,ci to bolo len kvoli vianocnemu zhonu alebo su taki stale. ale mas tam moznost vratit objednavku 😉

vcera boli nasi znami-dva pariky na sone. jednym povedali,ze maju holcicku a druhym,ze babuso nedycha 😔 to musia byt vianoce ☹ a dokonca jej ho nechali v tele a ak do pondelka `nevyjde` tak jej ho vyberu... to je podla mna uz vrchol necitlivosti... 😠

newyorkgirl
19. dec 2009

boze hathor to mi ani nevrav 😒 si neviem predstavit taketo sviatky 😨 inak vy byvate v birminghame?

rimmel tie gumaky dobry napad veru, ale aspon s 2mi hrubymi ponozkami pre mna teda 😀 tie kokosky som piekla aj ja, Nikolke aj muzikovi velmi chutili a fakt je to rychlovka, pockaj kym budu troska zruzovele tie kraje a potom ich vyber a veru nechaj chladnut na plechu, nech si to este oddychne a nepolamu sa ti... ja mam plynovy sporak stary piekla som ich medzi 5-6 tusim, ale ja vzdy uz robim od oka... 😉

hathor1231
19. dec 2009

nyg, jo jo v birme,ale nie priamo v centre ale vo west brome.
musi to byt fakt hruza... 😔 ani neviem,co takym ludom povedat,ked ja si stastna objimam niki 😔

mihouk
19. dec 2009

Akurat som si precitala ten clanok od kvietocku, neviem co si mam o tom mysliet. Nas maly spi sam vo svojej postielke pri nas a nema s tym nejaky problem. Vecerny ritual mame, kupel, jeden cecik, polozim ho do postielky, aby sa ukludnil, odidem, ak zamrnci, dam mu aj druhy cecik, pri tom na 98%zaspi a ked zamrnci aj treti krat, tak tam len idem, zoberiem si ho na ruky a v tom momente spi, dam mu pusinku a spi okolo 5-6hodin. Podla mna aj mimiska rozoznaju ci je den a noc, ja osobne ked ho dam 1x do postielky, tak viac nanho nehovorim, az rano, ked sa zobudi, robime vsetko, ale nerozpravame a je hrozne podareny, lebo ked svita, tak on len tak potichucky zacne hovorit a skusa ci uz moze byt zobudeny (to vacsinou nevydrzim a rozosmejem sa) a este vie ze do nasej postele sa nechodi spat, iba hrat a preto ked je s nami, vzdy je svetlo, bud na chodbe, alebo uz aj vonku. Zatial sa nam toto osvedcuje....tuk tuk

slovakia13
20. dec 2009

ahoj
mala spinka a dokonca zaspinkala sama od seba 😵 a bez revu 🙂
vcera som skusala malu uspat od 19 do 22 ,ale to uz som si povedala dost napapana ,vykakana ,vyprdkana a pokial bola na mojich rukach bola ok aj sa tvarila ,ze spinka 😝 o 23.00 som ju polozila do baskitu ,trebalo mi na WC revala 10min potom zaspinkala sama a spala od 23.00 az do 6.00 rano 😕 co som ju uz kontrolovala ci dycha 😀
asi to s tym vyplakanim netreba prehanat,dlhsie by som ju asi nenechala....
my sneh nemame ,ale zimno je a poriadne 😝

rimmel
20. dec 2009

slovakia deti sa nemaju nechavat vyplakat pred 6m! 😲

teda myslim tu metodu(Ktorej inak zastancom vobec niesom) Ze nechas plakat, potom prides skontrolovat ci zije, potom zase o 5-7-10min chodis kontrolovat dokym sa babo neunavi a zaspi 😕 no taktoto sa ma praktizovat az od ukonceneho 6m 😉

myslim si ze tvoja malinka este nema mat ziadny rezim, ty musis vyhoviet jej rezimu 😵

rimmel
20. dec 2009

BOLO MI POVEDANE, ZE DIETA SA NIKDY NENAUCI ZASPAT SAMO POKYM HO TO NENAUCIME

nikdy?! je to prirodzene, normalne a zdrave pre babatko aby zaspavalo na prsniku. dieta takto zaspi tak rychlo! Z mojich osobnych skusenosti i z tohoco som nacitala a zo skusenosti mamiciek s kt.pracujem, som sa presvedcila ze zaspavanie bez pomoci prsnika je vyvojovy milnik, ktory sa vase dieta naucit ked je pripravene. prvy krok ktory casto prichadza je, ked dieta kojite a zrazu sa odsunie, prevrati na bok ci na chrbat a spi (presne ako johnny inac ) alebo ak zaspi v otcovom naruci co predtym nezvykol..tieto nahody zo zaciatku niesu caste, ale je to prvykrok a tieto nahody sa budu iba opakovat a to coraz castejsie.

je vela babatko ktore boli uspavane pomocou prsnika od narodenia a eventuelne sa naucili zaspavat bez neho. Nemusite ich to ucit. Dosiahnu tento milnik ked budu psychicky, fyzicky a emotivne pripravene, Mozete skusit zrychlit tento proces tym ze sa budete snazit prsnik vyberat z ust este predtym nez ho samo vypluje ci predtym nez uplne spi, ci datim dietat do postielky predtym nez uplne zaspi. Moja dcera zacala prilezitostne zaspavat sama ked mala 11-12 mesiacov. Aj ked to zo zaciatku nerobila priliz casto. neskor zaspavala sama bez kojenia viac a viac. My sme ju to neucili, ani nepodporovali. Jednoducho sa to sama naucila ked bola pripravena.

slovakia13
20. dec 2009

rimmel
ked niekedy sa fakt neda .....musim chodit aj na WC a je to strasne na psychiku,3hod kojim dalsie 2uspavam a to niekedy zaspavame o 2 v noci .myslim ,ze spinka polozim do baskitu a rev 😔
tak mala si musi niekedy poplakat ,inak sa naozaj neda asi by som sa zblaznila 😔

rimmel
20. dec 2009

slovakia skus spinkat s nou v posteli..ze si obe lahnete a ona tak zaspi v lehu a ty samozes potichucky vytratit 😉 ale viem, nemas to vobec lahke, sama....ale naozaj taketo malinke babatko,moze to mat zly dopad na jeho psychiku..naozaj ☹

alebo co som ja robila je ze uspim na sebe pri kojeni a potom OPATRNE prelozim do baskitu ked este spi, no pozor az po 10-15min ked na tebe zaspi ju mozes prelozit..ak chytis jej rucicku a je nevladna, pada, znamena to ze tuho spi 😉

slovakia13
20. dec 2009

asi som robila chybu asi prekladam moc rychlo 😨 skusim to s tou nevladnou rucickou 🙂
vacsinou aj tak spi so mnou v posteli 😝 🙂

dadulka2000
20. dec 2009

kocky preberate zaspavanie?
ja som malu ako 8 tyzdnovu nechala uz samu vo svojej izbicke,.... lebo inak som sa ja nebola schopna vobec vyspat, ked som sa budila na kazde jej zamrvenie. 😉
dali sme ju do izby, ulozili do postielky,.... asi 30min plakala a potom uz len spala. jasne ze som ju par krat za noc sla skontrolovat,....
mozno patrime k tym stastnym co s tym nemali ozaj problem a ona je uz malinka naucena ze sa da do postielky a tam sa hned spi. bez protestov. takto to stale funguje (uz som ju ulozila na obedny spanok) 😀 . jedina zmena nastala okolo 3roka, ze nechce spat uplne po tme, tak ma taku malu lampicku - zasuvkovu, teraz v noci zapnutu.....
no uvidim ako to zvladnem s kusom cislo 2 😀

ozaj neviete mi poradit??
uz asi treti den mam v bruchu (na lavej strane hore) taky zvlastny tahovo-tlaciaci pocit,.... je to zvnutra. tak neviem ci je to len zla poloha babatka,.... ci mam volat midwife - aj ked uz vidim tu jej odozvu "ze je to normalne".....
vdaka za kazdu radu.....

ufff, ale som sa rozpisala 😀

saza007
20. dec 2009

slovakia - nic si nevycitaj, ak plakala len 10 minut. je to v pohode. Ine je, keby si ju nechala revat vyse pol hodiny - na to je fakt este malicka. dufam, ze sa vam dari. 🙂

rimmel
20. dec 2009

dadulka sorry ze zase otravujem ale akurat robim linecke ..pouzila som plain flour a storke a vobec niesu take ako babkine, vypytala som si jej recept a nic ..chutia uplne inak, su tvrde, vobec nie makkucke ako jej1 nevies preco?

dadulka2000
20. dec 2009

rimmel, oni zmaknu za par dni,... 😀 , len ich natri spolu lekvarom a nechaj odlezat, na vianoce budu mnam, mnam.

catherine2505
20. dec 2009

Caute baby,pozeram ze tu vo velkom vypekate 🙂 ,nemate niektora nahodou recept na polevu s ktorou sa zdobia pernicky?za kazdu dobru radu som vdacna 😵

rimmel
20. dec 2009

faaaakt? no super dadulka to som nevedela 😀 😀 hnes sa mi zdvihla nalada..

rimmel
20. dec 2009

a s tymi bolestami ti ja neporadim ja som sa tak daleko nedostala 😀 😀

hathor1231
20. dec 2009

dadi,
obavam sa,ze ti povie,ze to nic nie je 😝
ja som mala bolesti od cca 22tt take neuveritelne,ze po schodoch nehrozilo a mala som sa problem postavit zo zachodaaaa 😖 bol to fakt des! a povedali mi,ze babuso rastie a preto to tak boli 😲 ziadne vysetrenia,nic.... ale pre pokoj na dusi,zavolaj 😉

rimm,ty si mala nejake problemy alebo si porodila spontanne?

slovanika, ziadne vycitky, holka... moja mala bola rovnaka, do 2mesiacov som ju vlacila na rukach vkuse,v baskete prespala max desatinu dna 😝 vydrzzzz 😉 spavaj s nou,tak to bude naj 😉 obe sa vyspite, ona este nechape tak ako 6mes babo. neboj sa,ze potom nebude chciet sama spat,je este malinka aby to chapala... chce byt pri tebe... inak, nam pomohla heating mat, vyhriala som basket (ten skok z tepleho narucia do studenej postielky) a bolo dobre,ani nevedela,ze som ju prelozila 😉

dneska sme spali uz v postielke a vstavali sme o 8 😵

hathor1231
20. dec 2009

akurat mi drahy urobil obed 😀
bramborak s kuracim vnutri,vraj sa to vala ondras 😀 😀 😀

isli sme do asdy a nevysli sme do kopca,je to zamrznute a nas zadny nahon nepustil,tak sme ako na dedine. napadne sneh a kalamitaaaa, ani do obchodu nemozeme 😀 😀 😀

rimmel
20. dec 2009

hathor porod sa mi zacal spontanne, resp zacala som kontraktovat...otvarala som sa, takto 4dni to trvalo, snazili sa to predlozvat nech je maly vnutri co najdlhsie plus stereoidyna plucka tiez aby mali cas zaucinkovat a potom mi aj tak museli samotny porod vyvolat po tom co mi zatka odisla lebo sa dlho nic nedialo a uz ani neviem nepamatam 😀

rimmel
20. dec 2009

slovakia presne ako hathor hovori s tou hot water botte...to tak vyhrejes a ani si nevsimne, dufam 😀

rimmel
20. dec 2009

hathor este to som zabudla ze po porode placenty zistili ze maly kusok z nej bol odumrety. 😖 ale nevedeli povedat s presnostou preco a ci to sposobilo predcasny porod a placentu poslali na vysetrenia a este nemame ziadne info

rimmel
20. dec 2009

no muz sa modli aby celu nos snezilo ze potom zatvoria skolu a on nebude musiet ist do prace!! 😀 tu sa fakt vsetci z toho snehu idu posrat 😝

wild.horses
20. dec 2009

ahojte,
k tomu zaspavaniu.. ja som sa rozhodla, ze to proste necham tak a verim ze jednoducho z toho vyrastie. Vyplakat..to u mna veru nehrozi, nechcem mu sposobit ziadnu traumu. Viem, ze by to bolo len horsie. V noci zaspava na cici, cez den v kociku. Je mi jedno ci matu bude ktosi povazovat za makku... 😅
U nas krasne nasmezilo, tak sme sa vysalili v snehu aj so psami aj s malym 🙂
akurat kukame ten prirodopisny o opickach co buvkaju v teplej vode, rozkosne 😉
my uz mame napecene slane tycinky, ovsene triple cookies, pusinky a linecke s orechovou penou, mnam mnam. na vianocnu veceru idem robit nemecku vianocnu hus, uz sa tesim ako sa nadlabneme 🙂 😉
hathor... no co povies na ten link, co som ti poslala, cely cas od kedy som ti to napisala trpnem, aka bude kritika, kedze este ani tovar aa ani design nie je dokonceny a ty nic 😀 asi sa nepacilo, vsak? ☹
pekny zvysok nedele vsetkym. pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre