Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
31. jan 2010

hmm, tu su urcite councily,kde robia aj registri.nie v kazdom. nemocnica ti povie v ktorom a tam len prides.

slovakia, ako mala kaiky?uz je lepsie? a co zaba, uz je fuc?

mihouk
31. jan 2010

Dik baby, uz som z amazonu objednavala velakrat a vzdy v pohode, aj minuly tizden nam prisla autosedacka, len take veci ako hracky, odsavacky, baby monitor, to mi proste nejde, neviem cim to je, takze zase stary dobry ebay... Inak delivery company, ked som videla ako to v tom aute hadzal, tak som normalne rada ze ta sedacka dosla v celku...

slovakia13
1. feb 2010

nyg
ty si aka sikulka,by si sa zisla do mojho poloprazdneho domu 😉 pomohla by si zariadit 😀
mzuzka
tiez sme nepotreboli mat appointment a register patri pod council.nam nemocka poslala papiere priamo do nemocky.
kaki bolo vcera ,ale s rurkou ☹ ja uz som z toho zufala.nechcela som jej ju dat ale 3dni sa pozerat ako ju boli brusko a v kuse plac 😔 nabuduce uz ziadna rurka ,ale pojdeme rovno do nemocky nech nam nieco daju na kaki

slovakia13
1. feb 2010

loki
myslela som na vas cely vikend.dufam ,ze ste ok

hathor1231
1. feb 2010

bre ranko,

na register office sme si app museli robit. dostali sme v nemocke papier a tam sme na to cislo zavolali (ale nie skor ako o 7dni aby mali papiere z nemocky o mimi) a urobili sme app. RL sme mali na pockanie...

zuzka,ani mi nevrav. ja som tiez happy,ze aspon s papanim nemame problemy 😵 to by ma uz porazilo 😝 😀 predvcerom som malej skusila dat normalne 2prikrmy a potom este trochu ovocicka (jablcko a baban). len sa mi vcera nemohla vykakat. ale stacilo jablcko a bolo vonku (neboj,slovakia,aj ty uz cochvila budes moct vyhanat s ovocickom kakanice). tak som to nechala tak,este nie je pripravena na 3.prikrm... len vzdy navecer pyta viac (o tej 19.) a ja som si vsimla,ze pre nu tolko nemam 😅 tak som zacala vyuzivat zasoby z mraziaku 😀 aj tak to bolo treba pouzit...

gaby0205
1. feb 2010

Ahojte tehulky,
tak od dnes uz nie som v praci 😀 aj ked tento tyzden pracujem z domu.
Kvietocek dakujem pekne za link na ten strep GB, hned som isla na ten link a volala som im. znie to dobre, ani to nie je take drahe £32. Asi do toho pojdem. Ale predtym sa este spytam mojej nemocnice ci mi to neurobia, zajtra idem na ante natal class tak sa tam popytam.

Babule a mala to niektora z vas urobene ten test na streptocucus group B okrem Kvietocek? ak ano ako ste si o to poziadali ? mam sa na nieco vyhovoryt aby mi to urobila moja GP lebo oni to via NHS nerobia.

rimmel
1. feb 2010

jezis si pamatam na tie antenatal classes! po 15min sme s muzom odisli! strasne daco, jak pre neandrtalcov....som len zirala...take zakladne veci co tam rozpravali a ludia sa vypytovali ako keby ozaj nemali sajnu a tiez ako keby doma nemali internet a nic si nezistovali. 😀

a jeden ind sa pyta, za manzelku, lebo ta asi nemohla rozpravat haha, ze ak jej budu robit cisarsky rez, ci je nutne aby mala anesteziu!!! som si tak pomyslela ty k***t to ju nechas trpiet koli tvojmu sprostemu nabozenstvu..no hruuuuza

hathor1231
1. feb 2010

gaby,ja som mala tiez. ale kvoli infekcii ked mi odisla skor voda... skus sa spytat a je to. ved to nie je taky veeelikansky problem....

rimm,ja som tiez bola na antenatal classes. a tiez som sa dost cudovala do akych zakladov idu! 😀 ako male deti,akoby nic o tom predtym nepoculi.... ja som isla hlavne aby som spoznala nemocku a videla ako to tam maju... aj ked moje vtedajsie dobre pocity a neskorsia realita boli na mile vzdialene od dobrej starostlivosti 😝
ale fakt,tie neskor (nie o porode) boli celkom dobre. ukazovali nam resuscitaciu novorodenca,co robit ak sa dusi (co som pri malej par krat pouzila 😔 ), dali nam skusit G&A,rozpravali o pain reliefs...
ja som mala precitanu moju bibliu pre tehu,takze som uz vacsinu vedela,ale tie pain reliefs,moznosti v nemocke a celkovo ako to tam vyzera sa musis kuknut ty 😉
a ten ind,no comment 😀 😝 chudera jeho zena,esteze tu sa im to len tak neprepecie a nedovolia im robit taketo sadisticke kusky na zenach 😝 na nieco su dobre tie ich kopy papierov ked ides do nemocky 😝 najlepsie su ale na E&A,to ma teda prekvapilo 🙄 takze poprvykrat na emergency len s predstihom 10minut kym to vyplnis 😀 😝

wiiild,mame dneska panelaaaak 😀 konecne bude na co kukat 😀

wild.horses
1. feb 2010

no hej, dnes panelak 🙂 uz mam program na vecer 🙂
uz sme doma zo skolky, maly bol podareny, uz to tam pozna, rozdaval usmevceky a aj si pokecal s takym dievcatkom 😀

mzuzka
1. feb 2010

hathor to vaaazne panelak? tak tato tvoja veta, to bola ako ceresnicka na torte 😀

hathor1231
1. feb 2010

wild,zuzi, aj ja sa tesim. ked som bola doma,tak som to nemohla citit a ako som v anglii,tak si pozriem takmer vse 😅
ked som to povedala drahemu,tak ze huraaa,zase bude doma bordel 😀 😕 zase ma chcel podpichnut,hnusoba...

wild, super 😉 a v akom jazyku rozpravali 😕 😀

baby, mala ma zelene hovino,ale nic zelene nepapala 😕 je to z mliecka alebo co 😅 je to normalne tuhsie (nie zapecene) ako mava odkedy je na prikrmoch...

idem pokracovat v upratovani,mala je dobra,tak to musim vyuzit 😀 idem urobit ryzu,tak drzte palce. akosi sa mi v poslednom case nedari 😠

hathor1231
1. feb 2010

rimm, na tej stranke od teba o prikrmoch som nasla aj avokado,mango atd. davas malemu trop.ovocie 😕 na slovensku je 'zakazane' okrem bananiku 😕 vcera sme mali avokado.

rimmel
1. feb 2010

hat jasne ze davam aj mango aj avokado ...a aj papayu..ale ta je onicom...ja kupujem ovocie a zelen.organicku z farmy a tam si sami pestuju avokada.....viem ze sa to na sr "zakazuje" no verim ze pride den, kedy od tohto upustia, tak ako upustili od balenia napevno. 😉

rimmel
1. feb 2010

a hat ak mozem ..ryza...najprv smaz na oleji trosku, nemusis, pridaj vodu tak, aby bola 1cm nad povrchom ryze...na slabsom no nie uplne slabom ohni var, dus az dokym voda uplne nezmizne....ziadne miesanie!!! a mozes pridat velky kus cibule na chut pripadne kmin ci vegetu-ak teba nevaris ryzu pre malu, vtedy nie.

hathor1231
1. feb 2010

rimm,to mas dobre. ja som v tomto dost obmedzena. farma v birme 😅 takze sa mozem len spoliehat na to,co sa kupit organicke da 😒 ale neni toho vela 😒 takze,bohuzial avokado sme org.nemali 😒
vcera som kupila banany organicke,tie su hnuuuusne 😖
a co jahody 😕 to ma prekvapilo na tych sklenickach,ze su tam kombinacie ako jahoda pomaranc a vraj od 4m+
minule som si chcela zobrat mango,jablcko a cuduj sa svete,na zlozeni bola este pomarancova stava,citronova stava!!! 🙄

hathor1231
1. feb 2010

rimm,to je presne postup mojho tata 😀 ja tiez oprazim a cibulu tiez davam 😀 ty kupujes easy cook 😕

wild.horses
1. feb 2010

my ideme dnes po prvy raz skusit vareny zltok. maly ma 10 mesiacov, chruma piskoty, tak by to prezit mal 😉

wild.horses
1. feb 2010

...a idem sa pustit do parizskej torty. snad sa mi vydari 😀

hathor1231
1. feb 2010

wild,vidis,ja som sa kukala na najaku krabicu s keksikmi a tam bolo od 4+ s mlieckom,take okruhle,meno na H... nepamatam si 🙂 nekukala som na zlozenie. tam je tiez jajo a cukor 😕
drzim palce 😉

kamaratka davala prvy krat kr.mlieko malej ked mala 13m a taaak nenormalne ju zapieklo,chuda, ze az plakala ked kakala 😔 kazde babo znasa inak... 😒

rimmel
1. feb 2010
rimmel
1. feb 2010

ten link je pre birmingham..a je ich viac 😉

no a v tych sklenickach je ozaj bars co..ja to nekupujem 😒

hathor1231
1. feb 2010

super,akurat som kukala na to a dodavaju aj ku nam kazdu stredu. tak to pozriem 😀 kde ty na tie stranky chodis 😀 a delivery costs su ake? musim kuknut... ty kupujes od nich?

palce ste drzali dobre, ryza je super 😵

wild.horses
1. feb 2010

hat...ja som mu davala ako prve finger food makku hrusku a potom organix finger food a to davam aj doteraz plus teraz uz slovenske klasicke piskoty pekne s cukrom a vajom 😉 a Heinz rusks. Maly uz cez den nechce moje mlieko, nacuca sa len ked ide spat a pocas noci ☹
dnes ma na obed kusky kuriatka so zemiakmi, mrkvou, brokolicou a hraskom. na veceru skusim ten zltok.
na kravske mlieko sa este nechystame, ani na um. cez den pije cistu vodu, caj alebo evian

hathor1231
1. feb 2010

wild, aj tak si to dobre potiahla 😉 odkojit takeho valibuka,klobuk dolu 😵 je to tazke,ja sa tiez desim dna,kedy ma mala bude odmietat 😔 akosi mi to kojenie prirastlo k srdcu 😕 😅 a pri jej 'asi alergii' to je to naj...
a presnie tie heinz som myslela... 🙂

mrazis baby food 😕

rimmel
1. feb 2010

hat 😀 delivery zvykne byt vzdy zdarma 😉 ja kupujem od inych..damheads..ti su v skotsku a nedovazaju do anglicka.

rimmel
1. feb 2010

hat mozes si porovnat ceny s inymi strankami...iba daj do google organic fruit and veg birmingham 🙂

rimmel
1. feb 2010

hat ja som zvykla mrazit ked sme zacinali...no teraz uz jak zje viac, varim mu kazdy den, niekedy ostane na druhy den...je to zvyk, dlho to netrva kym daco v hrci povarim, ci daco vymyslim.. 🙂

catherine2505
1. feb 2010

hat ak budes objednavat z abel and cole,tak skus to extra box,mozes si tam vybrat co len chces a aj hmotnost bude ako ma byt.Ak si objednas uz vopred zostaveny box tak ti tam bude esste aj chybat 😉 ,ale zato tam maju siroky sortiment organic food,v celku sa to da,ale davaj pozor na banany tie su skoro vzdy zelene ☹ takze nic moc 🙄

rimmel
1. feb 2010

ale sak banany zozltnu aj doma 😀 ja to tak robim a vzdy su vyborne 😉

hathor1231
1. feb 2010

cat,akurat som si ich objednala 😕 😅 uz som si objednala,aj ty ich pouzivas? mas dobre skusenosti?

rimm,delivery za 99p cize super 😀
a kolko moze byt v mraziaku? mesiac? potom to rozmrazis vo vodnom kupeli 😕 sorry,ze sa tak vypytujem. ale ako tak kukam na ten vyber skleniciek,tak si radsej urobim emergency davky domace 😅 a ziadne sklenicky v ktorych ani neviem co moze byt 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre