Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
5. apr 2012

ahojky
no ja bych se i vratila, jelikoz penize chybi, ale ja na to nemam abych platila £60 denne za jesle. To bych vydelavala jen na jesle 😠 . Takze jsem doma jako nezamestnana

herbik3
7. apr 2012

ahojte este by som sa chcela spytat o takzvanom ruzovom mediku nieco na to ked babatko ma infekciu v puse ci sa tu nieco take da kupit tu v anglicku. Ak nahodou nejaka mate s tym skusenost tak poradte prosim dakujeme vam 🙂 🙂

monikac
7. apr 2012

@marcelka2980 no aj my sme uz s malou boli na SK v january sme boli spolu vsetci aj s manzelom ale teraz koncom mesiaca idem ja s malou sama... 😅 tak to bude zaujimave....a tiez uz moc neposedi stale sa vrti, tak snad to nejako obsedi.... 🙂 moj kocar ked sa zlozi, tak ma 2 casti, myslis ze to bude ok ist az k lietadlu a tam ho zlozit? inac mame rezim fajny a podla neho frcime...mala zaspava pri flaske cez den,ale vecer jej dame flasu v jej izbe, dame pusu, polozime do postielky a ona zaspinka sama....trenovali sme to vyse mesiaca a dost bolo aj placu pri zaspavani,ale teraz je to uz ok a mala spokojne sama zaspinka, ema problem. cez den este spinka 2x doobeda tak hodku az dve a popludni tak 2 hodky. aj sa cez den sama prehrala,ale posledny tyzden sa nejako zacala roculovat nad hrackami, ked sa jej nedari jej ich chytit, tak hned spusta plac, nema nejako trpezlivost.... 😅 v UK veru ostavame,ale mozno na starobu pojdeme na sk, nevedno co bude.tvoj MM je z UK?

cimage
7. apr 2012

Caute baby su v UK nejake povinne ockovania pre deti? Alebo mame moznost si vybrat?

monikac
7. apr 2012

neviete mi prosim poradit nejaky kremik dobry na ritku? mala ju ma velmi cervenu, az ma pluzgieriky a skoro az krvicku... ☹ skusala som uz Bepanol, Sudokrem a Pityol a aj puder a zatial nam nic nepomaha... ☹

sidynka
7. apr 2012

@cimage není povinné,ale dost dbají o to,aby se očkovalo to základní. Od health visitorky dostaneš přehled co a kdy.

monikac
7. apr 2012

@cimage neni povinne,ale ked nebudes chciet dat ockovat, budu ta spovedat preco.... 😉 inac lillah tu na strane 620 pekne rozpisala ake ockovanie treba.... 😉

monikac
7. apr 2012

@1lin1 ja pojdem asi ale len na part time.... 😉

cutce
8. apr 2012

@cimage zakladni ockovani najdes v cervene knizze co dostanes az se maly narodi a 12mesic a 13 mesic ted davaji dohromady, takze 3 vcelicky 😉
@monikac a co budes delat za praci?Piotrebuju se inspirovat 😀

cutce
8. apr 2012

@monikac jinak s tou prdelkou je mi to moc lito, zkusila jsi jit za doktorem, zda by ti neporadil kdyz uz jsi zkusila vsechno

marcelka2980
8. apr 2012

@monikac Ahoj,inak prajem prijemne Velkonocnych sviatkou 🙂 Tak domov sa uz urcite tesis,neviem ci som sa pytala,ale odkial pochadzas?Tak to mate super,ze ti tak malinka zaspinka,mne maly zaspava na prsniku a inak nevie,skusala som ho ukladat s placom,ale manzel to nevydrzal a nakoniec som si povedala,ze nedam za nic tie chvile ked vidim ako ma hladka ked zaspava,,no ked pojdes k lietadlu,tak snad ti niekto kociar pomoze zlozit,mne ho zlozil manzel,no teraz ked pojdem sama,tak skusim niekoho poprosit,,,,ozaj ako budes riesit malu,davas ju do jasiel po materskej,mne platenie materskej skoncilo koncom marca a teraz neviem co dalej asi pojdem s dokladmi ktore mam od byvania a vyplatnymi paskamy na urad aby mi poradili,neviem si predstavit ist do prace kedze este kojim a pracu mam taku,ze sa staram o dementnu babicku a ta potrebuje riadnu pozornost je ako male dieta,,no ved snad sa to nejako poriesi,,,vy zijete v skodsku?prepac ak sa mylim?peknu nedelu prajem 🙂

monikac
8. apr 2012

@cutce no som prave nechcela k doktorovy kedze tu toho tak strasne vela vedia a urcite mi zas povedia nejaku jednu z ich 3 diagnoz co poznaju... ☹ tak som chcela vyskusat najprv kremy co poznam ale ak sa to nezmeni, tak budem musiet ist.... co sa tyka prace, tak ja tu robim v cestovke, do septembra sa musim vratit inac musim dat vypoved....

monikac
8. apr 2012

@marcelka2980 aj tebe krasne sviatky. Kedy sa vracias naspat do UK? Urcite ti niekto pomoze s kocarom aj s malym 😉 no este neviem presne ako bude s malou, do skolky ju moc neccem dat, tak asi to bude childminder, ale moji rodicia tu pridu na 3 mesiace sa budu starat o malu a potom ked odidu tak pojde ku childminder asi. Ja pojdem do prace aj tak len na part time, lebo to by som malu cez tyzden vobec nevidela kebyze idem na full time ☹ No bude to zaujimave az ten den pride...urcite mi bude smutno za malou. ano zijeme v Ssotland... 😉

kvietocek7
8. apr 2012

@monikac ahoj,to na tu prdelku ak nepomahaju bezne kremy kludne to moze byt reakcia na niektore prikrmove jedlo len musis vypatrat co konkretne. Niekedy sa alergia neukaze na tvaricke alebo na telicku ale prave na prdelke ci konecniku sa vsetko vycervena.A niekedy az do zodratia. Ak mas k dispozicii skus este kalciovu masticku velmi jemny filter potret na zapareninu. Ine moze byt aj reakcia na plienky. Pripadne si mozes nastudovat plienkovu dermatitidu. Ja si ale najskor myslim,ze to bude nieco z tych prikrmov kedze sa to vyrasilo v tomto case.

cutce
9. apr 2012

@monikac a kam budes davat Thaliu kdyz budes v praci?

marcelka2980
9. apr 2012

jaj tak to mas super,ze ti pridu rodicia ja mam z toho vsetkeho strach ako to poriesim uz teraz financne nestihame,,no preto sa moj pobyt na sk trosku potiahol a teraz neviem ako to bude tento mesiac,kedze matersku uz nedostanem,musim ist po uradoch a poriesit co bude ak chcem s malym este ostat doma,mala by som nastupit 1.7.,no neviem ako to bude s prac.dobou,pracovala som 10 hodin s 2 hodinovou prestavkou,dcera babicky o ktoru som sa starala je zlata,no neviem ako to vezme ak jej narusim prac.cas ked poziadam i ba o part time,,ved uvdime,urcite nebudem moct pracovat vecer,pracovala som od 10.00 do 13.00 a potom od 15.00 do 22.00,,tak je to na prd,s prepacenim v uk s tou materskou,childminder mi tiez asi pride blizssie,neviem,niektore pytaju dost vela na hodinu,kamosku mam nany a ona berie 10 az 12 na hodinu,ona ma dcerku v takom istom mesiaci ako ja,pracuje uz od 4 mesiaca dcerky,berie si ju zo sebou,tak to ma vyhodu,,manzel je slovak,pochadza z vranova nad toplou ja som svidnicanka,ale 7 rokov som pracovala v BA ako zdrav.sestra a tu v uk som pomali 8 rok,takze tak,mam chvilky kedy by som sa vratila spat na sk,ale potom ma to prejde,,je smutne,ze je taka situacia doma,vsetko drahe a na deti ani nevravim,ale na druhej strane lacnejsi najom a to nas osobne v uk dost zatazuje,,,iba panboh vie ako to bude,,je mi z toho troska aj smutno,ale snad sa riesenie najde,,tak sa opatrujte a zelam krasny sviatocny pondelok:-
)

monikac
9. apr 2012

@kvietocek7 dakujem za radu, vidis to ma nenapadlo, ze to moze by z jedla, len to bude poriadne zlozite zistit co o moze byt, ked miesame...ale skusim o nejako vypatrat... 😉 calciovu mast nemam veu, musim doniest ked pojdem domov to je dobra vec.... 🙂 a inac ako sa vam dari? ako malinky? uz je z neho velky fesacisko. Uz sami sedkate a aj sa plazite?

monikac
9. apr 2012

@cutce no v septmbri by tu mali prist nas a budu tu do decembra, tak sa budu o nu starat zopar dni v tyzdni a potom od januara asi k childminder, este som si to moc nepremyslela....ale ked nie childminder, tak nursery,ale childminder by sm asi radsej....a ty sa nechystas do prace?

cutce
9. apr 2012

@monikac ja childminder nejak neverim a nursery je moc drahe £60 za den, takes ne ☹

kvietocek7
9. apr 2012

@monikac treba skusit aby si to aspon na zaciatku zistila,zeby sa to viac nesirilo najhorsie na tvaricku a tak....ono postupne opat ako ked sa zaraduje potravina. Urcite len 2-3kombinacie suroviny bud zelenina alebo ovocie.Moze to byt aj nieco kupovane a tak....
my tiez pomalinky rozbiehame prikrmy, ale stale hlavnym gro je MM. Dnes som len trolinku zamiesala surovu mrkvu (vedela som ze to nemusi dobre dopadnut) a hned sa ukazala reakcia na zadocku -vypraskany do cervena, no ale sudokrem to napravil. Jasne,ze je este skoro dat surovu stravu ale na skusku sa osvedcilo,ze reakcia je hned na zadocku.Nas majinkyyyy je poriadny valibuk myslim ze uz moze mat 9.5kg kedze ho uz ani jednou rukou len tak neudrzim - poriadne zive striebro. Sediet este nesedi akoby mal teda sam (je len malinko stabilny-na sedenie si este pocka), ale zato sa dviha,pretaca,je velmi obratny, hadze sa no hotove zive striebro.Najradsej ma papat si nozicky 😀 to je teraz jeho favorite aktivity 😅 Uz ho len na zem na podusku davam co sa obavam,ze by sa zosypal dole z pohovky.
Sediet sme ho vyskusali dat iba do tej hojdacky a fakt ze sa mu pacilo -tak len na chvilocku kedze stale hlada a dozaduje sa niecoho ineho. P Plazit aj ked naznaky ma ale to este nie -myslim,ze koli vahe si tiez trosku pocka.
Inac ked zacnes uvazovat co s malou tak urcite je childminder lepsia volba ako nursery.
@marcelka2980 ahoj, mozno sa ti oplati poobzerat sa po nejakom residential home a najst si part time. Ale pred tym si urcite zadovaz nejake dobre referencie z tejto prace. Alebo pripadne skus NVQ2 alebo NVQ3

marcelka2980
10. apr 2012

@kvietocek7 dakujem za radu ja som este stale zamestnana u tej babicky,myslis,ze mam dat vypoved?no NVQ2 mam,hm,mam v tom chaos co robit,musim sa dohodnut so svojou zamestnavatelkynov,snad mi vyjde v ustrety,v care home davaju iba 6 libier u babicky mam viacej,,dakujem,pekny den🙂

monikac
10. apr 2012

@cutce no ja k childmnder dam malu len z odporucania, co nejaky ludia co poznam tam mali deturence, ina len tak cez internet by som nedala.... 😉

monikac
10. apr 2012

@marcelka2980 no tak to mas ozaj pracovne hodiny na nic...☹ a manzel, pracuje cez den alebo mava rozne pracovne hodiny? Bolo by dbre keby sa ti dalo s tou jej dcerou dohodnut, mozno keby si ty robila ranne a potom popludni by mohla zamestnat niekoho ineho, aj tak si robila dost vela hodin teda. A ta tvoja kamoska berie teda poriadne vela, ale Nanny su ine ako childminder, nanny su ovela drahsie, taky childminder berie okolo £4.50-5 na hodinu co sa este da...Snad mne v praci vyhoveju s dnami a hodinamy co budem chciet, ked som odchadzala , tak hovorili,ze sa dohodneme na hodinach, tak snad vyjdu v ustrey, sme dost velka firma ktora ma vela zamestnancov, tak sa to snad nejako bude dat spravit....
Ja som inac dost lucky, ze mamina s ocinom tu mozu pist hockedy a maju radi Scotland, tak im nevadi tu ostat aj na dlhsie co je fajne... 🙂
No na SK ta situacia veru nie je najlepsia, ak clovek nema dobru pracu, tak to nema moc lahke veru. Ved tie ceny su take ste (niektore mozno aj viac) ako tu v UK a zarobky su polovicne, ako to ti ludia tam zvladaju to neviem, ale tak musia lebo maju paradne domy, auta....sice pozicky,ale tak maju na to, ked to dokazu uiahnut...
Aj mna to taha domov, hlavne koli rodine, sme si vzajomne moc blizko a moc chybaju,ale taky je uz zivot a este vdaka za Skype, clovek si moze pokecat a aj sa vidiet kolko len chce a kedy chce.... 😀

monikac
10. apr 2012

@kvietocek7 no tak musim zacat robit experimenty, ja malej vsetko varim doma, nic nekupuje, jedinne rice cakes....tak musim sledovat co v ten den papala a uvidim ci sa jej ta ritka zhorsila....dnes rano ju mala uz celkom peknu a to som vcera cely den pouzivala len bepanton a davala aj rosku pudu a vyzera uz lepsie.....ja som malej este surovy stravy nedavala, teda vlastne raz som jej dala surovy hrusku do takeho toho hryzatka a to sa jej velmi pacilo.....🙂 no a z ovocia ma najradsej mango, to by jda stale hockedy cez den keby som jej ho dala, tak by ho spapala len taky supot. 🙂 Inac maly je potom doby valiucik ked ma 9.5kg....mala mala predminuly tyzden 8kg, ale tak lepsie je mat kila viac ako menej no nie. 😉 mala sa tiez uz vri ako drak, vobec neposedi na jednom mieste, uz aj pekne sedka a preplazi sa z jednej strany izby na druhu, tak na gauc ju uz vobec nedavam je len na zemi...
no ja tiez by som radsej dala malu k childminder ako nursery,ale len k taej o ju poznam....po odporucani niekoho znameho, inac len tak cez internet by som sa bala, to potom radsej nursery...no uvidime ako to bude, mame este do januara casu trosku to premysliet nastastie...a co ty budes sa chystat naspat do prace? ci ostanes pri deturencoch?

radlinka
10. apr 2012

@monikac ajoj skus Vaselinu, vsetky ostatne su k nicomu, ked uz krvaca...to jedine odporuca lekar, je jemna a ucinna. Nam teraz zabral Bubchen, pritom uz ani sudokrem neurobil ziadny zazrak ako si doma slovenske mamicky myslia.. 2x Bubchen a bolo po probleme 😉

radlinka
10. apr 2012

@monikac a este jedna vec, nemiesaj malej tropicke ovocie, je to prilis skoro, teraz ste len zacali prikrmy, tak by som jej davala len to co rastie a dostat u nas (ako jablko, hruska), moze to byt aj nieco ine, zavisi co vsetko miesate do prikrmov, tiez treba pockat s masom a rybou. My sme mali max. banan, ale je aj tak hnusny, zbytocne kupovat, lebo banany dozrievaju dlho v kontajneroch, tak maju cudne chute. Ostatne tropicke ovocie vobec nebudem davat. Az s odstupom casu, rybu sme este nemali i ked som chcela skusit salmona, nechame to po 1.roku. 😉

monikac
10. apr 2012

@radlinka cauky ako sa mate? dakujem Vaselinu vyskusam , mam doma velku krabicu a vidis to ma ani nenapadlo...😉 dik za typ. no maa uz papa masko kurca a beef mala...neviem ale si myslim, ze masko je dolezite pre ne. Ja postupujem podla knihy od Annabel Karmel a odial si pripravuje recepty kedze ja vobec nemam sajnu co mam pre malu inac varit a tam su ozaj dobre recepty a su tam aj popisane, ake vitaminy z coho ma. My banan nemozeme vobec, lebo to ju strasne zapeka po tom....mala ho 2x a uz jej to nejdem davat leb nejako jej to brusko nezvlada... ☹ No skusim jej nedat to mango a uvidim ako bude ritka.Tak ty malemu davas len zeleninu?

pacica
10. apr 2012

ahojte,prosim vas som v 6 tt a dnes som bola sa objednat k gp a na vysetrenie mozem ist az od 16 tt tehotenstva 😕 😲 co to je pre boha?to ako zistim,ze moje dieta je v poriadku?otras

kvietocek7
10. apr 2012

@marcelka2980 viem,ze elderly care live in je lepsie platene ako ked v care home alebo residential home. Mozno niekde v tvojom okoli je hoci aj sukromny residential home co je rozdiel od care home. Ale ak ti pracu u babky prisposobia na part time tak fajne nemas co riesit,ale ak nie tak mas aj ine moznosti.Alebo su aj domy kde mozes pracovat a su spokojny s part time a pracuje sa napr vikend -to by zatial bol tvoj mm s babatkom. Proste najdes nieco kde sa urcite da dohodnut.A teraz pracujes ako self employ ci ako to mas poriesene?
@monikac no to mango co spominas moze byt alergen kedze je to tropicke ovocie -chuti lebo je sladke. Ono Anabel Karmel ma niektore veci priskoro co zaraduje do jedalnicka. Je dobre zvazit ci je niekdedy adekvatne veku dietatka. Viem to este zo skusenosti kamosiek ked sme zacinali s prikrmami pred styrmi rokmi teda pri mojej dcerke.V niektorych receptoch pouziva aj orechy co moze byt tiez alergen... takze podla mojho nazoru Anabel Karmel je na zvazenie. Tu childminder co spominas urcite najdes nejaku local - viem ze na council maju dokonca registrovane a maju samotne hodnotenia.My to mame take dost rozobrane -kedze deticky su v skolkach a treba im robit taxi teda ich doniest a odviest no a ked este priebezne cez den sa stane,ze zavolaju z nursery ako aj naposledy sa im cosi nepozdavalo trebalo ist s malou k GP tak to mi nic ine nezostava len zostat a pracu hladat az neskor.Inac by som si musela platit childminder a tiez aj osobu co by vyzdvihovala deti zo skolky. Takze je to dost complicate preto radsej zostavam doma.
Tak malinka je sikovna ked uz aj prejde plazenim izbu -to dievcata su fakt mobilnejsie, no ale aj to robi,ze ma o kilecko menej. Jedna kamoska ma o mesiac starsie dievcatko mala okolo 7.5kg, ale ona uz akrobatila v plazeni kratko po tom co mala 6mes.

@pacica to urcite nie ved aj ked su tu taky liberalnejsi tak URCITE v 12tt musis mat prvi scan tak sa len im tam pekne zavolaj na to este raz spytaj a tiez ti museli pridelit nemocnicu. V 15tt su tiez testy na downov syndrom takze to museli len nieco pomiesat.Tu sa musis jednoznacne dozadovat. Kedykolvek cokolvek urcite vzdy zavolaj gp.Tu ta nebudu prezerat zo spodu tak ako napr na svk pokial nemas nejake vyrazne problemy. Neboj zvladnes - vsimla som si tvoju temu -... co dalej? Trochu sa v tomto systeme zorientujes, par x si trochu sa postazujes na nezvyklosti,ale neboj budes aj spokojna. Ja mam tiez vselijake skusenosti,ale nastastie je viac tych dobrych 🙂
Prajem ti pekne a pokojne tehu 🙂

kaciatko215
10. apr 2012

@pacica ja som bola 1x u svojej GP ked som bola asi tak v 7tt a ta mi povedala ze sa mam objednat u midwife a to som bola v 10tt ale prvy scan som mala ked som bola v 9tt pretoze som mala bolesti na pravej strane a nevedeli ani poriadne urcit ze v ktorom som tyzdni a zistili mi cystu na pravom vajecniku preto som mala bolesti.A potom bol scan v 12tt a dalsi v 20tt a medzi tym samozrejme mi brali krv.Ja byt tebou tak nevaham a zavolam svojej GP a popytam sa ze co a ako

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre