Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
28. okt 2010

@hajatanufus a my sa zase planujeme nastahovat na dedinku 😀 nevymenime si to 😎 a co myslis tym,ze sa tazko hlada s detmi podnajom? 😕
a bez auta veru hruza. ja som vcera chcela ist vybavovat do mesta a tiez ze busom a ked som videla,ze mi dalsi ide az za 30min,tak som to stocila a nazad domov 😅 nemam cas cakat na zastavkach 🙄 u nas ma vodicak len ocik tak preto. ja si netrufam ked vidim ako tu soferuju 🤐

hajatanufus
28. okt 2010

@kivec dakujem ano citim sa tu ako vo vazeni. na nakupy chodi manzel teda on pracuje v tescu v baldocku to je hned vedlajsie mestecko je to 5 mil od Ashwell to je dedina kde byvame. on konci rano o siedmej , potom hned nakupi a do 8.50 ma cas lebo vtedy ide prvy autobus do dediny. alebo niekedy nakupujeme cez net a niekdedy idem na nakup ja s detmi a styri hodiny len tak marnim cas kym mi ide autobu spat ale musim ist tak aby som stihla posledny autobus o 17.45 potom sa uz spat nedostanem
@hathor1231 no ja by som hned menila keby som mohla nemam tu ziadnu kamaratku a cele dni som zavreta medzi murmy sem tam idem von ked je pekne ale cele dni sa s nikym nerozpravam len s detmi tak uz mi z toho zacina sibat. tak ak to vyjde tak manzel si chce v maji zobrat cely mesiac dovolenku a urobit na sk vodicak a potom kupime aj auto. no a to s tym prenajmom je to tak ze ked sme hladali prenajom tak ponuky aj boli ale vzdy to padlo na tom ze bud nechceli deti alebo to ze s dietatom minimalne dva bedrum a to je dost drahe tak sme nemali na vyber a vzali sme toto lebo inak by sme asi boli pod mostom.je to dva bedroom a platime 525 plus energie plus listok na vlak plus koncil tax a to je skoro cela manzelova vyplata a to nam tiez len tak tak v realitke dali lebo mu vypocitali najom tak do 550. tu je zakon ze dieta musi mat vlastnu izbu aspon realitky to tak maju a esteje tu zakon ze ak prenajmu byt rodine s dietatom a ti neplatia najom tak ich nemozu vyhodit. znami tiez tak hladali prenajom s detmi a chceli od nich 6 mesacnych najmov dopredu tak tolko nase skusenosti. mozno ze to nie je tak vsade ale tu je to tak 🙂

kivec
28. okt 2010

@hajatanufus - No vidis, tak sa prestahujte sem do Kidderminsteru, aj Tesco tu mame, manzela by len prelozili a bude nam obom veselsie. 😀 😀 😀 Mne by sa tu tiez zisla kamaratka. 🙂 😉 Ale musis to mat teda naozaj tazke, ked nikam nemozes ist. A cestovat autobusom s dvomi malymi detmi musi byt tiez narocne. A ako dlho chcete ostat v UK?

@hathor1231 - Neboj sa, ked som zvladla soferovat ja, tak musi zvladnut kazdy. 😉

hathor1231
28. okt 2010

@hajatanufus jj, deti co su opacneho pohlavia maju mat vlastnu izbu ale to starsie, vase su vpodstate mimuska. ide o to,aby strasie mali sukromie na ucenie a tiez aby sa nehanblili. predcalen take 13r ti nedovoli aby si ho kupala ako rocne alebo dvojrocne a prezliekat pred bratom sa ti tiez nebude... ale vase su este vporiadku,mozu mat pokojne spolocnu izbu 🙂 vlastne to vacsinou robi council,ze takto vypocita kolko bedroom maju mat, podla veku a pohlavnia deti...
a v nasej agenture uplna pohodicka 😉 ved co,ked nieco znici tak maju deposit. a tak ci tak to tu udrziavame,cele sme to vymalovali,pravidelne tepujeme koberce a staram sa o domcek a zahradu. mame aj havka a ani ten landlordovi nevadi,ze nic nenici a je to mala rasa,tak mu je jedno... a neplaticov presuvaju do lacnejsich podnajmov alebo dostanu council. inak ta vyhodit nemozu ci mas deti alebo nie, mas cas par mesiacov kym to zacnu riesit so sudom a to sa tiez potiahne,az na zaklade sudneho rozhodnutia sa musis vystahovat. ale ak neplatis nacas tak ti uz neprenajmu v tej cenovej kategorii podnajom alebo ti dokonca nedaju ziadny.
mam znamich co bezne meskaju a platia po stovkach (maju byt za 450) a chceli dom v nasom okoli (my mame za 600) a nedali im ho... a ani sa necudujem.

@kivec ved sa na to chystam. ja celkove ovladam pravidla premavky aj na aute prejdem ale neivem si predstavit viezt malu vzadu 😲 na to sa este necitim 🤐 ked vidim ako tu jazdia a denne prezijem v aute 3mini infarkty z toho ze nam nejaky kreten vbehne do cesty alebo podobne debiliny tak ma to odradza... to budem musiet prejazdit riadne kilometre aby som si verila a malu si dala dozadu kym budem soferovat 😉

hathor1231
28. okt 2010

@hajatanufus akurat kukam kde byvas a my sme chceli ist do great torringtonu ale bolo mi luto ze by som bola tak daleko od sestry,predcalen je to skoro 3h cesty autom... ale skor ako mala vyrastie,tak isto ideme nechcem aby nachytala tieto mestske zvyky 😖 ked vidim decka okolo,tak by som to prefackala odradu aj s rodicmi 😖
inak,preco ste sa hned takto zasili zo startu? preco ste nesli do vacsieho mesta? narp. bristol mate najblizsie. vacsinou to pristahovalci robia aby nazbierali experiences,nachytali anglinu,naskrabali money a ak chcu,tak idu na dedinu alebo do mensieho mesta. lebo vo velkom meste skor zozenies podnajom a aj robotu ako na dedine. o tom,ze nemate auto ani nehovoriac... mate stastie,ze tam tvoj drahy nasiel robotu 😉
ale zase ta poistka na auto je ina krasa 😎 ked sme sa rozhodovali pre ten torrington tak sme kukali aku tam maju vybavenost a tiez ceny a poistka nam tam vysla o 70% lacnejsie ako v birme!!!

kivec
28. okt 2010

@hathor1231 - Tak ti drzim palce. 🙂

kivec
28. okt 2010

@hathor1231 - Ozaj este som sa chcela spytat, ze ako si tepujete koberce. Mate vlastny tepovac, alebo si prenajimate? My tiez mame koberce, mali sme aj vlastny tepovac, ale bol to carach, polamal sa. 😒

hathor1231
29. okt 2010

@kivec jj, mame vlastny tepovac. my mame tiez vsetko koberce (okrem kuchyne a kupelni a WC). aj teraz sme mali ale s tym anglickym pocasim... takze musime pockat na jar ked bude pekne,vytepovat a pootvarat. nas je super,ale tepuje mara... hruza ako tu vyzeraju koberce 😖 nechapem tych ludi ako v tom mozu zit 😕
kamaratka si dala urobit cenu firme co to robi a za obyvacku a chodbu (nic velke) jej dali cenu 150!!! to uz sa skor oplati kupit nove podlahy za taku cenu 😅

kivec
29. okt 2010

@hathor1231 - A aky tepovac mate? Chcem urcite kupit, ale po prvej skusenosti si radsej dopredu zistujem, ake znacky su dobre, ale za rozumnu cenu. Najhorsie je, ze vsetky su plastove a lahko sa zlomia. 😝

A tiez nechapem, preco su ti Anglicania tak zatazeni na tie koberce. Je to humus. A nase tiez vyzeraju katastrofalne, no co mozes cakat pri dvoch detoch.

elixia
29. okt 2010

Ahojte,

pozeram,ze ste kadeco porozoberali 🙂 No tie ich koberce to je fakt hroza....a hlavne,ze sa humusaci nevyzuvaju,mne to teda dost vadi,lebo ved podlahu utries,ale ked ti niekto spinavymi topankami zasvimi koberec...moj muz vsetky midwife,health visitor,opravara a kadekoho poziadal,nech sa laskavo vyzuju..niekto v pohode,ale niekto pozeral,ze ako co prosim?? 🙂
Ale tak mam aj inu robotu ako furt cistit tie svetle koberce 😀
Inak,tu v Morrisons sa da pozicat tepovac,neviem,ci ste skusali...my zatial nie.Vraj to robia ludia tak,ze sa viaceri poskladaju a pozicaju si ho na cely vikend napr...

@hajatanufus my sme predtym zili vo Walese,tiez na dedine,teda skor na farme...no bez auta si to neviem predstavit,ved len do obchodu sme to mali asi 5 mil..a tie busy tu nechodia tak casto ako u nas...

cutce
29. okt 2010

ahojky
tak mi taky bydlime na vesnici, a taky si to nedovedu predstavit bez auta 🙂

jinak se na tyden loucim, jedu domuuuuuuuu. Tak strasne moc se tesim 😀

elixia
29. okt 2010

@cutce jeej,tak si to uzi doma..aj za nas 🙂 Kedy letite?

cutce
29. okt 2010

@elixia dekuju moc. Letime zitra rano v 6.15 z Gatwicku, vecer jedeme ke kamosce a prespime u nich, jsou asi 10 minut od letiste, jinak mi jsme 40 minut, aler tak abychom se mohli trochu vic prospat 😀

dadulka2000
29. okt 2010

@cutce stastnu cestu 😉
my ideme v utorok 🙂 😎

cutce
29. okt 2010

@dadulka2000 tak si to taku uzijte a stastnou cestu 😉 🙂

hathor1231
29. okt 2010

@kivec spytam sa ti lebo ja do garaze nechodim 😅 my sme si poziciavali najprv z hotelu kde robil marek a potom sme si ho kupili ked bol odskusany 😉
kamaratka mala koberec aj v kupelke 😅 si vies predstavit ake to tam mali plesnive 😖 nechapem koho moze napadnut dat do kupelne koberec 🤐

kivec
29. okt 2010

@hathor1231 - Budem ti vdacna, ak zistis, aky to mate tepovac. 😉 Vopred dakujem. 🙂 Inak tu je to dost bezne mat koberce aj v kupelni aj na WC. 😝

@cutce , @dadulka2000 - Prajem vam stastnu cestu domov a uzite si to tam. 🙂 Joj hned by som aj ja isla.

hathor1231
29. okt 2010

@kivec jj, dam ti vediet 😉 len ani neviem kde mame klude od garaze 😅 ja na klucenke nemam a kam ich mara dava tak to netusim,nechodim tam. ale dam vediet 😉
inak,mara mi vravi kupit henryho ze su aj s tepovacmi.

slniecko77
29. okt 2010

ahojte 🙂
..len som chcela oznamit, ze sme boli na sone, ja a maly sme v poriadku, maleho mame na DVDcku, je zlaty 😵 😵 😵
este si pockame na vysledky krvnych testov a vytery
@cutce stastnu cestu 😵 uzi si domova, daj vediet ako ste dopadli na sone
@dadulka2000 aj tebe stastnu cestu 😉 a uzite si domova

hajatanufus
29. okt 2010

@kivec ahoj pisem az teraz lebo sme dnes boli v meste a ked sme sa vratili tak som varila, krmila, a vesala pradlo takze az teraz som sa sem dostala. pozerala som kde byvas to je dost daleko ale vdaka brala by som to aj ja by som brala kamaratku lebo ziadnu nemam
@hathor1231 no my sme preto na dedine, lebo manzel isiel sem do uk cez slovenske tesco onili robili nabor do anglicka a netrebalo nic platit aj byvanie bolo zabezpecene cez agenturu a praca bola v Baldocku t.j asi 10.000 mestecko. zmluvu na ubytovanie mal na rok a najom mu isiel rovno z platu po roku siel s kolegami do sharehausu. ja som zatial zostala v CR a po porode som sa prestahovala k nasim na slovensko. no a potom ked jeden kolega sa vratil na sk tak som ja isla aj s malou za manzelom do toho sharehousu.ale platila som majitelovi len 50libier ako osoba navyse ostatni podla zmluvy no a vo februari nam koncil najom tak sme nieco hladali v Baldocku a aj vo vedlajsom meste no a podla realitiek sme si museli zobrat 2bed. a tlacil nas cas tak sme sa ocitli v Aswelli. inak keby sme mali auto a ja vodicak tak odtialto ani nechcem odist lebo je tu pekne len koli tym nakupom a koli manzelovi ze chudak musi ist z domu o 8.20p.m. na vlak ktory ide 9.20p.m., v ktorm sedi 5 minut a praca mu zacina o 10.15p.m. a rano chodi bud autobusom alebo zase vlakom a peso zo stanice a prichadza domov okolo 9.15a.m. takze sa pripravuje asi o dve hodiny spanku a sme malo spolu a to ma stve
... inak aj ja som sa vas chcela opytat na tepovac len ste ma s tou temou predbehli akurat dnes som na to myslela lebo ked pozeram na nas koberec tak mi je zle zo zaciatku som kazdu skvrnu cistila ale pri lucinke sa to neda takze tiez uvazujem nad tepovacom ja som rozmyslala na znackou VAX mali jeden za 40 libier v akcii v zasielkovom obchode vo vianocnom katalogu 24studio.co.uk ale ked som to pozerala na nete tak uz nie je akcia

hajatanufus
29. okt 2010

@kivec ozaj v uk chceme ostat co najdlhsie akurat ze manzela to taha smerom do usa a kanady tak neviem ale na sk ani do cr sa vratit uz nechceme

kivec
29. okt 2010

@hajatanufus - Aj ja som pozerala, kde byvas, je to veru riadne daleko. A je to riadny vidiek, musi tam byt pekne.
K tym tepovacom: my sme mali Vax a bol cely plastovy a po par pouzitiach sa nam zlomil. Tak neodporucam, su to vyhodene peniaze.

etuska
29. okt 2010

@elixia
aj u nas to tak setrni Slovaci robia-aj my planujeme pozicat si tepovac z Homebase-u(tusim sa plati 20libier na den +10libier flasa speci pripravku)-tak asi poziciame po Vianociach ked uz bude Šimi papkat prikrmy a teda uz dufam nebude vobec grckat 😝

etuska
29. okt 2010

@cutce
stastnu cestu 😉

etuska
29. okt 2010

ja prave vyradujem Šimiho male veci-jaaaj-taky bordel mam doma ze az 😝

elixia
29. okt 2010

@etuska skvela cinnost na piatkovy vecer 🙂
@slniecko77 super,ze vsetko ok 🙂

To kto kedy povedal,ze male babatka vela spia? Pomaly polnoc a nase dieta take aktivne ze az....kope,rozhadzuje rukami, gula ocami...ani naznak spania a ja uz zaspavam aj postojacky...pomooooc 😀

hajatanufus
30. okt 2010

@elixia ahoj este nespis? ako maly a kojenie? z toho si nic nerob ze je culy to sa casom zmeni nasa uz bude mat 12 tyzdnov v nedelu a uz je to ovela lepsie. a to som nad nou tiez predtym zaspavala az som skoro padla tak som si potom povedala dost a brala som si ju na kojenie do postele a pekne sme obe pri tom zaspali a teraz sa pomaly uz uci zaspavat na rukach a prekladam ju do kosika tak dufam ze jej to uz zostane.

midsumergirl
30. okt 2010

ahojte t 🙂 ak hlasim stav 2v1 s tym ze mi rano odisla pravdepodbne hlienova zatka asi aj s kuskom vody 🤐 😕 som vstala z WC a zrazu mi tam cosi ruplo a pretieklo cez intimku tak som bezala naspat na WC a bolo to taka ruzova voda a ked som sa utrela tak take ako sople..len vy pisete, ze toho byva dost, no u mna toho az tak vela nebolo, teda bolo viac ako ked mate len vytok, ale cakala som ze toho bude viac 😕
😕

kivec
30. okt 2010

@midsumergirl - Zatka nemusi vyjst cela naraz. Ako sa krcok otvara, postupne sa uvolnuje. Mne tiez odchadzala na niekolko krat. Ale zda sa, ze uz sa ti to bliiiiizi! 🙂 Drzim palce aby to islo rychlo a lahko. 😉 A informuj nas. 🙂

kivec
30. okt 2010

@etuska = Ja som tiez stale nervozna z bordelu v dome. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre