Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
5. nov 2010

@mikailla - Pokojne si daj ten Paralen, ak si tak uz aj nespravila. Urcite nijak babatku neublizis. 😉

wacata37
5. nov 2010

@midsumergirl Pani gratuluju!!!!!! 😀

mirka007
6. nov 2010

bonix
Si tu?

bonix
6. nov 2010

@mirka007 Už áno 😀

mirka007
6. nov 2010

@bonix
no super 🙂 ty si kde doteraz chodila?

bonix
6. nov 2010

@mirka007 Augustové miláčiky 2010 🙂

mirka007
6. nov 2010

@bonix
Aha , no ja som rodila v juli 🙂 si aj na facebooku ?

bonix
6. nov 2010

@mirka007 áno som ...Eva Bordášová 🙂

mirka007
6. nov 2010

@bonix
No super 🙂 preco ste sa rozhodli ze chcete dojst do Uk ?A nie do centra ale dalej?Budete tam mat robotu?

bonix
6. nov 2010

@mirka007 No môj Matej má stavebnú firmu takže on sa chce v UK rozbehnúť 🙂 s tým, že prvé zákazky by mali zohnať tí naši známi ...takže aby zarobil pôjde aj ďalej ako my budeme bývať....auto máme 😀 a ja chcem bývať blízko pri nich aby som nebola úplne sama ale hlavne preto, že si myslím, že v Londýne sú omnoho drahšie byty na prenájom ako v tých menších častiach ...či nie?

mirka007
6. nov 2010

@bonix
Aha tak to vam drzim palce 🙂
Aj my mame auto tak sa aspon mozeme semtam navstivit 🙂
Ked ti poviem pravdu vobec neviem ake su prenajmy tam dalej ...

bonix
6. nov 2010

@mirka007 prepáč,zobudilo sa mi slniečko,tak som kŕmila...povedz mi prosím nevieš náhodou po čom tam u vás je Nutrilon?

mirka007
6. nov 2010

@bonix
Ano?Hladoska papkala? 🙂
Tu sa to mliecko vola Aptamil ( je to to iste co Nutrilon ) len sa to inak vola 🙂
Ja tiez davam malemu Aptamil.Stoji £ 8.47 ,co myslim ze je menej ako na SR.Nie?

bonix
6. nov 2010

@mirka007 neviem aký je kurz ...no vychádza to na 11,26 a u nás stoji 14,60 ☹ a vy máte kúpený dom? tvoj manžel pracuje v akej oblasti?

mirka007
6. nov 2010

@bonix
No aj som myslela ze na SR je drahsi ,ako skorov vsetko.My ideme domov na SR na vianoce na 3 tyzdne tak uz s avelmi tesime.
Nie dom kupeny nemame.
Byvame v prenajme,ale mame tu aj malu zahradku kde si robime v lete barbecue 🙂
Ale chceme si casom zobrat mortgage a kupit vlastny,lebo paltit cely zivot drahy najom je o nicom.
Na slovensku mame svoj byt,ktory je ale prazdny :(
Nechceme ho dat do prenajmu.
Manzel pracuje ako assistant manager v cocktail bare robi tam 5 rokov.

bonix
6. nov 2010

@mirka007 A koľko platíte nájom? určite tam máte nejaké inzertné noviny, nemohla by si sa mi poobzerať po nejakom lacnejšom nájme? ja pozerám na internete ale všetky čo sú zverejnené je bávanie v byte s niekým,čiže majiteľ bytu prenajíma izbu a taak a to ja s mužom a s dieťaťom určite nechcem ☹ ...a odkiaľ zo SR ste?

martina_uk
6. nov 2010

prijemny vikend prajem. Chcela by som sa opytat ci je normalne ked mam take bolesti ako keby som mala dostat kramy nonstop od vcera, niekedy je to silnejsie ale mam pocit ze to je silnejsie ked stojim alebo dlho lezim ale citim to stale. Vcera ma aj cely den bolela hlava. termin mam az o 5 tyzdnov a tak neviem ci je to normalne alebo co sa deje. Mavala som vysoky tlak ale ten mam teraz ok, meriam si pravidelne.. je to normalne?

mikailla
6. nov 2010

@kivec dakujem Ti ze si sa mi ozvala. Az po Tvojej odpovedi som si dala ten paralen,aby som mala dobry pocit,ze nekonam zle 😉 😵 😵
@martina_uk ahoj,u mna menstruacne bolesti zacali asi okolo 36-37tt ale iba jemne,neviem v akej intenzite mas,dufam,ze nemas take silne ako ja teraz pred porodom 😕 ale ak mas znesitelne a nestupnuju sa Ti tak poslickujes 😉

kvietocek7
7. nov 2010

ahojte mamenkyyy 🙂
MIDSUMMERGIRL GRATULUJEEEEM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 VITAJ ALZBETKA 🙂 🙂 🙂 a mame dalsie slniecko v nasej teme
tak nech sa vam len a len dariiii

@mikailla teraz si trpezlivo pockame na teba 🙂 drzim palceky nech ti to dobre dopadne.Ano,kivec ma pravdu,paracetamolom mozes povolit krce,aj pri nadche ale najviac 500mg. Potom ho tiez mozes pocas dojcenia,
Moja princezna ide mat v utorok 3rocky 🙂 ach jooo, ani nemozem uverit, ze to je uz tolko,ze som prezivala chvile ako teraz ty 🙂 napadlo ma,ze ak mas fit loptu tak ju mozes pouzit na take relaxacne sedenie alebo zopar tehu cvikov,
A v tomto case sa ako citis?

cutce
7. nov 2010

ahojky, tak jsem zpet 😒
@midsumergirl velikanksa gratulace k male Alzbetce, at se ji na svete moc libi 😀

mikailla
7. nov 2010

@kvietocek7 Ahoj jooj dakujem peknucko 😵 😵 Dakujem za info o paralene a ako casto mozem? aj dva dni za sebou ? Mala som piatok a sobotu strasneee dni,fakt som sa uz tesila ze je to ono,bolesti non-stop,hnacky,zvracanie dokonca horucku zvisenu,cakala som len kym sa to trosku vystupnuje a zaspala som ☹ ☹ ked som sa zobudila citila som sa lepsie... 😠 jeej tak tvoja malinka oslavuje v utorok 3 rocky 😀 😀 ja by som sa potesila tiez tomu datumu 😵 tak zaspominaj na tie casy so mnou 😀 idete mat aj oslavu?

hajatanufus
7. nov 2010

@cutce ahoj ako bolo doma? a ako sa citis po cestovani?

hajatanufus
7. nov 2010

@mikailla ahoj aj tebe sa to uz krati a za chvilu uz budes mamicka a drzat svoju dcerku v naruci drzim palce nech sa to uz aj tebe rozbehne 🙂

kivec
7. nov 2010

@mikailla - Vyzera to, ze si mala ten,, tummy bug" (crevnu chripku) kedze si hnackovala a zvracala a mala aj zvysenu teplotu. Teraz je to dost rozsirene, aj moje dievcata sa z toho len teraz dostavaju.
A veru ze sa ti to uz riadne krati, tak vela oddychuj, vela pi, aby si doplnila tekutiny, co si stratila. 😉 A drzim ti velmi palce, aby si mala bezproblemovy a rychly porod. 🙂

@hajatanufus - Aky ste mali vikend a ako sa maju tvoje dievcata? Nam prisiel moj otec na ,,vypomoc" na tyzden, tak sa vytesujeme. 🙂

hajatanufus
7. nov 2010

@kivec dakujem vikend bol celkom dobry vcera som bola s detmi len tak bez kocika najprv som povesala v zahrade plienky a potom sme sa isli prejst po nasej ulici lebo ma strasne boli noha a nevladzem stale tahat kocik po schodoch hore dole a este su aj uzke. rachel som mala v klokanke a lucinka si tlacila auticko take odrazadlo ale dnes som nebola stala som pri sporaku baby sa rano obe kupali a potom na obed obe zaspali tak som mala klud akurat ked som dovarila tak sa obe naraz zobudili. varila som paradajkovu polievku a piekla som palacinky len som musela skocit do obchodu po vajicka lebo sme nemali ani jedno tak som vyuzila ked aj lucinka zaspin kala a sla som vsak manzel bol doma akurat ze tiez spal. uzivaj si navstevu a oddychuj ked mas pomocnika 🙂

hajatanufus
7. nov 2010

@kivec deti mi uz spia teda rachel sa teraz zobudila lebo som ju prekladala do spalne ale je ticho a cmula si prsteky a mala by zaspinkat ona zaspava v obyvacke na hracej deke a lucinka v postielke je to tak lepsie lebo sa nerusia a rachel potom prekladam akurat asi som ju este skoro prelozila lebo uz placka tak ju dam zase na podlozku a idem si pozriet nejaky film dobru noc 🙂

kvietocek7
7. nov 2010

@mikailla no uvidim ako to s tou oslavou este dobacujem 😀 ale velmi rada nieco vymyslim 🙂
inac ak nejake prehanacky z bruskom,tak ked teraz nemozes nic z liekov,najlepsie su probiotika 🙂 mam odskusane,lebo ani pri dojceni sa nemozu ktovie ake lieky na hnacky jedine ma z toho vylizali probiotika 😉
mozes ich brat aj preventivne, beru sa ako vyzivovy doplnok, dostanes ich kupit v nejakom health shope alebo nejakej pharmacy.
ten paracetamol sa odporuca ak nieco vazne tak myslim,kazdych 4-6h najdlhsie3 dni a potom vyhladat lekara. Ja ked som potrebovala vacsinou mi to vyriesili 1-2 tabletky v tom casovom odstupe 6h.
Inac tiez by som si myslela z toho co pises ze cas sa skratil 🙂

mrk11
8. nov 2010

ahojte

dnes mame hrozne pocasie, teda aspon u nas, leje, vobec mi to nesedi do mojich planov 😠 . A hlavne sa mi nechcelo z tej postele, ale Eli mi rozplepovala oci od 7 rana. No mali sme celkom dobru noc, vstala len 3x, a rano a pol 6 som ju uz zobrala k nam do postele, lebo to onedlho vstava mm, tak sa netlacime 🙂 Takze sa chystam vytiahnut taku hrubsiu deku a hrat sa s Eli na zemi, lebo navarene mam, akurat pranie moje kazdodenne ma dnes caka a vlastne som zabudla na tu horu zehlenia, co mi narastla, lebo som na to nemala cas, tak viem ako vyplnim cast dna 😖 - neznasam zehlenie.

A vy ako, aky mate na dnes program?

cutce
8. nov 2010

dobre ranko
@hajatanufus doma bolo super, ale moc kratko, litala jsem jak blazen a vcera me bolelo dost brisko, tak musim zacit odpocivat 🙂

mona12071
8. nov 2010

@mrk11 no ani mi nehovor o tom pocasi ,skoro kazdy den chodim s malym von a dnes nemozeme a je super ked vyjdeme von nakolko doma uz nevie co ma vymyslat a ja si troska odpociniem hehe uz sme celkom vsetko zabezpecili teras ked sa vsade dostane este musime schody zabezpecit lebo uz tak rychlo lozi ze vcera boli len sekundu pootvorene dvere a uz bol na chodbe ,tak dnes jak tatik dojde ide montovat 🙂
no skoda a my satusim ani uz neuvidime vzdy nam to dokasle pocasie ☹
rada by som vas videla Rli uz musi byt veeeelka holka 🙂
@cutce odpocivat,odpocivat,odpocivat kym to ide 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre