Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hrozienko11
11. nov 2010

@mrk11 dakujem. skusim doma teda vyzistit,ked tu je na tri veci starostlivost.

@mikailla tak to je fakt divny pristup 🙄 skus aspon kuraciu polievku uvarit a dostat do seba.aj ked len ciru ale vzdy aspon nieco ako len pit.

hajatanufus
11. nov 2010

@mikailla ahoj nebud smutna vobec to nemusi tak byt. u mna to prislo skor a necakane bez poslickov bez zatky. hlavne oddychuj aby si nabrala sily a neboj obe budete v poriadku. potrebujes silu aby si vladala rodit lebo ta choroba ta urcite vycerpala. hlavne sa ukludni a ak mas doma na dvd nejaku rozpravku alebo nejaku komediu tak si to pozr. ja som cez tehu pozerala najradsej junior so Swar. alebo Twins uvidis navodi ti to lepsiu naladu a skus banany alebo horku cokoladu su dobre nie len na hnacku ale obsahuju aj endorfiny hormony dobrej nalady 🙂 🙂 🙂 budem drzat palce aby ti tie problemy uz presli a aby si sla cim skor rodit

hajatanufus
11. nov 2010

aj my sme dnes zase boli v play group a bolo tam dost vela deti. dnes som bola len s lucinkou lebo sme mali mokry kociar ja som ho nechala vonku a myslela som ze nebude prsat 😝 no smola ale dasddy ostal s rachel ved to mame blizko lucinke sa pacilo a bola cela mokra od vody lebo sa dzabala s vodou a potom ked sme uz odchadzali samozrejme rev a este do nej jeden chlapec sotil tak ze spadla na zem 😔 chuda ale pacilo sa jej a kupila som jej taky popruh s ruksacikom aby som ju mohla bravat aj bez kocika tak dnes to prislo tak sme poobede zasli peso do obchodu a hned sme to odskusali je to super vec

hajatanufus
11. nov 2010

@kivec no aj mna to boli pri otacani na posteli a ked dlhsie sedim a chcem vstat tak vidim vsetky hviezdy a hlavne pri chodeni ked idem na prechadzku s detmi no dnes ma to bolelo menej neviem ci je to od paracetamolu ci to polavilo GP mi kazala brat dve tabletky 4 x denne ale ja som zatial vcera vzala 2x a dnes iba raz stale na to zabudam ale budem to bravat asi len dva jkrat denn nechcem sa dopovat a pravdupovediac som ani neverila ze paracetamol pomoze 🙂 tak uvidime 🙂 a co tvoje slecny? uz im je lepsie? rachel spinkala asi od druhej az doteraz

cutce
11. nov 2010

@mikailla tak to je mi velmi luto 😢 , zkus zajit k GB, treba ti on pomuze 😉 , ja jsem brala paralen 2 prasky 4x denne, je to nejvetsi davka, ale pry je to v poradku

kivec
11. nov 2010

@hajatanufus - Ten popruh vyzera naozaj dobre, tiez som o niecom takom uvazovala. A moje slecny su uz uplne v poriadku, nastastie to malo rychly priebeh. 🙂 Len Eliska nejako viac place, aj v noci sa casto budieva s placom, neviem, ci jej uz nepojdu zubky. Ale na dasienkach jej nic nevidno.

@mikaila - neboj sa, tvoje babatko nie je bez vyzivy, ono si z teba vezme, co potrebuje. Niektore zeny zvracaju aj cele tehotenstvo a babatko je v poriadku. Takze toho sa neboj. Len naozaj doplnaj tekutiny, to je najdolezitejsie. 😉

kivec
12. nov 2010

Zienky a kde ste vsetky? 😕 Ja vytesena, ze mam trosku casu, ze si vas precitam a tu mrtvo.

hajatanufus
12. nov 2010

@kivec ahoj ja som tu len nikde nikoho tak som ani nepisala rachel mi spinkala od druhej do teraz tak sa najem a idem aj ju nakrmit. ten popruh som kupila na ebay uplne novy za 8,50 a s postovnym to bolo 11 inde je to predrazene v tescu az 15libier a dnes som si kupila novy netbook lebo moj pc uz potrbuje ist do dochodku dostali sme vorcery na 39 libier a tie sme este zamenili za 60 libier a este ma manzel zlavu 10 percent ako zamestnanec takze z povodnej ceny 249 sme platili 170 a mam uz darcek na vianoce sa velmi tesim tak som sa musela pochvalit 🙂 🙂 🙂 inak dnes ma ta noha zase strasne bolela a uz mi to vystreluje az pod koleno az sa mi noha podlomila tak neviem 🙂 🙂 🙂 a mikaila uz mozno isla rodit ked tu nie je tak drzim palce aj s detmi 🙂 🙂 🙂

martina_uk
12. nov 2010

Ajojte, vcera sa mi ohlasila Health Visitor ze dojde pred terminom na kontrolu, ona nieco aj kontroluje alebo iba tak dojde sa pozriet ze ako sa mam? :D

dadulienka27
12. nov 2010

Ahojte dievcata 🙂
ospravedlnujem sa,ze som sa dlho neozyvala,ale pokazil sa nam laptop a mali sme ho v oprave.Vratili nam ho s tym,ze uz sa neda opravit,tak teraz mam pozicany od kamarata,aby som bola zase trosku v kontakte so svetom 😀

@elixia
@mickey85 dievcata dodatocne vam gratulujem ku krasnym babatkam,dufam,ze vsetko je ok a vsetci ste zdravucky

elixia,ty si sa ma pytala na probiotika..my sme dlho pouzivali infacol a ked prestal ucinkovat,tak mi mamina poslala espumisan,ale ten som dala len 2x,lebo maleho poriadne prehnalo a pozvracal sa,tak teraz uz nedavame nic

dadulienka27
12. nov 2010

chcela by som vas vsetky poprosit o radu.Nas maly Matthew ma 10 tyzdnov a dnes som zistila,ze mu rastie uz druhy zubok.Dost som v soku,lebo som to ocakavala az okolo 4 mesiaca neviem ci mu mam davat nejake geliky,alebo uz zacat umyvat zubky.Hryzatka nechce,lebo su mu este velke do rucky a este len teraz zacina chytat veci,takze je to komplikovane..
Druha otazocka je,ze tie co kojite ako dlho vam spavaju babatka???my spime maximalne 2 hodinky,ale niekedy sa podari cez noc aj 4,no za 24hodin je to ubohych 10hodin.Mali ste niektora take iste problemy s vasimi babatkami??

vopred dakujem za rady

hajatanufus
12. nov 2010

@dadulienka27 no ahoj ako sa mavate?my uz mame tri mesiace a vazime 5260g 🙂 neviem ci takemu drobcovi mozes dat nejaky gelik ja som lucinke dala asi raz alejej sli zubky az v siestich mes a mala dudlik prave citam ze calgel je az od 5 mesiacov ale bonjela je od dvoch neviem ja by som asi skusila cumlik ze ci by nechcel a az potom gelik a este skus tie kusatka co sa davaju do chladnicky len by si mu to asi musela ty drzat a to je asi tiez blbe a co sa tyka spinkania tak nasa rachel dokaze cez den spinkat aj 4-5 hodin a v noci neviem lebo chodim spat az po polnoci a do rana sa budi 2-3x ale hned zaspinka takze spinka asi viac a pri lucinke to zase bolo v noci lepsie a cez den mi spinkala len po polhodinke a vsavali sme okolo siedmej a chodili spat okolo 9-10 vecer takze tiez asi desat hodin dokopy ale on ti asi zle spinka koli zubkom skus mu vecer dat trosku panadolu to pomoze od bolesti a mozno bude aj kludnejsi mne sa tiez zda ze rachel ide zubok ale asi je to hlupost lebo to je tam kde je trojka hore ale lucinke isli zubky najprv hore a hned dva naraz a potom hned aj dvojky a dole jednotky takze v priebehu mesiaca dvoch mala sest zubkov a ine deti len jeden dva a potom kazdy mesiac jej dva pribudali a do roka a pol uz mala vsetky 🙂 🙂 asi som ti moc nepomohla ze? ☹ mimochodom tiez sa bojim zubkoveho obdobia lebo rachel cumlik nechce 😉

hajatanufus
12. nov 2010

@martina_uk ahoj ja neviem u nas bola HV az po porode nechapem co chce kontrolovat 🙂

martina_uk
12. nov 2010

@hajatanufus ajojky, a ked dosla po porode tak nieco aj kontrolovala? ci si mam na nieco davat pozor alebo ako.. jednej babe davno raz dosla kontrola ale neviem ci HV a kontrolovali jej teplotu v izbach.. ale to bolo 3 roky dozadu tak ani ona sama nevie kto to bol, ale ona tiez uz mala babo vtedy...

hajatanufus
12. nov 2010

@martina_uk nie neboj sa nic nekontrolovala len odvazila malu odmerala popisala cosi do knizky a pytala sa nejake veci u mna bola aj s tlmocnickou a 1.decembra pridu zase k nam domov mozno sa poobzera ako mate vybavene pre babo a povedala mi ze babatko musi do jedneho roka spat s rodicmi v spalni koli tomu syndromu nahlej smrti ale inak nic 🙂 🙂

elixia
13. nov 2010

@dadulienka27 ahoj moja..dakujem, nakoniec mame probiotika zo SK, kedze tu nic pre babatka nemaju. Na Espumisane sme vcera cely den ficali.nastastie z neho nema ziadne problemy. Ako sa vam dari? 2 zubky uzzz???? 😕 😕

@martina_uk tiez nechapem,naco pride este pred porodom...ona je vlastne iba na vazenie babatka,sleduje ci spravne pribera...

Inak, taka prezamestnanost ako tu, to je nieco neskutocne....u nas prides na poradnu a urobia ti vsetko, tu na kazdy ukon iny clovek..aj ked sme boli v nemocke,tak jak u blbych,jedna meria tlak a druha teplotu...a dalsia to iste u maleho...mala som dost.

kvietocek7
13. nov 2010

@dadulienka27 dadi,my s tym spankom bojujeme dodnes, a ako ta citam mali sme taky sity problem zo spankom ako pises.Chvilka pospania si cca 30.min a dokazal s tym vydrzat celucicky den,a potom hore stale 2-3hodiny a zas pytal papat,proste stale v pohybe ach joo to su chlapci 😖 Ja som fungovala az tak ze som maleho mavala v satke a ked bolo uz fakt na hrane tak pomahalo aj hupanie sa na fit lpte s tym,ze som ho mala v satke a vtedy uz zvycajne zaspikal.Inac spanok bolo to co ma najviac vystavovalo - pomohlo mi uspavanie v kociku,teda aj doma.
A to co spominas nie su probiotika,teda aspon viem je to na koliku -bolest bruska (infacol,emspumisan)ak by si nieco take zhanala tak nam na koliku po vsetkych utrapach pomohol Colief.Je to sice mala flasticka,ci ampulka a stala tusim az 10lib ale jednoznacne nas vykupila.
probiotika su ProbioGaia ci ako sa to pise,tie sa uzivaju az od ukonceneho 3mesiaca.Tiez sme si ich kupovali na Sk.
Mojmu mm poradila jedna panicka v probio shope ze nech si praskovymi probio (co kupil aj v tom obchode)pred dojcenim potriem bradavky a malinky to potroske scucka.Boli to neake baby probio,ale praskove...
tie zubky,to by som asi neriesila teda umyvanie,mozno to neznie naj ale ja este doteraz netrapim maleho stym,aby som mu drhla zubky... a ak nic ine tak su nielen hryzatka ale my mame na zubkovanie cumlik,teda trosku si pozuje a potom necha tak..

@elixia ahoj.. co mate nove?ako sa mavate?

elixia
13. nov 2010

@kvietocek7 ahoj..no mame sa 😀 Risko je akesi nespave dieta a ja som uz na nervy z toho. Vecer nezaspi skor ako okolo jednej a to ja uz som jak matoha vtedy...pol kralovstva by som dala tomu,kto by ho naucil zaspavat skor 😀 😀 Dnes v noci zaspal o 1:45 a o 4:30 uz bol doruzova vyspaty...som z toho happy, co ti poviem 😀
A vy ako?

kvietocek7
13. nov 2010

@elixia no co ti len poviem,k tomu spaaanku?? ach jooo... iba tolko.... pocuj pridam sa,pol kralovstva tomu kto nauci ci nahovori nasho Adamka na prespatie aspon polovicu noci 😀 😀 jedine co som si o takych detickach nacitala tak vraj podla novych studii su to ''narocne deticky'' 🙄 s ktorymi treba mat vela trpezlivosti... Ja som tiez z toho bola pomaly na nerv,a to nehovorim,ze po nevyspatej noci som musela fungirovat pre dcerku 😔 ale na jeho spanku som si dala fakt zalezat,ze som ho vozila,hegala skratka uspavala ci sa mu to pacilo ci nie v kociku.Aj ked to boli galeje naucil sa spinkavat a mali sme sviatok ked pospal cez den teda obedny spanok aj 2h.Trvalo to ale oplatilo sa lebo aj ked teraz neprespi v noci dlhsie ako 3-4h a je hore,tak zas poobede ma nauceny cas o 12.00-12.30 ho zlomi zvyk a pospi aj 3h v kuse.Uz len cakam kedy noc prespi. Inac tiez sme mali taku hroznu noc-vcera absolutne nezvycajne este o 22.30 mal dobre rano a zaspinkal az o 23.00 h.
Aspon ze si pospis ci zdriemnes ked on spinka,aj ked viem,ze vela toho v domacnosti nenarobis 😖

mrk11
13. nov 2010

@dadulienka27 no uplne rovnake problemy, nam ta nespavost ale zostala, cez den sotva slabych 20 minut, ked su to spolu 2 hodiny (neviem akym zazrakom) tak to uz je pomaly na oslavu. A v noci bieda a to uz je nielen kojena, ale aj na 3 jedlach denne. Asi ho trosku treba nechat 2 noci poplakat, ja na to nemam srdce, tak sa trapime dalej.

K zubkom, nasej vyrasili, ked mala vyse 3 mesiacov prve dva, kdekolvek dostanes kupit teething gel, myslim, ze umyvanie zubkov je este skoro, nasa mala ma sice kefku aj pastu, ale uz si to vie drzat sama a hryzie si ju. Necitala som ostatne reakcie, tak ak ti pisem to iste, nehnevaj sa

mrk11
13. nov 2010

@elixia no bud sa to do 6 mesiaca upravi alebo sa budete dalej rtapit ako my. Uz som normalne vymyslala teorie, preco Eli nespi a namyslam si, ze bola pred porodom vystresovana, aj sa pokakala v brusku, aj pojedla co to mekonia, tak ze jednoducho aj to ma nejaky vplyv. Ale co viem urcite, ja k nej skacem hned ako zapisti, tak si myslim, ze jej tym len robim zle. Bola u nas kolegyna, tej maly spava od narodenia uplne skvele, 12-14 hodin, noc prespi od 2 tyzdnov celu. Aj mi davala rady, ale najlepsia bola asi ta, ktoru nedokazeme zrealizovat, lebo nemame pre Eli samostatnu izbu: jej maly ma izbu na opacnom konci bytu ako ma ona spalnu, nepusta si na noc ani odposluch, tak mi povedala, ze ona ho ulozi vecer, on jej spi od pol siestej do rana do pol osmej. No a ze ked si v noci trochu poplace, ona to nepocuje. Anglicanky to beru naozaj ovela menej uzkoprso ako my. Tak to asi bude recept.

monika.c
13. nov 2010

ahojte dievcata,po dlhom case sa opat ozyvam,nejako nestiham nic,nasa Laurinka si povedala,ze cez den netreba spavat,tak to nestiham nic,bordel bol u nas taky ako uz davno nie,ale co narobim 😒 este ze aspon v noci nam spava,pokial ju jej brat nezobudi,ked ku nam pride s placom ☹ u nas bola tiez perna noc,Lukymu sa asi nieco zle snivalo,tak prisiel ku nam do izby o pol jednej v noci,zobudil pravdaze lauru a ta potom nie a nie zaspat,uz som bola s nervami na konci ☹ zaspala asi o pol tretej a o 6.OO uz bola zase hore,mozno nam aj zuby idu,len nejako to nema este opuchnute,tak neviem,ale zlostna je ze az 😒
a ozaj ,k tomu nespatiu v noci,ja som si svoje uzila pri Lukym,ten sa budieval v noci aj kazde dve hodinky a veru celu noc prespal asi ked mal okolo 2,5 roka 😔 ale zase,musite si vzdy povedat,ved to nebude vecne,ja viem,ze vam to teraz velmi nepomoze,ale naozaj,pokial je len jedno dietatko,treba spat s nim cez den,teda ak spi 😔 ak su deticky dve,tak len vela vela trpezlivosti a niekedy aj otecka treba zapriahnut,ak sa to da 😉

martina_uk
13. nov 2010

@hajatanufus ajojky, sa nevedia dohodnut :D nam nechceli dovolit najst si jednoizbak koli tomu ze dieta musi mat vlastnu izbu a ja som uz uvazovala ze ked bude mat prist kontrola budem postielku stahovat do detskej izby.. lebo do jedneho roka ho nenecham same a teraz som sa dozvedela ze musi spat s nami :D srandisti su to

@elixia ajojky, potom vam napisem ze co chcela :D a s tou prezamestnanostou mas pravdu.. ja som bola dva dni dozadu na pohotovost koli tlaku a horucke 5 ludi ku mne na striedacku chodili a aj tak som mala pocit ako keby sa ma bali dotknut ze budem kricat, na vsetko sa pytali ci mozu zmerat dietatu pulz, ci mi mozu odmerat tlak potom dalsia na teplotu :D a keby som vedela ze mi len zmeraju tlak a teplotu a ja tam budem musiet sediet 4 hodiny tak kaslem nato.. to ze som mala teplotu aj tlak som vedela uz doma :D povedala ze si mam dat paracetamol.. :D rada nad zlato :D

hajatanufus
13. nov 2010

@martina_uk aj my mame dva bedrum lebo tiez nam nechceli dat mensi koli dietatu a je to lepsie ked babatko bude spat s vami pretoze potrebuje citit tvoju pritomnost a keby bolo same tak by sa citilo opustene ono pocitaj s tym ze prve tyzdne bude na tebe zavesene skoro non stop nasa ani nechce byt v postielke zo zaciatku cez den aj ano ale v noci nie aj ked mi zaspala na prsku a pustila ho ze uz akoze spinka tak hned ako som ju chcela polozit tak krik takze oddychuj kym sa da 🙂 🙂 🙂

martina_uk
13. nov 2010

@hajatanufus tak to bude ozaj sranda :D priatela dam potom do postielky :D a babo ku mne :D lebo traja tam budeme mat asi v jednej posteli problem :D

hajatanufus
13. nov 2010

@martina_uk no ja mam vyhodu v tom, ze mm robi nocne taze mame dost miesta a tlacime sa len dva dni v tyzdni 🙂 🙂 🙂

kivec
13. nov 2010

@martina_uk - Tiez neviem, naco chce HV prist k vam este pred porodom ale hlavne si z toho nerob tazku hlavu, nic nestahuj ani sa nestrachuj, ze bude nieco kontrolovat. Ona ti aj tak nemoze prikazovat, co a ako by si mala v byte mat. Ona ti moze len poradit. 😉

kivec
13. nov 2010

@hajatanufus - Tak si si uz kupila vianocny darcek? 🙂 Dobre mas. A uz ho aj pouzivas, alebo si ho das pod stromcek?
Inak mna ten bedrovy klb tiez riadne boli, dnes som musela byt na Paracetamole. Som zvedava, co mi povie Dr. v stredu. je to unavne, lietat okolo deti, domacnosti a robit nakupy a vsetko s tou neprijemnou bolestou. 🙄 Strasne by som bola rada, keby mi nieco pomohlo. Bola by to velka ulava.

elixia
13. nov 2010

@mrk11 no potesila si ma 🙂
Ty by si dokazala dieta zavriet do izby na 14 hodin a nevediet co s nim je?? Ved je to chore,aspon podla mna. A to ten maly nie je ani hladny za taku dobu? No ja neviem.. My tiez k malemu bezime hned ked zamrnci,tusim,ze to asi nie je najlepsie,no neviem co robit ine...nemam srdce ho nechat revat ☹ U nas je problem vobec zaspat, aj by som sa zmirila so vstavanim v noci,aj castym..len ked ja ho ani uspat nedokazem...vcera o jednej som si vravela,ze ved preboha, nemoze byt vecne hore,sak raz zaspat musi..no evidentne nemusi 😒

@martina_uk paracetamol to isti 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre