Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

martina_uk
9. dec 2010

@cutce jj este stale 2v1 :D dnes som umyla okna v celom byte aj podlahu :D nech sa to uz konecne rozbehne :D ale nejako nic sa nedeje.. asi musim celu bytovku upratat aby sa ta nasa slecna rozhodla ist von :D mne kontrakcie pridu a potom prestanu..

uf a Ty si vies sama pychnut injekciu? a hlavne je ze Ti nato dosli a dali injekcie aby sa nieco neskomplikovalo, neboj vsetko bude oki

cutce
9. dec 2010

@martina_uk pry na porod pomaha sexik, mozna zkuste to 😅 , to je lepsi nez drhnout okna a podlahu 😀 😀 😀 .

Ja si ji v zadnem pripade nepichnu, ja se injekci bojim. To musi manza 😅

cutce
9. dec 2010

jenze co je nejhorsi, ze v mych zaznamech od GP je, ze jsem mela trombozu ale midwife nic o tom nerikala, az tady jsem se dozvedela na konikovi, ze je to celkem rizikovy, tak jsem ji rekla, ze jsem mela trombozu, tak se zhrozila a honem me posilala k tomuhle doktorovi, ale kdybych nic nerikala, tak nic neudelaji.

Jinak 12 hodin od injekce nesmim mit epidural 😅

martina_uk
9. dec 2010

@cutce to mi aj byvala spoluziacka pisala :D ona ho tak rozbehla ale ja sa bojim aby sme nieco nepresvihli :D no ani nie ja sa tak bojim ako priatel hehe :D a Tvoj manzel sa neboji injekcii?? moj priatel by to nedokazal :D teda ak som spravne pochopila ze manza je manzel ;) inak mate velmi pekne fotky ;) vam to spolu pristane

martina_uk
9. dec 2010

@cutce tie GP tu su nic moc.. aspon ja mam taku skusenost.. kolegovy predpisali antibiotika ze skoncil v nemocnici.. mne co som alergicka na penicilin predpisali penicilin a to sa ma pred vypisanim receptu pytala ci som alergicka na nieco a aj tak mi dala lieky s penicilinom.. oni tu celkovo ku vsetkemu pristupuju tak lazo-plazo.. ved nejde o ich zdravie .. tak mi to aspon pride

cutce
9. dec 2010

@martina_uk no manzel nema jinou moznost 😅 , ja si je pichat sama nedokazu 😅 😀 😀 😀 . Nojo, holt aby se z nas stali taky doktorky abychom vedeli 🙂

hrozienko11
9. dec 2010

@klapinka neboj,nebudes v tom sama 😉 ja tiez robim vsetko na vode a o mnohych jedlach mozem len snivat na sviatky 😖 este aj pecivo by som mala jest den stare.

hajatanufus
9. dec 2010

@klapinka ahoj je mi luto cim si si musela prejst a verim ze uz bude lepsie a prajem vsetko najlepsie malej k 4 mesiacikom my sme to mali vcera 🙂

vcera tu bol vypadok aj dnes tak som vas nejako nemohla docitat 🙂 chcela by som vas poprosit ci by ste mi tu nemohli hodit link na vybavenie apostila lebo ja to ako si neviem najst a spatne sa mi to tu tiez nechce hladat dakujem 🙂

hajatanufus
9. dec 2010

@martina_uk drzim palce nech sa to rozbehne a nech to mas stastne za sebou 🙂 inak nechces prist upratat aj k nam? mam to tu jak po vybuchu 🙂 zajtra sa do toho musim pustit

@cutce neboj vsetko bude dobre mne po prvom porode pichali nejake injekcie do btucha tiez neviem ci to nebolo proti tromboze to bolo este v cr
tak dobru noc maminky buduce maminky a deturence 🙂

mirka007
10. dec 2010

@mikailla
Ahoj 🙂
My sme na Aptamile od zaciatku,ja som zo zdravotnych dovodov kojit nemohla :(
Davm mu praskovy Aptamil ,a ked ideme niekam von tam beriem krabickovy je to take viac handy 🙂
A pouzivame Evian vodu od zaciatku.Voda z vodovodu je velmi tvrda bojim sa zeby uskodila malem aj napriek tomu ze sa da prefiltrovat cez kanvicu.
Mam aj kanvicu co aj chladi ,ale nedavam mu tu vodu odtial.

martina_uk
10. dec 2010

@hajatanufus ajojky, dakujem ;) a ak mi zarusic ze potom sa mi to rozbehne tak sem len hod post code a idem k vam ;) lebo doma uz nemam co :D

cutce
10. dec 2010

@martina_uk stael tu? se musis hlasit kazde ranko 🙂 a nebo muzes ke me, ja nejsem tak daleko 😀 😀 😀

hajatanufus
10. dec 2010

@martina_uk ahoj no zarucit ti to nemozem ale pri mojich dvoch detoch nic nie je nemozne 😀 😀 😀 takze ak chces tak prid SG7 5QN neviem ako daleko by to bolo 🙂 mimochodom vy dostanete najkrajsi darcek na vianoce aky sa len da dostat a ke meno bude mat vas drobcek?

martina_uk
10. dec 2010

@cutce staale tu.. nic sa nedeje.. nasemu babu je v bruchu asi moc dobre :D prehovarame ho ze von je lepsie ale nic :D nema zaujem :D

@hajatanufus jj my vieme a tesime sa, len aby som este aj po vianociach nebola 2v1 :D meno chceme dat Amy a ako sa maju Tvoji drobci?

hajatanufus
10. dec 2010

a tu je nas drobcek uz stvormesacny to uz ma vianocny darcek len som jej to dala skor 🙂

cutce
10. dec 2010

@hajatanufus tak jsem koukala, ze jsi ode me jen 1.5 hodky 😀
@martina_uk vybrali jste krasne jmeno 🙂

martina_uk
10. dec 2010

@cutce dakujeme a vy uz mate vybrate?

hajatanufus
10. dec 2010

@martina_uk krasne meno drobci ma hnevaju ale inak su zlate len su troska zahlienene a bez liekov to dlhsie trva lucinka nechce brat lieky tak stale kasle ale vacsinou ked lezi a rachel tiez este nieje o.k. tak jej skusim dat sirupcek a ked sa to do pondelka nezlepsi tak pojdem zase k dr nech jej nieco da lebo sa mi zdalo ze uz je to lepsie ale pocujem ze stale chrapci a sem tam aj zakasle tak uvidime a neboj na vianoce uz budete traja a mozete si urobit aj zivy betlehem 🙂 vidis ze ma to skor nenapadlo aj my sme to tak mohli spravit ale nevadi aj my si dame rachel pod stromcek aj s tou hojdackou ved to je tiez nas najkrajsi darcek a velka nezbednica lucy bude mat o mesiac dva rocky

cutce
10. dec 2010

@martina_uk jj nas se bude jmenovat Davidek je to stejny v obouch jazycich. Koupila jsem mu pejska ktery mluvi obouma jazykama 😀

hajatanufus
10. dec 2010

@cutce to je super ze sme tak blizko a ako sa citis? co robi maly nezbednik? inak tvoj davidko bude velmi mudry ked s nim chodis do prace uvidis ked podrastie bude robit to co ty v praci hovori sa ze deti ked sa narodia ze vsetko uz vedia lebo to maju v genoch a potom to akosi zabudnu ale ostava to niekde v pamati a ked sa potom ucia nieco v skole tak to z tej pamate len vyberaju a nieco pravdy na tom je keby si videla ako nasa lucy vie robit s pocitacom alebo aj ine veci az sa cudujem co vie na svoj vek ale je to pravda ze nase deti su mudrejsie ako sme boli my v ich veku lebo vlastne dedia nase vedomosti a schopnosti a preto su teraz aj take mudre deti ze v 12 rokoch dokazu vymysliet antivirove programy ale odhalit chyby v systeme ako som nedavno citala ze 12 r. chlapec niekde v usa odhalil chybi v ochrane v modzile firefox a dostal od nich velke peniaze neviem kolko dolarov to si uz nepamatam
ja ked som cakala lucy tak som v plzni zacala chodit do skoly len tak aby som nebola sama doma a chcela som si urobit nejaku inu skolu lebo ja mam priemyslovku a teda uplatnit sa s nou nejako neviem ale chodila som tam len par mesiacov lebo to bolo raz do tyzdna jeden cely den od rana od 8 do vecera do pol7 a potom to uz bola na mna velka zataz nakolko mi vyskocil tlak tak som to nechala ale aspon bola sranda a lucinka sa nieco mohla so mnou naucit

cutce
10. dec 2010

@hajatanufus no ted se tam zrovna nejak prevaluje, 😀 , jinak nevim, co moudryho si vezme, protoze ja tu praci ted uz nesnasim, doufam, ze si nevezme toto 😅 😀 😀 😀

hajatanufus
10. dec 2010

@cutce nie ja som to myslela tak ze bude vediet robit to co ty a to ze to neznasas to chapem ale vydrz za chvili jsou vanoce a pak uz budes jenom odpocivat alebedit jako maly v brisku 🙂

cutce
10. dec 2010

@hajatanufus no s lebedenim nevim jak to bude, mam toho strasne moc naplanovane 😅

hajatanufus
10. dec 2010

inak baby neviete mi poradit s tym apostilom? potrbovala by som ten link kde sa to da uz aj zaplatit viem ze minule to tu niekto dal len vtedy som to nepotrebovala a aj ked som to dala do zaloziek teraz to nemam lebo mam iny pc dakujem baby

slniecko77
10. dec 2010

ahojte
@hajatanufus kukni tuto stranku: http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se...
@cutce snivalo sa mi o tebe 😀 😕 boli sme na parkovisku pri letisku..mam pocit, ze Luton..ale poriadne si nic nepamatam 😀

cutce
10. dec 2010

@slniecko77 no nepovidej, ja ti uz lezu i do spani, teda to jsem ale vetrelec 😀 😀 😀 a pamatujes si aspon jestli jsme leteli nekam do exoticke zemi na nejakou poradnou dovcu 😀 😀 😀 😀

slniecko77
10. dec 2010

@cutce ..boli sme na parkovisku, ale nebolo to poriadne parkovisko, len taka trava a boli tam dve Skodovky 120..jedna s UK cislom a druha s CZ 😀 😀 😀 si tam bola s nejakou kamoskou, ale neviem odkial sme prileteli, pre mna prisiel mm a ty si sla sama autom 😉
..no uuuuplna hovadina 😀

cutce
10. dec 2010

@slniecko77 a jak vis, ze jsem to byla ja 😀 😀 😀

slniecko77
10. dec 2010

@cutce no proste viem 😉 😀
..vsak sme sa spolu rozpravali, ale uz neviem o com 😀

cutce
10. dec 2010

@slniecko77 tak to je dobry 🙂 🙂 🙂 a jak se jinak mas? a co mala jak se ji vede u tebe? teda myslim, ze to bude holcicka pokud se nepletu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre