Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
4. feb 2011

@mikailla a preco by sa nesmelo? co ked chces hned druhe dieta? 😀 😀

mona12071
4. feb 2011

@mikailla nie len 50 percent musi len okostovat takze ked zoberies 4 flasky 50 percent su ze z dvoch nahodnych si musis upit nie ich vipit 😉
ja som to mala tak ked som mu brala sklenicky musela som otvorit 2 a okostovat
a aj z mlieka

mikailla
4. feb 2011

@mona12071 Dakujeeeem za info 😀 z akeho letiska lietavas?
@elixia tiez neviem preco by sa nesmelo,hucia tu ze bez ochrany sa nesmie sexovat koli infekcii a anglicanky maju dve deti v kociky s 10mesacnym rozdielom 😖 aj som si chcela na pol roka pytat ale ked som bola prvykrat tak som,ze iba na tri mes a potom si dam na SR predpisat,az neskor mi doplo ze som si mohla doniest zadara na pol roka tak som slaa pytat zas a to ked som po 2 tyzdnoch prisla oznamit ze som tie predtym stratila som uz nemala srdce pytat na pol roka lebo aj tak mal pripomienky 😠 mohla som mat na 9mes.zadara 😀 tak aj tak nemate ten spanok az tak ruzovy,ze? my to mame rovnako ako vy,az na to ze ona vecer nevie zaspat,jeden den na rukach,druhy den medzi nam v posteli treti den v lehatku 😔 😔 a zaspi o pol noci a o osmej je hore a cez den spi tiez tak malo ako vas maly... 😕 pobaleny uz sme buduci vikend pride kurier po veci,ale budem plakat za anglickom ☹ ☹

elixia
4. feb 2011

@mikailla ja uz som videla aj 4 s maximalne rocnym rozdielom 🙂 No ruzove to nie je,ale oproti tym zaciatkom je to super,aspon sa v noci vyspim...aj ked zas nic neurobim cez den 🙂

mikailla
4. feb 2011

@elixia tak to mas presne ako my 😀 tiez nic neurobim cez den,ale aspon ze uz odchadzame,netrapim sa s dakym upratovanim... 😀 a vy idete kedy na SR? pisala si mi ze uz tohto roku,ze? tak 4,mesacny rozdiel 😕 😕 😅

mona12071
4. feb 2011

@mikailla luton 😉

mikailla
4. feb 2011

@mona12071 ahaa takze mam priame info od lutonu 😀 dakujem 😉

cutce
4. feb 2011

@mikailla joj tak ty nas uz nadobrou opoustis ☹ a kdy letite?

elixia
4. feb 2011

@mikailla no chceli sme v lete,ale ci z toho nieco bude... 😖

martina_uk
4. feb 2011

@mikailla ajojky, mam micronor su to jednozlozkove ;)

veronika2108
4. feb 2011

@cutce ahoj, ja ked som rodila ta moja Natalka tiez bola otocena back to back a poviem ti porod bol tazsi, pretoze nesklanala hlavicku ale ju vydvihovala do hora. Ale zvladli sme to 😉 A neboj, on sa este moze otocit do spravnej polohy 🙂 drzim palceky 🙂

veronika2108
4. feb 2011

@mikailla ahoj, ja zvyknem lietat z Lutonu a nebol problem. Ja som mala nachystany caj pre malu, co som musela ochutnat, sunar nadavkovany v druhej flaske bez vody, to som chutnat nemusela. Akurat som mala aj prevarenu vodu v druhej flaske a to som si musela llen odpit. Pre babatko mozes mat jedla kolko chces,len to budes musiet ochutnat, ak je to nekute. Za to ked som letela z Gatwick tak som musela ochutnat povinne dve veci 😉

aussiegirl
4. feb 2011

ahojte maminy,
mam sesternicu v anglicku ktora bude za mesiac rodit. ako to tam cele funguje, skutocne vas po porode 4 hodiny pustia domov????!! mate aspon nejaky speci odvoz s takym cerstvym babom, alebo sa odveziete sami (teda manzel vas odvezie 🙂 )ja si to neviem predstavit. co ked sa vyskytnu nejake komplikacie u babatka po porode (vracka plodovu vodu, nejaka vrodena vada, ktora sa neodhali ihned po porode, atd.....) vedeli by ste mi napisat nieco o poporodnej starostlivosti? mam pocit ze v UK nechaju lekari rodiacu zenu podstatne viac sa vytrapit, niektore prispevky mi pridu az hrozostrasne. neschvalujem ani to ze na SVK hned rezu cisara, ale niekedy mi to pride bezpecnejsie. nechcem ju chuda otravovat a stresovat (asi by vycitila, ze sa o nu bojim) , uz sme sa o tom rozpravali, ale ona pozna zatial len teoriu, mna by zaujimalo, aka je prax a skutocnost. ja som dost vystrasena z toho co som pocula ale ju nechcem stresovat - a to ja nie som teda ziadny posero (pardon)..
sorry ak vam troska rusim temu, mam dvoch krpcov doma (1r a 3r) a akosi mi cas nevychadza prebehnut celu diskusiu.
prajem vam pekny den 🙂 a nech sa dari

mihouk
4. feb 2011

@aussiegirl Ahoj, neboj sa. Je dost dolezite aka je nemocnica do ktorej ide rodit a kolko v tej dobe maju na oddeleni mamiciek. Ja som mala stastie a nebol tam skoro nikto, midwife sa mi venovala celu noc. Ked sa maly narodil, tak som im povedala ze by som chcela ist domov, tak mu urobili potrebne vysetrenia a kedze vsetko bolo v poriadku po 5 hod sme isli domov. Mohla som im kedykolvek zavolat, keby sa mi nieco nezdalo a na druhy den nas prisli domov pozriet. Neviem co by som robila v nemocnici, iba lezala a to som robila aj doma vo svojej posteli. Ja osobne nemocnice nemusim, takze mi to takto vyhovovalo najviac a aj ked som na SK nikdy nerodila, tak tam ani neplanujem. Tvojej sesternici prajev vela stastia a ty sa neobavaj 🙂 Dufam, ze som aspon trochu pomohla.

mihouk
4. feb 2011

@mikailla Dlho som tu nebola, ale leteli sme minuly tyzden zo Stansted. Nikdy som nemala s maleho vodou problem (ma pohar 360 asi 500ml), iba naposledy mi ta truba na letisku chcela dokazat ze ona je ta na koni. Povedala mi ze T
ho nesmiem mat, ze maly ma pit z flasky, tak som jej povedala ze on z flasky nepije a ked chce tak sa jej z toho napijem. Iba som si cucla a bolo v pohode. Dokonca som mala v taske zele s ovocim a to mi druha pani pri prehliadke povedala, ze by som to mala mat vo vrecku a nechala to tak. Takze zalezi na koho narazis a aky maju den, ale nedaj sa odbyt, pre deti ti zobrat nemozu. Ozaj, este ma napadlo, teda aspon na Stansted, uz predavajau tie ich vrecka a ked nemas uzatvaratelne tak ta donutia si kupit. Stastnu cestu.

veronika2108
4. feb 2011

@mihouk Ahoooj 😉 , uz aj na Lutone si ich musis zakupit 🙄 Uz sa snazia zarobit na vsetkom 😅

majkauk
4. feb 2011

@brigus198754 ahojky ako sa ti dari?Tiez som v Bradforde,som v 17.tt a neviem sa rozhodnut ci ist na sk alebo zostat tu...Kde presne byvas?Ja byvam na BD9...

mikailla
4. feb 2011

@cutce opustim,bude mi anglicko naozaj chybat aj ked stale dudrem ako je tu zle ale clovek vzdy chce opak 😅 bude mi smutno ze aj opustim tuto skupinu,ale urcite vas pridem precitat ako sa mate 🙂
@elixia preco nevies ci daco z toho bude uz ste si to rozmysleli?
@veronika2108 @mihouk dakujem Vam veelmi pekne za infosky,a ake to sacky,tie na zips ze? a mozem mat aj vlastny taky sacok? 😕 no ze ak chcu zarobit ci moj nebude "chybny" 😀 ak mate este dake typy ci rady rada si vypocujem ohladom tohto,mam z toho obavy ci bude hlavne mala dobra... radsej ani kocar neberieme ze by nerobili problemy tak ako pisete ze zalezi na koho natrafi clovek... 😖

marulka83
4. feb 2011

@aussiegirl no ja len dufam,ze to nebude az take zle.

marulka83
4. feb 2011

@aussiegirl ja som od piateho mesiaca pomahala jednej mamicke s anglictinou,no nemozem povedat,ze by mala zanedbanu starostlivost.Kazde tehotenstvo je ine a lekari dobre vedia,co robia...Dokonca ani nikoho netreba podplacat,ako to robia niektori ludia na slovensku. tento tyzden mi lekari zachranili 27 rocneho brata,dostal emboliu pluc a v nemocnici bol 24 hodin,rychlo mu zistili diagnozu a nasadili liecbu. Bez problemov ho pustili domov a chodi kazdy den na kontroly. Aj ked mamicku pustia domov,kedykolvek moze zavolat do nemocnice o radu a aj sestricky chodia velmi casto na navstevy. Dokonca su aj kurzy pred porodom a aj po,ako kojit deticky..

marulka83
4. feb 2011

@jancikes ja som zacala mat nevolnosti vecer 😉 ale asi je to normalka 😉 uz si objednana k midwife?ja som na 17teho..daj vediet.papa

jancikes
5. feb 2011

@marulka83
ahooooj, tak dufam ze ti tie nevolnosti rychlo prejdu 😒
k midwife este nie som objednana, lebo este len utorok idem na health check, t.j. ako vstupna prehliadka u GP...tam jej poviem ze som tehotna, tak som zvedava ci ma objedna ku GP alebo hned ku midwife...uvidime...
ja sa zatial citim ok...len som daka nafuknuta..uz mam aj o 1kg navyse..inak vsetko ok 😉

elixia
5. feb 2011

@mikailla to je zlozite... 😒 Tie sacky sa uz tusim kupuju vsade,takze si vezmi svoje ak mas,lebo teda nie su najlacnejsie..to su tie co maju hore taky pasik na uzatvaranie...

elixia
5. feb 2011

@mikailla a preco by si nas mala opustit? ved pokecat mozes prist stale,to je jedno,kde budes 😉

smajka
5. feb 2011

@veronika2108 - ahoj,ja som letela z lutonu v januari a mala som svoje vrecko - nikto mi nic nepovedal. akurat som bola prekvapena, ze pre maleho som mala fruit shoot dzusik a vyhodili mi ho. bol uplne novy, chcela som si z neho aj odpit a ona ze to musi ist do kosa. tak som to nepochopila, ale neva.
@mikailla - ja lietavam z lutonu stale. ako pisali kocky, musis mat vsetko v plastovych vreckach a vsetko musis vyskusat pred nimi. ja som vsak mala raz so sebou ready made aptamil - 4 flasky a kazali mi ich vsetky otvorit a vyskusat. tak som im vysvetlovala, ze moj maly 4 dnes nevypije a ze ich mozem potom vyhodit, ale netrapilo ich to. tak som si dokupila na letisku. zalezi velmi na koho natrafis.
vela stastia na sk - obdivujem, ja neviem ako by som si tam zvykla 🙂

smajka
5. feb 2011

mikailla - ak mate skladaci kocar- kludne si ho zober. budes ho vsak musiet zlozit, aby presiel cez scan. inak zan nemusis platit, len pri check in im ho nahlasis a daju ti pasku, ktoru na kocar prilepis. potom ho nechas pri vstupe do lietadla - zboku pri schodoch a tam si ho zase najdes ked vystupis. moj maly uz kocar moc nemusi, ale vzdy ho beriem a vozim v nom tasky a bundy... a ked je maly unaveny, tiez si posedi - nachvilku 🙂

hrozienko11
5. feb 2011

ahojte. tak mna v pondelok caka sono. som zvedava,co mi povedia a ci vobec nieco povedia. vo stvrtok som mala prvu antenatal class a dostala som aj letak na darovanie pupocnikovej krvi 🙂 tie,co ste tehotne a uvazujete nad tym,tak viac infosiek je na www.nhscordblood.co.uk je tu len zopar nemocnic,co to robia,co je teda skoda.

@smajka ahoj. som akasi soknuta z tej nemocnice. som cakala,ze to bude nieco pekne a na urovni a pride i to,ako riadny postrach 😅

smajka
5. feb 2011

@hrozienko11 - jej moja neboj. ja viem ze to vyzera biedne, ale poznam kocky co tam rodili a nestazovali si. ja som mala len smolu. neboj,kazdy porod je iny, vsetko dobre dopadne. 😉 drzim palce na pondelok. to mas uz ten v 36tt?

smajka
5. feb 2011

ako sa ti pacilo na antenatal? ja som pracovala do posledneho tyzdna, tak som tie classes vynechala. 🙂

hrozienko11
5. feb 2011

@smajka hej,ten 36tt lebo sa im nepozdava velkost. no mali sme ist obzriet vsetko,ale ta swine flu nedovolila,hadam sa este podari. antenatal bola zaujimava,zabavna a aj troska obavajuca. jedna mamicka tam odpadla,tak ju brali na vysetrenie. dufam,ze dalsi tyzden pride a vsetko bude v poriadku. udrela si hlavu,co viem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre