Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
7. feb 2011

@smajka a to robis cez nejaku agency ci iba tak? Tvoj je predsa len uz velky,pohra sa aj sam,ale so 4 mesacnym je to tazsie...a ty uz asi nemas matersku..

veronika2108
7. feb 2011

@smajka nechapem ani ja preco ti vyhodili fruit shoot dzusik 😨 , ved ked si to bola ochotna aj ochutnat neviem kde bol problem 😠

smajka
7. feb 2011

@elixia nie, nasla som si ich sama na inzerat, ale pozname sa uz roky. ja som zacala robit odkedy mal maly 6 tyzdnov, lebo som bola po cisarovi a nemohla som soferovat. matersku uz davno nemam 🙂. myslela som len ze ti do dam ako priklad,ak si chces privyrobit popri materskej. samozrejme, ze to nemam legalne, len si privyrabam. momentalne som dobrovolne nezamestnana, nechcelo sa mi ist od maleho do prace a dat ho niekam do skolky.

smajka
7. feb 2011

@veronika2108 - no tiez nechapem. nieco iba zamumlala - ani som jej nerozumela a hodila ho do kosa. nechcela som tam na seba upozornovat, tak som len odisla. 🙂

elixia
7. feb 2011

@smajka ved jasne,rozumiem...ja som uz skusala,ale tu je to fakt bez sance...polska mafia zial ovladla cele mesto 😒

cathryn
7. feb 2011

@z_vesela jeeeeeej,to fakt sa rozbieha playgroup?aj uz vies aka ucast by mohla byt tuto sobotu? no my urcite dojdeme...tesim sa 😝

veronika2108
7. feb 2011

@smajka ale aspon ti mohla uviest dovod 😒 , ale hlavne ze vam nerobila ziadne problemy 🙂

monika.c
7. feb 2011

ahojte dievcata 🙂 nebola som tu uz veeelmi dlho,nestiham pri nasej malej duracelke 😅
@cutce tebe drzim palce,nech to mas uz za sebou a v naruci drzis svoj maly uzlicek 😉
@etuska ja som uz tiez oficilane nezamestnana,maternity mi skoncilo pred mesiacom 😒 tiez som volala na CHTC a myslela si,ze nam nieco pridaju,ale nic,ale na druhej strane som aj rada,ze nam vela nezobrali,ono to vsetko zavisi od toho,ako tvoj muz zaraba a kolko hodin tyzdenne.nam dokonca od aprila sa to este znizilo ,nie sice o vela ,ale co uz musime to nejako zvladnut,kym pojdem zase naspat do prace 😝

@kivec ty uz ides pracovat?teda vobec nezavidim,ja ked si predstavim,ze by som mala lauru niekomu dat,uz teraz mam zimomriavky.ona je take male sidlo,je vsade a vsetko chce vidiet,uz ani nepocitam kolko krat si buchla hlavku 😔 a takto ked ju mam na ociach aspon som pokojnejsia.aj ja budem musiet ist do prace,ale to az hadam od septembra a dovtedy je este kopec casu 🙂
tak sa mi tu vsetky drzkajte a zase sem niekedy nakuknem 😉

foxinecka
8. feb 2011

ahojte mamicky v Anglicku,
chcem sa spytat kolko mamiciek zijucich v Londyne riesi problem umiestnenia deti v anglickych skolkach, ktore su jednak velmi drahe a naviac nevyhovujuce nasim poziadavkam...kto ma podobny problem ako ja?Skusme spolocnymi silami porozmyslat nad nejakym projektom v podobe playgroup/nursery, ktory by mozno nas problem vyriesil.Prida sa niekto?

newyorkgirl
8. feb 2011

@monika.c ako sa mavate?

veru ani ja moc nezabludim kocky, nie je casu, deti, skola, kolotoc, RIsko uz nie je leziace spinkacie babenko, Nika do skolky kazdy den, potom moj chlap v robote 6 dni v tyzdni a siedmy v skole a to este ja jeden v skole, akosi mi vychadza, ze tyzden ani tolko dni nema 😀 😀 😀

@cutce tak rychly bezproblemovy porod zelam, ale to ubehlo 😉

kvietocek7
8. feb 2011

@foxinecka no veru skolky v Londyne su moj bolehlav 🙄 🙄 🙄 strasne, ked si pomyslim ako u nas na sk a tu maju len take playgroup styly a pytaju za to take prachy ze sa mi az oci zavracaju. Ja by som bola tiez za ale velky problem vidim,ze london je rozsiahli a ak niekto ma aj zaujem nieco take dat do kopy tak je jedny byvaju na juhu a iny zas opacne na severe.
Kde ste v Londyne? ako stare deticky mate?

mona12071
8. feb 2011

Ahojte mamina moje konečne slniecko až mám dobrú náladu he no čo maminy spáchame konečne to stretko v Londýne hm už by bolo načase no nie

smajka
8. feb 2011

ahojte - tuto sobotu bude cz-sk playgroup v hemel hempstead . neni to sice londyn, ale severna strana londyna to nema az tak daleko. 🙂 este len zacinaju, zatial asi raz do mesiaca. my sme zatial neboli, ale rozmyslam nad touto sobotou. 🙂

kvietocek7
8. feb 2011

@smajka a vies aj presnejsie kde,post code? dik

foxinecka
8. feb 2011

@smajka ahoj,
tak my sme blizko seba.,mozno by som nad tou sobotou aj pouvazovala.nejake blizsie info mas?

foxinecka
8. feb 2011

@kvietocek7
tak ja som na severe Londyna,mam len jedneho synceka, takmer 12 mesiacov.a ty?

foxinecka
8. feb 2011

@mona12071
ahoj, ja by som sa na to stretko pridala, zavisi od toho kde.

foxinecka
8. feb 2011

inak som sa velmi pobavila na SVK minuly tyzden.poplatok v skolke za mesiac je 5eur, a vraj aj to je pre niektorych rodicov velkym problemom.to len na margo temy skolky (moja teta je riaditelka v jednej MS a rozpravala som s nou na tuto temu).

cutce
8. feb 2011

@monika.c @newyorkgirl dekuju holky, no snad to bude co nejdriv 🙂
@mona12071 no tak ja bych tak nekdy v tom zacatkem kvetna i prijela, ale driv asi ne 😅

kvietocek7
8. feb 2011

@foxinecka no supeeer tak sa nakoniec severanky pozbierame,tiez sme na severe 🙂 🙂 🙂 . Mam deticky uvedene v pase tu na MK dievcatko 3r a chlapec prave mal rok a pol. Pytala som sa lebo som to nezazrela v pase MK.
Len tak sa spytam,ci si sa uz pokusala niekde zapisat maleho niekde do nursery ci ani nie?

foxinecka
8. feb 2011

@kvietocek7tvoje deticky som si precitala v pase, viac ma zaujimala oblast v Londyne.ja som WD24.bola som obzriet 3 nurseries v nasej oblasti, a tie zavratne sumy, ze £1200mesacne a to vobec nevyhovovali mojim predstavam.budem hladat dalej, mozno v inych oblastiach.najlepsie by mi to vyhovovalo part time, ale na to moj zamestnavatel nepristupi.o 3 tyzdne mi konci neplatena materska,tak mam hlavu v smutku. ☹

smajka
8. feb 2011

@foxinecka - ved my sa skoro pozname. ty mas synceka a byvate vo watforde,vsak? len sa nam este nepodarilo stretnut 😀 😀

smajka
8. feb 2011

@kvietocek7 - @foxinecka post code zatial nemam, napisala som tej kocke co mi poslala mesage, tak cakam na odpoved. viem len ze je to v hemel hempstead v sobotu pobede. inak najdete reklamu na facebooku - cesi a slovaci v uk. 🙂

kvietocek7
8. feb 2011

@foxinecka no my sme nw10. Pozeram,ze tam ku vam zvykneme ist do shoping centra ale viac nepoznam. Ano to su take ceny,hlavne cim je babenko mensie tym viac za to pytaju. Napr,nam sa podarilo dostat miesto pre maleho -bolo by to od septembra v case od 9.15-3.15 a chceli nieco cez 800lib mesacne. A to by uz nas ma mal 2roky. Dcerku sme zas skusili dat do jednej nursery ale to je styl play group a tam sa jej vztahoval ten NEG co plati goverment od 3rokov ale aj tak nas to vychadza platit 32lib tyzdenne a to iba na 3h.A dokopy nic moc iba sa tam deti kde tu zahraju, rozvijanie creativity je minimalne povedala by som ziadne. Teda tiez daleeeeko od toho co by som ocakavala. Zaujimaju sa iba o deticky ktore placu ale viac ani nie.

smajka
8. feb 2011

@foxinecka - @kvietocek7 . moj maly zacal chodit do skolky pred mesiacom. je to len pre-school na 3 hodky. zatial chodi len 2 dni v tyzdni,ale od septembra zacne kazdy den. platim £18 na den - bez stravy, pokial nebude mat maly 3 rocky, potom by sme mali dostat od statu 15 hodin zadarmo. sestra na sk robi ucitelku v skolke a tiez sa plati len 5 eur na cely mesiac + 3 eura na pomocky + strava. to je teda naozaj smiesne. 🙂

cutce
8. feb 2011

@foxinecka ale podle me, pokud jsi pracovala dele jak 6 mesicu u sveho zamestnavatele, tak mas narok na zkraceny pracovni hodiny, pokud mas mimco do 16 let 😉, zkuse se podivat na nejake stranky 😉

slniecko77
8. feb 2011

ahojte 🙂
..dlho som sa tu neukazala,a le mm a ja sme boli chori, nastastie maly to nechytil 😉
..snazime sa najste nejaky rezim, lebo ako bol maly dobry, tak teraz sa kazdu chvilu v noci budi a chce papat, alebo tlaci a bojuje s tym
@cutce sa ti to krati 😉 prajem ti nech porod prebehne rychlo (aspon tak rychlo ako som mala ja), bezproblemovo a hlavne nech neprenasas
..inak, zdravim nove tvare 🙂

foxinecka
8. feb 2011

@smajka
vsak potom hod info, ked ich dostanes.ty sa tam chystas?Ja by som isla, malicky uz potrebuje spolocnost inych deti.Do nejakych playgroup tu v nasom okoli nechodis?

smajka
8. feb 2011

@foxinecka chodime aj do playgroups, ale nie do watfordu. v stredu a piatok tu v bushey, v piatok niekedy zmenime a ideme do harrow and wealdstone. potom sme dost casto v borehamwoode - tam je play group vo stvrtok pobede a chodievali sme aj na music class a swimming do bushey grove leisure centra. teraz uz drobec zacal chodit do skolky a ja uz zacinam byt pred porodom viacej unavena, tak robime menej a menej 🙂
myslim, ze v cassioburry parku byvaju pravidelne play groups, inak vo watforde az tak neviem. skus nieco najst na net mums. 😉
v sobotu idem na 90%, cakam tiez na tie info. mam kamaratku v hemeli, tak som jej tiez pisala ci by nesla. dnes je vonku tak pekne, ze nikto neodpisuje 😀 😀 . tak snad vecer.

foxinecka
8. feb 2011

veru je krasne, my sme boli na prechadzku a malinky spinka na terase.po tych playgroup sa musim poobzerat, zajtra je tu nejaka tunes for tots, len neviem, ci to za nieco stoji.preto ssom sa pytala na referencie.skusim pozriet net mums.aj s plavanim sme zacali, ale chytil dost vaznu eye infection, tak sme aj rychlo skoncili, zvazujem, ze zacneme opat.a to ti verim, ze zacinas byt unavena.ja som makala do konca 37tyzdna a na konci 38 sa malicky narodil. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre