Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hrozienko11
15. feb 2011

@elixia vidis,niekoho takeho by som potrebovala k mojmu svokrovi. aby mu vysvetlil,ze mamicka chodi aj neupravena. on si to nevie predstavit,ze mamicka nema cas na seba,ked je na materskej 😅

elixia
15. feb 2011

@hrozienko11 on si to asi odvodzuje od tej druhej casti,teda DOVOLENKA,nie? 🙂 No mozno su aj take maminy a ja som iba akasi neschopna....ja mam uspesny den uz ked stihnem navarit,kym pride muz z roboty 😀 😀 Mozno by ma tvoj svokor mohol nieco naucit o time managemente 😀

hajatanufus
15. feb 2011

@hrozienko11 dakujem 🙂

hajatanufus
15. feb 2011

@elixia to nie si sama aj ja som rada ked nieco vobec doma urobim a to na ukor lucinky teraz ma nejake zvlastne obdobie ze sazacina vsetkeho bat a strasne sa rozplace ked odidem do inej miestnosti takze vcera som robila palacinky tak ze lucinka sedela na kuchynskej linke a pozerala ze co robim lebo nechcela byt v obyvacke a strasne plackala a rachel si kludne spinkala 🙂 nastastie som to piekla na dvoch panviciach naraz takze som to mala celkom rychlo hotove

alegro
16. feb 2011

to je pravda,ze ak su problemy s oblickami,tak su aj s tlakom.....uplna pravda..... 😔 len bohuzial ty to zazivas v tehotenstve....to ako viete,ze ci je babo male,alebo velke....kolko vazi a pod.?ved ja som mala posledny scen v 23.tt,okrem toho pondelnajsieho zameraneho iba na spravnu polohu.....a inak mi midwife,len berie moc a krv....meria tlak,pocuva ozvy plodu,meria brusko...to je vsetko......ja mam stale presne velkost bruska,ako mam mat v dany tt,tak dufam,ze je vsetko ok...uz ste nedockavy??? 😀

martina_uk
16. feb 2011

@hajatanufus Ajojky, neviem či ste to už poriesili s tými peniazmi ale moji znami mali podobný problém s prvým najmom Tiež sa mali sťahovať a jej muž si skočil do vlasov so šéfom a prisiel o prácu ja viem že toto nieje vas pripad ale tiež nemali na prvý nájom a council im dal pôžičku 1000 libier, splaca sa bez úroku. Neviem aké sú nato požiadavky ale peniaze mali celkom rýchlo.. Mali jedno dieťa a druhé v brusky.. Dúfam že sa Vám to podarí poriesit, oni si potom ešte požiadali o dom cez council a zatiaľ im platili polovicu nájmu a potom po pár mesiacoch im dali dom za nejakých smiesnych 300 na mesiac. Držíme palce

martina_uk
16. feb 2011

@hrozienko11 Ja si tiež snažím najst čas iba premna ale cez deň to moc nejde a večer nasa mala síce pekne spí až do rana s malými prestavkmi na papanie, ale to sa už nechce nič mne ;) vcera som si trhala obocie na 4 krát ;) vždy polovicu hehe ale nakoniec sme to dorazili :D som sa smiala že kým dojdem nakoniec budem môcť ísť odznova ;) ale aj tak je čas strávený s malou najkrajši ;) cez deň nespi veľa, iba keď príde na návštevu Cutce ;) vtedy len spí hehe a tak s ňou aj varim aj vesam pradlo.. Mám ju vo vanicke z kociara a tak si môžem aj niečo porobit inak keď je hore sama s hrackami dlho nevydrzi.. Kolotoč nad postielkou ju baví asi 15 min a potom nastupuje vanicka. Ale mala je úžasná a uzivame si čas spolu ;) a zo svokra si nič nerob ;) keby si to chlapi mohli vyskúšať že to niekedy dá zabrať, hlavne kým si s babatkom nájdeme systém, určite by nehovorili že materská DOVOLENKA

cutce
16. feb 2011

@hajatanufus jejda, to je mi tak moc lito, ze mas takove problemy ☹. Bohuzel ja vubec nevim jak poradit, co jeste se da tak v bance jit to overdraft. Snad se to brzy vyresi, budu drzet pesticky 😉

deninka2305
16. feb 2011

@arabela36 ahoj ja by som sa chcela spytat ako casto robia ultrazvuk ja som v 13tt a v 12tt mi robily ultrazvuk na dalsu poradnu idem 8.3 bude ultrazvuk ci ne???

cutce
16. feb 2011

@deninka2305 nene, dalsi ultrazvuk bys mela mit ve 2ott, tady se nedelaji ultrazvuky na kazde prohlidce 😉

jancikes
16. feb 2011

ahojte babulky, ako sa mate ?;)
@cutce ako sa citis???co malicky ?
inak chceela som sa vas spytat...myslite si ze tehotna zena dostane byt na prenajom, alebo agentury robia problemy???? chceme sa totiz s priatelom stahovat do vacsieho a byt chceme napisat na mna, lebo priatel je self-employer a on prijem moc asi nezdokladuje ked ho priznava schvalne taky aby mu vysli nizke dane aj ked v skutocnosti zarobi velmi dobre;)...myslite si ze je nejaka sanca zohnat dake ubytko ci ked ma uvidia uz s bruskom tak rovno sa s tym mozem rozlucit ?;(

martina_uk
16. feb 2011

@jancikes ajojky nam robili agentury problemy ale iba v tom ze nam nechceli dat menej ako 2bedroom, ohradzovali sa ze musi mat dieta vlastnu izbu, inak nebol ziaden problem. Aj tento nas byt je pisany namna a tiez s tym nebol ziaden problem.. ja som dokonca dosla do agentury s trickom Baby coming soon :D takze vedeli do coho idu :D vela bytov bolo No pets, No children ale dalo sa vybrat ;) vela stastia pri hladani

jancikes
16. feb 2011

@martinauk
to je v pohode, lebo my hladame 2bedroom flat alebo house...ale radsej house aj so zahradkou🙂
tak to si ma teraz potesila ze nerobili problem🙂 lebo toho som sa najviac bala ze ked ma zbadaju tak hned si cosi vymyslia ze na mna to nemoze byt napisane:(...tak ale ked v poho tak to je supeeer , dakujem za info 🙂

kvietocek7
16. feb 2011

@jancikes ak mas nejakeho zamestnavatela, teda doklad o prijme tak urcite to stoji za pokus. Zatial velke brusko nemas takze sa ani priznavat nemusis ''skor aby ste mali doklad o tom,ze ste schopny platit mesacne splatky''. Takze skuste cim skor tym lepsie 😉 Za pokus to stoji, kazda agentura ma ine poziadavky.

jancikes
16. feb 2011

@kvietocek
ano zamestnana som normalne na zmluvu,s potvrdenim by teda nebol problem... pravidelne mi chodi vyplata na ucet...celkom fajn peniazky, nestazujem sa ;) takze toho sa neobavam...
ubytko ale budeme hladat trosku neskor...od maja by sme chceli uz byvat v novom 🙂lebo tu musime pockat kym nam zmluva skonci..

hrozienko11
16. feb 2011

@alegro no podla posledneho to vyzera,ze sme prekrocili 2,5kg 🙂 co je velky pokrok pre nas. a u mna to zas vyzera,ze brusku sa uz nechce priberat. uz som teraz aspon 5cm pozadu. no nic si z toho nerobia,lebo poctivo kontroluju srdiecko. myslim,ze vzdy su tie bezne vysetrenia,co mas aj ty. len ked sa cosi nezda,spravia. ale teraz uz moc nebudu robit nic,len jed pojdes do porodnice s nejakym problemom. a dnes mi doktor nic nemeral. skontrolovali tlak a moc len.

@martina_uk no potom napisem,ze ako som na tom so starostlivostou o seba 😀 esteze poznam aspon kadernicku,co chodi domov,takze moze prist a spravit vlasy 😀

@deninka2305 rataj s tym,ze tu su len dva utz. v 12tt a v 20tt. je to aj v tvojom zazname pisane,ze kedy je scan. a ked je problem,urobia este v 36tt.

elixia
16. feb 2011

@jancikes ja si tiez myslim,ze by s tym nemal byt ziaden problem...akurat s tymi bedroom,ze budete musiet dvoj vziat..ale ked taky aj chcete,tak no problem 🙂 Im ide hlavne o to,aby ste boli schopni platit...

@hrozienko11 hlavne ze je vsetko ok..a na tie merania z utz sa velmi nespoliehaj,sama som sa presvedcila,ake klamlive mozu byt..kym som nevedela (estimated) vahu,bola som spokojna,potom som uz len nervacila,ze velke babo a ako ho porodim...nakoniec mal 3,5kg.. 🙂

@hajatanufus ako ste dopadli?

hrozienko11
16. feb 2011

@elixia nomne robili nejakym extra drahym pristrojom, ktory im ukazal hmotnost na tri desatinne miesta 😨 som ocami gulala 😅

elixia
16. feb 2011

@hrozienko11 ejha,tak to som este ani nepocula..ale tak zrejme je to u teba dolezite,nam ;normalnym; take isto nerobia 😀 😀

hrozienko11
16. feb 2011

@elixia no kedze chodim do dvoch roznych nemocnic,tak maju rozne pristroje. ale ja som vzdy bola zvyknuta,ze je tam nejaka percentualna tolerancia. ale vraj to bezne nerobia,lebo na tento posielaju,ked je problem. takze som sa s tym stretla prvykrat. a myslim,ze radsej by som bola normalna,ako mat tolko stresu 😉

alegro
16. feb 2011

@hrozienko11 ja by som si z toho nic nerobila.....pokial ti vzdy povedia,ze male je v poriadku,tak sa vobec nezatazuj s tymi cm....aj tak sme kazda individualna......len vzdy neviem odkial viete kolko vazi vase babo.....?a citis sa? 🙂

cutce
16. feb 2011

no ja kdyz byla na scanu ve 36tt, tak mi taky rekli jak je asi velky, mel 3,1 kg. Oni zmeri nozicky, hlavicku atd a zadaji to do pc, ktery jim spocita kolik pravdepodobne bude vazit 😉

hrozienko11
16. feb 2011

@alegro mne robili sono prave kvoli tomu,ze mam male brucho. chceli vediet pricinu. ale velkost ma nejak netrapila,boli tam ine problemy a preto som musela ist na dalsie a zrejme bude este jedno,lebo zas sa im cosi nepozdava. o velkost sa ani oni neboja. ja sa citim unavene,lebo som skoro vstavala,takmer nic v noci som nenaspala a cely den ma bolia krize.

cutce
16. feb 2011

@hrozienko11 hlavne, ze te hlidaji 😉

hrozienko11
16. feb 2011

@cutce no dnes mi doktor povedal,ze porod by to vsetko vyriesil 😀

cutce
16. feb 2011

@hrozienko11 tak treba te vyvolaji brzy 😉, to nerikal?

hrozienko11
16. feb 2011

@cutce no v piatok by som mala vediet,lebo kedze su to dve nemocnice a hoci len jeden system,tak komunikacia niekde zlyhala a musia sa dohodnut,ci musim znova na sono. a podla jeho vysledkov zavisi,ci ho vyvolaju.

alegro
16. feb 2011

@hrozienko11 aha...a to je dobre,ked ti tak casto robia kadejake vysetrenia?pocula som od kamosa gynekologa na sk,ze ani casty ultrayvuk nieje fajn......a vobec sa necudoval,ze v uk som absolvovala iba dva,ked vedeli a videli,ze je vsetko ok.....no kazdopadne sa drz....ja uz asi porodim...... 🙂

hrozienko11
16. feb 2011

@alegro no nerobia vsetky merania. len tie,co su zle. a ked je to nevyhnutne,tak musia. len ja som z toho potom trocha mimo,lebo neviem,co mam cakat. drzim palce,nech je to rychlo a lahko 😉

alegro
16. feb 2011

tak to by som teda aj ja bola......u mna bolo vsetko ok cely cas a vzdy mi tiekli slzy pred odchodom na kontrolu ci bude vsetko v poriadku???dakujem......ja uz sa asi zbesnim...... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre