Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
7. júl 2012

@slavka1212 ahojky k porodnemu urcite budes potrebovat tie potvrdenia co tu spominali dievcata ale tiez to potvrdenie ze ste to tu v uk nedostali a ja som to potrebovala aj prelozene do slovenciny a tiez ten apostilovany rodny list a este podmienka je ze ty a teda aj maly mas trvaly pobyt na sk teda staci aj tvoj obciansky preukaz 🙂

wendy007
14. júl 2012

http://www.facebook.com/groups/440553845976629/
Tak tady to je, kdo bude chtít, ať nahlédne, děkuju, maminky.

sidynka
14. júl 2012

@catherine275 ahooj, já bydlím blízko Harrogate, mám syna. Budu ráda, když se ozveš 🙂

cutce
15. júl 2012

@janinek tak uz jsem mela knedlo, vepro zelo. Pak kralika s knedlo a spenatem, palacinky se zmrzlinou, drozdovou polivku a hodne nanuku Misa 😀 😀 😀 😀

cutce
17. júl 2012

@janinek tak dneska byla grilovana klobasa a tocena zmrzlinaaaa mnam 😀

cutce
17. júl 2012

@janinek no ja cekam, kdy dorazis a ted koukam, ze jsi mezitim porodila 😀 😀 😀 😀 😀 , to asi z tech mych naminek 😀 😀 😀 😀 , velikaaaanska gratulace a jak to probihalo? 😀 😀 😀 😀 😀

janinek
17. júl 2012

@cutce Diky, no nekdy pak vylicim, ted nestiham vubec.

majkauk
26. júl 2012

ahojte baby chcem sa spytat,ked mam maleho zapisaneho v mojom pase,vycestujem na slovensko?....som pocula,ze potrebujem dolozku kedze on nema pas.

monkka21
26. júl 2012

@majkauk od 26.juna musi mat kazde dieta vlasny pas.

marelik
27. júl 2012

Kocky, neviete mi poradit?
potrebovala by som vediet, ci mam narok na vyplacanie Statutory Maternity Pay ak odidem z UK.
V UK pracujem 6 rokov a momentalne som na materskej dovolenke, SMP poberam. Do prace sa po vyprsani materskej dovolenky predbezne vratit neplanujem, zamestnavatelovi som o tom este nehovorila. Uvazujem, ze sa vratim na Slovensko, bez podania vypovede - teda oficialne by som bola stale zamestana v UK s tym, ze vypoved podam az po skonceni naroku na matersku dovolenku.

Je v takomto pripade legalne pokracovat v poberani SMP (ak sa v UK nezdrzujem)?

Je mozne poberat z UK child benefit, ak som oficialne v tejto krajine zamestnana, ale nezdrzujem sa tam?

Samozrejme na Slovensku o ziadne penazne prispevky ziadat nebudem!!
Dakujem! 🙂

majkauk
27. júl 2012

@monkka21 ano to viem ale ked som s dietatom mimo slovenska a chcem sa dostat na slovensko tak nas pustia?

monkka21
27. júl 2012

@majkauk nie nepustia vas.musis ist na ambasadu a tam dat vystavit jednorazovy vycestovaci doklad.aspon predpokladam treba zavolat na mabasadu tam vam vsetko povedia.na ten doklad sa caka tyzned

liave
28. júl 2012

@majkauk my sme leteli teraz domov z uk a pustili nas v pohode ale na cestu spat do uk musite mat uz pre maleho pas!

majkauk
28. júl 2012

baby dakujem vam,pre istotu zavolam na ambasadu ale myslim si,ze nas pustit musia a doma uz dam malemu urobit pas 🙂

cutce
31. júl 2012

@janinek ahojky, tak jak se vam vede? Mala roste jako z vody, vid? 😀

janinek
2. aug 2012

@cutce Ahoj, my si konecne zvykame asi a nejak se zajizdime. A mala uz snad roste, minuly tyden mela pribytek jen 90 gramu, ale ted 200, tak jsem rada. Snad uz jsem pronikla do taju kojeni a budeme to zvladat.

Co ty, jak si uzivas? A jak ti je a melas uz scan?

cutce
3. aug 2012

@janinek tak to je nadhera 200g 🙂 . Mi se mame dobre, byla jsem tu na scanu, kdyz jsem byla v 7tt, tak mame srdicko, ale jinak ted pujdu az v UK a to v tom 12tt.

janinek
6. aug 2012

@cutce Ted jsem zvedava na dalsi vazeni ve stredu, snad to zase bdue pekne.

Ty uz se asi pomalu chystas zase zpatky, vid? Tak snad sis to proadne uzila. Bylo to naposledy do porodu, cos byla v CR nebo myslis, ze jeste pozdeji pojedes?

cutce
7. aug 2012

@janinek ahojky, tak at ti to zitra dobre dopadne. Mi jsme ted prijeli. jinak se jeste chystam nekdy mezi rijnem-listopadem, bude zalezet zda budu muset mit zimni gumy ci ne 😅

mirabelka212
11. aug 2012

nejaka holcina s malym babom z oblast Essex?

sidynka
11. aug 2012

@mirabelka212

my budeme Norfolk ☹

janinek
11. aug 2012

@cutce Vitej doma 🙂 Kde budes brat zimni gumy? My tehdy objednavali z Holandska ci odkud 🙂 Prisly tehdy nejak driv nez neco z amazonu zrovna.

Jinak Leus mela 3 a pul kila, takze nabrala skoro pul kila za osm dni, jsme moc radi.

uz ted nekdy pujdes na scan, vid? Jak ti je? Podle toho, co sis davala doma, asi nevolnsotmi netrpis, vid?

janinek
11. aug 2012

@mirabelka212 My jsme Essex, ale v Londyne.

mirabelka212
11. aug 2012

daleko...☹( ja som Halstead (Colchester, Braintree)

janinek
11. aug 2012

@mirabelka212 Do Colchesteru jsem driv jezdivali na vylety, ted nevim, kdy pojedeme nekam dal 🙂

cutce
11. aug 2012

@janinek no jdeme 22.8. tak se tesim a bojim aby vse bylo v poradku. No jidlo, nekdy mam zaludek na vode, tak to rozdejchavam, ale jeste jsem nezvracela, tak snad nezacnu

Ja si zimni kupovat nebudu, ale zatim nejsou povinne v CR, takze bych mela letni + retezy, kdyby nahodou, ale jasny, ze kdyz na to nebude pocasi, ze bych nikam nejela

Jinak super, ze ti mala tak pribira 😀

hajatanufus
13. aug 2012

@janinek ahojky velmi srdecne gratulujem dlhsie som nebola na fore a teraz som si precitala tu uzasnu spravicku 🙂 a mala uz ma mesiac 🙂

cutce
13. aug 2012

@hajatanufus a tobe se dari jak? 🙂

hajatanufus
14. aug 2012

@cutce dakujem za opytanie pomalicky to ide som rada ze je trosku teplo aspon si uzivame trosku leto a chodili sme do parku ku fontane sa vyclapotat 🙂 ale inak som dnes mala trosku smolu ale uz som ju zazehnala 🙂 sli sme do druheho mesta lebo som potrebovala prevziat peniaze cez western union co mi poslala sera a tu v nasom meste s tym nevedia robit tak som ich nevedela prevziat no a ked sme sli na bvus tak jeden nam usiel rovno pred nosom a druhy zase sofer nemal vydat z 10 libier tak sme museli cakat na dalsi bus ale vdaka Bohu ten dalsi nas uz vzal a nejak sme to zvladli a vybavili co sme chceli 🙂 sla som len s jednym kocikom tak po ceste spat mi deti plakali ze nevladzu ale nastastie od busu domov to nie az tak daleko 🙂
a ty tehulka nasa? ako sa citis? a co maly? nechcel zostat v cr?

janinek
14. aug 2012

@hajatanufus Diky. Koukam, ze se ti dnes darilo, no to tak byva, ze kdyz se neco poto, tak pak vsechno, ale zvladlas to.

@cutce Tak to uz mate za chvili. Jo, jsou to nervy vzdy, vsak to znas. Budu drzet palce. Delaji u vas take ten NT? Scan a krev a pak z toho pocitaji toho Downa?

Ja prave myslela, ze v CR uz jsou zimni povinne

Snad se zitra vypravime na vazeni zase, oni teda tam pisou, ze jako mame chodit jednou mesicne, ale ja to chci vedet. Vcera byla Leus na TBC, pristi patek ma kontrolu v sestinedeli a pak nejak v osmi tydnech prvni kombinovane ockovani.

Holky, malou trpai brisko, premyslim o rektalni rource, pro jistotu, prodava se to tady vubec nebo musim z CR? Maji mi ted prijit kapky Bio Gaia, tak doufam, ze prijdou uz zitra a hlavne zaberou. je mi ji tak lito. Bojim se, ze si neco udela, jak hrozne breci :( Aby z toho nemela kylu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre