Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
3. apr 2010

baby mi nevravte o pohyblivosti, ja uz mam krize davno v cudu, dnes sa maly potvorko zas otocil hore hlavou, ma prave stikavku a tak ma pali zaha, to som v zivote nezazila este, ani spat sa mi neda ist bleeee to bude asi poriadny aktivista, lebo pri Nikolke som ku koncu tehu uz mavala kludnejsie brusko...

monika.c
4. apr 2010

mona,aj ja gratulujem a neboj,vsetko bude v poriadku 😉 ja som mala v piatok a este aj vcera slzave udolie a to teda neviem,co budem robit po porode,aka placka zo mna bude 😢 nyg,mne sa praveze zda,ze toto babo je kludnejsie,kopka len tak jemne a Luky teda ked ma kopol na konci tehu tak som myslela,ze sa aj von vyderie 😀 to su asi chlapci taki akcni a dievcata kludnejsie 😵

newyorkgirl
4. apr 2010

monika mozno mas pravdu len som zvedava co bude ked sa narodi 😀 my mame otrasny vikend, Nikolka ma strasnu nadchu a ma teplotu a boli ju aj usko, takze otras, neviem preco my uz skoro dva mesiace tahame chorobnu snuru, aj mne sa horucka na perach spravila 😖

dadulka2000
4. apr 2010

dobre ranko
tak ku vseobecnej krase co mam (vyrazky na tvari 😀, 10kg navyse ) sa vcera pridala aj nadcha,... tak mam cerveny a bolavy aj nos, boli ma hlava a oci ma tiez rezu - takze mi ju uplne "super"
najhorsie je ze aj Millie je na tom podobne s tou nadchou (nastastie je ok s kilami 😀 ), chudatko moje malinke, tak vysavame sopliky a mojkame sa
krasne velkonocne sviatky vsetkym prajem a vela vody 😎

monika.c
4. apr 2010

neboj nyg,teraz je tu take pocasie na choroby,ja tiez cakam,kedy to Lukyho chyti,no zatial ma len trochu kasel aj to vzdy rano ,tak dufam,ze to neprepukne v nieco horsie,kedze teraz ma 2 tyzdne holiday a my zvykneme byt vzdy na holidays chori ☹ aj ja prajem vsetkym krasne velkonocne sviatky 🙂

newyorkgirl
4. apr 2010

monika vsak uvidime, dufam ze tie choroby nechame aspon v starom dome teda 😀
aj od nas vsetkym samozrejme peknu pohodovu velku noc 🙂 tento rok to u nas vazne ide uplne mimo mna, nic take sa nekona, s chorobami a stahovanim, kdeze... 😒

slovakia13
4. apr 2010

ahoj
tak u mna taka smutna velka noc....presne minuly rok na velkonocnu nedelu sme pochovali mamu 😔

rimmel
4. apr 2010

oh slovakia! ☹ to mi je luto, ale vies co? tvoja mama zije v tebe a v tvoje dcerke 😉

newyorkgirl
4. apr 2010

slovakia, to je smutne drzkaj sa, to si bola vlastne uz tehulka a take stresy si zazivala, no klubok dolu ☹

slovakia13
4. apr 2010

....uz je lepsie ,iba tak smutno....preto je mia vilma 🙂 vilma po mame 🙂

newyorkgirl
4. apr 2010

hej, tak uz chapem, to som nevedela, ze si jej vlastne preto dala to druhe meno take... tak vidis, teraz si ty mamina a mas svoj maly pokladik 😵 drzkajte sa, viem, ze takato vec nikdy nepreboli bohuzial ☹

rimmel
4. apr 2010

tvoja mama sa volala Vilma? je to netradicne, pekne meno, ja nikoho s takym menom nepoznam 😵

monika.c
5. apr 2010

baby,kde ste vsetky 😕 my sme dnes boli pozriet pri mori,bol tam motorkarsky zraz,tak moj muz si to nemohol nechat ujst,ale ja som teda hotova ☹ nohy ma neskutocne bolia a ked sme uz isli naspat domov,tak som si myslela,ze mala mi uz zo spodu vypadne,taketo dlhsie prechadzky uz nie su pre mna ☹ teraz uz len lezim na gauci a telku pozeram 😵 a uz sa dnes ani nepohnem 😅

newyorkgirl
5. apr 2010

monika ani nehovor, ja uz tiez nevladzem tak behat po baraku ako predtym, aj by som, ale telo neposlucha, dnes som balila este nejake oblecenie a vyhadzovala nepotrebne veci, zajtra nam lidicky drzte palce rano mame ist podpisat zmluvu, konecne dostat kluce a maju doviezt podlahy, ja len dufam, ze ich nedovezu kym este nebudeme mat kluce, lebo to bude riadny pruuuuser potom 😀

lena13
5. apr 2010

slovakia tak tj mi lito preji hodne sil dneska,nam se taky blizi rok(july) co js pochovaly bratrance co umrel pri povodnich jako hasic zachranar...zachranil ty lidicky,ale nam se uz nikdy nevrati 😔 .ja js tam nebyla nebo my js den v povodni dojeli domu do uk a to byl ctvrtek a v patek mi mamka psala,ze bolka nemuzou najit a pak v sobotu ho nasly 😔 ,je tak tezke se s tim smirit,kolikrat brecim,kdyz me manzel nevidi nebo mu nikdy nikdo neumrel pry nevi jake tj 😔

jinak my co js koupily barak last yr v july tak porad neco delame,ted js menily radiatory a delaly podlahu na verande a taky zahradu a uz toho mam plne zuby,ted navic strhavame tapety dolu v obyvaku nebo se mi tam nelibi a ja pry jako malir na stavbe jsem odbornik tak js to obsrala 😅 .........no,ale jt nase tak jt pekna zmena 😵

newyorkgirl
5. apr 2010

leni, tak to je fakt smutne ked niekto polozi zivot za druhych, cudzich ludi, to velmi obdivujem, ze robia ludia taku tazku pracu 😔
nas caka teda prerabaci tyzden, ved len malovanie obyvacky a polozit vinyl vsade, esteze nemam skolu tento tyzden, tak sa tomu mozme venovat, buduci tyzden prevezieme vsetky veci a mozme vybalovat a cakat na babatko... 😀

monika.c
5. apr 2010

nyg,tak drzim palce,nech vsetko dobre dopadne a vy mate prerabanie za sebou 😉 ja by som este rada kupila podlahu,asi laminatovu do obyvacky,lebo ked som pozerala ceny kobercov,tak mi prislo trochu zle z tych cien 😒 tak uvidim,co na to povie moj muzik 😕

etuska
5. apr 2010

ahojte kocky,
nyg a monika-tak to sme na tom podobne-predsa-co by sme chceli v 3.trimestri,ze? 😅
Nyg-ja som si na palenie zahy dala predpisat sirup Maalox.
Pozerali vas pocas tehu aspon raz "zospodu"?-ci az pocas porodu to mozem ocakavat? 😅

newyorkgirl
5. apr 2010

etuska tak tu ta veru pozerat nebudu pokial nie je nejaky problem... az pri porode, snad nazbieraju odvahu 😀 😀 😀
nic kocky idem ja do hajan, sice skoro dnes na mna o tri stvrte na jedenast, ale akosi mi je blbo od zaludka, tak to idem prespat radsej 😔

etuska
5. apr 2010

Nyg-aj som si myslela-nie zeby mi to chybalo... 😀 😀 😀
bru nocku 😵

newyorkgirl
5. apr 2010

monika a vy ste kupili dom tuna ci ako, ked tak prerabas horlivo tiez 😀 ja som preto zvolila vinyl co vyzera ako plavajuca, moj je alergik, takze koberce nebudu, akurat v Niknej izbe a rug v obyvke pred gaucom... ale inak vsade dame tie lina, co vyzeraju ako plavajuca, do obyvky dub, na chodbu take tmavsie drevo, kupelna blede ako kachlicky, kuchyna take terakota skoro hnede kachlicky, pockaj kym mi to lino pride, potom ti poviem, aka bude kvalita, lebo som nasla jedneho dobreho predajcu, predava aj zvyskove kusy napr. 4 x 4m alebo 6 x 4 m za perfektne ceny, takze cakam co mi pride, vzorky boli v pohode, za vsetky podlahy aj koberec malej som dala len 260 libier aj s dopravou 😉 a to izby maju po 3,6 a 3,9 na dlzku obyvka 6 x 4 a chodba skoro 8metrov...

newyorkgirl
5. apr 2010

etuska, mne ti poviem to tiez nechyba, pri prvom tehu ako som prenasala sa furt sa vo mne ktosi sparal to veru nebolo nic prijemne 😅 hlavne pred porodom ked kazdy druhy den na mne praktizoval iny lekar v nemocke na prijme ten sweep ako sa to tu vola brrrr 🙄

mihouk
5. apr 2010

Monika my sme kupovali koberec, uplne lacny, vysiel okolo 100-ky do spalne, ale dali sme klalitnejsi podklad a ten koberec je makky ako bavlnka.
New, nevyjdu laminatove lacnejsie ako lino??? My sme davali do nasej kupenlne najlacnejsiu dlazbu, lebo ju chceme o nekolko rokov zvacsit, tak ma napadlo ci tam nedat docasne lino a vyslo to skoro tak isto ako dlazba, tak muzik tento tyzden poladal dlazbu... 😀
Som rada ze sa tu tako preraba, my sme sa stahovali pred dvoma tyzdnami, este stale zijeme vo vreciach, ale hlavne se sme vo svojom, ved snad sa jeden krasny den komplet vybalime.....

rimmel
6. apr 2010

baby nepoznate naaaahodou nejaku slovensku stranku s knihami, ktora shippuje do uk??

dadulka2000
6. apr 2010

krasne slnecne ranko sa praje 😎
rimmel, ja nepoznam, ale neda sa ti nic vygooglit? isto sa taka najde.

si predstavte na co som sa dnes rano o 7am zmohla 🙂 . ja uz vyspata, deti este spali, tak som sa rozhodla ze si idem zabehat (a to nenavidim behanie). no tak som zvladla 15 min behu a nevedela som ci skor grcat, ci plut,...ci co 😝 . brrrr. ale moj muz bol na mna hrdy,.... a navyse bolo krasne slnecne rano,.... 😎

skusim pridat jednu foto z dnesneho rana (najdete ktora je Millie a ktora Maddy doll?? )

rimmel
6. apr 2010

jezis ozaj vyzera ako taka babika!! 🙂

no praveze som googlila vcera sice nie moc dlho a nic som nenasla.. ☹

saza007
6. apr 2010

rimmel - myslim, ze martinus moze zaslat do zahranicia, samozrejme s vysokym postovnym!

http://www.martinus.sk/?uMod=other&uTyp=doc&uDo...

rimmel
6. apr 2010

saza dik!! no veru vysoke postovne 😒 vies, nechcela som tym otravovat mamu 😒

saza007
6. apr 2010

a aku knihu zhanas?

rimmel
6. apr 2010

ahh iba nejake pre syna 😉 mama poslala par ale to nestaci resp iba jednu z nich vyuzivame, dalsie supre starsie deticky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre