Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

natalia777
18. máj 2010

to by som aj ja chcela vediet ako je mozne sa nepotrhat ked moja chiarka mala 3470 g a zosivala ma 20 minut no ale musim povedat ze mne ju museli nakoniec vytiahnut s kliestami 😔

natalia777
18. máj 2010

vendy to ty si to mala take rychle? ja som sa trapila 12 hodin 😅

peppapig
18. máj 2010

Ahoj Natalia, no po plodovce to slo jak po masle, ale ty kontra me trapily par hodin, navic me se ta bolest nestupnovala, proste to prislo hnedka top bolestive, ale zvladli jsme to. Vidis M byla jeste mensi 3250g, ale kdyz jsem ji mela v naruci i to siti mi bylo jedno 😉 Jak se vam vede, kdy dame to zminovane stretko, pocasi se nam snad bude uz jen lepsit a lepsit.

Ja jdu na generalni tydenni uklid, chudak M ta se unudi 😒 , ale poradek musi byt

newyorkgirl
18. máj 2010

monika tak to sme mali velmi podobne tie porody teda...
peppa na SK by ma isto nastrihli a sili... oni to tie midwives nejako regulovali ako som tlacila a mozno masirovali a tak, neviem, citila som akurat tam dolu brutal bolesti tak neviem co robili, ale sama som prekvapena fakt... lebo ja som nic ako pripravu na porod na "nedotrhanie" nerobila a s nastrihom aj sitim som ratala...
slovakia, v poho, ze ste spali, ale keby ste nespali isto si tu EPI dam 😀 ja som mala LUNAMIX a bola som veeeelmi spokojna, je lepsia isto ako ta 4kolieskova normal LUNA, akurat mne vadi ked na babo nevidim, ja mam rada pretacave kociky, preto som ju kvoli Riskovi predala, ale inak super fakt je velmi priestranna dobre sa s nou chodi a nozky mozes vystriet hore dietatu, ze lezi na rovnom, Nika 3rocna sa v nej vozila... 🙂

monika.c
18. máj 2010

no midwife uz je prec a my mame za sebou kolotoc krmenia,ale my uz mame 3820 g,za tyzden pribrala 90 g,co je myslim,velmi dobre,kedze vacsinou babatka po porode schudnu 😉 ozaj,baby a midwife dokedy budu chodit k nam domov?do skoncenia sestonedelia ci ako to vlastne tu je?
a davate babtkam aj vit.D?lebo nejako som to tu nepostrehla. 🙂

newyorkgirl
18. máj 2010

monika my na midwife este len cakame... uz som musela dat malemu dudku, lebo som bola dudka ja a nemozem sa ani najest ci ist na WCko, ma dost lahky spanok, len tak driemka potvorkos, aj v noci... my cakame na mliecko, dufam, ze coskoro nabehne... vigantol mam z domu nachystany ze budeme davat... ozaj aj na hip scan nas objednali v 6tich tyzdnoch, aj vas? 😕

monika.c
18. máj 2010

new,neboj,mliecko len pride,my sme boli cely pondelok aj v noci a potom aj v utorok na prsniku a mliecko sa mi zacalo tvorit az v stredu a odvtedy by mala len cucala a cucala 😉 aj my sme dali cumlik,len akoi ho nechce,potaha chvilu a hned je von 😅 ja som dala vigantol kupit jednej znamej,lebo som na to akosi pozabudla,ked mamina prisla a na scan este nie sme objednany,midwife pride v piatok,tak sa jej opytam 😉

lena13
18. máj 2010

ty vendul to mi ani nerikej,ze tam rychle 😀 😀 😀

mickey85
18. máj 2010

ahojte babule, tak uz sme spat 🙂 Vsetko je v poriadku a v norme, tak paradaaaa 🙂 Som velmi spokojna s ultrazvukom, boli sme tam vyse 25 minut strasne zlata sestricka s doktorkou, prezerali vsetko, hlavicku, mozog, zaludok, pluca...dve rucick, dve nozicky, neskutocny pohlad 😀 Mame aj foto, vecer ked budem mat cas, tak tu konecne nejake dam 😉
Inac, nasa mala laska bola otocena tvarou ku chrbtu, tak bol problem urobit dobre fotky. Potom sa nas spytala ci chceme vediet pohlavie, sme pozreli s mm na seba, chvilu ticho, ale odpoved bola nie 😎

My byvame v Locks Heath, neviem ci vam to nieco hovori, ale blizsie to mame do Portsmouthu, aj ked adresu mame Southampton, mohli sme si vybrat aj Winchester. Dali sme sa na ten Port. lebo je tam nove porodnicke oddelenie, uvidieme ake budu skusenosti 🙂 Dnes sme tam boli prvy krat, a je to poriadne velka budova, nova a cista, tak to mi zatial staci.

slovakia13
18. máj 2010

ahoj
baby na vazeni mi HV hovori nech malu posadim na vahu 😅 mala chvilku sedi ,ale musim ju podopierat a moc ju tak vobec nechcem davat....este len budeme mat 6mesiacikov.je normalne ,ze este nesedi sama? pridem si jak otrasna matka 😅 vobec neviem podla coho sa mam riadit....jedni hovoria nechat na babo a teraz zas opacne ,ze by uz mala chvilku sediet sama ....no neviem a uz sme trosku pribrali mame 7050g 😀

dadulka2000
18. máj 2010

ahojte
pozeram ze ste aktivne dneska
NEW, Lenka, srdecne gratulujem k drobcekovi, krasny je, hlavne vela zdravicka mu prajeme.
🙂
na slovensku leje a leje, ta voda je ale riadna pliaga,.... citim s ludmi co ich vytopilo, nastastie nam to nehrozi, lebo nasi byvaju na najvyssom kopci v RK a to aj keby sa Lipt. Mara vyliala, tak my budeme v bezpeci. ale dolu svahom sa riadne vali ked leje. uz to snad prestane. 😎
ja som si zdriemla po obede,... millie tiez spi uz od 13:00, a Elka sa vyhra sama,.... sem tam na terasu do dazdu ju strcime vyvencit 😀 😀

pojdem sa na odbor soc. veci popytat ako to je s tym rodicovskym pridavkom ked sme v zahranici - potom podam spravu
😀 😀

newyorkgirl
18. máj 2010

monika, tak nas bol pozriet midwife CHLAP dneska 😀 malemu pozrel pupcek popytal sa ma otazky a dalsia navsteva vraj v sobotu, keby cosi mam volat do nemocky na delivery... ja som myslela, ze chodia kazdy den 😖 no neva, sak mame sa nastastie dobre a sme obaja v poho... my dudkame dneska ostosest... najskor vcera dudu nechcel, ale po dnesnej noci dudka veru uz, mam taky ten kruhac klasicky kaucukovy z SK, aj Nika mala rada tie, silikonac ortodonticky slahol hned von 😀

slovakia nasa sedela az po 7mes sama isto, tiez mi to prislo neskoro, lebo inak byvala vo vsetkom sikovna popredu...

mickey vitaj v teme a uzivaj si to tehu, lebo to zbehne ako vodaaaa 😵

dadulka dakujeme, veru ste si vybrali cas na dovcu na SK? snad to coskoro prejde... 😒

mzuzka
18. máj 2010

ahojte cerstve maminecky. tie miminka su take krasne, ja by som chcela take miminko aj kazde 3 mesiace 😀 😀 😀

slovakia, moj Richi mal v stredu na kontrole 6020 🙂 a to ma 3 mesiace. za chvilku Miusku aj predbehne. ked si predstavim, ze s anarodil ako 2kg vrabcek......

tie navstevy midwife a HV su podla mna individualne, pokial je maminka a babatko v poriadku, tak chodia len striedmo, iba ked je treba sledovat rodicku alebo babo, tak chodia castejsie. kedze u nas bolo treba sledovat aj mna aj krpce, tak k nam chodili jak na klavir 😀 😀

my sme D cko a ostatne niake vitaminy v injekcii ako premature dostali automaticky 2x , ale inak ked si vypytas, mali by ti dat na poziadanie.

dadulka neboj, niako to vydrz, ja vo stvrtok slniecko donesiem 😵

dadulka2000
18. máj 2010

zuzka, to mas krasnych valibukov,.... ja ani neviem kolko ma moja zabka 😉 , ale isto dost, ved ma stehienka ako soska z Michellinina 😀 😀
som zvedava ake to pocasie prinesies,.... ale uz sa to ma vraj zlepsit od piatku, tak som zvedava

mzuzka
18. máj 2010

no nevravim? vo stvrtok donesiem pekne pocasie 🙂 a od piatku chystaj bikiny 😀 aj nas risko ma riadne michelini , plienocky uz 3ky a to sme davali pampers microbaby 😀 to uz ani pravda nie je. markus ma este mensie aj plienocky aj oblecko, ale richi ide jak fitipaldy 😀

newyorkgirl
18. máj 2010

ahojte kocky 🙂 veru dnes bolo krasne, aj by som bola von isla 😀 nas bubik cely den prespal, sme ho naucili dudlikovat tak aspon maju moje dudky chvilku pauzu a nalievaju sa mlieckom zatial 🙂 som zvedava ale co nas caka v noci teda, dufam, ze bude pokracovat v spani.....

peppapig
18. máj 2010

Dadulka, to je teda dovolena ☹ Aspon si odpocines a babicka pohlida deticky. Na jak dlouho se zdrzite doma? Na Morave uz jsou velke povodne, tak je mi tech lidi lito, je to hrozne

New, opravdu bez stehu, jsi trida 🙂

Slovakia, neboj kazde mimco je vazne jine, Miuska se urcite posadi az bude sama pripravena 🙂

Mickey, gratuluji k positivnimu scanu, je to krasa takhle videt miminko 😵 Uz chapu proc nevolis Soton porodnici, je to opravdu dal nez do Portsmouth. My obcas jezdime do Holly Hill Woodland park, blizko vasi lokality myslim.

Jak vas ctu, posledni dobou same nove miminka 🙂 i ja uz chci, asi na to brzo vletime 🙂

hathor1231
19. máj 2010

cauky,nestiiiihame..

slovakia, ja doteraz malu pokladam na vahu na leziaka,nebudem to riskovat az mi tam spadne. sedka uz pekne,aj sa sama pridrzi ak pada, z lahu uz to treba len dotuknut a sedka... a mia ma casuuu na sedkanie 😉 neboj sa, niki zacala takto,ze ju nechavam aj bez dozoru (na chvilu) len pred dvoma mesiacmi,dovtedy som ju podopierala a nenechavala bez dozoru.
mna sa tiez pytali,ze ju mam dat sedit,tak som na drzaka povedala,ze nevie a bolo,nebudem riskovat,ze mi spadne zo stola 😝 tak sa netrap,povedz,ze sedi len so support a je to.
skus tuto, aktivujes si postu co ti chodi na mail kazdy mesiac,kde je,co by malo mimi ovladat v tom veku (development) 😉 http://www.hippbabyclub.co.uk/baby-development-...

my sme sa boli vazit vcera,uz pomali lezieme hore po grafe ale aj tak sme este kilo pozadu... mame 8kg ale som rada,ze nechudne ale pekne pribera 😵 aj hv nas pochvalila,ze dufa,ze jej to vydrzi a vytiahneme to hore 😵
a pridali sa k nam dalsie 2spodne zubky- 4hore,4dole 😵 spinkava stale krasne,cez den je tiez zlata,uz si hnusoba snazi presadit svoje 😀 ked som v kuchyni,tak na mna krici,ziape 😀 mama,baba,tata 😀

bezim,davam doporiadku domcek- predvcerom som dotukla okna,hruza to tu umyvat 😝 uz len obyvacku a kuchynu celu vyupratovat,vyhadzat...

drzte sa,pa

dadulka2000
19. máj 2010

dobre ranko
zuzka a na kolko a kde idete na sr? a idete vsetci?
peppa, my sme tu az do septembra - tak riadna holiday 😀 😀 , len daddy nam chyba, ale coskoro nas pride opat pozriet 😎

slovakia13
19. máj 2010

ahoj
baby trosku ste ma upokojili ani v novembrovkach este same nesedia 😉
hat
konecne ste zacali priberat ,viem si predstavit ako ta to tesi 😉
mzuzka
iny to chlap 🙂 marcus bude drobatko pri riskovi 😅 len aby ho este aj nepredbehol 😀

k spanku...Mia tiez spinka so mnou uz som to vzdala davat ju do postielky
pepp
pracujete na druhom? 🙂 😵 ja by som druhe brala aj hned 😵, no musim sa zmierit ,ze zostaneme same 😅

baby co ste leteli ryanairom mali ste kociky z jednej casti ,alebo dvoch? ked som tam volala koli autosedacke ,tak povedali ak je sucastou kocika,tak platit nebudem.... ale tym padom mam kocik z 2 😅 a kamoska koli tomu doplacala velke prachy 🤐 ona mala iba konstrukciu a kocikovu sedacku.... teraz neviem ci rychlo kupit druhy kocik 😕 na info kazdy povie nieco ine 😠
autosedacku nechavam v uk,ale aj tak mam kocik z 2 casti 😢
pisem ako tatar sorry 😀

mihouk
19. máj 2010

Slovakia, ja som pre istotu kupila buginu, taku obycku z jednej casti, nechcela som riskovat ze mi to ti idioti roztrieskaju. O tomto som ani nevedela, oni uz nevedia za co by si mohli vypytat peniaze. To si myslia ze kolieska su plnohodnotny kocik ci co? Jaj ako mi dvihaju tlak. Aj to uz je dost, krpec nemoze mat svoju tasku, iba ak obetujeme jednu prirucnu a na co sa vlastne plati tych £20, ked nemaju ani sedadlo, ani tasku ani nechodia na zachod a aj za 2ks kocik musis platit???? 😠 😠 😠 😠

kvietocek7
19. máj 2010

dobre ranko
slovakia-absolutus sa nemusis strachovat ci obavat co sa tyka sedenia. Mne neurologicka doma povedala, ze su dva tipy sedenia babatiek pasivne a aktivne. Pasivne je to cim teraz prechadzate,ze M sice akoze sedi, ale neudrzi sa a aktivne sedenie to je ked babatka najskor sa plazia potom stvornozkuju a z pozicie styroch sa posadia same.A to sa potom rata ze deticky sedia same.Teda nie ked ich posadime, ale ked sa posadia. Citala sm tiez o tom v marcovej ci aprilovej mama a ja. Ja som videla sediet uz 5a pol mes baby, ale nechcem si predstavit ake bolesti chrbatika bude mavat,nehovoriac skolioza a pod problemy.Ved to telicko je predsa vo vyvine a pevnym sa stava. Preto nam ta dr.aj poradila cviky na spevnovanie chrbatika.
Adamko nam tiez este sam nesedi iba tak chvilockami ked ho dam. Tiez pocas toho co mam dve deticky tak ani jedno nikdy nikto nevazil po sediacky!!! to je co za prima blbost? 😕
A s tym kocikom tiez pohoda.Ak mas aj 2ks kocika na skladanie a k tomu car seat tak neboj,jednoducho ukazes ze mas kocik a car seat a je to.Co tam ona ma co maturovat pri checku ze z kolkych casti sa ti sklada kocik? Ja som tak mala a v poho. Teraz naposledy som sa viac obavala lebo som brala buggy a car seat z toho nebol ale aj tak som to nasackovala 2in1 😀 😀 a presli sme. Jendoducho som ten car seat potrebovala lebo doma by som sa bez neho jendoducho nepohla lebo sme casto boli na kolesach.Mihouk ma pravdu,ze ak nechces riskovat aby ti donicili kocik tak obycajna buggy staci.

Mihouk- co nove? aj sa dnes niekam chystate?spievacky -plavanie - park?

Verim,ze nam slniecko vydrzi,vcera bolo krasne kym nezachadzalo za mraky cely den sme vymetali park - tusim mam svalovicu 😀 😀 ale bolo super 🙂 😉

mona12071
19. máj 2010

ahojte
no slniecko musi vydrzat v nedelu mame krstiny na London Bridge 😀
aaaaa este som sa vam zabudla pochvalit uz niekolko dni sa nam Davido krasne usmieva 🙂

saza007
19. máj 2010

slovakia - presne ako pise kvietok, nemas sa preco strachovat. Nas J ma vyse 8 mesiacov a pasivne zacal sediet len pred 2 tyzdnami. Pravdupovediac, ja ho ani neposadzam, to len HV skusala, ci to uz vie. Nema sa do toho nutit, fakt je to zataz na chrbatik a vobec, kam sa stym ponahlat? Ide ma porazit, ked vidim 5-6 mesacne deti poobkladane a podopierane kadecim, len aby sedkali... 🙄

kobercek
19. máj 2010

ahojte tehulky,
ja som v 20t a tiez momentalne zijem v UK ale chcem rodit na sk aj ked viem ze to nebude take ruzove. ale na vlastnej kozi pocitujem ze tu v uk je to skor o tom aki su vsetci mili a mozno ani nie taki kvalifikovani ako sa tvaria. moja predraha midwife mi nevedela poskytnut ani zdaleka info ktore ma zaujimali takze mam vacsinou samostudium na internete, nedavno som sa jej pytsla co mam uzivat na krce v nohach (samozrejme som mala nastudovane magnesium, ale chcela som vediet aj jej nazor ako odbornicky) tak mi poradila banany a tonik pred spanim, CO MA DOST ZARAZILO. som to konzultovala s kamoskou lekarkou na sk a ta sa len po cele klepala. teraz najblizsie stretko mame az o 10 tyzdnov, co sa mi zda dost dlha doba. medzitym som mala este krvacanie tak som sa jej ani dovolat nemohla, musela som to riesit cez pohotovost z kade ma poslali domov akedze sa to zhorsovalo tak na 2 den do nemocnice, kde som cakala 3,5 hod na vysetrenie. ani len dietatku tlkot srdca neskontrolovali tak som sa tam cely cas umarala a predstavovala si najhorsie scenare. takze nech mi niekto rozprava ake je to tu super. a to som este nemala nejake vazne komplikacie. asi je to aj o tom na koho natrafite, ale mne tu zdr.starostlivost pripada nedostacujuca.

mickey85
19. máj 2010

kobercek, tak ja som prvorodicka a rozhodli sme sa, ze budem rodit v UK, netusim ako to tu chodi a netusim ani ako to chodi na SR, ale zatial som spokojna 🙂 Nemam vazne problemi. Krvacala som tiez raz, ale volala som midwife a povedala, ze to je normalne {kedze to bolo po pohl.styku} Mne sa to paci, ze nedavaju na vsetko lieky a prasky, ja by som sama chcela poradit nieco ine ako magnesium. Neznasam brat lieky, aj ked som chora, tak sa snazim liecit ovocim, ci cajikmi a nie antibiotikami. Ale kazdy sme iny. V tom si mala pravdu, ze je dolezite na koho natrafis...na SR maju baby tiez zle skusenosti.

natalia777
19. máj 2010

baby ja som bola cele tehotenstvo spokojna, kedze ja som nemala ziadne komplikacie, citila som sa super, takze som bola stastna ze do mna nikto nerypal to bolo super uplne, lebo to neznasam 🙂 a myslim ze sa o mna starali super aj co sa tyka porodu, ak budem este tehotna, chcela by som rodit v U.K ale asi urcite zalezi na tom na koho natrafis, ale tehotenstvo a porod je komplikovane same o sebe takze neverim ze tie midwife nevedia o com rozpravaju , ved je to predsa riziko aj pre nich ak by sa vam nieco stalo......

hathor1231
19. máj 2010

slovakia,ja to risim takto- sestra idu asi den pred nami autom,tak im dam vsetky veci aj jednu autosedacku. ja si do lietadla zoberiem len prirucnu,NIKI ( 😀 ), kocik (ten sa sklada velmi prakticky a bude z neho len jedna cast). na letisko ma zoberie mara autom a tam bude niki v dalsej autosedacke v tej,co je od kocika. mam vyhodu,ze nemusim zo sebou vse trepat sama 😝 ale rozmyslam,ze kupim nejaku 40librovu buginu a necham ju na slovensku 😎

inak,som riesila sedacky,lebo chcem malej kupit uz forward, ale narazila som na jeden clanok,ktory odporuca pouzivat rear az do 4rokov!!! ze mimi nema taku pevnu krcnu chrbticu aby zniesla pripadny naraz (teda,ze pri naraze ked mimi sedi v sedacke otocenej forward,tak mu vlastne sekne hlovickou dopredu a moze si zlomit vazy 😖 😖 😖 ) a preto je lepsie aby boli otocene dozadu az kym nameju pevnu krcnu chrticu,cize az do 4rokov 😅 neviem,co si o tom mysliet... je to jednoducho tak,ze ten naraz by musel byt fakt silny aby si skoro rocne mimi zlomilo vazy,nie? nehovorim,ze tak davat pardnove mimuska ako som uz videla a dokonca na sedacku spolujazdca 😝 ... ale neviem si predstavit,kam by som dala malej nohy,sak ona uz teraz sa odtlaca nohami od sedadla,co ich ma take dlhe 😅 keby tak mala byt do 4r,tak by ich mala vylozene na opierkach 😝 takze som sa dopracovala k tomu,ze v nasom pripade je forward jedine riesenie. ona nevyrasta zo sedacky ani vahovo ani jej netrci hlavicka,ale nohy uz nemaju velmi miesta...

newyorkgirl
19. máj 2010

kobercek, ja som bola spokojna tuna tiez, jedno babo som mala doma, druhe tu a nemenila by som po absolvovani oboch procesov 😀 tehu som mala tiez bez komplikacii a bola som rada, ze nikto do mna nerypal... akurat som mala nizke zelezo, to mi predpisali a presne ako pises, poradili mi banany na krce na nohach a pomohlo mi to... akurat na zapchu potom hektolitre slivkoveho dzusu... 😀
ja som to riesila tak, ze ist domov na SK na prehliadku sem tam a rodit tuna... ja by som na SK uz asi rodit nechcela, prenasala som obe deti a je pravda ze na SK bol ten koniec tehu otrasny, lebo ma kazde dva dni hordovali do nemocky, kde sa vo mne sparal vzdy iny lekar so slovami, pomozeme tomu, hej... tuna urobili hamiltona az po tyzdni a nahodou teda zabral a slo sa pekne rodit do nemocky, rozbehlo sa to samo a nemala som problem, keby cosi od bolesti, doma mi od bolesti nechceli dat nic, ze to este predlzi... takisto tie nastrihy napriklad... tuna viac pocuvaju rodicku ako doma.... ja neviem, kazdeho osobny nazor no...

mzuzka
19. máj 2010

ahojte, este sa vam posledny krat prihlasim, a uz dlllho asi nie 🙂

dadulka idem do 17.6. a len ja a sviste. sice so mnou leti mm , ale len kvoli tomu, ze na kazde dieta musi byt jeden dospely, tak ze on sa v pondelok rano vracia. a potom po mna pride syn.

slovakia, ja som volala do ryzanair, ze mam 2jickovy kocik, ci si mozem teda zobrat este nieco pre druhe dieta, lebo mam narok na kazde dieta jedno prislusenstvo a ona mi povedala ze len za priplatok . tak som sa tiez pytala za co som platila 2x 20 libier, ked kocik mam len jeden a ona ze to je letenka a tax 😀 😀 😀

ale asi naozaj zalezi, ako to uhras na letisku. ja si beriem aj kocik, aj autosedacky a proste sa tam s nimi niako vyhadam 😀 tie autosedacky su sice z tohoto kocika, ale ked tam budu klasicke sedacky, tak sa nedaju kliknut obe naraz. a na SR potrebujem oboje. lebo tam chcem kocik nechat.

co sa tyka sedenia, mne sa dcera uplne sama posadila ked mala necelych 5 mesiacov, nechodila po 4roch ale od 10tich mesiacov rovno po svojich a syn sme mali oslavu, ked sa zacal okolo 10teho mesiaca sadat 😀 takze ako tu uz bolo pisane, uplne individualne.
richi a markus su dvojicky a mam to life. richi si minimalne mesiac krasne drzi hlavicku, taha sa za rucicky do sadu ked lezka, stavia sa na labky ked ho mam na rukach , 2x sa mu podarilo prevratit sa z chrbatika na brusko a naopak sa prevracia normalne. dvihne ssa na ruky a odsoti sa je na chrbte 🙂)
a marky nic. to je este miminko. lezka, usmieva sa, pestuje sa a je spokojny 😀 a to je o minutu starsi 😀 😀 😀

hath do 4roch rokov? to si fakt neviem predstavit. ved kde by dalo to dieta labky? fakt len na opierku. pretoze podla vyhlasky nemoze mat nozicky dole zo sedacky ak je v protismere, lebo narazom hrozi amputacia koncatiny medzi sedackou a operadlom. takze ak je dieta dost pevne a ma pevne svalstvo na siji, tak si myslim, ze by fakt muselo byt prilepene ramenami o sedacku, aby si dolamalo vazy. pretoze narazom ti leti cela vrchna cast dopredu, nie len hlavicka. a zachytia ho ramenne traky, cize vrchna cast tela naraz tlmi.
moj mm ledva caka, kedy bude mat richi 8kg a moze mu dat normalnu sedacku, lebo i ked mame auto dot velke, predsa je len skoro 2metrovy chlap a nema kam natiahnut nohy 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre