Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
30. okt 2010

@hajatanufus no dieta nakoniec az do druhej odolavalo spanku 🙂 Na 4 krat som ho uspavala, ja to nechapem...ako vie,ze je uz v postielke? Zaspi na prsniku, nezobudi sa ani ked nim manipulujem,ale ked ho vlozim do postielky,do 10 sekund je hore.... 😀

@midsumergirl to bude ono...mne ani nie takto odisla,ja som cely tyzden pred porodom mala hlienovy vytok iba...bez zafarbenia,takze som ani neverila,ze to je zatka 🙂 A mozno ani nebola,ktovie..

@kivec no to ja tiez,hlavne teraz,ked nestiham vsetko ako by som chcela,ide ma porazit...vsetko mozne mam naplanovane a ja cely den stravim kojenim🙂

hajatanufus
30. okt 2010

ahojte baby ja som dnes ranom povysaval konecne po dlhej dobe cely bat a som sa cudovala ze mi zle taha vysavac a ono tam nebol sacok dobre nie? asi naposledy ked vysval manzel tak ho vybral a nedal druhy tak som vysavala bez a nevedela som o tom takze cisto nemame len to tak vyzera ale nevadi par dni to tak nechcam a potom znova povysavam.tiez mi to uz liezlo na nervy ze mame bordel
@elixia ja som tiez nemohla spat mala sa mi zobudila na kojenie o polnoci a to som bola este hore pri pc a potom som ju este krmila okolo 3-tej rano a to som uz isla spat aj ja len malej sa akosi nechcelo zrazu bola tiez cula tak som si ju vzala k sebe do postele. vies ja som mala s rachel ten isty problem zaspinkala a tvarila sa ze tvrdo spi ale akonahle som ju zlozila do bascet tak zacala kricat. ono tie babatka maju v sebe radar a vedia ze nie su pri tebe lebo necitia tvoje teplo a mozno aj tlkot tvojho srdca co ich upojkojuje a uspava. teda aspon ja si to myslim ze to tak je lebo aj ked malu popzakryvam aby jej nebolo zima aj tak sa prebudila a plackala. tak aj teraz to tak robim ze ked kojim po sediacky a mala zaspinka dam ju do bascet a cakam co bude ak je ticho tak dobre idem si po svojom ak nie tak si ju beriem do postele aby som sa aj ja trochu vyspala a sme spokojne obe, lebo predtym ked som si ju nebrala do postele tak to bolo o drzku. takze neboj ono sa to zlepsi on si len vyzaduje tvoju pritomnost proste nechce byt bez teba potrebuje citit tvoje teplo.a rachel mi cez den zase spi len na brusku inak nezaspi a ked sme vonku a kocik sa nehybe tak krici a ked sa hybe tak spinka takze ja mam tiez inak narocne dieta lucy taka nebola zozaciatku bol problem s postielkou ale ju som si do postele nebrala nejak som to prekusla av kociku vydrzala spinkat cele hodiny hned ako som ju tam polozila zaspinkala a bolo jej jedno ci sa hybe alebo nie a ked sme prisli domov tak zase hned bola hore ibaze to bolo tak len do dvoch mesiacov ked sme sa prestahovali na sk tak mi zacala spavat cez den len po polhodinke a teraz zase mame problem s papanim nic nechce jest.hlavne varene ako napr masko, zeleninu, zemiaky hned vypluva alebo spapa jeden kus a koniec. zje len sunku, jogurt, ryzu v mlieku, krupicu a pod blbosti. predtym ked mala oklo 10 mes tak zjedla vsetko kradla z mojho taniera aj fasirky, aj parky a vsetko co videla ze jem ja tak zjedla teda okrem zemiakov tie mi tu v uk odmieta nechapem preco. takze ma len 10kg a meria len 77cm co je podla mna malo aj ked hv povie ze o.k. ale podla mna je mensia ako by mala byt ved nosi veci na 12-18 mes. co su jej este dobre 🙂

hajatanufus
30. okt 2010

@midsumergirl drzim palce nech sa ti to uz rozhybe a mas malu uz pri sebe a nech to ide co najrychlejsie a ked budes volat do nemocky nedaj sa odbit povedz ze ti odtiekla voda a mas velmi silne bolesti drzim palce a prajem vela stastia

elixia
30. okt 2010

@hajatanufus no u nas kocik tiez len v pohybe,akonahle zastane,koniec spania 🙂 Ja si ho do postele neberiem v noci,bojim sa,aby sme mu neublizili...takze bojujeme s postielkou. 🙂

mikailla
30. okt 2010

@midsumergirl ahooj,tak sa ohlas ako prebieha tvoj stav,ak budes vladat a stihat 😎 😎 drzim palceky 😵 😵

hajatanufus
30. okt 2010

@elixia chapem aj ja sa bojim ale ja mam aspon tu vyhodu ze manzel robi nocne takze mam dost miesta takze ju troch posuniem na jeho polovicku ale spim vzdy len na jednej strane lebo sa tiez bojim a ked vidim ze spinka tak ju rychlo supnem do bascet lenze neikedy sa prave na to zobudi ale nevadi nejak si potom na to zvykne hadam a neboj tvoj maly si tiez zvykne. za par tyzdnov si ani nespomenies ake si mala po porode problemy hlavne posestonedeli sa toho dost zmeni u teba aj u maleho bude dobre neboj 🙂 🙂 🙂

midsumergirl
30. okt 2010

ahojte 🙂 tak hlasim sa az teraz lebo som bola taka nervozna od rana, ze som si musela ist lahnut...vstala som pred chvilou a zase mi tam cosi vytieklo aj s nejakymi ruzovymi soplami 😕 hlienova zatka moze odchadzat postupne??inak ta voda co mi vzdy s tym vytecie je tak nejaka ruzova a nesmrdi t 😅 ak som z toho jelen, moze hlienova zatka odtiec aj s kusom plodovky??

mikailla
30. okt 2010

@midsumergirl juuj ja som na teba myslela od kedy som si precitala ze Ti zatka odteka. 😀 Ty si z toho nervozna,ja sa z toho tesim (v dobrom) ze to mas uz blizko 😀 mas aj nejakych poslickov ?

midsumergirl
30. okt 2010

@mikailla spominala mi monika ze si sa pytala, tak som pisala aj sem 😉 praveze ja sa ovbec necitim ze by som mala ist rodit, nemam ziadny prival energie ani nutkanie cosi porobit, akurat ma trosku bolia krize, ale to je uplna pohodka, ani obed sa mi nechce uvarit, akurat som rozoberala s babami ci je to ozaj zadka a aj plodovka, lebo zo mna uz 2x dnes vytiekla taka ruzova voda bez zapachu so soplami 😀 😀 😝

hajatanufus
30. okt 2010

@midsumergirl to uz bude asi plodovka ta je taka ruzova a neboli ta este brucho? myslim ako pri menzese mne tiez odislo len trochu vody ale brucho ma zacalo boliet ako pri kramoch este som si hovorila ze to asi nebude ono no ked som videla ze odisla voda tak som sa osprchovala a u mna sa kontrakcie dost rychlo stupnovali a pockala som na manzela a volali sme 999 ti prisli asi do 10minut ja som si este balila veci a uz ma viezli do nemocky ja som bola rada ze mi dali sanitku lebo vtedy bola nedela a u nas v nedelu nechodia busy a na vlak sa slape hodku ale inak boli by ma vzali do nemocky aj susedia drzim palce a ak mozes ta informuj ze ako a hlavne sa skus najest aby si mala silu a dobre ze si si oddychla porod ta uplne vycerpa u mna to zacalo okolo siestej a rodila som o 13.12 a u prvej mi doktor praskol vodu okolo 10-tej a porodila som o 19,32 takze u mna to trvalo asi 9 hodin u prvej a 7 u druhej tak drzim palce nech sa rychlo zacinas otvarat skus chodit ono to pomaha urychlovat

hajatanufus
30. okt 2010

@midsumergirl a den predtym sa mi ani nesnivalo ze pojdem rodit tiez som nemala ziadne priznaky a rodila som v 38 tt

midsumergirl
30. okt 2010

@hajatanufus no mne tej plodovky zatial vela neodislo, mozno ani nie pol deci a praveze ma zatial nic neboli, akurat som hladna 😀 😝 tak idem cosi uvarit, jasne budem informovat 😉

midsumergirl
30. okt 2010

@hajatanufus a ja furt cakam na nejake osvietenie a nakopnutie, ze uz je to tu..to len drahy rano behal s baterkami a daval ich nabijat 😀 😀 ja som si akurat v posteli precitala instruktaz ako zapojit tens machine 😀 inak nic

mikailla
30. okt 2010

@midsumergirl keby ze mi odtecie to co tebe urcite si myslim ze je to zatka,tak isto hlienovito to opisovali baby 😎 len ci s tou plodovou naraz mohlo daco vyst,som dost zvedava kedy sa ozvu tu baby,co to uz maju za sebou. 😀 😀 ja kazdu hodinu co idem na wecko kukam s nadsenim,ci nic 😀 Ano ano pytala som sa a Monika nevedela nic,tak som sa aj zlakla,ze ci si ich prekvapit nechcela a napises uz len ze "sme doma dvaja" 😀 😀

mikailla
30. okt 2010

ahaa tak hajatanufus vravis, ze plodovka moze byt ruzova 😀 tak dufam,ze mi neodtecie pocas hnaciek 😀 😀 😀

polinecka
30. okt 2010

ahoj,ja som rodila v uk-konkretne v ketteringu,pred skoro 3rokmi...mala som planovany cisarsky,mame zdrave dvojicky.do nemocnice sme prisli necakane..o 5t skor...personal bol velmi mili,vsetci okolo nas behali,lekari aj sestry boli velmi mile,vobec nas nebrali ako inych,ze sme zo zahranicia...rodila som aj na sk,v martine...tak to mozem zrovnavat...tu v uk to bolo 1000x lepsie,a to sme nikomu nic nedavali,nijake uplatky ani nic podobne!!!drzim palce...

hajatanufus
30. okt 2010

@mikailla neviem ja som hnacky nemala to bolo u mna necakane ano plodovka je taka ruzova
@midsumergirl aj mne odislo len trocha vody a zbytok az v nemocke ked ma midwife pozerala ze ako som otvorena

wacata37
30. okt 2010

@midsumergirl Vis co me voda vubec nepraskla ale tenhle sliz ze me tekl tak kolem 11 rano (ty kontrakce jako kdyz mas mesicky mi zacaly o 11 vecer) no kolem 1 uz jsem mela hrozny bolesti a zvracela jsem jak silne to bylo a vlastne do nemocnice nas pustily az v 5 a mala se narodila neco malo pred pulnoci takze mas podle me jeste dost casu obzvast kdyz nemas zadne bolesti. ale uz se chystej, kamoska rikala ze sla i na prochazku aby to rozchodila tak to mozna taky zkus at se to da do pohybu. Drzime palce!!! 😀

midsumergirl
30. okt 2010

@hajatanufus
@wacata37 baby ale ked mna ozaj nic neboli akurat krize, ale to tak ako ked vas sekne alebo ak ste meteosenzitivne ako ked ma snezit, ani zdaleka to nie je ako pri kramoch, ja som mavala hrozne bolesti, ja som mala dokonca v karte napisane, ze intenzita ako male porodne boliesti 😔 tak ja cakam cosi take 😝 a tej vody mi zas neodislo tak vela, zachytila mi to vlozka, som si to vymenila, lebo intimka 1x nepomohla 😀

wacata37
30. okt 2010

@midsumergirl jak rikam jdi se projit vycisti ti to hlavu osvezi a rozhejbe to i mimco 😀 ale ver ze do 24 hodin porodis 😀

midsumergirl
30. okt 2010

@wacata37 😀 ja si to nemyslim 😀 inak akurat drahemu hovorim ze som chcela vydrzat do novembra a urcite som nechcela rodit na haloweeena 😀 😀

midsumergirl
30. okt 2010

inak mala sa mi normalne hybe, uz sa nam dnes aj ckalo, ja som cakala, ze ked to na mna pride, tak bude mat utlm 🙂

wacata37
30. okt 2010

@midsumergirl no jo on je halloween..tak to je spoooky!!! nahodou super datum 😎

midsumergirl
30. okt 2010

no zase mi tam cosi odtieklo ale to tak par kvapiek, drahy sa ma pyta ze odkial mi to tecie, a ja vravim ze asi odtial lebo to vobec nezapacha a ked ciknem tak to citit ako moc 😀 😀 uz som si aj nechty na nohach ostrihala, este nohy oholit a budem ready 🙂

wacata37
30. okt 2010

@midsumergirl no vidis to ja uz nestihla. na to si nejvic pamatuju, jak ten vecer jsem zadala George aby mi oholil nohy (v tom stadiu uz jsem si tam pomalu ani nevidela) a on otravene rekl az zejtra...no zitra uz nebylo ....tak jsem tam mela vylozene ty svoje chlupate nohy to musel byt pohled!!!! 😎

midsumergirl
30. okt 2010

@wacata37 😀 😀 ja som vcera ukecala draheho a oholil ma tam dole 😀 takze uz zostavaju len nohy, ale ja neviem ja si aj tak nemyslim, ze uz by to malo byt ono, urcite tu robim plany poplach, ked mne ani brusko netvrdne, stvrdlo mi len raz aj to ked som bola v tretom mesiaci a od vtedy nist 😅

wacata37
30. okt 2010

@midsumergirl 😀 no ja o tvrdnuti nic nevedela...ono to trva me to chytlo v 11 vecer sla jsem si zrovna lehnout a delala jsem si srandu ze budu rodit, george jenom mavnul rukou a chrapal si dal. tak v 6 rano uz jsem se probudila protoze me vsechno tlacilo a uz jsem si musela sednout a rozdejchavat to ale porad jeste dobry no v 9 jsem si uz vlezla do vany kde jsem vytuhla tou teplou vodou se to trosinku zastavilo. Pak me z ni musel pacit George s bratrem ktery byl na navsteve. no a v tech 11 uz jsem opravdu nemohla..tak to mate 12 hodin od prvnich radoby kontrakci...uvidite jak vam bude pres noc...opravdu to poznate to se neda nepoznat, jakmile vas zacnou bolet zada a bude ti nepohodlne v jakekoliv pozici tak to je ono.....lidi si hodne predstavujou jako ze najednou prudka bolest a tak se to tahne az do konce....ne ne pekne se to stupnuje.....

midsumergirl
30. okt 2010

@wacata37 ahaa vsak uvidim, budem informovat, draheho som vypravila do prace, ze este sa rodit nechystam 😀

wacata37
30. okt 2010

@midsumergirl no zatim jste v klidu tak mozna az zitra...opravdu na halloweena 😀 rika se ze kdyz je bourka tak se rodi nejvic..ja vlastne rodila kdyz lilo a byla bourka i kdyz pres den bylo krasne...ne ze si to pamatuju 😝

dadulka2000
30. okt 2010

ahojte
hlasim navrat zo shopingu,.... no ma tak nasrali
😠
dojdem do nakupneho strediska, zacnem sa vytesovat a oni evakuuju cele stredisko (4 poschodia) a okolite ulice. vraj bomba.....
tak som nic nemala sancu kupit,.... zajtra mozem ist znova
😉
este 2 dni a letime..... zacala som veci balit do krabic, co posielam domou,.... cca 60kg 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre