Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

eviska83
25. máj 2009

zmrzka- ty si sa odhlasila z trvaleho pobytu? My sme tu 5 rokov a trvaly pobyt mame stale na svk.ked chodis len n 3 hod.denne tak by si mala dostat ten rodicovsky prispevok,len im proste nepovies ze pracujes. 😎

zmrzka1
25. máj 2009

eviska--n0o mna nasi odhlasili lebo rocne za mna platili kopu penazi za osoby kolky byvaju v byte ,smeti a ja neviem co este tak mama zaniesla papier ,ze zijem tu ,ale ci ma odhlasila ,to nie som si ista ,ale myslim si... a moze to aj ona za mna vybavit ci musim ist na slovensko?

zmrzka1
25. máj 2009

domi -- ano ja pojdem spat ,ale mne oni matersku neplatia lebo ja robim malo hodin tak ja mam maternity allowce od statu nie od zamestnavatela.. aj ja si myslim ,ze je super ,ze mozme brat aspom nieco od nas len neviem ake su podrobnosti ako to vybavit...

domi123
25. máj 2009

eviska83 - ahoj mohla by si to vysvetlit aj mne ako to cele je a ake su to vlastne prispavky na SK?dakujem

magisa
26. máj 2009

vendy - HV mi nerikala, ze mam prestat uplne krmit, ale ze mam zacit prikrmovat UM, aby maly zacal pribirat..a ja nechci, o to vic se snazim kojit / se bojim, ze kdyz mu zacnu davat i UM tak mi zacne odmitat moje mlicko a to nechci dopustit/ Pred par dny se mi konecne zacalo darit odstrikavat mlicko tou avent odsavackou 😵, tak jsem skakala metr vysoko 😀 a z jednoho prsa jsem odstrikala jeste 100 ml, takze mlicka mam urco dost...

zmrzka - treba te vasi neodhlasili z trvaleho bydliste, ale jen ze sluzeb..mam ten dojem, ze te nikdo nemuze odhlasit z trv.bydliste, ze by jsi to musela udelat sama... Ja trvale bydliste mam v CR porad, ale nejsem nahlasena na sluzbach a odpadky uz neplatim tretim rokem, ale pravidelne posilam na magistrat mesta -komunalni odpad potvrzeni tady z UK, ze pracuju a pobyvam tady vice nez 9 mesicu v roce a odpadky nemusim platit 😉

Jinac jsem porad v jednom kole, sice jsme prestehovani, ale porad neni vsechno na svem miste, porad neco premistujeme, uklizime, kutime kde co dame, a do toho maly a to nase neustale kojeni...ale jsem maximalne stastna a to je to nejdulezitejsi 😵 😵 😵

Az si najdu chvilicku dodam nejake nove fotecky, potom dam echo 😉

bejkam
26. máj 2009

Ahojte baby,tak predstavte si ja som tych 190 lib.este nedostala,lebo midwife mi povedala,ze nema formulare a doky,ze to mam pytat od midwife.Vo stvrtok mam dalsiu poradnu,tak hadam neporodim dovtedy a konecne mi to daju,korunky by sa zisli.Ako dlho to trva,kym dojdu koruny na ucet?Ja si momentalne uzivam prazdniny a este 3 tyzdne do prace a zacinam matersku. 😀

munu
26. máj 2009

peppapig, tak ako ste stravili bank holiday? 😉 vybrali ste si nieco zo zoznamu? 🙂

magiska, tesim sa na tvoje nove fotocky 😀 ja tak rada obzeram fotky babatiek 🙂

a mimochodom, idem aj ja hodit.. mam nejake nove photos 😉

munu
26. máj 2009

pridala som 12 novych fotiek 😀

mozke kuk 😉

wild.horses
27. máj 2009

...pridali sme zopar fotociek drobca 😉
ak vsak neradi vidite babatka so psami, tak to radsej ani nekukajte, lebo jedna fotocka je s honey 😝

magisa
27. máj 2009

bejkam - ja jsem tech 190 £ dostala na ucet behem mesice 🙂 /a uz jsem je vsechny utratila 😀 /

munu - pokud maly bude dneska zlaticko a bude poslouchat maminku tak fotecky pridam behem dnesniho dne 😉
Jsem se divala na Matka, je k zulibani. Jde videt, ze mate doma veselo, se smeje od ucha k uchu 😀
Jak jsi na tom zdravotne??? uz je to lepsi po tech tabletkach ze slovenska??

wild horses - ja jsem toho pejska nejdriv nemohla najit, jsem si myslela ze je to polstarek 😀 😀 😀

munu
27. máj 2009

magiska - nieje to lepsie, tabletky mi vobec nepomohli, tak musim len cakat na 26.jun ☹ ok, tesim sa na fotky... budem chodit pocas dna nakukovat 😉

zmrzka1
27. máj 2009

ahojte
magisa--ak budes musiet prikrmovat tak podla mna maly bude aj tvoje mliecko pit lebo poznam dost dievcat ktore prikrmuju a v pohode im drobci piju materske nadalej dokonca mi radili ked chcem spat celu noc mam jej dat UM,ale ja si radsej vstanem(zatial),ale moja nevlastna dcera dava aj UM a musi vstavat niekedy aj castejsie ako ja...
no musim zistit ako to nasi urobili teda...
inak aj ty budes poberat matersku po 6 mesiacoch na slovensku? ako to ty vybavis?

idem popozerat foto a dnes sa hadam aj mne podari pridat neake 🙂

magisa
27. máj 2009

munu - kuk na photos

zmrzka - zitra prijde HV na kontrolu, tak jsem zvedava jestli maly neco pribral...modlim se at ano
Pokud ovsem ne, tak zitra mu zacnu na noc davat UM, snad vsechno bude v pohode

Vcera Wilik spal od pulnoci do 6 rana 😵 zlaticko nase, a od te doby ho neustale budim co 2 hodiny na kojeni...Se ani nedivim, ze dneska tak spinka, v takovem destivem pocasi stejne na prochazku nepujdem ☹

dadush
27. máj 2009

ahojte , chcem sa vas spytat ze ked ste otehotneli a boli ste zamestnane brali ste nejake potvrdenie aj do prace o tom ze ste tehotna, a ak ano ako sa to vola a kto to vypisuje midwife ??? dik za odpoved

uankab
27. máj 2009

ahojte, uz som tu dlhsie nebola, nejako nestiham... buduci tyzden sa stahujeme a este nemame nic zbalene 😠 ... v piatok konecne koncim v praci, uz sa tesim, straasne ma to vycerpava...

citala som ze ste pisali nieco o pregnancy grante 500libier.... to je co zac? ja som o takom nic nepocula... a co sa tyka toho priplatku k prispevku pri narodeni baba, tak som pocula ze mame na to narok, pokial sa nic podobne v krajine v ktorej si nevyplaca... tak dufam, ze to je pravda...

dadush, papier pre zamestnavatela dostanes od midwife, tusim az po 24tt... ona ti ho automaticky da (teda aspon mne ho dala, ani som si to nemusela pytat) a ty ho das zamestnavatelovi s tym, ze mu nahlasis kedy chces zacat matersku.

eviska83
27. máj 2009

ahojte,
munu,magisa,wild.horses- kraaaaasne mate deticky 😉 😉 😉
dadush- mne to dal gp ale len na vyziadanie(maternity certificate)
uankab- je to nieco ako porodne u nas ,ale musis splnat urcite podmienky( poberat working tax credit,child tax credit alebo ine benefity),ziada sa o to najskor 11tt pred terminom a najneskor 3mes.po narodeni dietata.

Dievcata ,co sa tyka toho rodicovskeho prispevku ,ja uz si presne nepamatam co vsetko sme potrebovali ,ale urcite budete potrebovat :svk rodny list,doklad ze vam materska skoncila tu, doklad ze dieta ma trvaly pobyt na svk.Nech vam niekto skoci na urad a zisti co vsetko je potrebne.My na to este mame cas tak to neriesim a pravdu povediac nemam vela casu 🙂
Ale urcite na to mate narok.
zmrzka- myslim ze ta neodhlasila z trv.pobytu ,podla mna len nahlasila ze tam nebyvas ,aby nemusela platit za smeti.
Ozaj my sme vcera boli na prvom ockovani,drobci boli velmi statocny a nemali ziadne teploty 🙂 nase vahy- Adam:5520g Eva4860g

munu
27. máj 2009

magiska - mate prekrasneho maleho synceka 🙂 velmi rozkosny 😉 tak pekne rastie, to som rada, len tak dalej a drzte sa pekne 😉

eviska - kujeeemmm 🙂

kvietocek7
28. máj 2009

ahojte babenky no konecne sa slniecko otocilo tvarou ku britskym ostrovom 🙂 snad nam to dlho vydrzi...aspon bez dazda.
pocujte, z tych vsetkych nasich porodov chcem sa spytat ci ste mali pri porode nejake buduce midwife-studentky, alebo ci Vam to nahodou nenavrhovali este pred porodom?aka je vasa skusenost alebo nazor?
eviska -chcem sa ta spytat aky bol tvoj druhy porod?tiez mam pred druhym no ale dvojicky to nebudu

eviska83
28. máj 2009

kvietocek- na moj 2 porod si vobec nestazujem.Zo zaciatku som velmi nechcela epiduralku (bola som hrdinka,ved pri 1 som to vobec nepotrebovala a maly sa narodil za 3 hod.) ale doporucili mi ju ,pretoze pri dvojickach sa moze stat ze jedno sa narodi normalnr a to druhe sa moze otocit priecne ,cize by museli robit cisarak.Nastastie to nebol moj pripad.Ale po epiduralke som necitila vobec nic,dokonca ani kontrakcie(midwife mi hovorili kedy mam tlacit.Rodila som na sale a bolo tam 12 ludi ,pri dvojickach je to vraj normos.
Midwife -studentku som mala pri prvom porode a bola super,predtym sa ma len spytali ci suhlsim

zmrzka1
28. máj 2009

kvietocek-ja som mala dve smeny a na kazdej bola jedna co sa zaucala a poviem nevadilo mi to vobec,nevidela som v tom problem a pravdu povedat bolo mi to uplne jedno kto tam bude len nech mi pomozu... a dokonca sa tam chodili kamaratky za nimi rozpravat co mali zmenu tiez ani neviem kolko ludi sa tam prestriedalo....
ale ako som povedala pri tom vsetkom mi to bolo uplne jedno... a epi som mala aj ja a poviem je to najlepsia vec na svete -neumrtvilo mi to nohy a kontrakcie som citila iba ako tlak do brucha... 🙂

magisa
29. máj 2009

dobre ranko girls 😵 dekujeme za chvalu 😉

ja jsem pri porode nemela zadne studenty, ale asi by mi tam nevadili, musi preci nejakym zpusobem ziskat praxi.
Za epi jsem moc vdecna, sla bych do ni klidne znovu, sice jsem si o ni pozadala uz skoro na konci meho porodu, ale i tak to byla velka uleva 😝 a k tomu vsemu jsem mela nakonci sekci.

Vcera byla u me HV na kontrole, tak jsem byla mirne vyklepana, jestli konecne malutky neco pribral. A to neustale kojeni a odstrikavani mlicka melo uspech 😵 Williamek pribral HURAAAA vazime 4.06 kg a merime 55 cm 😵 jsme moc stastni

Holky jedna otazecka?Jak dlouho jste meli ocistky. Prdola bude mit zitra 5 tydnu a ja se bez vlozky porad neobejdu 😠

peppapig
30. máj 2009

Ahoj holky, tak konecne mame krasne pocasi juhu. Dneska jsem M vzala do parku, kde mame verejne brouzdaliste pro deti, tak si to v plavkach pekne uzila.

Munu, v ten bank holiday jsme nakonec nikam daleko nejeli nebot prselo cele dopoledne a pak uz se nam moc nechtelo. Ale uz se do Weymouth tesime snad soon.

Kukla jsem vam jmenovanym fotky miminecek, vsechny jsou nadherne. magis gratulujeme k pribirani supeeer 🙂

kvietocek, moje midwife se me asi v 38tt zeptala a dala info o midwife students, ze si to mam promyslet, ale nijak nenalehala. Rekla jsem si proc ne, studentka Alison byla jeste prijemnejsi zenska nez moje midwife Lita. ak jeste behem kontrakci se me Lita zeptala, zda by mi nevadilo, kdyby se na porod z povzdali koukla studentka pediatricka, jen jsem kyvla hlavou ano. Ani jsem nevedela, ze tam byla. Tak je to na tobe.

My jsme vcera byly cely den v Londyne, potkaly jsme se s 10ti cz/sk maminkama na trave pri picniku. Bylo teploucko, Mia se vyradila (hlavne teda behala za klukama 😅 ). Hrozne rychle to pri tech detech uteklo, ani jsem si nestacila se vsema rict cau, ale bylo moc dobre.

munu
1. jún 2009

ahojte

pridala som do albumu munu pokracovanie 6 novych fotiek.. mozte kuk ak chcete 🙂

magisa
1. jún 2009

ahoj girls 😎

tak vidim, ze nikdo nema cas na konika, ani se nedivim, kdyz je posledni dny venku tak nadherne 😎 😎 😎

Ja jsem taky vetsinu casu na zahradce nebo davam na poradek veci po stehovani, uz mi to zacina lezt krkem 😠

Sedla jsem nachvili pridat par fotecek a utikam do hajan...to slunicko nas vsechny poradne unavilo...Williamek uz taky hajinka...

Munu - Matko roste jak z vody, uz je to poradny kus chlapa....k nam ve stredu opet prijde HV vazit maleho, tak snad bude opet nejaky vahovy vzrust...porad kojim, odstrikavam, kojim, odstrikavam..snazim se vytvorit vice mlicka /cim vetsi poptavka tim vetsi nabidka/ protoze se mi zda, ze ho mam malo, zacinam mit docela mekke prsa 😒

Vendy - takze jste si maminy picknik pekne uzili,co???Kdybych bydlela blize k LND, tak bych urco dorazila 😉

peppapig
1. jún 2009

ahojda maminky, konecne do uk prislo leto, co?! vidim, ze si to vsechny pekne uzivate. Dneska jsem vzala M na brouzdaliste tady u nas za domem, tak si to uzila, ikdyz se klepala od zimy nechtela vylezt ven 😉 Tak vam taky prihodim nejake to foto
😵
To je neuveritelne jak ty mimousci rostou a hlavne jak se meni, wow, jen tak dal. Magis, srazik byl moc fajn, priste trebas zoorganizujeme neco pobliz vas, uvidime (pokud mas facebook kukni do cz/sk group a pokud znas jine cz maminky posli jim pozvanku).

zitra nam prijde hv na 2 letou prohlidku, urcite to bude o nicem jako ta rocni, ale i tak doufam, ze je Mia podle tabulek atd. Tak zatim a uzivejte si tepla a slunicka, ja doslova horim (hloupa matka dite natrela, ale sebe ne).

wild.horses
2. jún 2009

vcera bol den deti, tak verim, ze si to deticky uzili. hlavne, ked je takto pekne 🙂
zajtra sa uz vraj ma pocasie zmenit 😒 , skoda, nie? aspon na par dni som vytiahla saty 😀
vcera sme boli na ockovani. rucal ako jelen, chudiatko 😕 londyn sme minuly tyzden zvladli bez nejakej vacsej ujmy na zdravi. je to hrozne, ze musite cakat pred dverami bez ohladu na pocasie, wc nic... tak som kojila na schodoch 😅
ok, ideme s malym vyvencit havkacov. majte sa pekne a uzite si slniecko 😵

nella1
2. jún 2009

ahojte kocky aj ja sa tesim z tychto nadhernych dni 🙂 bud. tyzden mam uz prve streto s midwife tak sa tesim ze uz sa zacne nieco diat nevieme sa dockat na prvy scan 😀 a tomu konecne uverit ze budeme mat nase babatko malu lasku 😀

magisa
3. jún 2009

ahojky devcata 😎

tak nam dneska vazili Wilika a opet neco malo pribral, ma 4.22 kg a porostl o 2 cm za tyden, takze ma 56 cm urco bude couhan po tatinkovy

Pochvalila me za kojeni, ze kdyz clovek opravdu chce, tak to jde..
Vcera jsem si dala male cerne pivko guiness a holky tak se mi hezky nalili prsa, ze jsem si dneska zasla do shopu koupit 4 cerne pivka v plechu a pekne si popijim

wild.horses
3. jún 2009

vazenie nas caka dnes poobede. minuly tyzden drobec pribral 400 gramov 🙂 Tento tyzden to bude asi podobne, lebo uz druhy den ma vyciciava kazde dve hodiny na 10 minut. Asi si zbehnem kupit to pivko tiez 😉

nella1
3. jún 2009

s tym pivkom to moze byt pravda znova min. tyzden som nasla nete tuto info, ze pivo pomaha a produkuje viacej mliecka a ta rascova polievka ze je skvela ked ju jeme, ked ma baby koliky.. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre