Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
1. aug 2009

kukla som vasich drobcov 😀 😵
ja sa asi nedockam ,aj ja uz chcem 😝

dadulka2000
1. aug 2009

slovakia, ale dockas,.... uzivaj si slobody 😀 , aj ked s tymi detmi je to krasne tiez.

mona12071
1. aug 2009

holky dakujem za privitanie ja som z londyna a vy

hathor1231
1. aug 2009

pepp, skus si urobit kazdy tyzden zoznam,co budes varit. kup podla toho suroviny+ fresh-zelenina,ovocie. skus kupit podla planu a nekupuj nic naviac. vies ako to chodi- paprika,uhorka,rajciny a po par dnoch vyhodis polovicu lebo ti to nahnyva... prosto kup pomenej. mala potrebuje vitaminy ale to,ze to vyhodis do kosa,ti nepomoze. my mame ten isty problem. alebo ti moze pomoct aj rozumne varenie. ak ti nieco zostane z predosleho dna,urob z toho obed na druhy den alebo veceru atd. prosto var rozumne.
hovori sa,ze na nakup nemas ist hladna,vraj potom kupis viac lebo mas na vse chut.
skus si to rozpisat 😉
na velky nakup kup tie veci,co urcite pouzijes a kazdy tyzden si dokupuj podla toho,co budes varit...

akurat sme sa dokupkali,napapali a teraz sme na tetinych rukach 😀
spinakali sme spolu v posteli 3hodky 😵 jedine tak sa vyspim ja aj ona...

hathor1231
1. aug 2009

moni, betonovy Birmingham, presnejsie West Bromwich

wild.horses
1. aug 2009

ahojte,
no uz je lepsie 😅
Nas rozpocet bol veeelme priskrteny okolo vianoc, nebudem pisat dovod. Vsetko zle je na nieco dobre a dost nas to naucilo. Aj setrit a aj nas postoj voci ludom sa zmenil...
Zeleninu a ovocie nakupujem lokalne- vacsinou na farmach alebo v malych obchodikoch s ovocim a zele. Tyzdenne to vyjde do 10 libier.
Maso, vajicka a masove vyrobky len malokedy kupujeme v supermarkete, vacsinou tiez len lokalne.

Robime len jeden velky nakup tyzdenne v morrisons, asde alebo tescu-kedze tieto su najblizsie a miname no neviem presne, je to cca 40 libier tyzdenne. Su vsak tyzdne, kedy je to viac a tyzdne, kedy menej. Napr. tento tyzden nas vysiel asi len 30 libier, kedze sme mali dobru urodu v nasej mini zahradke 😉
Nikdy nekupujem polotovary- z presvedcenia. Snazim sa varit denne, jednoduche jedla, lebo viac ako polhodinu v kuse v kuchyni denne nemam sancu stravit. Medzi varenim robim vzdy este nieco ine. Mojim favoritom je cous cous so zeleninou a syrom :}. Sladkosti kupujeme len zriedkavo, chuti nam skorej doma pecene.

Na akcie moc nie som, kupujem skor kvalitne potraviny nez tie lacne.

Mame 4 psy, varim aj im, denne. Granule maju len tak ako ludia mavaju chipsy-len ked im pride na chut nieco si pochrumkat.

Na malom sa setrit neda, oblecenia a hraciek ma kopec. Pouzivam v podstate len bavlnene plienocky(okrem noci a ked ideme von) a usetri to, ked som to pocitala cca libru denne. no nepouzivam ich kvoli tomu, ale hlavne preto, ze ich neprekaka 😀 Ked bol po operacii, niekolko tyzdnov sme pouzivali pampers a huggies a horor, po kazdej palbe som musela prat dupajdy a casto sa zaparoval.

Dost sa da setrit aj na energiach- nenechavat telku na stand by, nenechavat zapnute svetlo v izbach, kde nikto nie je a pod.
Staci mysliet ekologicky 🙂

Dufam, ze to dava zmysel, co som napisala...

hathor1231
1. aug 2009

wild, dava to zmysel 😉
ja mam tiez nasadenuzeleninku v skleniku 😀 vcera som mala prvu rajcinku 😀 som na seba pysna 😀
super,ze to mozete kupit tak po farmach,tym sa tiez setri. skoda,ze ja taku moznost nemam... ved si zober,kolko stoja vajicka alebo mlieko free range v asde atd... 😒
s tou energiou je to tiez pravda ale si hlavne myslim,ze je to o dome. my mame stastie na heater,co sa pokazi 🙄 cize kolkokrat proste zerie plyn a nic z toho 😠 prosto sa nam to stalo uz v druhom dome, no stastie na to mame... cez vianoce sme boli 7dni bez kurenia!!! prosto sa pokazil a museli sme kurit elektrickymi heatermi! to bola palka. museli sme kurit,bola som tehotna a to riskovat nemalo zmysel...
dost zalezi aj na spolocnosti,odkial odberas. niekedy nic nespotrebujes a bill taky,ze spadnes na rit. tu nemame top up,budeme sa stahovat,tak naco na tu chvilku... ma dorazilo,ked mi prisiel bill z jednej spolocnosti a potom upomienka z druhej,ze sme odberali plyn od oboch 🙄 nic sa s tym nedalo urobit,museli sme zaplatit obom 🙄 nepomohlo ani,ze sme mali doklady,ze sme zaplatili jednej spolocnosti....

monika007
1. aug 2009

ahojte 🙂
mozem sa k vam pridat? pisala som do par diskusii kde su mamicky v anglicku a zda sa ze tu to aj zije 🙂

inak aby som nebola velmi mimo temy tak ja som tiez rodila v anglicku vo watforde, nastastie som mala cele tehotenstvo bezproblemove takze mne starostlivost/nestarostlivost vyhovovala 😉 midwife stale hovorila ze je vsetko v poriadku a maly je krasne otoceny hlavickou dole tak len cakat kedy to na mna pride, poslednu kontrolu som mala 23.7. co bolo den po planovanom termine a na moje prekvapenie mi povedali ze mam prist zase o tyzden a hlavne sledovat pohyby... potom o tri dni som zacala mat kontrakcie, tie sa postupne skracovali az boli kazde 4 minuty, to som uz zavolala do nemocnice a povedali mi nech pridem ze sa na mna pozru.. ked sme tam prisli kontrakcie zacali slabnut a midwife ma prehliadla a povedala ze som otvorena na centimeter a ze mam ist este domov ze to tak skoro nebude 😖 tak som prisla domov a tam kontrakcie uplne prestali, nasledujuce dva dni som mavala silne aj slabe kontrakcie, opakovane po 20 minutach aj po 4 a vzdy to prestalo... az v pondelok vecer zacalo zo mna vytekat nieco hnede, som si myslela ze zatka tak som cakala co sa bude diat dalej ale potom to uz zacalo byt viac lepkave a divne tak som zavolala do nemocnice a povedali mi nech hned pridem ze to urcite nie je zatka ale zakalena plodova voda 😒 tak sme tam prisli asi o pol 10 vecer, kym som sa dostala na radu tak bolo asi stvrt na 11 a midwife mi povedala ze maly nie je otoceny hlavickou dole, tak to bol pre nas sok, prisiel aj doktor a konecne!!!! urobili aj ultrazvuk... no a maly bol naozaj otoceny naopak a podla doktora tak bol cely cas (vraj podla tvaru hlavicky)... ja som si az vtedy uvedomila ze cely cas som maleho namiesto po zadocky tapkala po hlavicke 😠 a potom to uz slo rychlo zistili ze som otvorena na 7 cm, plodova voda odtecena tak sa uz nedal otocit a hned bol emergency cisarsky a maly bol pred polnocou na svete 😀 😀 😀

fiiiha som sa nejako rozpisala 😉 myslim ze to tu funguje uplne inak ako na slovensku, kto nema ziadne problemy je spokojny kto ma problemy tak tu ma smolu pretoze to nikto neriesi... ja som tiez midwife cely cas tvrdila ze citim kopanie dole a ona to vzdy s usmevom "co ty prvorodicka mozes vediet" odignorovala... nastastie vsetko dopadlo dobre a teraz planujeme druhe babo tak som zvedava ako to dopadne potom...

neviete ci tu automaticky po prvom cisarskom robia aj druhy? ci zalezi na konkretnej nemocnici?

magisa
1. aug 2009

ahoj holky , no nestacim se divit kolik jste toho dneska popsaly, kecalky jedny 😀 😀

vitam vsechny nove prichodici u nas v diskuzi 😉 😉

nez jsem docetla ty dve stranky, tak jsem zapomela na co vsechno jsem chtela reagovat, ta skleroooza 🙄

vendy /pepapig/ - pridala jsem si te na FB 😉 , hnedka jsem zkoukla videjko od tve berusky, a tak jsem se na ni u pocitace usmivala, je so cute!!!! Uz se nemuzu dockat, jak Vas osobne poznam. Jen u me se na pokec v anglictine nechytas, pekne budeme procvicovat cestinu i s malou 😉 A chlapi si muzou pokecat anglicky...
Jestli si dobre pamatuju, tak ty jsi z Ostravy,ze jo?? Ja jsem z Karvine...
Kdy to vlastne letite domu na holliday??? A na jak dlouho? My jedeme 1.9. do 11.9.

Ohledne shoppingu , ja prevazne nakupuju v Asde 1 x tydene cca 40£, snazim se nezlakat akcema. Vetsinou to stejne dopadne tak, ze se ten vyrobek nespotrebuje a propadne zaruka a pak se zbytecne vyhazuji veci do kose 😒
Zeleninu kupuju ve fruit market, nejake vyrobky ve slovenskem obchode a jednou za cas jezdime do velkeho obchodaku Costco /neco podobneho jako Macro/ a tam nakupuju maso ve velkem ,rozporcuju si ho na mensi kousky a davam na mrazak.Tam vetsinou nechavam tak 100£.
Polotovary nekupuju, radeji si navarim sama, vetsinou denne, nekdy si navarim i na 2 dny, zalezi podle situace, nalade a casu.
Nastesti muj sni cokoliv, ma rad ceskou i slovenskou kuchyn, takze co navarim nebo napecu sni a jeste me vsem vychvali jak mu chutnalo / a to nejsem zadna dobra kucharka/

Uz usinam u pocitace radeji jdu za prckem do hajan, vsem preju dobrou nocku

newyorkgirl
1. aug 2009

dadulka2000, my sme Scunthorpe, take male pidi 😀 mala je perfektna v slovencine, lebo sme obaja slovaci, uz mi povie, mama nebud nervozna a ma strasne otazky, vsetko si zapamata uz... rozpravky teraz pozerava v anglictine a snazim sa ju medzi deti do materskeho centra, tak pomaly chyta no, najlepsia by bola skolka, ale tuna su hrozne tie decka a ucitelky tu maju tak 18 rokov, trocha sa toho desim 😀 a nie je tu zatial poriadna robota, do ktorej by som sla, tak kym nas to financne netlaci, som doma s malou 🙂

danika12
1. aug 2009

Hi everyone,
aj ja sa chcem pridat a zaroven poradit. Ja zijem v Londyne a som v 14 tyzdni. Myslim ze to uz jedna baba tu spominala myslim emjaa. Ja som tiez ako dieta bola operavana na srdce a cely cas som bola v tom, ze ked budem tehotna budem rodit cisarskym, myslim ze na slovensku to tak doktori hovorili. A tu som bola prvykrat u midwife a ze nie je dovod robit cisarsky, ze aj taketo mozu rodit normalne. Tak som ostala trochu prekvapena, neviem ci zly pocit ci dobry len neviem ci je to 100% ok? Nemate niektora s tymto skusenosti, plz?

slovakia13
2. aug 2009

danika
ja mam tiez zdravotny problem z ktoreho moj doktor na sk salie 😝 a tu to beru uuuuplne normalne-proste UK!!!
monika007 to napisala uplne presne pokial nemas problem ok a ak nejaky mas smola!!! ja si pre istotu este vzdy vsetko konzultujem s mojim doktorom na sk.sice teraz mi prisli na to ,ze si platim podvojne zdravot poistenie ,tak riesim aj to.Uvidim ako to dopadne.
inak mne asi 3 roky do zadu zistili cytologiu 3A a odvtedy sa to zhorsilo na 3B,uz som mala ist na operaciu krcka na sk ,ale neplanovane som otehotnela.Tu to riesili iba 3mesacnymi coloposkopickymi vysetreniami.na poslednom som bola 2 mesiace pred otehotnenim a na dalsie pojdem 3 mesiace po porode.Ked som volala s mojim doktorom na sk ,tak iba nechape....a ja iba dufam ,ze po porode bude vsetko ok 😉 !!!!
tiez som sa nejak rozpisala 🙂 inak baby ak ste niektora pocas tehu mali podobny problem tu v uk ako ste dopadli?

uankab
2. aug 2009

ahojte, toho ste veru napisali 🙂
kvietocek, mne to zistili az teraz, na zaciatku juna som bola na testoch a tam bolo vsetko ok. pred 3 tyzdnami som mala app. v nemocnici a tam som sa midwife nezdala, vraj som vyzerala velmi unavene a bledo... ja som unavu velmi neriesila, kedze to bolo obdobie stahovania, vybavovania kooopca veci, zariadovania uuplne prazdneho domu, malovania, no sialenstvo...
predpisali mi ferrum 200mg, mam brat 2tabletky denne... o 6 tyzdnov na kontrolu... budes brat zelezo aj pocas kojenia? nebude to skodit babatku?

co sa tyka rozpoctu, my minieme okolo 200-300 libier mesacne, zalezi na mesiaci... nam sa najviac osvedcilo nakupovat v Morrisone, hlavne tam maju akcie BOGOF, tym sme si robili zasoby a fakt kupovali vacsinu veci ked boli v akciach (myslim tym skor jasne ze trvanlivejsie potraviny ako cestoviny, paradajky v konzerve, oleje, maso do mraznicky a podobne)... teraz chodime do Tesca alebo Sains... vyuzivame aj bonusove body pripadne nakup nad 30libier dostanes 3 libry off a podobne... kupujeme velmi vela ovocia a zeleniny - skoro polovica uctu, skladujem to vzdy v chladnicke (nastastie sme si kupili velku a vydrzi to tam nejaky cas) a potom ostatne co potrebujeme (mlieko, chlieb a podobne), polotovary a sladkosti skoro vobec... take veci ako pracie prasky, prostriedky na umyvanie - ked viem ze dochadzaju tak to zaciname sledovat a kupime to v akcii

slovakia, ja som mala krvacanie na zaciatku tehu, este predtym ako som vobec videla midwife... zavolala som rano na midwife centre, ozvala sa mi spat do 10 min a zorganizovala utrazvuk v nemocnici - takze na to sa fakt stazovat nemozem... nastastie ziadne gynekologicke problemy nemam...

a ako ste uz pisali, vela sa da usetrit na energiach (nam sa osvedcil n-power ako najlacnejsi), zhasinani svetiel, vypinani spotrebicov a podobne....

wild.horses
2. aug 2009

newyorkgirl... my byvame nedaleko hullu, za mostom 😀

danika 12... na nazor midwife nedaj, oni nie su doktori, ani zdaleka nie. Zbehni ku GP a povedz o svojom probleme, aj co ti povedat dr na slovensku. Nech ta posle ku kardio odbornikovi a potom uvidis. Len sa nenechaj odbit. V podstate tu si mozes vybrat, ci chces cisarak, len toto tiez treba s riadnym predstihom pozistovat. Aby si to vedela na istotu, najlepsie nech ti to daju na papier!

zacali sme dnes rozbijat beton a kopat zaklady. Ak sa dlhsiu dobu neozvem, tak sa ma priatel zbavil 😀 A viete, kde ma hladat-pod nasou pristavbou 😀 😀

uankab
2. aug 2009

wild a co pristavujete?

kvietocek7
2. aug 2009

uankab noooo tak to beries raz tolko ako ja 😨 a nemas z toho zapchy? lebo zelezo-tabletky mozu narobit fakt poriadne zapeceniny. Predpokladam,ze aj po porode budem brat aj ked nie denne davky. Odburava to vsetku moju malatnost a unavu.Nemusim preto pit kavu.
Babetku to neskodi ani pri kojeni.Mne po prvom porode hned este v hospital dali tabletky Pregady (tie obsahuju aj nejake mnozstvo kyseliny listovej) aby som ich brala a pomohlo 🙂
Inac je to uz jasne aj my budeme augustovi ako vy babenku sa akosi nechce nie a nie von 😒

uankab
2. aug 2009

kvietocek, pozerala som aj na letacik v nich a tam tiez pisu ze treba brat 2-3x denne jednu tabletku, tak snad vedia co robia 😕 ... 10.8. mam dalsi app. u midwife, tak sa jej na to spytam... zapchy zatial nemam, zacala som to uzivat len v piatok... skor ma kazdy den prehana, dnes som uz utekala 2x... aj ked to moze byt s mlieka co som mala na ranajky...
prave pozeram, ze presny nazov liekov je Ferrous Sulphate, a jedna z pomocnych latok je aj magnezium...
no uvidim, aky to bude mat na mna efekt, dost sa citim unavene, ale zasa po tych nahanackam co sme mali sa ani necudujem.. mangel je na tom podobne... kavu ani ja nepijem, nechuti mi ... max. si obcas dam latte, ked citim ze mam nizky tlak.
no dufam, ze my sa neposunieme do septembrovych... uz mas zabookovany induction day?

kvietocek7
2. aug 2009

uankab no skor ide o tu gramaz kolko ktora tabletka obsahuje tak asi preto mi GP odporucil 1denne. Vyskusaj a uvidis. Inac jecdobre zapijat to orange juice - asi som spominala. A prave naopak nejest mliecne vyrobky kratko pred a po zjedeni tabletky.Ja tiez beriem ten Ferrous Sulphate. Babetko si toho zeleza z nas strasne vela berie. Ono si vraj vystaci az do 6mes a potom je dobre podavat zelezo v prikrmoch aby nezostavalo anemicke.
Ja najviac nechcem ziadne vyvolavacky inac by to bolo ok - zatial nemam induction day iba appoitment na 41tt a to vo aaaaaaz stvrtok 😒

uankab
2. aug 2009

aha, no to je zaujimave preco tebe dali 1 a mne 2 tabletky denne, ja mam tiez 200mg... ja som u GP ani nebola, mne prisiel list od neho postou spolu s receptom... hej, na tie mliecne vyrobky si davam pozor, ja si tu tabletku davam neskor, okolo 11... a zajedla som ju slivkou 😉

to ti verim ze nechces vyvolavacky... mne uz zarezervovali induction (v pripade potreby aby som tam nemusela chodit) na 5 septembra (co je 12 dni po termine)... odporucila mi to tak ona, vraj nie je dobre vyvolavat ale ani cakat velmi dlhsie, kedze porod moze trvat aj dva dni a potom by uz bola placenta opotrebovana a mohli by tam vzniknut dalsie komplikacie..

a skusas vsetky "overene" triky na vyvolanie porodu? 😉

uankab
2. aug 2009

kvietocek, este ma napadlo.. budes davat vitamin D babatku?

resp. ostatne maminy co ste tu, ako ste riesili vitamin D?

kvietocek7
2. aug 2009

uankab nooo ved prave 'triky' uz piatok som umyvala dlazku,utierala prah no proste pohyb ako sa len dalo.Pijem malinikovy caj jem ananas a akosi stale niiiiic 😒 asi vyskusam nejaky spice dinner brrr tak neznasam stiplaveeee 😝 😝 .Uz min sobotu som zjedla nieco palcive a veru vyzeralo to ze zabera (tlaky do krizov,pichacky,tarbave chodenie a tak) ale potom to ustalo 😒 tak neviem ci mam este obehat cely london city ci co 😀
inac ta midwife mi nespomenula nic ohladom induction o rezervacii. Ale snaaaad do toho stvrtku sa aspon nic neskomplikuje-pripadne si ma mozu nechat v hospital.Myslis,ze by som sa na to mala spytat telefonicky?

uankab
2. aug 2009

no ja som pocula okrem toho este chodenie po schodoch, horuci kupel a sex 😀 😉 ... my zatial nepraktizujeme nic, malicka ma este cas 😉 manzel by chcel este stihnut simulator, ktory ma 17-18.augusta a ze vraj potom uz mozme 😀 ...
uvidis co ti povedia vo stvrtok, tam to urcite budete musiet riesit.. napr. moja lokalna midwife bola prekvapena, ze mi ho uz rezervovali, kedze najskor robia sweep (co presne neviem co je 😅 ).. zasa v nemocnici mi povedala, ze aby som tam nemusela chodit a moje lokalne midwife patria pod inu nemocnicu, aj ked to je take otazne, pretoze tu som mala na vyber so 6 porodnic (nemocnicu tu sice mame, ale nie porodnicu) ale preferuju jednu pod ktoru vlastne aj tato nemocnica tu patri ... ak si pridelena do inej, tak ultrazvuky a odbery krvi musis vraj absolvovat tam... neviem ale presne ako to funguje, kedze predtym som chodila inde...

kvietocek7
2. aug 2009

uankab tak sa asi napasem stiplaveho jedla a potom musim najst nejake schody 😀 lebo ziadne nemame 😒 kedze byvame v dome na ground floor.Sexik asi nehrozi lebo som mala spinenie a trosku krvi, no a manzelik sa obava zeby sme neublizili dietatku 😒
teraz som uz len pod patronatom nemocnice takze sa uvidi 🙂
a ty uvazujes o porode do vody?

uankab
2. aug 2009

ja sa po schodoch nachodim dost, byvame v domceku 🙂 .... sexikom by ste asi nic nepokazili, iba by ste vydurili babatko von, teda mozno 😉
ano, chcela by som porod do vody, ale uvidim ci mi ho kvoli tomu zelezu vlastne povolia... aj ked mozno nie samotny porod... ja som vodny zivel, chodievala som plavat (teraz uz ale bojim kvoli infekcii, naposledy som bola este koncom maja v Norwichi, kde som tu plavaren poznala), a ked sa kupem tak mi mala poskakuje v brusku 😉 ... tak uvidim ako to dopadne... na tom kurze nam hovorili ze aby zena rodila do vody, tak musi byt vsetko 100%, no ale vraj ak aj nemozes rodit fnalne vo vode, mozes tam byt predtym a potom rodit "nasuchu"... vsetko zalezi na zdravotnom stave matky a babatka... a su obmedzenia kedy tam ist nemozes vobec, napr. ak mas prave induction, musis byt napojena na monitore a podobne...

kvietocek7
2. aug 2009

uankab este som chcela k tomu zelezu,ze vela ho obsahuju susene marhule a este niektore ine sus ovocie.Inac ma napadlo,ze ak si v 37tt tak by som si na tvojom mieste VYZIADALA (hoci aj zaplatila) test na GBS streptokokus group B(uz sme sa tu pred casom o tom zmienili).Si predstav,ze mi teraz na posledy midwife vycitala zo zaznamu prveho porodu vraj som to mala a teraz je tiez velmi pravdepodobne ze to moze byt opakovane.No hruuuza!tak mi budu musiet davat antibiotika aspon 4h pred porodom.
Tiez som vodny zivel - milujem plavanie 🙂 a aj mi velmi pomohlo pri prvom porode.

uankab
2. aug 2009

kvietocek a pri prvom porode ti na to ako prisli? a kolko trvaju vysledky? nie je to uz neskoro? ja mam dalsi app. az 10. augusta.... inak nechapem, preco to tu rutinne nerobia... na domacich strankach som citala, ze to ma az 40% zien a na anglickych ze 10%... ale nikde som nenasla napisane, ze ake je percento infikovania novorodenca...

kvietocek7
2. aug 2009

uankab vies ze ani sama neviem ako na to prisli?ale v maternity rekord mi zalozila nejaky zaznam a aj ked sa tomu velmi nevyznam tak je tam pisane ze z laboratornych vysetreni.Takze pred porodom to sotva niekto vedel.
Tusim,ze to trva asi tyzden aspon co som citala na nete kuk
http://www.gbss.org.uk/?gclid=CKn69e2PhZwCFY4U4...
hladam a citam o prenasani ale nevyzera ze by to bolo az tak hrozne tak som spokojnejsia 🙂 horsie je ked sa prenasa cez 41tt 😕

uankab
2. aug 2009

nasla som toto o tom... http://www.nhs.uk/chq/Pages/2037.aspx?CategoryI...

tu pisu, ze NHS neodporuca celoplosne testovanie, pretoze to moze sposobit unnecessary and potentially harmful treatment a vraj 1 z 500 babatiek ktorych matky boli nakazene mozu byt nakazene pocas porodu a vyvinie sa to u 1 z 1600 (v UK cca 440 babatiek rocne tym trpi)... tak neviem... ale tiez pisali, ze ak pri prvom porode to bolo zistene, tak ti odporucia antibiotic treatment pocas druheho porodu...

kvietocek7
2. aug 2009

uankab presneee ako pises. Tu maju fakt vsetko akoby opacne ci nezvycajne takze aj ked risk musime to tak brat chtiac ci nechtiac 😒

uankab
2. aug 2009

kvietocek, poslala som ti IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre