Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janka196
30. mar 2009

munu je to len na tebe ako sa ty rozhodnes. tak nech sa vam dari

luciauk
30. mar 2009

munu, presne viem čo prežívaš. prvé dieťa je niečo úúúúúpne iné ako tretie. si vystresovaná, zúfalá a unavená ako pes. ale máš jednu velkú výhodu, ktorú som ja pri Julianke nemala... nás 😎 😎 😎 😀 😀 😀 tak daj potom info, ako pokračujete. ked chceš.

munu
30. mar 2009

a len tak na okraj, mna bradavky nebolia.... ja len dokrmujem lebo ja mam malo mlieka a maly je po nom stale velmi hladny... to je vsetko... ja po troch tyzdnoch nerozumiem mlieku, ci je sytne alebo ci ho je dost, hej? a len tak na porovnanie Majka rozumela po par dnoch, ze mala sa proste neprisaje a hotovo, hej? Preco ju obhajujete a mna buzerujete?

janka196
30. mar 2009

munu je uplne odveci zrovnavat tvoj pripad a majkin. ked sa dieta neprisaje tak ho snad nemohla nechat o hlade. co sa mna tyka chcela som ta len podporit aby si maleho neucila hned na umele ale skusila ho miesto toho castejsie prikladat ale vidim ze u teba to fakt nema cenu

diddi
30. mar 2009

janka,neviem odkial to mas,ale na SVK mas dieta pri sebe a kojis ho....a mas pocit,ze deti,ktorych mamy nemohli kojit tak su lenive?!...ja som kojit NEMOHLA, nie NECHCELA a obe dievky su az moc aktivne

janka196
30. mar 2009

didi ja len co som pocula, a neviem kde som napisala doslovne ze su lenive, prosim ta nevyberaj slova z vety 😉

janka196
30. mar 2009

didi a kde v uk si rodila ty?

munu
30. mar 2009

Janka, nepisala som to tebe, ale adoracion...

janka196
30. mar 2009

munu ok 🙂

janka196
30. mar 2009

munu co sa mna tyka ja ta neodcudzujem. moja kamoska tak dopadla. ale jej malicka mala silny reflux. pred kazdym kojenim jej musela davat speci mliecko a prosto mala malo mlieka. kojila tusim cez tri mesiace a potom to uz fakt nemalo vyznam. zbytocne sa obe trapili tak presla uplne na umele. mozno je to aj tvoj pripad. ze mas fakt malo mlliecka a to je zas o inom. ja len ze baby reagovali nato ze si pisala ze ho mas slabe

janka196
30. mar 2009

ozaj este jedna vec k didi. prave som si precitala ten svoj prispevok. ty si asi predtym strany necitala ze sme sa bavili o kojeni plus dokrmovani. moj nazor a nikto mi ho nevyvrati je ze proste ked dieta kojim a zacnem ho prikrmovat zlenivie pozor ZLENIVIE co sa tyka kojenia teda sania z prsnika, pretoze z flasky mu mlieko tecie a s prsnika musi tahat. takze asi tak. vobec by som si nedovolila tvrdit ze kojene deti alebo nekojene su lenivsie vo vseobecnosti pretoze to jednoducho nemam ako porovnat a je to blbost.

magisa
30. mar 2009

uz nekolikrat tu padlo slovo REFLUX, muzete mi nektera vysvetlit co to je???dekujuuu 😵

diddi
30. mar 2009

napisala si: na SVK je to tak a myslim,ze aj doteraz...proste ti dieta beru na noc a urcite ked zaplace tak nelietaju ho nosit zakazdym mamicke...Nie je to tak...babatko mas stale pri sebe, iba ak poziadas sestricky,ze si chces po porode oddychnut...ale na kojenie ti ich donesu...neexistuje, ak mamicka plne koji,aby dali babatku UM....napisala si: pri UM dieta hrozne zlenivie, lebo z flasky sa mu to pekne leje......nic nevyberam!

janka196
30. mar 2009

didi no ved ano aj som napisala ze takto som to pocula od kamaratiek a tak. ale zas slovensko ma viac miest a viac porodnic a nemyslim ze v kazdej to praktizuju rovnako. no a aj to z mlieckom som to takto napisala ale ty si to hned zobrala na svoje deti ze vobec niesu lenive. a zlenivie co sa tyka sania z prsnika ale ocividne si to nepochopila. nevadi stava sa 😉

janka196
30. mar 2009

magisa no niekde tu na konikovi je tema o refluxe. skus si to tam pohladat. ja osobne s tym skusenost nemam takze neporadim

diddi
30. mar 2009

janka,neverim,ze v inych porodniciach na sestonedeli mamicky nemaju deti na izbe....iba ak tvoje kamaratky rodili v 70 rokoch....a na ake deti to mam brat, ak nie na svoje...nepaci sa mi ako kritizujete mamicky co nekoja....je vela pricin preco tak nerobia a odsudzovat ich vobec nie je pekne....slabe mlieko existuje....ja to mam v zazname, na sono mi zistili len jednu mliecnu zlazu v kazdom prsniku...a kvoli injekciam,ktore som si musela po porode 6mesiacov kazdy den pichat,som nemohla moje deti kojit....je mi to luto...a vobec vase odsudzovania tymto zenam nepomozu,skor ublizia

janka196
30. mar 2009

boze didi ved ja vobec nekritizujem mamicky ktore nekoja. neviem co proti mne mas. vtrhnes do temy a idem vyberat slova z riadkov. tak to si prva o ktorej pocujem ze ma potvrdene ze slabe mlieko existuje. ale ved dobre beriem to. ale ja tu na nikoho neutocim takze asi tak.
a napriklad v kosiciach beru zenam deti na noc a predstav si ze aj v roku 2008.

janka196
30. mar 2009

no a nechapem preco si to hned obratila na svoje deti ked o tebe tu ani rec nebola 🙄 jedine ze potrebujes rypnut alebo co

peppapig
30. mar 2009

Come on girls!!! vsak jsme dospele...ja myslim, ze do debaty muze vstoupit kazdy a rozumny clovek si precte vse a pak se az pripoji, tak jak to delame vsechny, tak jake 'vrhani se do temy'. 😠
janka, jak uz jsem psala, od 3 tydnu jsem kojila a krmila formulkou, Mia 'nezlenivela', prvni sala cca 20min z obou prs a pak mela lahev (mnozstvi uz si nepamatuju, je to preci jen 2 roky dozadu), po 5ti mesicich by sala stale, kdybych nepresla na full formula feed. Takze zalezi pak na miminku.
Kdyz se tady porad ohanite tema rocnikama, tak bych jen dodala, ze se doporucuje mliko odsavat pumpou nebo odstrikavat (napriklad kdyz jde mtka do prace atd), pak male pije z lahve. Zajimal by me potom argument k 'lenivosti' v tomto pripade 😉 Navic pokud Janka (budu tedy jmenovat 😒 ) pouze kojis, mozna nevis, ze ta doba tedy pokrocila a dirky v dudlikach na lahvickach jsou jine nez pred 20ti lety, pro newborn babies to mliko rozhodne 'netece do krku' a tahat musi tak ci tak.

zmrzka1
30. mar 2009

vyzera to tu ako hadka nemozete pisat o niecom inom ja si myslim ked nema zena dost mlieka (co sa moze stat) tak ako co ma robit pozerat na placuce babo? niektore babatka su hladne ak nie je mlieko dost silne a niektorym zenam sa mlieko nevytvara v dostatocne silnej forme... dobre sa hovori tym co maju silne mliecko a babtka im prespia potom 4hodiny alebo aj viac ,ale ja si osobne tiez neviem predstavit ,ze by som bola kludne keby mi dieta plakalo cele dni a noci od hladu--nekritizujte nikoho ked neviete kazda zena je ina a verim ,ze kazda matka by pre svoje dieta chcela len to najlepsie a snazi sa isto uz len ked sa rozhodne pre kojenie ,pretoze mnoho zien to vzda bez vyskusania...co sa tyka porodnic na slovensku neviem ako to je teraz ,ale ked moja mama rodila tak pocula ma plakat v noci a chcela ma kojit a nikto sa jej nepytal dali mi cukrovu vodu aby som cusala a kedze mala vela mlieka tak odsavala a nosila ho do inkubatora pre ine deti a nikto ju nepocuval a ani si nemohla povedat dajte mi ju ja si ju nakojim--tak ,ale ano bolo to v 80rokoch neviem ako to teraz funguje a je pravda ,ze v kazdej porodnici asi inak---to iba moj nazor 🙂

luciauk
30. mar 2009

janka, asi to tak bude. lebo každý pochopil, že dieťa zlenivie pri flaši, nie celkovo. nechápem, prečo jej to 3x vysvetluješ a obhajuješ sa. ja mám takú skúsenosť,že moje dieťa vie rozoznať flašu,cumel aj didku. ale samozrejme, je iné ked je to novorodenec a iné, ked mu dám čajík v 11 mesiacoch...
čo sa týka pôrodníc, tak ja som nerodila v 70. rokoch a ani v zapadákove ale "slávnej" Šaci a dieťa som nevidela celé dva týždne , čo som tam bola. a ked mi ju nechali, tak spala som mnou na posteli a prebalovala som ju na kuchynskom stole 😠 a ked som odchádzala, tak na mňa sestrička kričala, že prečo mi malá nevypila celú 100ml flašu mlieka!!! no, asi preto, že som sa snažila kojiť a oni mi to kazili! to bola "baby friendly hospital" v roku 2003. neviem si predstaviť, žeby v anglicku len tak svojvolne dali dieťaťu mlieko alebo nejaké lieky, ako sa to robí na slovensku.

magisa, reflux má v podstate každé dieťa do 6 mesiacov, kedy sa ešte tvorí uzatvárací prstenec na žalúdku. niektorým funguje lepšie, niektorým horšie. u väčšiny sa to upraví do pol roka, ale niektoré majú ťažší postih. kamarátka napr. má obe deti s refluxom. majú 11 a 8 rokov a nechcú skoro nič jesť, lebo im je zo všetkého zle.... moja dcéra mala tiež reflux, prostredná. aj to nám pokazilo kojenie. trápili sme sa s antirefluxným /velmi hustým/ mliekom do 7 mesiacov a potom sa to upravilo. ak dieťa príliš zvracia, pošlú ho na ultrazvuk žalúdka a tam sa to potvrdí alebo vyvráti. neviem ako tu,ale na sk sa dá požiadať o preplácanie toho mlieka, je strašne drahé,a si 3x drahšie ako normálne. ale nám to poisťovňa neschválila a cvakali sme z vlastného 😠 ale neboj, väčšine bábätiek sa grcká. v MM sú prirodzené enzýmy a kojené deti menej zvracajú. u nás sa to potvrdilo.

janka196
30. mar 2009

ja uz fakt neviem co k tomu dodat. snazila som sa len poradit nech skusi prikladat viac. boze jasne ze ked da umele tak sa svet nezruti. xy deti je na umelom mliecku a hotovo. ale vyberat slova z kontestu tak to uz je o niecom inom. kazda zena je ina aj kazde dieta. ked sa neda tak sa neda. mne je to v podstate uplne fuk kto koji a kto nie a preco. tu islo len o radu ako som to robila napriklad ja. je to diskusne forum tak diskutujeme

peppa viem ake vselijake flasky maju ja sice kojim ale aj tak som preistotu mala doma flasky doma aj mala parkrat dostala umele mlieko, ked mi treba niekde ist nieco vybavit a nestihla som odstriekat.

zmrzka presne o tych prikladoch som aj ja vravela ked som reagovala na luciu alko to robili volakedy. ved to nam nase mami a stare mami porozpravali a isto si to z palca nevycucli. a znama co rodila minuly rok tak je malu brali na noc

janka196
30. mar 2009

lucka 🙂

zmrzka1
30. mar 2009

luciauk--na ten reflux sa chcem opytat mojho priatela syn nam nechce jedavat a to ozaj skoro nic veceru je aj 2 hodiny a to zje mozno polku z detskej porcie ,nevieme co s nim robit,nebol kojeny a bol vraj dost dovracane babatko myslis ,ze to moze mat? ma 6 rokov

luciauk
30. mar 2009

peppapig, to je fakt blbé, že máš takúto nevýhodu, defekt alebo ako to nazvať...určite dalo zabrať, kojiť v takýchto podmienkach pol roka.

zmrzka, sú aj ženy, ktoré nemajú žiadne mliečne žľazy, stáva sa to. sú rôzne prípady. aj ako peppapig. ja to nemám lekársky potvrdené, ale myslím si, že mám málo prolaktínu, u mňa sa kojenie straašne pomaly rozbiehalo. tohto krpca som mala vkuse na cici a mlieko prišlo až na 5 deň. ja nekritizujem, vkuse len opisujem svoje skúsenosti a to, čo sa dočítam na nete. dieťa rastie a aj my sme mali málo mlieka. okolo 3 mesiacov a potom okolo 6 a 8 mesiacov. stačilo prikladať častejšie a bolo mliečka do 2-3dní dosť. ak by som mu dala umelé s ospravedlnením, že ho mám málo, tak by som ho mala ešte menej...takže nemáš pravdu, že mudrujem, ked mám dosť mliečka. my sme mali vždy len tak tak, nikdy som nevedela nič odsať a ked bol syn chorý, tak na tretí den som skoro nič nemala. jedoval, ale ja som si odsávaním nepomohla, musel ťahať, či sa mu páčilo, či nie. a po asi 1,5 dni sa mliečko zasa spustilo. ťahal na prázdno, ale hormony telu povedia presne, čo má robiť...
keby som to mala ľahké, tak by som si nedovolila radiť niekomu, kto to ľahké nemá. ale ja som to mala ťažké 3x

zmrzka1
30. mar 2009

luciauk --ja som nepisala ,ze mudrujes,praveze som pisala ,ze isto kazda chce dobre pre svoje babo a ci uz prikrmuje alebo nie ja odcenujem uz tu snahu vyskusat kojenie lebo niekto to vzda bez vyskusania... a proste ked to nejde alebo ma niekto slabe mlieko preco nie prikrmit ked to je za potreby ja by som tiez nebola happy byt hore cele noci a cakat na zazrak,ze ti zhustne mlieko a male ti prespi do rana 😉

luciauk
30. mar 2009

zmrzka, stojí to za návštevu lekára, ale tu ťa na vyšetrenie nepošlú...musíš ich otravovať dlhšie... kamarátkine deti jedia presne ako píšeš...hodinu sa hrabkaju, hodinu žujú jedno sústo. ked majú jogurt, tak tam nesmú byť kúsky a ked sú, tak ich hned napne. chúdatká malé. takto sa budú trápiť asi celý život. ale takto zvyknú jesť aj ludia, ktorý majú žalúdočné vredy alebo vred na dvanástniku, podvedome žujú poriadne, nehltajú ako my ostatní. no, neviem.....

luciauk
30. mar 2009

moja dcéra malá reflux, mlieko z nej letelo cez izbu, to sa fakt nedalo kojiť. nikto mi vtedy neporadil, že dať jej kvapky na zahustenie. ani obvoďáčka, ani gastroenteorogička, ani alergologička, všetci len...UM. ale teraz papá uplne normálne...teda ako prasiatko 😀

zmrzka1
30. mar 2009

no hovorim mu uz dlho aby ho zobral na neake vysetrenie uz aj ucitelky v skole nam zalovali ,ze nejedava co mu nabalime,no ,ale to sme aj samy zistili lebo vydime ,ze vsetko prinesie naspat a aj to co pred tym jedaval alebo lubim teraz zrazu uz nelubi a to sa hokazdy den pytame co on chce jest nedavame mu na silu co my jeme... ja uz som z toho na nervy lebo len krmim kos 😠

luciauk
30. mar 2009

hádam len vymýšla... 😖 to by bola lepšia možnosť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre