Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

majka88
19. feb 2009

ahojte babulky....kde ste sa vsetky stratili?????? 🙂

eviska83
19. feb 2009

etnicka- pozor ak letis lietadlom ,mozu ta odmietnut.maju na to narok ,mozu prepravovat do cca27 alebo 28tt.uz si presne nepamatam
ahoj majka- tak si este 2in1? 😉

munu
19. feb 2009

MAJKA ved tu sme... nestratili sme sa.. ale ty si bola dlho stratena 😉

etnicka
19. feb 2009

ahojte - pocula som, ze oficialne sice pas netreba, ale ze ziadna dopravna spolocnost ma bez pasu neprepravi a kedze je tam more, je to trochu problem 😒 Lietadlom by som nesla, sli by sme autom a lodou so zastavkou v Bruseli na noc.

Teraz to vyzera tak, ze pojdeme do CR, ale este sme sa na 100% nerozhodli. A dovod je jednoduchy - v slovenskych porodniciach nam to proste nie je dost dobre 😖

munu
19. feb 2009

etnicka, my sme boli doma minuleho roku autom a isli sme aj lodou, presne ako ty pises...
a cestovala som na obciansky preukaz.. lebo pas som si dala robit na slovensku a netihli mi ho dovtedy urobit, tak som bola nutena ist na obciansky a nikde odo mna pas neziadali... takze uplne v pohode sa da aj na obciansky, 100% 🙂

eviska83
19. feb 2009

etnicka- neriskujes trochu? 😲 😲
Dnes som bola na utz.a vsetko je ok.jedno babo ma 2006g a druhe 1830g tak som max.spokojna.Este tak vydrzat 3in1 aspon 4-5 tyz ☹ ☹

3558
19. feb 2009

etnicka davaj si pozor, nieje to sranda.
inak slovenske a ceske zdravotnictvo nieje tak hrozne. isto by som nerodila niekde kde to nepoznam. ja byvam hned kusok od nemocnice kde som rodila a bola som to tam predtym omrknut, a vlastne som tam chodila na vysetrenia a tak. a este aj na pohotovost som tam bola.
takze ja by som na tvojom mieste rodila doma. a hlavne tie problemy s vybavovanim dokladov pre dieta, a porod si asi budes musiet zaplatit tu v uk ak tu nepracujes a nechodila si na prehliadky. a nieje to lacny spas. 😒

etnicka
19. feb 2009

ahojte - takze pas naozaj nepotrebujem, staci obciansky 🙂 aj letiet este mozem, naposledy v tuto nedelu, dovtedy sa musime rozhodnut a je to fakt tazke. Poznate niektora porodnicu v Chorley alebo v Prestone? Inak platit si to nebudem musiet, svokra sa na to pytala v porodnici a vraj mam vsetko bezplatne (asi preto, ze manzel je anglican).

wanda007
19. feb 2009

etni, vsetko dobre dopadne, myslime na teba aj tvoje dietatko.

eviska83
20. feb 2009

etnicka- drzim prsteky nech vsetko dopadne podla planov.asi to ma kazda let.spoloc.inak ,my ked sme leteli domov tak nam v styroch povedali ze max. do 28tt.nooo to memi situaciu ked je manzel anglican
este raz vsetko prajem dobre

peppapig
20. feb 2009

Ahoj budouci maminky i maminky,
ja jsem na konikovi docela nova, ani nejsem tehule, ale v UK se mi rodilo bajecne, nemela jsem nai jednu vyhradu, moc rada na cely porod vzpominam a rada si to v budoucnu zoopakuji 🙂 Nejste nekdo z Hampshire, ja jen tak, jeste jsem tady nenarazila na primovou cz maminu. Mejte krasny den Vendy&Mia 🙂

magisa
20. feb 2009

ahoj tehulky,
ja jsem vcera byla u me midwife a doted jsem vsechno mela v poradku a vcera, jak mi merila brisano, tak mi rekla, ze je nejak velke , 35cm, od minule kontroly ve 28 tt mi porostlo o 7 cm a ji se to nejak nezda...pry ze bych mohla mit velke mimi /pri me vysce 149cm/ nebo hodne plodovky...tak me objednala na dalsi scan v pondeli....bojim,bojim ale zaroven se tesim, ze uvidim jeste jednou mimi 😲
Jen 2 ultrazvuky za cele tehu je pro mne malo 😠

etnicka
20. feb 2009

ahojte, wanda a eviska dakujem za podporu, ste zlate 🙂 tak uz mame letenky aj sme stihli pobehat kopu uradov, zajtra sa pobalime a v nedelu skoro rano letime. Je to velke dobrodruzstvo 😀 takto sa rozhodnut na poslednu chvilu.

Majte sa vsetky krasne 🙂

eviska83
20. feb 2009

munu,majka - ste este 2 v 1?ked ste??? 😲

munu
20. feb 2009

eviska hlasim sa ako kinder vajko stale 😀
ale o majke nic nevieme, akosi nas tu prestala navstevovat, hm 😖

ozaj, poradte mi mile tehulky a mamicky, treba ist aj tu v anglicku na porod vyholena tak ako na slovensku?

etnicka stastnu cestu vam prajem, drz sa a davaj na vas pozor 😉

etnicka
20. feb 2009

munu dakujem, budem ;) pokial viem, na porod vyholena nemusis byt. Skor si myslim, ze im to bude pripadat cudne 😉

adoracion
21. feb 2009

No ja si myslim ze to kvoli tebe hlavne vyholena nie kvoli nim! Vazne mi majka robi starosti kde je??????????????

dididi30
21. feb 2009

ahojte

munu nemusis byt vyholena, ani nemusis byt vykakana, teda klystir ti nedaju a ja som dokonca 2 hod pred porodom jedla, a pocas kontrakcii pila...no akurat ked tlacis, tak ide ,,vsetko,,von, ale oni budu pod tebou menit podlozky, je to normalka, su zvyknuty 😉
ja osobne som sa neholila, ved ako by som to aj urobila, ved mi brucho zavadzalo.. 😀

babulky drzim palec 😉

majka88
21. feb 2009

haloooooooooooooo maminy kde sme sa vsetky stratili????

eviska83
21. feb 2009

munu- takze Matko nepocuva volanie maminy? 😉 😉 ja som tiez nebola vyholena ,ano klystir mi nedali a nic ine zo mna von neslo,ale aj keby v tej chvili si z toho nic nerobis 😝 😝
majka - my sme tu,ale kde si ty? 😲 😲
etnicka - stastnu cestu 😵

etnicka
21. feb 2009

eviska, dakujem, dnes sa cely den budeme balit a este upratovat, juchuuu 😉 a nad ranom letime. Aspon sa v lietadle vyspim a nebudem sa strachovat 🙂

Ja som si zohnala yal na vyprazdnenie a pravidelne sa holim, lebo som si planovala porod tu na Slovensku, ale teraz sa na to asi vyprdnem a aj ten yal asi necham doma 😉 zbalit 2 ludi a babatko do 2 kufrov a 2 malych ruksakov je velke umenie 😀 Ozaj, myslite, ze ked chcem rodit do vody, budem ten yal potrebovat? Este som sa nebola pozriet v tom porodnom dome, takze vobec nic neviem, na nete je dost malo informacii...

peppapig
21. feb 2009

etnicka muzu se jen zeptat, ty jedes rodit do anglie jen rodit a pak zpet domu? Jak ano, proc ses tak rozhodla? Diky 😉

lienocka235
21. feb 2009

ako ak chces porodit dietatko do vody tak je yal nevyhnutnost pretoze ak by ti pri tlaceni unikol obsah nevyprazdnenych criev tak do tej vody uz dietatko porodit nemozes lebo je no... povedzme kontaminovana..
ako mne osobne vyprazdnenie pre porodom prijde prakticke.. / doma v pohodli s yalom pred odchodom do porodky/ jednak z toho ze mne by bolo ble sa tam pri tlaceni vyspinit a jednak je vyprazdnovanie pro porode no nazvime to nepohodlne a tiez ak su plne creva tak to spomaluje postup do porodnych ciest..

no radsej si ho zober.. ten yal nezaberie tolko miesta..
a prajem ti pohodovy porod.. 🙂

munu
21. feb 2009

dakujem vam moc za rady 🙂 takze som rada, ze si s holenim nemusim robit az taku hlavu.. vlastne je to na mne, ci chcem alebo nechcem byt vyholena... super..

prajem vam pekny dnik a uzivajte si vikendik...

majka co sa deje? ty sa uz tretikrat pytas to iste, ze kde sme vsetky zmizli 😕 ale my sme tu, len ty sa to stale opytas a zmiznes.. tak neviem ako je to..

etnicka
21. feb 2009

peppapig, v podstate hej, ideme tam teraz, termin mam presne o mesiac, potom tam ostaneme 6 tyzdnov a vratime sa domov (1. 5. sa stahujeme do rodinneho domu, takze by sme to chceli dovtedy stihnut). Rozhodla som sa tak po prvej poradni v porodnici, ktoru som si vybrala. Na internete sa vychvaluju, ze porod do vody je u nich kazdodennou udalostou a v skutocnosti do nej nikoho nepustaju, okrem toho by som musela pocas porodu byt stale (fakt stale, bez prestavky) napojena na monitor 😖 este k tomu mali dost hrozny pristup. Takze sme sa rozhodovali, ci pojdeme do CR alebo do Anglicka a z praktickych aj financnych dovodov zvitazilo Anglicko. Babatko dostane rovno plnohodnotne obcianstvo, nie len to polovicne, co by dostalo, keby sa narodilo na Slovensku a budeme dostavat este aj socialne davky 😀 . A samozrejme ta starostlivost po porode aj pocas je tam super, aj ked v Breclavi to tiez vyzeralo velmi fajn.

lienocka, ja jem kazdy den lyzicu lanovych semienok a kakam ako hodinky a predpokladam, ze pred porodom sa vyprazdnim prirodzene sama... ale pre istotu si ten yal vezmem 😉 dakujem velmi pekne za prianie 🙂

lienocka235
21. feb 2009

etnicka nemas za co.. 🙂 aj ja si davam lanove semienka.. aj dcerke davam... 🙂 a funguju... 😀
mozno ti ani nebude treba lebo telo sa aj prirodzene vyprazdnuje pre porodom.. ale ked ho uz mas tak ho ber..

inak sa cudujem ze si tuto moznost nezvazovala skor ked je manzel anglican... tak sa drz....

etnicka
21. feb 2009

Mne predtym ani nenapadlo trepat sa tehotna tak daleko. Az pristup zdravotnikov v porodnici mi otvoril oci. Paradox je, ze ked sme sa kedysi davno boli pozriet na porodnicu v Topolcanoch, PA, co nas tam sprevadzala, mi povedala, ze ked mam take poziadavky, ake mam (konkretne nemerat babatko hned, ako sa narodi a ked uz, tak krajcirskym metrom), mam ist radsej rodit do Anglicka. Vtedy som si myslela, ze si zo mna robi srandu (a asi aj robila) a na koniec tam idem 😀

wild.horses
21. feb 2009

to je skvele, ze ste sa rozhodli pre UK a dufam, ze najdes dobru nemocnicu. Lebo aj tu to nie je v kazdej rovnake. ja som bola dost sklamana pristupom od midwives v nemocnici, kde som mala rodit povodne, a to bol dovod, preco sme dali prednost midwife-led unit.
Daj, prosim, potom vediet, ake to bolo s tym porodom do vody.
Je to sranda, ze letite rodit sem, omnoho vacsie percento sloveniek lieta rodit domov 🙂
Vela stastia a uzite si to.

lienocka235
21. feb 2009

etnicka.. v topolcanoch som bola pri porode kamaratky /slob.mamicka/ a bola som s nou aj potom na sestonedeli.. platili sme si nadstand. izbu a poviem ti ja som zazila prirodzenejsi porod v ruzinove ako ona tam /bolo to min. rok/

ja som mala stastie ze som rodila spontanne v noci zo soboty na nedelu a mali velke stresy s inou mamickou tak nas nechali s muzom tak.. samo ze som dala PA vsimne aby nas nechali.. a za odmenu mi aj babenko dali na brusko po narodeni ze som tak pekne sama odrodila.. doktor len dietatko zachytil.. inak sme sami so sestrickou a muzom vsetko zvladli..

wild.horses
21. feb 2009

...podla mna je hrozne, ked si mamaicka musi platit za to, ze po porode jej prilozia babatko a mozu si spolu uzit prve chvilky. Ved je to taka prirodzena a potrebna vec v zivote!!!!!
Tu sa snazia, ak je s babatkom a maminou vsetko v poriadku, aby sa nacuckalo do hodiny a na izbe je spolu s mamou.
Budem rodit len prvy raz, a neviem, ako porod bude prebiehat a proste, ako to vsetko bude. No nieco vo mne mi vravi, ze ak budem ok a syn tiez, asi by som iniekoho zahlusila, keby mi ho nedali a nenechavali pri sebe. BUDE TO PREDSA MOJE DIETA!!!!!!! a nie sestrickine ci doktorovo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre