Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
8. sep 2009

no gratulujeme, bude dalsi bycek na svete 🙂 Tak to ma byt, nech nas je co najviac 😉

newyorkgirl
8. sep 2009

jaj babulky dakujeme, sak to ze mna sem tam pichlo nalavo sem tam napravo ale inak v poho aj som sa dobre citila 🙂

adoracion
8. sep 2009

jej tak to je dobra sprava a co nato nikolka tesi ssa? 🙂

zmrzka1
8. sep 2009

ahojte-- hlasim sa po dlhej dobe lebo som busy s malou ako nikdy a medzi tym ako som tu nebola sa mi udialo vela neprijemneho tak som neako ani cas nemala..
prosim o radu kojim a ked som bola na slovensku skoro pred dvomi mesiacmi moj doky mi dal tabletky aby som prestala krvacat lebo vyse 2 mesiacov zo mna lialo a teraz nie a nie dostat kramy,kojim a mama mi hovorila ,ze ona ked kojila kramy nemavala ako to je mate s tym niekto skusenosti ci mam ist po dalsi tehotensky test? 😅 😅
dakujem vopred za rady

wild.horses
8. sep 2009

ahoj zmrzka,

pokial kojis, menstruaciu dostat nemusis. Kazdej sa vrati po roznom case, casto az ked prestane kojit.

wild.horses
8. sep 2009

...ale otehotniet mozes 😉

loki01
8. sep 2009

ahoj zenske,
unakab :gratuluju!!! doufam ze se nam brzo ozves a popovidas jake to bylo a hlavne doufam ze je vsechno ok.
slovakia: a vracis se po materske na full time? ja premyslela ze pujdu jen na part time a oni mi to potom doplati tax creditama🙂
taky jdu na materskou az 10 dni pred terminem....tak doufam, ze mi nepraskne voda v praci🙂

slovakia13
8. sep 2009

ahooooj dievcata 😀
uankab
kde si ?uz sa nemozem dockat......co a ako 😉
newyork
gratulujem k tehu 🙂
loki01
na full time asi nie ....mozno iba na part time 😒 nema kto byt pri malej 😝

inak dnes mi na councile povedali ,ze ak sa nevratim na full time ,tak council house nedostanem 🙄 a klamat neviem! tak to budeme riesit tak,ze mi sprostredkuju private rent 😢 a ked sa vratim do prace na full time ,tak sa to bude riesit znova 🙄
ale moc ma to ani netrapi ,lebo cakam na byt 6 mesiacov z Wales and West Housing association,co som si povodne myslela ,ze je pobocka councilu 😀
tak drzte palce 🙂 ,zatial mozem byvat tu kde som teraz ,ale najradsej by som sa stahovala pokial mala byva este v brusku.....
a zapal mocovych ciest je spat 😠 zas mam to pichanie,vo stvrtok idem na kontrolu ,tak povedia,asi zas budem na antibiotikach

domi123
8. sep 2009

slovakia13 - same starosti,klasika tu nic neide tak ako by malo.stalo vsetko zdrzuju alebo brutalne preveruju.ty tu chces ostat natrvalo?davaj na seba pozor aby si nemala tazkosti.drz sa

zmrzka1
8. sep 2009

wildhorses--dakujem dufam ,ze som v tom neni lebo momentalne by som nezvladla dalsie 🙂

etnicka
8. sep 2009

ahoj zmrzka, dlho som Ta nevidela 🙂 neboj, pokial kojis, je normalne, ze nemas kramy, mne dosli az po 4 mesiacoch a nieco, ale vraj su aj take, co ich nemaju rok 😉

newyorkgirl blahozelam k fazulek 😉
dobru noc 😉

newyorkgirl
8. sep 2009

jaj slovakia teda nic moc take vybavovacky my sa tiez chceme stahovat do vacsieho teraz v uk tak uvidime co poriesime 😒

zmrzka, moj gyn. mal taky letacik kedy by teoreticky nemalo po porode kym kojis dojst k otehotneniu, ak si od porodu este nemala menstruaciu teda nerata sa to poporodne krvacanie, ak kojis a aj v noci a nemas prestavku viac ako 6h medzi kojeniami a este tam tusim bola jedna vec a nepamataaaaam co to bolo do kelu predsalen uz skoro 3 roky su to 😀 ale neboj, tuna na SK je aj antikoncepcia pre kojace mamicky cerazette, ale radsej veru davat pozor bo otehotniet mozes no, ale pokial si nemala menzes a kojis casto tak si myslim ze teraz tehu nebudes este 🙂

eviska83
8. sep 2009

newyorkgirl- gratulko 😉
zmrzka- ja som prveho kojila 8 mes a cely cas som menzes nemala- teraz 2 mes.a tiez nic- kramy sa dostavili az po 2tyzdnoch ako som prestala kojit- a mam ich tak 2-3 dni a len take spinenie 😒
slovakia- tak drzim palce nech ti nieco vyjde 😎

domi123
9. sep 2009

ahoj baby
dnes som isla z prace skor tak ma bolele brucho ale nie len pod bruskom ako ked mate menzes ale cele brusko uz som si myslela ze idem do nemocnice rodit ale ved este mame 5weeks.
mal niekto tak nieco,bolo mi na zvracanie a mala som aj hnacku.teraz uz lepsie pospala som si hodinky ale bolesti troska mam ja uz ani neviem co je maly a to bolesti.asi sa vela stresujem a to by som nemala.

mona12071
9. sep 2009

ahojte ako sa mate?dlho som vas nepozdravila
babule chcem sa len spytat ci u lekara vam aj kontrolovali cipek ci je dobrezavrety ako to robia na slovensku dost satoho bojim

saza007
9. sep 2009

Mona - je to individualne, kazda nemocnica ma inu 'policy'. U nas v nemocke ti ponuknu vnutorny ultrazvuk na vysetrenie krcka pri druhom scane (cca v 20 tyzdni). A samozrejme kontroluju ak mas pocas tehu problemy so spinenim, alebo nejake pre-existing conditions.

nella1
9. sep 2009

zienky musim nahlasit leteckej spolocnosti ze som tehu? letim domov teraz v stredu a budem v zaciatku 24tt. inac mam zatial bezprobl. tehu. mne midwife dnes povedala aby som tam zavolala len aby vedeli ale je to naozaj nutne??? a ze aby som si pre istotu obliekla nieco volnejsie aby si to nikto nevsimol... 😒 dakujem

saza007
9. sep 2009

Nella - s ktorou spolocnostou letis? Zavisi to od ich policy. Vacsina aerolinii ta prepravi bez problemov do 28 tyzdna, po 28 je potrebne potvrdenie od lekara. Ja som letela v 4 tyzdni, potom 20, 23, 26 a nikdy som im nic nenahlasovala. v tom 26 to uz bolo na mne vidno, tak sa ma spytali, v ktorom som tyzdni a potom mi dali priority boarding 😅
Vyhladaj si na nete ake ma tvoja airline 'conditions of carriage'. Ale mala by si byt ok.

nella1
9. sep 2009

sazi, letim easy jet na stranke maju napisane ze do 27tyz.bez potrdenia doktora v pohode. A mam im to nahlasit pri chek in? teda ze som v 24tt? lebo na mne to vidno len ze by som si dala nejaku riadne volnu mikinu 😅 dakujem ti. 🙂

newyorkgirl
9. sep 2009

nella isto budes v pohode ja som letela tiez ale z usa v 27tyzdni a nikto sa ma ani ic nepytal a malej sa ten let v brusku velmi pacil 😀

eviska83
9. sep 2009

nelly- ja som letela v 26tt s dvojkami- vies si predstavit to brusisko- nic som nenahlasovala(ale mala som od dr.papier,ze som mam bezproblemove tehu a bla,bla,bla- ale nikto sa nic nepytal)

nella1
9. sep 2009

dakujem babulky som troska uz kludnejsia pekny vecer maminy 🙂

saza007
9. sep 2009

Nelly - ja som v tom 26 tyzdni letela easy jetom, nic som nezakryvala, len sa ma spytali, ci som pregnant a v ktorom tyzdni. Inak som nehovorila nic. A prave easyjet nam dal ten priority boarding 😀 . len si v lietadle nesadaj k emergency exitu, tam tehulky nemozu.
Papier od doctora som vtedy nemala ziadny, ale mala som zo sebou vsetky maternity notes, pre istotu. 🙂

nella1
9. sep 2009

sazi dakujem krasne 🙂 tebe sa to uz blizi coskoro tak zelam hlavne bezproblemovy porod a vela zdravicka obom 🙂

uankab
10. sep 2009

ahojte, tak sa konecne hlasim, doteraz som nejako nic nestihala... Madgalenka sa narodila v piatok 04.09.09 o 15:40, miery 3770g a 47cm... a je kraasnucka, pridam nejake fotecky... dakujem za vsetky gratulacie 🙂

porod zacal spontanne, vo stvrtok o pol noci mi odtiekla plodova voda, okolo druhej v noci sa zafarbila na zelenu, o tretej v noci sme boli uz v nemocnici, napojena na monitore, kedze si malicka kakla, ale vsetko bolo uuplne v poriadku... bola som otvorena len na 2cm, konktrakcie som mala kazde 3min... velmi pomaly som sa otvarala, o osmej rano som bola len na 4cm... o 11 som mala pichnutu epiduralku, o druhej som bola konecne plne otvorena a zacali sme tlacit. museli mi pichnut nieco na zosilnenie kontrakcii a konecne som ju po hodine a pol vytlacila von... pozreli ma, bola som natrhnuta len trosku, malicku mi hned prilozili a nechali nas asi dve hodiny na izbe, aby sme sa z nej potesili, ja som ju nakojila, no uuzasny pocit... potom prisli, odvazili ju, pichli vitamin K, zmerali, obliekli a dali tatikovi... dovtedy bolo vsetko ok, len ked prisiel rad na mna a pozorne ma prezreli, zistili ze som si natrhla nejaky vnutorny sval a musela som ist na operacku kedze epi som uz mala vonku, tak mi museli pichnut spinal a moja reakcia na nu bola triaska, nizky tlak, nejako som im tam kolabovala, nakoniec mi museli dat nejaku drogu a preslo mi to... zo saly ma priviezli o 20.00, tri hodiny po tom som spala, vela som nevnimala, okolo pol noci ma previezli na poporodne oddelenie, ked som uz bola stabilizovana.. chudak mm, bol na operacke so mnou (na moju prosbu) a ked ma videl kolabovat, musel to byt hrozny pohlad na mna... inak anesteziolog co okolo mna na operacke lietal, krical na mna aby som na na neho pozrela, otvorila oci a hovorila, bol grek, naadherne oci, velky usmev, no fakt fesak 😎

kazdopadne musim povedat, ze pristup doktorov a vsetkych sestriciek, midwife co o mna starali bol neuveritelny a lepsiu starostlivost si neviem ani len predstavit, moja mamina nechapala ked jej este aj kavu ponukli.. pocas celeho porodu bol moj mm a mamina pri mne (chudaci stravili tam 22 hod. pokial ma previezli na poporodne), co bola obrovska podpora... vsetci usmiati, mili, boli sme sami na izbe, mala som pridelenu midwife, ktora sa cely cas o mna starala a bola tam stale s nami... no fakt uuzasne...
na druhy den som sa citila uz ok, okrem faktu ze som stratila vela krvi a dostala som transfuziou 3 konzervy... malinku som mala cely cas pri sebe, ked som sa nemohla postavit z postele, tak mi ju podavali, prebalovali, umyli ma, nosili jedlo, no full servis. pre mm neplatili navstevne hodiny a bol pri mne vzdy od 9rano do 9vecer.

teraz sme uz doma, vsetko je v najlepsom poriadku, Magdalenka pekne papka a spinka, ja som stale na liekoch, ale citim sa uz podstatne lepsie... 🙂

saza007
10. sep 2009

Uankab - jeez, tak to boli riadne komplikacie, ale zvladli ste to vsetci bravurne. Este raz gratulujem 😵 😵 😵
Potesilo ma, ze starostlivost bola v nemocnici prvotriedna, vsak tak to ma byt. Dufam, ze coskoro budes uplne zotavena a budes si moct co najviac uzivat s Magdalenkou 😵 😵 😵

wild.horses
10. sep 2009

uankab, krasne ste to zvladli. drzime palce nech sa rychlo uzdravis. 🙂

eviska83
10. sep 2009

zuzi- super ze uz ste doma- som rada ze si bola spokojna- rychlo sa uzdravte a uzivaj si mamickovanie 😀

slovakia13
10. sep 2009

uankab
vau mala je nadherna.....ja ked som bola v nemocke, tiez som bola max. spokojna 😉presne ako pises 🙂
a hlavne sa daj rychlo doporiadku 🙂

inak mne uz poriadne sibe z tychto tehotenskych hormonov ja uz placem aj pri reklame na toaletak 😠
a hlavne ked vidim nejaku maminku s babom v meste,hned mam slzy-sibnuta som!!!!!!!!!!!!!
baby jak vam vsetkym zavidim co uz mate po porode 🙂

wild.horses
10. sep 2009

slovakia... neboj, po porode to bude s tym placom pri reklamach este horsie 😉 aspon u mna teda bolo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre