Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
14. dec 2009

rimmel,... supni ten recept aj mne prosim , dik 😉
harthor - ani nasa mala nemala koliky, a to ja som jedla vsetko a na kilach mandariniek som bola uplne zavisla (ked to maminka videla tak nechapala vtedy 😀 ), som zvedava ako to vsetko dopadne tentoraz,.... bojim, bojim, ci nebude odplata za take dobre dieta ako mam 🙂

dadulka2000
14. dec 2009

kokosky mi rozvoniavaju v rure,.... pekne to vonia,.... no idem na kontrolu nech nezhoria 😀

rimmel
14. dec 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2328

toto je on..mam ho odskusany fakt super! 😉

peppapig
14. dec 2009

Lenka, ja fakt na to peceni moc nejsem, radeji upecu masicko, ale mala miluje pomahat v kuchyni a michat testo, takze se ted jako pomocnice pred vanoce vyziva? Mala N ti taky 'zavazi' v kuchyni, kdyz peces 🙂 ? Ja jsem delala jen linecke, vanilkove rohlicky (ale jen trosku, moc se mi nepovedly, ale mamca me posila po segre nebo muzik je miluje), pernicky mame jeste neozdobene a chtela jsem ty rumove kulicky. Moje obe babicky byly super kucharky a pekarky, skoda, ze ja ani moje mamca jsme nezdedily ten pecici talent 😅

mzuzka
14. dec 2009

nasla som celkom podrobny clanok o rodicovskom na SR po novom, tak mozno niekomu pomoze

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi...

joooj, robite mi chutky ked vas citam 😒

mzuzka
14. dec 2009

rimmel dakujem za receptik, urcite odskusam, mozno aj teraz v nedelu.

mihouk
14. dec 2009

muzuka dik za clanok, musim sa na to este kuknut, lebo na prvy krat mi to nedava az taky velky zmysel. preco to nemozu napisat ako debilovi a kazdy by tomu chapal, nebol by problem a zostalo by viac casu na ine dolezitejsie veci....

newyorkgirl
14. dec 2009

dadulka daj recept na kokosky 😉

hathor1231
15. dec 2009

tak dalsia stastna mamuska 😵 ved ono sa ti to vypomsti na dalsiom 😀 snad nie,drzim palce...

ideme sa dat odvazit. snad sme pribrali....

o stvrtej mam app u zubara,mam eskutocnu paniku zo zubarov,neviem,ako to zvladnem. isto sa budem zajakavat a koktat 😕 😅 uz teraz ma chyta srajda zo strachuuuuu 😝 drzte palce 🤐
a rovnaky strach mam z ang gynekologov,potom,co mi jeden kreten tak ublizil,ze som zacala krvacat... 😝

dadulka2000
15. dec 2009

NYG, je to lahulinke,.... tu je link na tie co som robila ja vcera: 😀

http://www.mamincinyrecepty.cz/cukrovi-1/kokosk...

ja som to piekla cca 12min, a dala som mastny papier pod ne - potom ked vychladli sa pekne dali dolu z plechu. a ona pise ze sa jej neroztekaju, tak mne sa malinko roztiekli,... tak som ich pre istotu kladla 2-3cm od seba. 😉

nech sa vydari, moje su mnam, mnam (musela som ich schovat - nech mam co do prace zobrat 😀 )

dnes mam midwife app.,.... klasika rychlovka

ozaj pozerali ste vcera vecer ten program na ITV ako za par tyzdnou "vytrenovali" celebritu byt midwife 😀 😀

rimmel
15. dec 2009

jee dadulka super recept a vyzera to jednoducho a rychlo. urcite spravim, budu moje prve 🙂

dadulka2000
15. dec 2009

rimmel, je to fakt jednoduche 🙂
ja idem dnes pravit s Ellie ked sa vratime od midwife linecke kolaciky. E sa uz tesi ako bude vykrajovat 🙂

rimmel
15. dec 2009

jee ja som akurat dnes kupila formicky 🙂 tiez idem tieto robit po prvykrat dadulka ak budes taka dobra hod recept..ja chcem take ake babka robi.ze su take makke..aj tvoje su makkucke? vies ze nie ako taky suchar

mzuzka
15. dec 2009

mne pride na vianoce svokra, tak napecie vsetko za mna. joj, uz sa tak tesiiim. nakazala si nakupit co treba a prichystat kuchynu. takze my budeme len papkat 😀

rimmel
15. dec 2009

dadulka na tej stranke co si dala som si nasla i linecke no treba solamyl ..ja inak vobec netusim co to je ale predpokladam ze tu v uk to nemaju, nevies co mozem pouzit namiesto toto?? ak sa teda rozhodnem pre tento recept

dadulka2000
15. dec 2009

rimmel, ja mam iny recept, tak ten ti napisem,.... tiez som pozerala na tej stranke,.... a neviem cim to nahradit 😕
moje linecke kolaciky:
250g muky + citronovej kory, 90g praskoveho cukru, 1 zltok, 160g tuku. vypracovat cesto (dat na 1 hod do chladnicky oddychnut), vyvalkat na vysypanej doske a vykrajovat (s dierkou rovnaky pocet ako bez) 🙂
piect na suchom plechu 10-15 min/ 170C

oni po case isto zmaknu (prip. skusit ich dat do dozy so stvrtkami jablcka na na zmaknutie) 😀

rimmel
15. dec 2009

dakujem 🙂 a na plech samozrejme dat ten papier hej?? 😅 a co to je doza?nadoba? boze sa citim jak blba 😀

mzuzka
15. dec 2009

solamyl nahradite corn flour, dostat normalne v asde. solamyl je kukuricny skrob. ja to pouzivam tu, je to v pohode.

dadulka2000
15. dec 2009

ano - doza = nadoba, kde to bude uskladnovat 🙂, po vychladnuti uz len spajas polovicky lekvarom a pocukrovat. snad sa ti podaria,.... mna uz cakaju na lepenie 😀
zuzka,... presne ako vravis,.... corn flour by to nahradila, diky 😉

rimmel
15. dec 2009

aha diky baby cez vikend idem nato 😀

newyorkgirl
15. dec 2009

baby a medovnicky nic? my mame medovnicky, linecke a karamelove gulky, vanilkove rozky sa chystam uz par dni a neni casu tak hadam stvrtok lebo zajtra mam skolu... Nikolka mi stale s prestavkami zvracia, uz to trva tyzden, niekedy 2x denne niekedy raz za dva dni, teplotu ani hnacky nema, vobec neviem co jej je, ci nejaka alergia na jedlo ci co... zajtra zas ideme k GP a uz im tam asi poviem nieco zo srdca, chodim tam 2x do tyzdna ako do hudobnej skoly pomaly 😠 fakt by som chcela mat kludne vianoce ☹

rimmel
16. dec 2009

nyg a nemoze to byt ta crevna chripka co je vo vzduchu?

mihouk
16. dec 2009

nyg, nemoze to byt alergia na mlieko, kamoskina dcera mala podobne priznaky a ked jej vyradila mlieko, tak to prestalo. Skus nikdy nevies....

dadulka2000
16. dec 2009

NYG, chudatko Nikolka,.... a ta bezmocnost rodica je hrozna, co? no prajem vela stastia s GP,... su to "sikulkovia", raz darmo.
aj nasa mala je nonstop prechorena - sople, kasel, sem tam teplota - od keby je v skolke tak sa to len tak toci stale. cudujem sa ze ja som zatial (klop-klop) v poriadku.
ale to mame krasne zamrznute a slnecne rano, co?? 😎 este ze auto nemusim oskrabavat do prace - dnes som doma a idem piest tortu do roboty. zajtra mam posledny den - tak ich idem "ohurit" 😀 😀

domi123
16. dec 2009

ahoj babenky dlho som tu nebola akosi nestiham.
chcem vas poprosit o radu maly je uz vyse tyzdna chory a GP povedala ze to prejde len mu mam dat calpol a kvapky do nosa.
tazko sa nam dycha a strasne chrci.mal stym niekto skusenosti???pomozte mi co mame vyskusat.
tu ta starostlivost je na bode mrazu.kedze nema teplotu tak ich velmi nezaujima.
vdaka

uankab
16. dec 2009

ahojte, ja som vcera piekla medovnicky a dnes sa chystam piect linecke koliecka... inak STORK je slany, ja ho pouzivam na kysnute cesto alebo slane veci...
boli sme sa vcera odvazit, mame 5,85kg.. za posledne 3 tyzdne sme pribrali len 103g 😲 ... boli sme aj u doktorky s ekzemikom, tak som sa jej na to pytala a hovorila ze je to ok, vraj su obdobia kedy deti priberaju viac a kedy menej... tak uvidime, pojdem ju zasa dat odvazit po novom roku...
a chystame vianoce, vcera mm doniesol vianocny stromcek, tak ho ideme dnes zdobit 😵

domi, to iba nasi doktori ti daju hned antibiotika... svagrina je v taliansku a ked maju deti horucku a ziadne ine priznaky, tak ich lekar posle domov, kaze im dat len paracetamol a ked bude dlhsie ako 3 dni, tak zasa maju prist.. !!!
nasa Magdalenka ma nadchu uz dost dlho, cistime nostek odsavackou na vysavac, super vec 😉
ono ked sa nad tym zamyslis, tak na nadchu ti naozaj nic netreba 😉

rimmel
16. dec 2009

no mne dali atb iba ked som mala zapal mocoveho mechura...s horuckou ma poslu domov 😀 😀

kvietocek7
16. dec 2009

domi- zalezi ako velmi je chorucky, ono je aj forma napr naparovania sa s babatkom -bud v uzavretej miestnosti asi naj v kuchyni nechat vriet vodu so solou alebo ak mas dostupnu vyborna je vincentka -nalej do vody.Alebo aj napr prekryt stol a 4-5 min pod stolom s babatkom zostat. Tiez je dobra aj ta mentolova masticka -nenapadne ma teraz ako sa vola. Tiez mozes v izbe kde spinka nechat vlhky uterak preveseny cez postielku alebo aj nechat odparit horucu slanu vodu. Myslim,ze harmancek dost vysusuje tak radsej zo skusenosti nie.
A ako hovori uanakab vyborna je odsavacka na vysavac. Ak by si ju mohla mat staci hadam 1-2x odsat ale pred odsavanim mozes pouzit nejake kvapky do nosteka. Tiez co ja zvyknem ak mi deticky nemaju teplotu tak je dobry teply kupel a liat dietatku teplu vodu na hlavku aby mu stekala cez tvaricku. Ono sa tie sopliky - hlieny via a viac uvolnuju.Ak este dojcis dobre je namiesto kvapiek davat po kvapke do nosteka materske mliecko.
No a ak nema teplotu tak je dobre chodit aj na prechadzky-ono tito gp hovoria o viruse ktory do 7 az 10 dni ustupi.

babenky tu v londone nas potesil sniezik - yupiiii naozaj krasna zimna jemna vianocna idylka 😀 😀

dadulka2000
16. dec 2009

jeej kocky u nas snezi - uz je napadaneho asi pol centimetra 😀

rimmel
16. dec 2009

to faakt??? a to je kde dadulka tu u nas na severe nic! ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre