Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

pacica
14. apr 2012

@kvietocek7 hmmm,lenze ja sa bojim,ze oni mi najdu robotu za nejake minimalnu mzdu a z toho mi budu ratat matersku a teraz som fakt ze dobre platena,tak som myslela,ze z toho by mi vyratali fajn prispevok.materska by to nebolo,kedze by som nemala odpracovane tych 26 tt,ale mala by som dostat aspon nejake prispevky nie?ved som odpracovala 4 roky,tak by som mala mat nejake vyhody.

janina82
14. apr 2012

@kvietocek ja len ze liave sa obavala ze ma deti zapisane v pase a ze ci sa dostane na sr.. tak preto som to skopirovala z netu aby sa neobavala....ze nic sa nemeni pre deticky co su uz zapisane v pase len tolko.;)

kvietocek7
14. apr 2012

@janina82 sak ano, ja mam tiez mojich zapisanych v pase hoci dvaja maju svoje ale najmensi nema pas tak sa tiez nejak netrasiem ze ked sa rozhodneme ist niekedy na svk tak zapisanie im bude musiet stacit - bo cestu spat si uz vybavime na pas, tak som to pisala aj liave,ze sa nemusi obavat a doma si uz pasy daju urobit a vec vyriesena 🙂

janinek
14. apr 2012

@pacica Na materskou musis mit v rozmezi 60neco tydnu (nevim ted presne, najdi si na netu, ale je to pres rok) pred odchodem na ni odpracovano 26 tydnu. A z toho si pak vyberes tech 13 tydnu, z kterych se ti to ma vypocitat. Ale tech 90% platu dostavas od zamenstnavatele, kdyz nejakeho mas a to je neco jineho, jinak je ta max materska tech 129 liber tydne maximalne. Zajdi si na job centre a tam se zeptej. A vezmi s sebou vyplatni pasky.

kvietocek7
14. apr 2012

@pacica to mas fakt zradnu situaciu, robis a ked by si mala z toho zozat aspon co to tak takato zrada. Nuz ja by som sa isla aj tak informovat do job centra ale zapisat sa ze hladas pracu a take tak to nemusis. Alebo si len zavolaj na ich linku. Ked sa nebudes pytat tazko sa ti zorientuje.Tu na MK v tejto teme som sa este nestretla s takouto situaciou, len viem,ze sa dievcata stazovali aj ked pracovali a mali dobre prijmy materskej nedostali vela.
A co sa tyka benefitov to je dost obtiazne - tie zavisia od tvojeho statusu ci si vydata ci slobodna.

raz
15. apr 2012

@janina82 Ahoj neviem ci si uz dostala odpoved, ale do lietadla si zober radsej vodu zvlast a prasok zvlast. oni budu na safety checku chciet aby si si trosku z toho odpila, ale inak su s tymv pohode. A mozes mat flasiek aj viac. Rovnake to potom je aj s presnidavkami a podobnym papanim pre deti. Musis to pred nimi ochutnat a potomtapustia do lietadla.

cutce
16. apr 2012

@janina82 mi jsme to meli tak, ze jsme si vzali prazdne flasky a ty kartony co jsem zkousela, tak jsem prelila do tech prazdnych flasek 😉

martja007
16. apr 2012

Ahoj, poletime poprve s malou do CR a zajima me, jak to je s kocarkem, mame dva a premyslim ktery vzit.
Muze mi nekdo poradit prosim??
Prvni je velky, tezky trikolak s pevnou strechou a velkyma kolama-jsou nejaka omezeni na velikosti kocarku v letadle??
Ten druhy je typicky golfac Mamas & Papas, sklada se bez strechy- tedy jak mam prilozit tu strechu+plastenku k tomu v letadle, neztrati se? A vezmou to takhle rozlozeny, nebo strechu a plastenku musim mit v kufru?? Premyslela jsem, ze to snad omotam clingfilmem cele k sobe pred vstupem do letadla...jinak nevim
Dik vsem za rady. 🙂

luja
16. apr 2012

kocik mozes mat aky chces, z kolkych casti sa sklada tolko nalepiek ti daju nanho, beries ho az pri lietadlo, tam si ho zlozis a oni ti ho potom vylozia, velkost neni obmedzena..

luja
16. apr 2012

nenajdu sa tu maminky s okolia blackpool. mam 4 rocnu dceru..

martja007
16. apr 2012

@luja Diky, ale kdyz mame online checking a vubec na letisti k odbavovacimu pultu nepujdeme,.tak ty nalepky dostanu kde?

cutce
16. apr 2012

@martja007 ikdyz mas online check in musis k pultu 😉. jinak bacha na druhe strane v Praze ti daji kocarek az na bezicim pasu a vyjede posledni, takze poslapes se Zarou v naruci 😉

martja007
16. apr 2012

@cutce to jsem nevedela, takze I tak musime do fronty na odbaveni? Jinak ja fakt nevim nic- zkusenosti v tomto smeru nulove. Takze tam musime byt ty 2 hodky pred odletem? Jojo, ja byla za starych casu zvykla naklusat mezi poslednima na posledni chvilku...jinak letime do Brna...

cutce
16. apr 2012

@martja007 jj musis, abys dostala barcodes na batoziny 😉, mi jsme leteli s Davidkem na vanoce to mu bylo 10 mesicu a vazil skoro 10kg, no kdyby se mnou neletel manza, tak bych to nedala, ho odnest az k pasum (jeste nechodil) 😠 , fakt to vymysleli hovada

martja007
16. apr 2012

@cutce to je tedy blby, nastesti v Brne je maly letiste..
A jeste se zeptam na umely mleko to asi musim otevrit a ochutnat, ze?
A k tomu kocaru s tou odnimatelnou strechou a plastenkou, to mi na to daji barcode? Jenze kdyz to zahazou kuframa tak se defo zlomi atd, takze co myslis, bude ok to k sobe priclingfilmovat? Lol 😀

cutce
17. apr 2012

@martja007 nejake mleko jsem mela pripravene, tak to jsem ochutnavala a kartony, tak me nechala otevrit 50%, coz znamena, ze jsem mela 6 kartonu, tak 3 jsem musela otevrit, ale myslim, ze na letisti to dela asi kazdy jinak, takze se na to nespolehej, ale urco budes ichutnavat 😉

Jinak s tim kocarkem ti neporadim, ja mela jen jeden, tak to fakt nevim 😉

luja
17. apr 2012

@martja007 uz ti to niekto pisal podomnou, k pultu pojdes, ved musis odovzdat kufor a tam ti nalepky daju, budu sa pytat ako sa rozklada kocik a z kolkych casti, viac krat som letela s kocikom po europe..neboj, ved ked sa spytas vsetko ti vysvetlia a nerob si vrasky s velkostou kocika...

luja
17. apr 2012

@martja007 a este sa ta spytaju ci chces kocik odovzdat pri pulte alebo si ho vziat az do lietadla, tak je na tebe co ti je lepsie..

martja007
17. apr 2012

@luja diky. my meli jen online checking s prirucnim zavazadlem 2x, takze k pultu jsme nezamysleli jit vubec...
ale zmenime to na jeden velky kufr, takze tam nakonec budeme muset stejne.

martja007
17. apr 2012

@cutce dik... 🙂

janina82
17. apr 2012

@cutce a tie ready milk kartony s mlieckom sa nedaju nahodou kupit aj za pasovou kontrolou v bootsi?????????

cutce
17. apr 2012

@janina82 je tak to ti vubec nepovim, to jsem se nedivala, ale je to mozny, ale 100% to nevim

janinek
17. apr 2012

@martja007 Muzes si na kocar koupit povlak a vse dat do nej. Odkud letis? Ja ted na Stanstedu si rikala, z ebych to sama s kocarem/ditetem bez kocaru asi nedala, bylo tam snad milion schodu a pulka nejezdicich.

easly
18. apr 2012

ahojte ,
nechce sa mi citat vsetko a ani nemam cas .
mame 5 rocneho Shamuela T. a skoro 3 rocneho Nicholasa T.
porody som mala super ,prenasala som ale inac ok . Druhy porod mi sice robili zvonom ....lebo bol otoceny inac ako mal byt. Az potom som sa dozvedela ake nasledky mohol mat ty joooooo
NO nastastie ma skoro 3 roky a je zdravy .
pred mesiacom mal nehodu-vypadol z 1.poschodia z okna ...na 5 ty den si sadol a vsetko si pamatal ...lucky boy ako sa hovori tu.
mate aj vy najaky pripad a nehodu ?
ako ste spokojne so starostlivostou tu v uk ???lekari....

cutce
21. apr 2012

@easly vitam te, joj co se stalo, ze vypadl? Hlavne, ze je v poradku. Odkud jsi? Jinak zdravotnictvi, no nic moc, nejak to tu vubec neresi ☹

kvietocek7
21. apr 2012

@easly ahoj ahoj,no to teda ''lucky boy''!!! a boli ste aj v nemocnici ci ako? aj ho hospitalizovali a robili CT hlavicky?a dopadol na travu ci beton? Je to tu niekedy viac o stasti, ale zas si myslim,ze az taky lajdaci nie su 😎

svetllana
21. apr 2012

@easly Na lekarsku starostlivost som si dlho zvykala, je to uplne ine, ako na Slovensku veru..Ale uz ok 🙂 Som rada, ze syn je v poriadku! 😉

zuzanka2692
22. apr 2012

ahojte neviete mi niekto pomoct s appostilou?? potrebujem info ze ako a s cim to mam vsetko odoslat...a hlavne ohladom tej obalky ktoru tam mam dat ci co...musim nemusim-..nerozumiem..diks

catherine275
22. apr 2012

chcem sa spytat ci sa tu najdu nejake mamicky na pockec alebo aj Au pair ako som ja..bola by som velmi rada keby sa s nejakou slovenkou alebo ceskou mozem stretnut a pokecat. Ja byvam v Harrogate a tam zije rodina u ktorej som. Cele doobedia som doma sama s malym Alexom a piatky je doma aj Alicia a je to ako za trest byt doma ked je vonku pekne..Budem urcite velmi rada ak sa niekto najde🙂

cutce
22. apr 2012

@catherine275 ahojky, bohuzel jsi na druhe strane anglie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre