Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
3. júl 2010

@z_vesela tak bolest je strasne ja som si dala epi po 8 hodinach trapenia ale to som sa vraj pekne otvarala ale akonahle mi dali epi koniec a dalsich 10 hodin cakali a to som sa otvorila len o jeden cm naviac takze som bola na 9 uz nemohli dlhsie cakat padali ozvy a malickemu srdiecko zlyhavalo tak emergency cisarsky dr mi povedala ze niektorym epi zastavi porod a ja som bola jednou z nich ☹

dzou
3. júl 2010

bre ranko...
@mona12071 no mne to nie je jedno 😒 a skusali sme uz vselico ... ale tak ja verim ze uz je mrnus v brusku 😵 inac ake testy su podla vas naj? ja som pouzivala so superdrug tie mi neukazovali nikdy nic (takze asi su dobre 😀 ) a teraz mam first response.. a co hovorite na testy z poundshopu?

lena13
3. júl 2010

ahojte maminy,
nase claudinka je taky nachlazena,no snad to bude dobre a nebude mit teploty at muze do skolky.dneska js zpivali cely den twinkle twinkle little star a pak jeste macdonald a bee bee black sheep.jezis mala se mi ted rozkaslala jak spinka,snad bude v poradku ☹
hat co malicka po ockovani?teda se divam ,vy uz mate skoro rok 🙂 toto uteklo ...

dzou kamoska mela problemy a mela beh na dlouhou trat tady,nakonec odjela do cz a vratila se zpet....nevim ,ale jake jsou postupy...

ja valim nebo mala strasne kasle v postylce hezky vikend

klapinka
3. júl 2010

caveste, dnes sme "poriesili" autosedacku ku kociaru, mali by nam zavolat v stredu ci ju maju ci nie 🙂 Inak som sa pobavila, ze bude za mesiac, sak pockame nie!? , a teta ze kedy mate termin 11.augusta... joj to nie to je uz coskoro.. ja s takym kludom anglicana 😀 ved mame casu.. tak som tak prestrasne ne nu pozrela!!

Drazim na ebayi nejake vrchne veci, hladala som v obchode nejaky svetrik alebo bundicku, ked pojdeme z nemocnici a bolo by nahodu chladnejsie. Tak sa mi oci otacali- 7£ a viac. Som si tak zratala kolko prachov sme usetrili ze sme nekupovali ziadne oblecko zatial, vsetko mame podedene...

@dzou vitaj, my sme sa snazili 4 mesiace cca, ale mame zlu skusenost z prvym tehu, po nom nam SVK doki odporucil pauzu aspon pol roka. Inak som sa bala ci bude tentokrat vsetko v poriadku, nerada by som si zopakovala niekedy taku skusenost

newyorkgirl
3. júl 2010

@z_vesela keby viem co ma caka, isto si tu epi dam... uz by ma neprehovorili na dalsi krat... nas maly mal obvod hlavy 37cm tak si zober meter a urob si koliesko a uvidis co ti kadial pojde 😀
ja nechapem baby co porodia za 2 hodky a este su vysmiate ze ake easy, to ja nepoznam bohuzial 😔 ja to stale tvrdim, ze mam dobre tehu aj vsetko ale na porodnej sale mi to daju vyzrat tie moje deti 😝

elixia
3. júl 2010

Ahojte,peknu sobotu vsetkym... Idem sa podelit o moju dalsiu skusenost s anglickym zdravotnictvom, tentokrat ale uuuplene pozitivnu 🙂 Boli sme rano v nemocnici, uz od vcera som mala nedobry pocit,ze maleho necitim tak ako predtym..tak som im rano zavolala a ze mam prist. Musim povedat, ze tam okolo mna lietali jedna radost, vsetko vysvetlili, pomerali, prehmatali,skontrolovali...no uplne prvotriedna starostlivost 🙂 Ci to bolo tym,ze je sobota a nebolo tam okrem mna zivej duse neviem,no nemozem povedat jedine zle slovo....Az som sa trapne citila,ze som zbytocne paniku vyvolavala, no midwife mi stokrat vysvetlila,ze som urobila dobre a nemam to v ziadnom pripade podcenovat a aj nabuduce hned volat keby nieco...uzasna bola. 🙂

@klapinka ti poviem,ze si dost usetrila, aj led sa tu da nakupit lacnejsie ako na SK, stale je to dost velka polozka. My sme nemali vobec nic pre babo na oblecenie, nebolo po kom zdedit ani pozicat, takze som kupovala vsetko..asi 95% veci mam z ebay a vacsina second hand, no ked som si to spocitala, dost slusna suma to je... 🙂 Ste nemali vajko ku kociku? Mozno si aj pisala, uz nepamatam asi 🙂

lena13
3. júl 2010

@elixia tak tj super,ze tak kolem tebe litali.to je aspon pristup co 😎 a jak se citis ted,pohyby oukej 😀

@klapinka tobe to teda uteklo,uz za mesic budes mit mimi u sebe .uz mas vsechno nahcystane?ja se priznam,ze js jeste neco na posledni chvili zhanela,jako napr.carseat for newborn 😅 ,nebo tu co js si koupily,js nasly zavadu a tak js museli pak koupit jinou..

klapinka
3. júl 2010

@elixia to je super ze s ako teba tak postarali 🙂 , a hlavne ze je vsekto poriadku. Perfektne ani nevies aka som rada, ze tu citam aj pozitivne veci.... ved vsetci vieme svoje

Kupili sme mothercare spin kociar na ebayi, za 320£ inak obchode ho maju 450£ bol to nejaky vystavny kus, ale nieje na nom ziadna chyba... najsko co ma napadlo ked nam ho priniesli, boli na krabici dve diery, akoby nieco pretlacilo sa ked bol poskladany. Zlozili sme ho a nieje na nom ziadna vada. Potrebovali sme k nemu autosedacku, nech naklikneme a mame pokoj. Vraj je nedostatok tych autosedaciek ale maju alternativu. Kupit si z ineho modelu za 100£ + 30 £ adapter... a inak ta origo je za 70£ tak som pozrela na tu tetu ci to mysli vazne 😀

K vecickam, veruze baby riadna je to palka, ale ked pozeram na ebayi a tam nove veci este aj z vysackou za neporovnatelnu ceny ako v obchode. este ze je ebay 😝

lena13
3. júl 2010

@klapinka ted kocarek je jednim slovem BOZI me se strasne libi

klapinka
3. júl 2010

@lena13 aj mne veruze 😀 , jendu z mala poziadaviek na kociar som mala aby sa dala pretocit rucka. a da sa snim lahko manipulovat, aspon ked ho prekladam v obyvke 😀

lena13
3. júl 2010

@klapinka my js byly v mothercare a me se tak strasne libil,ze js tam si s nim zkousela jezdit 😀 ,je proste nadherny...ja js taky mela trojkolku,ktera se dala otacet coz se mi libilo,jt super videla js na claudinku ...pak napis jak se ridi novy kocarek 😀 muzu se zeptat na jmeno nebo ho tajite?

klapinka
3. júl 2010

@lena13 rada by som aj ja vedela ako sa bude nase babo volat, este mame mesiac 😉 , verim ze do vtedy rozhodneme 😀 budeme musiet.

z_vesela
3. júl 2010

ahojte..dnes sme boli na nct sale tak sme co to nakupili..ja oblecko nekupujem, kupila som na prvy mesiac zaklady lebo vsetci mi tvrdili ze to je najoblubenejsi present a ludia ti toho kopec podavaju..tak nekupujem ak bude treba, tak zbehenm do primarku, tam toho maju dost na nakupenie..

no moni a nyg..tak som zasa tam kde som zacala s epi nedobre bez neho takisto...asi to 'play by ear'...no inak nyg kupila som si epi-no,tak zacnem od pondelka cvicit tak uvidime ci pomoze, to bude skor asi len 'psychologicke' ucinky ale snad ma to trochu upokoji...ale dufam ze to nase bude mat mensiu hlavu ako 37 cm....

moni ozaj ked si mala cisarky - bola si na spolocnej izbe? Lebo uvazujem ze ked tak skoncim tak si radsej za sukromnu priplatim...aby som sa aj vyspala...

kivec
3. júl 2010

Ahojte zienky, ja len tak narychlo. Vcera o 21.00 sa nam narodila Eliska po 18 hodinovom trapeni. Ma 4kg, zdrava a krasna. 🙂 Nakoniec som sa teda vyhla tej vyvolavacke a islo to sice pomaly, ale prirodzene, dokonca aj bez nastrihu. 🙂
Som strasne stastna. 😵

newyorkgirl
3. júl 2010

@kivec teeeda velke gratulko 😵 😵 a klobuk dolu ze 18 hodin, teda 😔 tak takym tempom isto bez nastrihu hoci na tie 4kg je to super, aj ja som bola happy z toho ze som tak dopadla... tak oddychujte a uzivajte si, boze nas ma v pondelok uz 7 tyzdnov a mi pride taky macik velky uz 😀 😀 😀
@z_vesela ja som nebola ani proti nastrihu ak by bolo treba, takze u mna ziadne epino a vidis aj tak som bola bez nastrihu a teraz ked aj kivec pise pri 4kg babe tak oni sa tu snazia a masiruju a naviguju to pri porode 😉

mihouk
3. júl 2010

@kivec gratulujeme z celeho srdiecka a prajeme vela krasnych spolocnych chvil 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

elixia
3. júl 2010

@kivec blahozelaaaam a vela zdravia obom 🙂 🙂

hathor1231
4. júl 2010

@kivec super si to zvladla 😵 blahozelame k mimcinke 😵 nech sa vam dari a poslucha ta 😉 super,ze bez nastrihu 😉 ja budem pri druhom asi cvicit epi-no 😀 😝

saza007
4. júl 2010

@kivec gratulujem, nech sa Eliske dari. Si sikulka, super si to zvladla! 🙂

saza007
4. júl 2010

zeny a epi-no vrele doporucujem!

klapinka
4. júl 2010

@kivec blahozelaaam, super... vela zdravicka malej Eliske aj Maminke 🙂

monika.c
4. júl 2010

@kivec aj ja sa pripajam ku gratulaciam a prajem vela zdravicka pre obe a maminke vela mliecka 😉
baby,poradte,Laurinka ma take sople ze az,na sk myslim ze aj pamycon atb.kvapky by mi dr. dala,len neviem,maju tu aj oni take kvapky do nosa?teplotu nema,len tie sople sa mi vobec nepacia,asi ich chytila od Lukyho,ten ma take pekne zltozelene 😝 myslite,ze by jej gp nieco predpisal,alebo nas zase posle domov,ze to prejde samo? ☹ odsavam,libenar kv.davam a teraz som objavila v skrinke aj sinomarin,tak cistim aj s tym nostek,len nejaka zmena k lepsemu este nenastala ☹

hathor1231
4. júl 2010

@monika.c niki mala sople po porode. a nedali nic okrem slanych kvapiek do nosa. je moc mala na cokolvek ine,vsetko je od 3m 😒

monika.c
4. júl 2010

@hathor1231 ved to,este stastie,ze mi mamina doniesla kvapky zo sk,len nejako nam nic nezabera ☹ a to by sme mali mat ockovanie teraz niekedy a caka nas aj cestovanie,no hroza,len dufam,ze jej to prejde,kym pojdeme na sk 😒

hathor1231
4. júl 2010

@monika.c ja som pouzivala len normalne kvapky-kupis aj v supermarketoch,su od newborn, nic ine nam ani gp nedal... niki bola po tomto ockavani akasi soplava,ale uz to preslo,nastastie... ale aj to striedanie pocasia nic moc 😖
mne bola niki soplava ze som musela odsavat nastastie len 2x 😵 klop klop nam nic ine ani nebolo trebla len kvapky do nosteka a ked bola vacsia,tak som kupila uz aj ten kremik,co sa vtiera na hrud aby sa jej lepsie dychalo v noci a tiez kvapky co nechas v izbe aby to prevonalo... ale taketo male,to netusim 😒 ved aj calpol mas az od 2m+,nie 😕 asi fakt skus len do vonnej lampy dat trochu soli a vodu,aby mala lepsie vzduch (len soli tam vela nedavaj,ujde ti odtial 😀 )... byvate dost chorlavi,co 😒

lena13
4. júl 2010

kivec moc gratulujeme k malice Elisse 🙂

monika.c
4. júl 2010

@hathor1231 no tie sopliky teda neviem,mame ich casto,ale dufam,ze to neprejde do nicoho vaznejsieho 😔 s tym som aj ratala,ze Laurinka chyti od Lukyho choroby,len som si nemyslela,ze to bude tak skoro ☹ pri vacsich detickach je to uz lepsie,je aj viacej liekov,ale co s takymito malickymi ☹ no musim verit,ze nam to coskoro prejde 😔

radlinka
4. júl 2010

Caute babulky, spominate tu osetrenie na slovensku. ja sa vas chcem spytat, ci je tu niekto poisteny aj-aj...resp. ci pouziva slovensku zdravot.karticku a funguje ako samoplatca. 😕
Ja potrebujem vybavit kopu vysetreni, na typicku europsku karticku, ktora sa pouziva pri akutnych stavoch a osetreniach v ramci EU mi slovenska lekarka urobila maximalne zakladne vys. Obycajne som si musela vsetko hradit sama.

Ak mate skusenosti, tak napiste...diky moc x

radlinka
4. júl 2010

p.s. Gratulujem vsetkym mamickam k babatkam a zelam hlavne vela zdravicka, stasticka a pohodicku. 😉

lena13
4. júl 2010

pridala js par fotek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre