Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
12. júl 2010

@radlinka a kde ty zijes vlastne? Mne je to jedno ktory den, sobota je ok. Bham mam blizsie ako London, tam by som si uz asi netrufla s tym bruchom..aj do Bham len vlakom by som najskor sla,nie autom.

peppapig
12. júl 2010

@newyorkgirl neverim, ze Risko uz ma skoro 2 mesice. Krasne pribirate, well done!

@elixia tebe aspon omlouvaji ty tehu hormony, ale u me uz to neplati 😀 Stale ticha domacnost lol

To je super, ze planujete srazik. Ja uz jsem byla na trech takovych setkanich, je super poznat maminy z netu tvari v tvar. Moc rady bychom se pridaly, ale vlakem do Bham to mame okolo 3 hodin 😒 a to bych s M asi nevydrzela a cesta zpet brrrr. My tak max 2 hodiny, takze pokud bude jednou Londyn rada vas uvidim.

monika.c
12. júl 2010

ahojte dievcata,new tak maly super pribera,my mame len 52OO g ale aj to staci 😉 Luky mal taku vahu hadam v 4 mesiacoch 😅
inak my nechceme vecer spavat,uz som z toho na nervy,vyskusala som uz vsetklo a nic,vcera zaspala o 9.30 a teraz tu na mna tiez vyvaluje okale 😝
a k tomu stertku,ak bude v Londyne aj ja sa rada pridam 😉

monika.c
12. júl 2010

malo tam byt stretku,uz ani pisat neviem 😀

newyorkgirl
12. júl 2010

teda baby ze londyn to ani neviem kolko mame tam som este nebola 😀 Bham mame tak okolo dvoch aj cosi veru od nas tiez...

@monika.c ved ty mas babu ta chce byt modelka, nemusi tolko priberat... ja som prekvapena ze nas tak vela, aj Nika priberala spociatku kilo kazdy mesiac a teraz ma 15kg aj s topankami prosim ta, nic nechce papat som z toho uz na nervy...

nic kocky idem dopozerat poslednu ordinaciu a do hajan dufam ze dnes pred polnocou sa podari 😀

z_vesela
12. júl 2010

juj - radlinka super ze to organizujes to stretko..tak sa uz tesim...dufam ze to bude tak pred tym ako sa u mna pojde 'na vec' alebo po, potom pridem aj s babom..od piatka idem na ML tak hocikedy..len povedz ze kde dame zraz a pridem! 😉

pekny vecer ...ja idem pocvicit s epi no a potom spat... 😉

newyorkgirl
13. júl 2010

@monika.c som sa ta chcela opytat uz mate appointment na hips? a co BCG vakcina, my furt nic tak neviem... 😅 ale kedze som odmietla vcera zatial aj tie ostatne ockovania tak ma to extra netrapi...

mona12071
13. júl 2010

holky a co hovorite na london?nedame tu stretko? 🙂

cutce
13. júl 2010

Mona: ty jsi blizko Londyna? Kolik Vas tu je pobliz Londyna?

mikailla
13. júl 2010

Ahojte 🙂 zas Vas vyrusujem od temy,ja mam tak hrozne vela otazok,na ktore by som radsej pocula odpoved od skusenych mamiciek v UK ako od porodnej asistentky a ste strasne zlate, ze vzdy sa niekto ozve,dost dlho si lamem hlavu nad tym,ako tu v UK funguje prepichovanie usi pre babatko,robia to v nemocnici ako na SR alebo sa to ide do klasickeho prepichovacieho salonu? dakujem za kazdu odpoved pekny dnik 🙂 🙂

veronika2108
13. júl 2010

Ahojte,
je tu niekto zo South West London?

mzuzka
13. júl 2010

@mona12071 ahoj mony, ja hadam konecne od septembra splnim slub a dame stretko 🙂 este som ani nebola v kostole zobrat chalanom krstne listy 😠

sem tam vas rychlo precitam, ale od kedy som sa vratila zo sr, akosi nemam cas. chalani by sa stale viac a viac hrali a ''kecali'' , mala som problemy s chrbticou, riesime stahovanie - neviem ci som vam vobec aj povedala , ze uz mame novy dom, este sa preraba kuchyna a kupelka, ved tie co mate z councilu viete ako to chodi, ale mali by sme sa stahovat 20.8. takze uz pomaly zhanam zariadenie, ked chalani spia, visim na ebay a balim. teraz od 23.7 do 8.8 ideme na dovolenku a potom sa uz 20.8 stahujeme. dufam 🙂 a este riesim cez net aj privitanie do zivota, lebo tu sme mali len krsty s krstnimi, tak este ostatnu celu rodinu niako pohostit 🙂 sem tam pride segra aj so synom, tak sa venujem im. dnes pridu tiez, a maleho si tu necham do buduceho tyzdna na prazdniny, tak sem zas len tak kuk jednym ockom urobim 😉

chalani su zdravi, chvalabohu, uz mame 5 mesiacov, ale to leti, risko je hrozne veliky, ma uz necelych 9kg, alebo mozno aj 9. ked mali 5 mesiacov (7.7.) tak RISKO 8790 gr 64,5 cm a MARKO 7380 gr a 64 cm 🙂)))

ak som niekomu nieco slubila a neposlala, prosim este raz poslite email do IP cky, ospravedlnujem sa ak som zabudla 😖

mzuzka
13. júl 2010

@veronika2108
ja som E6 🙂

klapinka
13. júl 2010

ahojte babyyy.. stretkoooo. birmngham mam cca 2 hodky a londym vlakom hodku a pol... ja som za. 😉 My sme v Peterborough- Cambridgeshire

Vcera som sa citila na fajnovych poslickov, tak neviem kolko vydrzime este, mozno budem nakoniec prekvapena 🙂 Boli ma cely podvozok, tazko sa mi chodi, a o sedeni ani nehovorim. Dnes rano som sa pre zmenu nezobudila s bolestami brucha, ale hlavy ☹ no uz je lepsie podaril sa mi opat zaspat. Tak je fajn, uz sa nalievam malinkovym cajom. 🙂
@mikailla na prepichnutie usiek som sa pytala aj ja, v UK menocnici sa take cosi nerobi. Ked budete vacsie tak v salone. Vacsina bab to poriesila doma.

veronika2108
13. júl 2010

Ahojte,
mozem sa k vam aj ja pridat? Sice, neviem, ako casto tu budem stihat prispievat, kedze mala ma zamestnava vo velkom, ale posnazim sa.
Ja som tiez, rodila v Londyne, konkretne v St. George Hospital ( Tooting), mam celkom dobre skusenosti aj so starostlivostou a aj pristupom. Moj porod trval dokopy 12 hodin od zaciatku kontrakcii a bolo by to aj rychlejsie, ale moja Natalka bola otocena back to back, tak mi dala zabrat, ale prezila som a dnes sa z nej velmi tesime 😉
@mikailla Ahoj, ja co som si zistovala ohladom prepichnutia usiek, tak v nemocnici to nerobia tak ako na SK 🙄 , tu to robia bud v prepichovacich salonoch alebo nastrluju v claire's accessories 😒 . Ja som dala prepichnut malej uska na SK. 🙂

veronika2108
13. júl 2010

@mzuzka takze Londyn 🙂, skoda ze vychod
. ozaj, neviem ci si citala, som to tu pisala, mne z Blavy napisali, ze nemam narok na rodicovsky :(

mikailla
13. júl 2010

Dakujem @klapinka a @veronika2108 a ake velke musi asi byt aby som mohla ist do prepichovacieho salonu ? ja by som chcela co najmensie,kym este vela toho prespinka aby to prebolelo ☹ na SR pojdeme najskor ked bude mat zo 4 mesiace a to je uz velke ☹ a na SR ste si dali v nemocnici alebo v klasickych salonoch. Uz teraz ma to bolka za malicku. Dakujem Vam 🙂

veronika2108
13. júl 2010

@mikailla no nam to prepichovala detska lekarka a Natalka mala 3 mesiace. A poviem Ti plakali sme obe 😔 Neviem, ake velke musi byt babo, aby jej prepichli uska v salone. Na Sk vraj prepichuju uz aj v porodnici, ale tam to robia lekari a zase som aj pocula, ze je dobre, ak ma babo za sebou aspon prve ockovanie. Nazory sa lisia, kazdy lekar ma iny nazor. Ale tu je to vsetko ine 😒 Treba sa ist opytat alebo zavolat 🙂

veronika2108
13. júl 2010

@mikailla pozri si : http://www.claires.co.uk/ear-piercing-system.asp, vraj neprepichuju usi detom pod 16 😕

peppapig
13. júl 2010

@mikailla kdyz uz ted 'trpis' za malou, tak na co se stresovat a davat ji usi propichovat? Az bude starsi sama se rozhodne 😉

monika.c
13. júl 2010

@newyorkgirl no scan klbikov mi tu malej neurobia,lebo ze vraj netreba,ma ich v poriadku 😖 ale uz som si volala na sk,tak jej scan urobia tam.a co sa tyka bcg vakciny,stale sa na to pytam,a nic,tak este skusim sa porozpravat s dr.na sk,ci je to tak velmi potrebne a uvidim,lebo som tu na nete nasla taky clanok,ze teraz som na pochybach,ved este uvidim 😉 a Nikolka ma super vahu,aj ona chce byt modelkou 😉 nas Luky ma v 5 rokoch 20 kg ale do 4 rokov to bolo utrpenie,v 3 mal hadam 14 a potom az zacal priberat,ja som si tiez s nim pri jedle uzila a este aj teraz vymysla,ze ja to nechcem atd. ved to poznas 😉
@veronika2108 no asi budem aj ja plakat,chcela by som Laurinke dat prepichnut usi teraz,ked budeme na sk,tak sa este rozhodnut,ze ako,ci klasicky alebo prepichnut 😕

mona12071
13. júl 2010

@veronika2108 ahoj ja som tiez z London hounslow nedaleko heathrow aiport 🙂

holky je nas tu dost z London aj gaby je
tak sa toho ujmem a skusim to zorganizovat ked mozem 😅 😅 😅 😅 rada by som vas spoznala 😅
ktore by ste mohli prist do London????

mona12071
13. júl 2010

@mzuzka ip 😀
uz sa velmiii tesim a obdivujem ta ako to zvladas 😉

veronika2108
13. júl 2010

@monika.c cim je mensie babo tak asi tym lepsie 🙂 , ja som dala normalne prepichnut ihlou, ale vraj sa daj aj nastrelit, len neviem ako to potom riesia s nausnickami, ci si mozes doniest vlastne, alebo musis mat tie co oni vkladaju do nastrelovacky 😒

veronika2108
13. júl 2010

@mona12071 ahoj, ja som z wimbledonu 😉

mona12071
13. júl 2010

@veronika2108 no to nieje az tak daleko autom pol hodky

mona12071
13. júl 2010

@mzuzka dakuuuuujem 🙂

mikailla
13. júl 2010

@veronika2108 - dakujem za rady, no neviem ci som to pochopila,ale nebolo tam,ze prepichovanie chrupavky nerobia pod 16? normalne zakladne dierky mozno aj ano 😅 😅 musim sa ist opytat,chcela by som co najmensej dat,ako pises, ze cim mensia tym lepsie. @peppapig - no aj to by bola varianta,ale strasne sa mi pacia tie male princezny s nausinckami 😀

saza007
13. júl 2010

@veronika2108 nie sice SW, ale my byvame v south east london. 🙂

mona12071
13. júl 2010

nas je tu celkom dost z London 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre