Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
3. aug 2010

@elixia 😀 😀
..porod do vody umoznuju aj v nasej nemocnici, urcite to casom preberiem aj s midwife..popytam sa jej aj na streptokoka neskor, teraz to este asi nema vyznam
..voda kazdopadne stlmuje bolest, vsak najprv z teba vypadne baby a az potom placenta, ale veru ta neviem ci sa rodi do vody alebo uz vonku..este som si to vbec nenastudovala
@cutce tak to mas super, ze dnes len kratko 😉

mrk11
3. aug 2010

@slniecko77 a cutce - baby, porod do vody sa robi len v birth centrach (pokial viem), a vraj (to si zistite) sa tesne predtym ako vytlacis babo, musis presunut z vody von (a to si dost dobre neviem predstavit v tych bolestiach). Birth centra su velmi dobre, ak nemate ziadne komplikacie, ale predsa nemocnica je nemocnica, sice sa vas na classoch budu snazit nahovorit prave na tento porod do vody a snazit odhovorit od epiduralu, ale ked sa zamyslite, tak zistite, ze ano, ved NHS to stoji peniaze a najmenej ich stoji najprirodzenejsi porod. Ja nie som proti prirodzenemu porodu, ale zistite si co najviac info predtym, ako sa rozhodnete, lebo potom sa to uz menit neda.

Ja som mala epidural, ale zle mi ho napichli a potom mi aj tak nastali komplikacie (mala sa mi v brusku pokakala), tak mi museli spravit emergency cisarsky. Ale poviem vam, ja som sa nemohla otvorit a tie bolesti, co som mala, neviem si predstavit, ze nebudem mat ziadny utlmovak. A to som sa otvorila len 4cm (epidural davaju az od 4cm, aby nezastavili porod) a predtym som mala diamorfin, je pravda, ze som bola v bolestiach skoro 30 hodin predtym ako sa mala konecne narodila cisarskym.

elixia
3. aug 2010

@mrk11 no to si ani ja neviem predstavit v tych bolestiach liezt von z vody...som dost zvedava co bude na tom kurze, idem tam o tyzden,snad budem mudrejsia.

cutce
3. aug 2010

@elixia a @mrk ja jsem slysela, ze normalne porodis ve vode a pak az vyjdes tak na luzku ti vytahnou pacentu popripade zasiji.

Pokud chces epidural, tak pry musis mit vysetreni, ze jsi v poradku predtim nez budes rodit, jinak ten den by ti ho nemeli davat.

A pak pokud se ti nelibi byt ve vode, klidne muzes vylezt a rodit normalne na luzku, takze mas vyber. 😉

slniecko77
3. aug 2010

@mrk11 nasa nemocnia umoznuje porod do vody, maju to vsade povylepovane a docitala som sa to aj v brozure od nich
..videla som porod do vody v Britanii a zena dieta do vody normalne porodila, nejak sa mi nezda, ze musi predtym vyliezt von, mozno ked su komplikacie..ale urcite si to od midwife zistim
..ja chcem tiez rodit v nemocnici, predsa len v pripade nutnosti je lekar po ruke
..zatial som presvedcena, ze nechcem air & gas..je to vlastne zriedeny rajcak co sa dava pri celkovej narkoze, nepomoze od bolesti len ta oblbne..o epiduralne zatial uplne presvedcena nie som
..tak to mi je luto, ze ste takto dopadli ☹ ale hlavne, ze vsetko dobre skoncilo a malinka je v poriadku 😵

cutce
3. aug 2010

@slniecko: jak pises, normalne porodis do vody pokud nejsou komplikace. Ty respektive ridis porod, kdyz pak doktor vidi hlavicku, tak pri dalsim zatlaceni mu hlavicku vyndaji nad hladinu a pak se presouvas na luzko 😉

mrk11
3. aug 2010

@elixia a @cutce - iba vravim, aby ste si zistili vsetky info predtym, ja som totiz tiez bola nadsena z porodu do vody, zdalo sa mi to neskutocne stylove, ale ja som az do 38 tyzdna bola sledovana kvoli placente, ktora stala v ceste, takze mi ani neodporucali ine ako nemocnicu, za co som nakoniec bola povdacna, mala som neskutocnu midwife, ochotnu, srandovnu, naozaj vynikajucu, dokonca sa na nas prisla pozriet (stravila som 5 dni v nemocnici), ako sa nam dari. No a kedze mi museli spravit cisarsky velmi rychlo, plus vymenit celu narkozu a vlastne ju aj sprait celu nanovo, lebo som citila bolest, ked ma mali zacat rezat, poviem vam, personal bol skvely, boli rychli a v birth centrach na take zasahy nie su vybaveni. Tym vas nestrasim, ja som mala problemy od zaciatku tehotenstva, jasne, ze to nie je vas pripad. Ale aj tak, ak by mi nerobili cisarak, chcela by som epidural, lebo som si chcela porod uzit a mat co najmenej bolesti.

Ziadne speci vysetrenia mi kvoli epiduralu nerobili, ja som im len povedala, ze ho chcem, ked sme prisli do porodnice.

slniecko77
3. aug 2010

@cutce tiez som tak informovana 😉 len som si nie ista tym doktorom, skor predpokladam, ze to bude midwiffe 😅
a porod do vody je prirodzenym porodom @mrk11 kedze sa nepodavaju ziadne lieciva 😉
uz sa tesim ako nam opise porod do vody elixia, predsa to bude z prvej ruky, to je najlepsie 😉

slniecko77
3. aug 2010

@mrk11 vsak aj ja som napisala, ze pojdem rodit do nemocnice, midwifkam az tak nedoverujem 😅 a epidural sa tu robi aj bez vysetrenia pred samotnym porodom
..na SVK musis mat vysetrenie od anesteziologa ked chces epiduralnu anestezu

mrk11
3. aug 2010

@slniecko77 tak to som aj ja zvedava, vzdy je dobre nieco nove sa dozvediet 🙂 majte sa pre dnesok krasne kocky, uzivajte si tehotenstvo 🙂

mona12071
3. aug 2010

@mrk11 velmi rada by som ja prisla aledostala som ms ale taaak mna boli brucho ze nechcem moc cestovat ale keby si chcela pridi na hounslow a ja zasa potom pridem na ealing co ty na to? 😉

slniecko77
3. aug 2010

@mrk11 krasny dnik aj tebe 😵
..je urcite dobre ked si tu vymiename svoje postrehy a zazitky 😉

mona12071
3. aug 2010

@mrk11 tak to si budeme mat co povedat aj ja som po cisarskom a tiez nemam najlepsie zazitky ☹

cutce
3. aug 2010

@mrk: me teda midwife rikala, ze by tam mel byt doktor a nekdo mi rikal, ze pro epidural musis mit nejake vysetreni, no tak nevim 😅

je samozrejme, ze pokud chces porod do vody, tak vse musi byt v naprostem poradku, protoze respektiove rodis sama 😅

cutce
3. aug 2010

tak devcata ja taky mizim, jdu na ten NT scan, tak papa 😉

elixia
3. aug 2010

no baby, ja nevravim ze pojdem rodit do vody 🙂 len ma to zaujalo na zaciatku...

@mrk11 ved ja si praveze chcem zistit co najviac info..a do birth centra rodit nepojdem urcite, uz mam nemocnicu dohodnutu. No ty si to mala vesele,ale aj nas to moze postretnut, nikdy nevies co sa prihodi...ja mozno este aj na cisarsky pojdem,ktovie.
Epidural by som asi chcela aj ja....ale ja dokopy este sama poriadne neviem co chcem 🙂

slniecko77
3. aug 2010

@cutce bodaj by si mala pravdu s tym doktorom pri porode do vody 😉
..good luck pri NT scane, daj vediet ako ste dopadli 😵
@mona12071 to ma mrzi, ze aj ty si skoncila cisarskym ☹ mala si epidural? vyskytla sa nejaka komplikacia?

jajo78
3. aug 2010

neviem, neviem dievcence, ale jednoznacne by ste mali byt neskutocne radi, ze mate svoje babetka a to ze sa ovas niekto dobre postaral.lebo ja som zial neskoncila ako vy.tuna v u s planovanou c-section v 40 tyzdni.moj due day bol 22.july2010 a ja som mala planovanu c-cesction na 20.july.2010 3 krat som bola v Westminister and Chelsea hospital, ze som mala slabe pohyby.3x ma monitorovali(inac bez problemov) a poslali domov. posledny mesiac mi skakal tlak, a tak som im to stale hovorila, aby tie uzasne midwife napisali do tej mojej karty....ale vzdy napisali ten najlepsi.v utorok, sme prisli do hospital, vsetko bolo dobre, dali ma na monotor od 9.00-9.30 a vsetko bolo ok.kedze na izbe bolo 5 posteli a iba 2 monitory, zobrali moj....a cakali sme na 10.10 na operaciu.stale mi tvrdili, ze je vsetko v poriadku....ale miesto toho sa nasa malinka Lilly vystresovala a pokakala a udusila, pocas cakania na operaciu.nikto si nevie predstavit, co sa so mnou dialo a deje a ako sa citim.nad azdou postelov maju interteimen, ale nemaju na to aby mali dostatok pristrojov.tak radsej budte vdacne, ze mate svoje babetka u nas je neskutocne ticho a smutok, unger.nam zostal iba pac a prazdna naruc!
na slovensku by sa to nikdy nestalo, lebo tam sa robi c-section v 38, max 39 a pri problemoch s tlakom vacsinou cloveka pozoruju, alebo ho rovno hospitalizuju....tuna zial nie.

slniecko77
3. aug 2010

@elixia, ale mohla by si 😀 aspon by sme mali infosky z prvej ruky 😉
..dievcata utekam do mesta a potom k midwife, vsak sa ohlasim co som sa dnes dozvedela

mona12071
3. aug 2010

@slniecko77 najdem ti moj porod pockaj 😉

mrk11
3. aug 2010

@jajo78 to mi je neskutocne luto

mrk11
3. aug 2010

@mona12071 dam ti zajtra vediet, pozriem pocasie, uvidim aka bude noc po tych ockovaniach a dohodneme sa, ved ked nie na zajtra, tak na inokedy. Vystupila by som na Hounslow East, kde sa tam stretneme? Zila som v Hounslow 3 roky (Heston), tak ako tak to tam poznam.

klapinka
3. aug 2010

baby co sa tyka porodu do vody, ak bude volny bazen tak vam potom zreferujem, aj ked sa trosku bojim ci mi dovolia pre moje krvacanie pred tyzdonom a pol. U nas to maju normalne na odeleni, vedla doktorskeho odelenia. ked pojdeme rodit, mame zavolat a informovat aby na vedeli nachystat vanu.

Bavila som sa s kamoskou na slovensku ake su strasne velke poplatky za porod, oci sa mi prevracali. zamluvenie lekara 7000sk, epidural 100€, 1000sk/noc za nadstandardnu izbu,(2 baby sa budu delit o kupelnu a wecko) a pritomnost tatka pri porode je tiez samozrejme za polatok. porod do vody je tiez za dobry poplatok a myslim z eiba v specialnych porodnych centrach.

Po porode bude mat polovicka 2 tyzden tatkovsku dovolenku, tak skusime bacovat 2 tyzden sami a potom pridu mamky, apson mi budu vyvarat 😀

elixia
3. aug 2010

@klapinka dobre si to poriesila 🙂 Aj moj muz si berie tu dovcu, tak hadam to male dvaja zvladneme 🙂

No tie poplatky su teda neskutocne...ked na to nemas, ani nerod.. ☹ Inak, neviem ci ste citali, novy minister sa chysta zrusit ten zvyseny prispevok pri narodeni..akoze podporujeme porodnost na SK, je mi zle z toho ☹

klapinka
3. aug 2010

@elixia dufam ze nestihne do vtedy kym porodime, aby nam ho stihol dat..aj ked zrusenie im trva akosi rychlejsie ako schvalenie

elixia
3. aug 2010

@klapinka no to je pravda, ale vraj az od buduceho roku ho chce zrusit...to aby sme rychlo stihli este jedno babo, zial, uz asi nemozne 😀

klapinka
3. aug 2010

ved ked tak pozeram... cely ten prispevok nechas v nemocnici, ved za vsetko si uctuju.... kolobeh.. z jedneho rezortu sa to cez rodicku presunie do druheho. Ked budu davat iba 2-3 rodickam... (takze ciganam), a tak budem my druhorodicky, tak zasa pride panacik a povie iba prvorodickam.... moze ta aj o zem hodit..

mona12071
3. aug 2010

@mrk11 pockala by som ta hned na hight street 😉 poslem ti cislo cez ip 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre