Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
3. aug 2010

No to hej, najlepsie to poriesili tie,co stihli dve deticky za ten cas co davaju prispevok 😀

uankab
3. aug 2010

ahojte, hlasim sa po straasne dlhom case... nejako nestiham, malinka sa vsade stavia, vsetko chce vidiet, postavi sa na spicky a dotahuje veci zo stola, je straasne zvedava.. neuveritelne to leti, zajtra mame 11 mesiacov...

vidim ze rozoberate porod do vody,... robi sa aj normalne v nemocniciach (nie len v birth centrach), ale nerobi to kazda.. ja som ho tiez chcela, bola som aj na session ohladom toho (v podstate nam vysvetlili ako to funguje), vo vode porodite babo a potom na porod placenty uz idete von, plus kedykolvek ked sa vam nebude pacit, tak z tej vody mozte ist prec.. musite byt uuplne fit aby ste tak mohli rodit, rodit po 38tt, samovolny porod (cize nie vyvolany), tiez babatko musi byt v poriadku... do vody idete, ked ste uz otvorena na tusim 6-7cm, vo vode mozte zostat maximalne asi 4 hodiny (voda totiz moze spomalit porod)... ja som mala zial mekonium v plodovej vode, tak som musela byt na lozku pripojena na monitor pocas celeho porodu...

jajo, tak to mi je strasne luto 😔 😔 😔

monika.c
3. aug 2010

@jajo78 je mi neskutocne luto,co sa ti stalo,neviem ani co na to povedat ;-iba ze je to nezodpovednost personalu,ktori bol momentalne v sluzbe 😠
new ja uz poskakujem zumbu doma a ked sa vratim do uk,idem zacat chodit na aerobik alebo pohladam zumbu u nas,lebo aj ja sa citim ako taka velryba 😖
baby,ktore idete rodit,len jednu radu vam dam,ak sa vam nebude nieco zdat,nenechajte sa odbit personalom,ziadajte na co mate pravo a to hlavne monitorovanie plodu,pretoze v poslednej dobe robi personal v hospital dost vela chyb ako pocuvam,a nie vzdy sa to skonci stastne ☹ takze nechcem vas plasit,ale myslim ze ten monitor je tu jedina vec,ktoru robia na sledovanie plodu,takze nenechat sa odbit,ked vam ich budu chciet dat dole 😉

etuska
3. aug 2010

@jajo78
je mi to luto 😔

cutce
3. aug 2010

@jajo78 je mi to strasne luto 😢

Jinak jsme se vratili z kontroly, mimco je zdrave a v poradku 🙂

smajka
3. aug 2010

jajo78 - tak to si neviem ani predstavit... tiez mi je to velmi luto. ja som mala tiez prisernu skusenos pri porode, ale dopadlo to napokon dobre. X

newyorkgirl
3. aug 2010

@elixia nas maly bol automaticky u toho GP co aj my zaregistrovany...

kivec
3. aug 2010

Ahojte zienky, nejak sem nestiham prispievat, len citat. 😅 A uz ani neviem, na co som chcela reagovat.
@jajo78 - je strasne, co sa vam stalo, je mi to naozaj velmi luto. Je tazke si aj predstavit, co musite prezivat. 😔

lena13
3. aug 2010

@jajo78 to je mi neskutecne lito 😔

slniecko77
4. aug 2010

@uankab dakujem za opis porodu do vody, naozaj zvazujem tuto moznost, ale este je to velmi daleko a stat sa moze cokolvek
@mona12071 precitala som si tvoju story ohladne porodu..neviem co mam napisat ☹ presne ako napisala @monika.c trvat na svojich pravach a dozadovat sa ich..urcite si dam na to monitorovanie pozor, dakujem, ze si to spomenula..velmi pomahaju taketo rady a postrehy 😉
@cutce gratulujem k vybornym vysledkom 😵
..ja som bola vcera u midwife, pytala som sa jej na vysledky krvi co mi brali v 8tt, este stale ich nemala, volala do nemocnice a vraj ich este nenahodili do PC..nemam slov 😅 prilis velka dovera v NHS u mna nie je..ako sa clovek moze na nich spolahnut ked nie su schopni ani vysledky ustrazit vrrrrr a to nehovorim, ze som ani svoju midwife nevidela, stale ma dovolenku....nie je nad jednu osobu o sa o vas strara..clovek nadobudne aspon aku taku doveru..uvidime ako to pojde dalej 😒

elixia
4. aug 2010

@slniecko77 z tych vysledkov si nic nerob, ono,keby nieco nebolo v poriadku, kontaktuju ta okamzite...ja som sa tiez vysledky vzdy dozvedela az po par tyzdnoch,lebo vsetko bolo ok. Tu plati,ze ziadne spravy su dobre spravy... 🙂

slniecko77
4. aug 2010

@elixia asi si na to budem musiet zvyknut, aj ked velmi tazko 😝 ja som tvor zvedavy a velmi rada som informovana..nuz vsetko ma svoje + aj -

elixia
4. aug 2010

@slniecko77 poviem ti,ze aj ja som zo zaciatku z tohto systemu bola na nervy...furt sa mi zdalo,ze nic ti nepovedia, ze je malo kontrol, malo vysetreni...postupom casu som sa s tym nejak stotoznila, ved co ine nam aj zostava....stresovat kvoli tomu,ze na SK robia o par testov viac nema zmysel, aj tak ti to nepomoze. A naozaj, ak by nieco nebolo v poriadku, hned ti aj volaju, takze sa tym netrap. Po screeningu aj po teste na cukrovku mi povedali, ze akonahle by tam bol problem - zvysene riziko, vysoky cukor..tak do par dni volaju, aby sa so mnou dohodli na dalsom postupe.

cutce
4. aug 2010

ahojky,
tak tady jeste pridavam fotecky 🙂 . Uz konecne vypada jak miminko a ma nosik po mamince, tatinek ho ma prilis veliky, tak byl rad 😀 😀 😀

slniecko77
4. aug 2010

@cutce je kraaasne 😵 ja ked som ho prvy krat videla na sone, tak mi vybehli slzicky, vobec som s tym neratala
@elixia ja viem, ze mas pravdu, len sa s tym musim nejak stotoznit, popravde mi vyhovuje, ze sa stale vo mne niekto nespara,a j ked neviem ci by som tak pisala keby som bola rizikovka, alebo prisla o babo
..ja som si zistovala co sa robi tu a na SVK..az taky velky rozdiel v testovani to nie je (skoro ziaden) co ma ukludnilo, len ja som rada informovana (som zvyknuta komunikovat s mojim lekarom ked ma vysetruje (zubar, gynekolog, obvodak)..tu som v podstate lekara este nestretla ked neratam na zaciatku GP-ho, a midwife mi uz par krat nevedela odpovedat 😅 vela som si nastudovala z ich brozur co mi dali, velmi poucne pre mna
..a odkial vlastne si? nebyvate niekde pobliz?

cutce
4. aug 2010

@slniecko: no dalsi mam az 20tt, takze ted 7 tydnu nic, no to nevim, jak preziju, myslim, ze je to moc dlouho 😒

slniecko77
4. aug 2010

@cutce no tak to tu chodi 😉 to je ten morfologicky scan...ubehne ti to ako voda, uvidis...ja si to trosku vynahradim na SVK tym scanom a snad tam budu mat na mna viac casu ako v NHS
..ako dlho ti robili NT scan? mna vybavili asi za 5-7 minut so vsetkym ☹

elixia
4. aug 2010

@cutce krasne fotky 🙂

@slniecko77 ak myslis tu v UK, tak Cheshire...uz nepamatam,odkial si ty,ale blizko to urcite nebude 🙂 zial. Ja tiez vela studujem, mam kopu casu,kedze nechodim do prace... No tu clovek v podstate ma byt rad,kym nevidi doktora,ti sa objavuju az ked je problem 🙂 Ja si tiez obcas ponadavam, no viem, ze to nijak neovplyvnim, mohla som aj domov ist,kedze som sa rozhodla zostat, tak sa musim prisposobit.... Naposledy ma troch sklamalo,ze mi neurobia GBS ze si musim sama zaplatit, no ale co uz..

slniecko77
4. aug 2010

@elixia no my byvame v Bostone..to blizko nebude, skoda ☹
..mas pravdu, rozhodla som sa aj ja zostat..nezostava nic ine len sa prisposobit
..aj mne hned midwife povedala, ze ked neuvidim doktora tak je to znak, ze je vsetko v poriadku 😎

cutce
4. aug 2010

@slniecko: covece ani nevim, nejak jsem ten cas nesledovala, ale myslim, ze kolem 15 minut, ale koukala si myslim,z e poradne - 2x merila tu tekutinu a mimco taky merila 2x

slniecko77
4. aug 2010

..tak to je super, ze ho pozerali tak podrobne 😉 mne sa to zdalo velmi narychlo, manzel sa pytal ake je dlhe, kde ma pupocnik a podobne..ona sama moc nehovorila, az potom nam ukazala hlavicku, nostek a siju..aaale hlavne, ze mse v poriadku 😵

cutce
4. aug 2010

to je hlavni, ze je v poradku 😉

kivec
4. aug 2010

Ahojte zienky,
dnes som konecne stiahla fotky z fotaku, tak vam skusim nejake ukazat, ak sa mi to podari. 🙂

kivec
4. aug 2010

Huraaa, podarilo sa. 🙂 .

@cutce - krasne babatko mas v brusku 😉 .
@elixia - mudro pises o tom NHS, plne s tebou suhlasim. Ale myslim si, ze ani na SK to nie je ziadna slava.

elixia
4. aug 2010

@kivec jedna krajsia ako druha🙂) a tie ociska...Elisa ma perfektny vyraz na tej prvej🙂
Dakujem, ved to,ze ani na SK to nie je ziadna slava, tu aspon su k tebe slusni ked nic ine...

slniecko77
4. aug 2010

@kivec mas prekrasne deticky 😵 😵 😵 taku blondavu krasavicu som uz dlho nevidela 😉 a babatko slecna je tiez nadherna, ake ma okale 😵
..najlepsia je nevedomost o systeme 😀 ale ja by som nase zdraotnictvo az tak nezavrhovala

cutce
4. aug 2010

@kivec: holky jsou kouzelny, hlavne, jak je kazda jina 😀

kivec
4. aug 2010

Dakujem vam za pochvalu 😵 , nebudem skryvat, ze som na ne pysna. 😀 A aj my s mm sledujeme, ako sa na seba nepodobaju. Estherka je cisto ockova dcera, tak Eliska bude mozno po maminke 😉. No uvidime, co sa z nej vykluje.

@slniecko77 - Nie, my to nase sk zdravotnictvo nezavrhujeme uplne. Len tak troska. 🙂

klapinka
5. aug 2010

@kivec veruze kocky mas dievcence, tatko bude mat roboty 🙂

baby sa stale 2v1, citim sa fajnovo, trosku ma boli kostrc a to je vsetko..ani ako keby som rodit nemala v blizkej dobe 😅 .Neviete co @z_vesela, mala vcera termin, ak sa jej dari?!?!

cutce
5. aug 2010

@klapinka teda ty mas vydrz, teda spiz mala ma vydrz, asi se ji u tebe moc libi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre