Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
17. aug 2010

@newyorkgirl tak to som este ja nevidela 😔 ani nejdem patrat...

hrozienko11
17. aug 2010

ahojte.dalsi rok aj mna caka porod v uk,teda v londyne.zatial chodim do jednej nemocnice ku midwife a na vsetky vysetrenia a porod ma caka v inej,lebo v tejto nie je doktor a ja musim mat doktora pri porode. som velmi zvedava,co ma caka,lebo moje skusenosti s tymto zdravotnictvom su dost mizerne.ak teda neratam pristup v nemocnici,kde chodim na vysetrenia teraz. aj som gp zmenila,tak za mesiac ma caka stretnutie,som zvedava,co to bude zac.ani neviem,ci sa mam tesit,ze mozem rodit tu,lebo fakt je to na nervy.

hathor1231
17. aug 2010

@hrozienko11 drzim palce 😉

ideme trenovat potty 😀

hrozienko11
17. aug 2010

@hathor1231 dakujem.a vam prijemnu zabavu 😀

newyorkgirl
17. aug 2010

@hrozienko11 ja som mala prve tehu v USA a tam je pristup podobny ako tu, co sa tych kontrol a vysetreni ze nie tak casto a vobec nie zo spodu.... na konci tehu som bola uz na SK a tam sa vo mne furt hrabali, a vsetci ma tam celkovo iba stresovali.... toto druhe tehu tuna bolo super, uz som ale vedela do coho idem, aj porod bol OK, tak drzim palceky, neboj nejako to zvladnes, pre klud som bola ja doma raz na vysetreni dr. ci sa mi neotvara krcok, ale bolo to v pohode, pokial nebudes mat problemy,tak ta tu nebudu nejako extra sledovat....

hathor1231
17. aug 2010

v serbliku nic,ale zato sme urobili nase prve dva krocikyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵

hrozienko11
17. aug 2010

@newyorkgirl ako mne nevadi,ze je len zopar kontrol.pride mi to lepsie,hlavne,ked je baba v poriadku. ale ten ich pristup tu mi vadi. ved nie je normalne,aby doktor liecil zapal priedusiel inhalatormi na astmu. a ako je mozne,ze tu beru len doktori krv,ved musia byt v tom perfektni a nie,ze ked som bola na pohotovosti,tak mi ostala min 15cm velka modrina a to musim povedat,ze som bola ta stastnejsia.baba na vedlajsej posteli tolko stastia nemala a prisla o dobrych 200ml krvi,ako sprosto jej ju brali. vsade bola a to uz len doktorka zvrieskla a nabehlo asi 7ludi a len kukali,ziadna pomoc.
ale co som citala reviews i tej mojej nemocnici,tak celkom dobre ohlasy na porodnicu,aj ked ine oddelenia nic moc.

elixia
17. aug 2010

@hathor1231 jeej, tak to je super, o chvilu jej uz nebudes stacit 😀

@hrozienko11 tu mame kazda skusenost s NHS pozitivne aj negativne, ale ked si zvyknes,ze je to uuuplne iny system ako na SK, nie je to az take zle... 😉 Je pravda,ze vsetko liecia paracetamolom a velakrat si musis vydupat svoje...ale ja zas ocenujem ich pristup, nikto tu na teba nevrci len preto,ze sa rano zle vyspal, su slusni, ustretovi...
O tom odbere krvi - neviem,aku mas skusenost,mne praveze vzdy len sestricka brala krv,nikdy nie doktor..a vzdy bola maximalne ohladuplna...

slovakia13
17. aug 2010

@hathor1231 ked ja to chcem vsetko vypratat hore do jej izby a obyvacku uz konecne dat tak ako sa patri....1/3 je ohradka a zbytok hracky :( ohradku aj tak necham dole.super vec ked potrebujem nieco robit a malu tam supnem
dnes som namontaovala safety gate 🙂 som sikulka 😀

slovakia13
17. aug 2010

foto: Mia hned odskusala branu 🙂 aj my sme trenovali a chodime dookola v postielke 🙂

newyorkgirl
17. aug 2010

@slovakia13 krasne to tam mate, boze a Miuska ako rastie, aj nas Risko, jaj deturence, za chvilu nam do skoly pojdu 😀 😀 😀

slovakia13
17. aug 2010

@newyorkgirl ale vooobec nie take ako by som chcela 😒 peniaze obmedzuju 😢 zariadzujem pomaly,ale stale lepsie ako nic 😉 ty to mas tiez super 🙂

elixia
17. aug 2010

@slovakia13 ta nocnikova je perfektna 😉

mzuzka
17. aug 2010

@newyorkgirl ahojte, ja len tak jednym ockom kuk a prave som si uvedomila, ze vlastne tvoja mala, sa narodila v ten isty den, ako moj synovec 🙂
@slovakia13 miuska rastie do krasy kazdym dnom a myslim ze jeaj dost sikovnica
@hathor1231 niki uz bude o chvilu obhanat toho psika ( uz netusim ako sa vola ,hanbim sa )

ja pakujem, pakujem a pakujem, a nestiham a nestiham a nestiham 🙂

newyorkgirl
17. aug 2010

@mzuzka myslis Ginny? neviem ci som to spravne napisala ale 😀 jaj baby bru nocku idem do hajan, Risko chodi spavat o 18.30 neviem co je aky pomyleny ale moze mu to vydrzat o tyzden na SK bude o hodinku viac 😅

hathor1231
18. aug 2010

@slovakia13 neboj,ked to dotuknes,tak budes na seba hrda,ze si to vsetko zvladla sama 😉 my sme sa boli vcera hrat v groups a boli sme v takej velkej ohradke co tam maju a mala si vsimla,ze je to pootvorene,hodila rychlost,preliezla za dvierka a zatvorila ma na druhej strane 😅 hnusoba mala 😀
a u nas obyvacka to iste 😉

@newyorkgirl bod pre teba,jj je to ginny. povodne bola ginger ale kedze ginger sa akosi z kozucha vytratilo,tak sme to zmenili na ginny 🙂

@mzuzka hanbi sa 😀 jj, ta uz teraz uchodi pred nou 😀 na sr mala kamoska partyzdonove steniatko,to chuda este nevedelo,ze ma uchodit,tak ho tak vytahala za usi a ono chuda nic 😖

monika.c
18. aug 2010

ahojte dievcata 🙂
@mzuzka v dobrom zavidim domcek,my mame nieco podobne,len s jednou kupelkou+WC dole,ale to platenie 😒 niekedy sa mi aj oci prevracaju a house benefit nam nepriznali,ze vraj high income ☹
dnes hrozny den,volala som zase na matriku do blavy a zase som nepochodila,baby ja som uz zufala,moj Lukino pojde do uk so starkou a ja tu budem musiet trcat,normalne mi je do plaču,aka je tu byrokracia 😢 este tam skusim zavolat na buduci tyzden,ale uz teraz so z toho cela zufala,ja chapem,ze maju urcite lehoty,ale preco nemozu raz urobit vynimku?ved to nechcem az tak skor,mozno tam robi rozdiel 1-2 tyzdne od tej ich zakonnej lehoty 😠 ved keby nie Lukiho,ze musi nastupit do skoly,tak som tu aj polroka.no nic,uz som sa vam postazovala,este ze je modry konik 😅
inak my sme uz tiez velky,Laurinka robi pokroky zo dna na den,uz si obzerame ruky,nohy,dokonca uz aj hracku udrzime,no je to moja sikulka 🙂
@newyorkgirl a vy sa ako mate?vy idete teraz niekedy na sk,vsak?a nemusi ist Nikolka do skoly v uk? 😕

mzuzka
18. aug 2010

@hathor1231 hanbiiiim, vela :(

baby taka som nasr.......dena kupila som na ebay kocik, ze kym sa vyrobi ten moj, co chcem, tak nech mam niaky pre dvojicky, lebo som odkazana na syna,alebo muza so singlovkami. tak reku kupoim niaky lacny na ebay a potom ho predam. kupila so JANE powertwin, ale..... predavajuca do popisu uviedla, drobne znamky od slnka na bude, 2 fusaky original jane a par skrabancov na kociku. reku gajn, za 132 som ho vydrazila, muz pon isiel po nocnej vyse hodiny od londyna, doviezol ho a ked som ho pokukala, tak som zistila, ze je len jeden fusak, drobne znamky od slnka znamenaju uplne vysedivena buda a na prednej sedacke je cez polovicu flak, ako keby od oleja alebo niecoho takeho. pisla som prredavajucej, ze ho zle opisala, velku skvrnu ani nespomenula a chyba fusak. nech mi da 60 libier zlavu (tolko stoji fusak) alebo nech si ho kludne pride vziat, alebo jej ho poslem a zaplati postovne. no a ona mi odpisala, ze ju mrzi, ze sa pomylila, ze za tenfusak mi ponuka zlavu 15% a kocik si nazad nevezme, lebo ma v popise ze no refund a vraj je to moja chyba, lebo som si ho mala prezriet pri prevzati. v tom ma sice pravdu, ale preberat ho moze hocikto, napr aj delivery, ona je povinna dat do popisu pravdu. o tej velkej skvrne sa v popise ani nezmienila a do telefonu povedala, ze sa to pokusala vycistit,ale ze to nejde.taka som nasrata, najskvor som sa oklamala, ked som isla na SR, predajcovia tam veselo ponukajau cez net obchody kocik, ako novinku, dodanie do 3 dni. cez bazar som predala moj kocik, ze ked pridem, moj odovzdam a pride mi novy a ten vezmem nazad. no a ten co chcem, sa este nevyraba, je to novinka urcena na vianocny trh. takze som zostala bez kocika. a teraz mam za ''super cenu'' super stastie. joj , taka som nervna

mzuzka
18. aug 2010

@monika.c monika, este sa skus s nimi dohodnut, ze si pon prides osobne. lebo pri posielani je postup taky, ze najskor to ide z ich stola do centralnej posty, tam sa to zapise do knihy, potom to ide do posty na odoslanie a ked to pride na miestnu matriku, tak najskvor to dostane pracovnicka na zapis ako centralnu prijatu postu, potom to ide na roztriedenie po oddeleniach a potom az to dostane matrikarka na zapis a odovzdanie. cely tento proces trva aj 5-6 dni.
to mi povedala nasa matrikarka, ked mi radila, ze sa mam bud dohodnut ze si pon pridem, alebo nech ho poslu rovno mne domov a ja poslem predplatenu obalku.

maggie2
18. aug 2010

@mzuzka dúfam že si babe dala aspoň negatívny feedback. Cez ebay si sa na ňu nepokúsila sťažovať? Je pravda, že keď má no refund tak sa nič nedá robiť, ale keď artikel nie je as described tak problém má. Smola inak. Ja tiež niekedy hromžím, ale keď je už niečo fakt katastrofa tak si vydupem aspoň dodatočné vrátenie časti peňazí.

mzuzka
18. aug 2010

@monika.c inak my mame ten dom ako dss tenant, cize zmluvu s landlordom ma council a my mame zmluvu s councilom, lebo mame priority narok na councill house, ale kedze nemali pre nas dom, tu v londyne ich je malo, tak sme si nasli dom sami, oni ho schvalili, uzavreli zmluvu s landlordom a potom s nami a platime ako za councill house

mzuzka
18. aug 2010

@maggie2 zatial som nedala ani feedback ani nestazovala, pisala som jej ze som nasl na ebay podobny fusak, tak nech mi ho zaplati, lebo ten je missing a zlavu nech da za zly popis. tak ak to akceptuje, necham to tak, ak nie, budem pisat na ebay

slovakia13
18. aug 2010

@mzuzka ja som mala taky isty problem ,ale mna nezaujimalo,ze ma napisane no refund a zreklamovala som to cez paypal a normalne my vratili aj postovne 🙂 a preto sa oplati platit paypalom .skus este paypal
@monika.c ja si tu tiez srdce vylievam

maggie2
18. aug 2010

@slovakia13 ale mzuzka platila asi prostredníctvom manžela čo to bol osobne prevziať ☹
paypalom je dobré platiť práve preto že si chránená ako kupujúca a môžeš reklamovať aj keď predávajúci udáva no refund. Ale mne na paypale vadia poplatky paypal fees.

mzuzka
18. aug 2010

@slovakia13 no napisala mi ze zaplati 30 libier za pouzity fusak, ktory je na ebay. tak som napisala ze dobre, ale este aj tych 15% za zly opis, lebo tych 30 libier kje len za nedodany fusak. a ze ak nie, napisem report na ebay, aj s detaelnymi fotkami , nech to riesia oni. no tak som zvedava. a na paypal si pisala kam> mozno by im to strhli, aj ked ako pise maggie platili sme cash :(

@monika.c to srdiecko si tu vylievame vsetky ked treba, nato tu toho konika mame 🙂 sme na jednej lodi, tak kto nas lepsioe pochopi?

joj baby, ja som uz aj z toho balenia taka nervna. minuly tyzden som mala problemy zase s mojim pubertiakom ( FB baby zrejme postrehli) , teraz to balenie, do toho ked mi zacnu obaja vrestorit, sem tam som fakt na prasky :( uz nech je toto obdobie za mnou, nech sa v klude vyspim a oddychnem si. a ked ma k tomu este nas.... teta s kocikom..

anjelicek26
18. aug 2010

Babulky mate nejaky tip... otvorila sa mi vnutorna jazva po porode. Nechapem. 9 tyzdnov po porode ☹ Ja mam taku dlhu az po krcok maternice a na mieste, kde cikam je zrazu 2 cm otvorena, tak 2mm siroka. Stipe to jak slak. Co si na to z lekarne mozem dat???? Prosiiiiiim, fakt je to neprijemne? Najlepsie aj z anglickym nazvom prosim, nech tam nevysvetlujem rukami nohami.

Dakujem moc moc

cutce
18. aug 2010

@mzuzka to je mi lito, bych ji nahlasila na ebay 😠

mona12071
18. aug 2010
mona12071
18. aug 2010

dalsie mam v albume 😉

cutce
18. aug 2010

@mona12071 joj ten je kouzelnej a smisek 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre