Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
14. nov 2010

@elixia chceme tu ostat nastalo na sk nemame byt a ani sa tam uz nechceme vratit koli zakonom a zakonodarcom proste je to tam tazke a nemali by sme asi ani pracu sice ja neviem ako si tu potom najdm pracu a co pojdem robit ale to mi je jedno hoci aj upratovacku ale vzdy budem mat vyssi plat tu ako na sk ale pojdem asi len na part time lebo mam zdravotne problemy a aj koli detom lebo si ich chcem co najviac uzit a na sk aj v cr este mam nejake dlhy tak to chcem este vyplatit

etuska
14. nov 2010

@hajatanufus
veru-aj napriek roznym novym skrtom aj tu v UK-stale je tu jednoduchsi zivot ako na SVK 😔

etuska
14. nov 2010

idem pomly spat kočky,zajtra mam kopec vybavovaciek 😝
pekny tyzden.drzte sa baby 😵

hajatanufus
14. nov 2010

@etuska dakujem verim ze to bude lepsie no na sk sa uz teda chystat nebudem teda aspon nie v januari lebo som este nedala ani apostylovat rl a musime este riesit byvanie ja som tam chcela ist aj koli mojmu rodicaku lebo z ke mam do plzne blizsie ako z uk ale zistila som ze to asi vybavim aj cez internet tak sa tam aspon nemusim trepat lebo ja ho musim vybavovat v januari a mm ma tiez dovolenku len v januari no ale co uz nic z toho nebude a to som nasim povedala len tolko ze mozno ze by som prisla ale to som fakt necakala ze takto zareaguju musim to nejak predychat a bude dobre snad sa nam aspon v maji podari ist na ten mesiac koli vodicaku 🙂

elixia
14. nov 2010

@etuska ano,aj ja tomu tak rozumiem...asi by som tam aspon skusila zavolat,ci sa aspon jedno neda vybavit postou, bud poslat ziadost alebo aby oni poslali doklad..pripadne ci to nie su schopni urobit aj na pockanie..uzasne to maju zariadene,fakt 😠

hajatanufus
14. nov 2010

@elixia @etuska dobru noc baby a diky za vypocutie snad uz mozem aj ja ist spat a tebe @elixia drzim palce nech si aspon trosku pospis skus si zobrat riska do postele k sebe aspon na skusku ja viem ze si asi proti ale za skusku nic nedas drzim palce a prajem dobru noc (a ked to nezaberie tak mu skus ukazat tu vcerajsiu fotku a vysvetli mu to 🙂 ) on je este malicky neboj bude to lepsie prajem vela trpezlivosti

hajatanufus
14. nov 2010

takto si vyvalujeme brusko ked sme napane

mrk11
15. nov 2010

@etuska, @elixia no treba sa tam trepat 2x, ale ked chces zapisat dieta do pasu, tak to robia na pockanie, aj ked niekto tu niekde pisal, ze s tymi najnovsimi pasmi je problem. Skuste si tam zavolat, lebo hlavne etuska je z dialky, ci ak im donesies predplatenu obalku na recorded alebo spacial delivery, ci ti to nemozu zaslat, nech tam nechodis 2x, pripadne ci sa to cele neda vybavit takto postou a kolko to trva. Viem, ze je to riziko kvoli pasu..., ale mozno sa take nieco da, len o tom nikto nevie.

mrk11
15. nov 2010

@hajatanufus ta ma teda RIADNE BRUSKO 🙂 🙂

Je mi luto, ze mas komplikacie kvoli rodine, ale ver mi, vsade je nieco, treba sa nad to povzniest, vacsinou to nie je myslene tak ako to clovek pochopi, len ked je tu takto sam, tak je viacej lutostivy a zamerany na seba, tak aj nieco co je povedane v inom zmysle inac pochopi. Necitala som cely tvoj prispevok, ale nie je moznost, aby ste to rozdelili a polovicu casu stravili u manzelovych rodicov?

mrk11
15. nov 2010

@cutce mna bolel klb, aj sa mi zle chodilo, sedelo, ale po porode to prejde. Aj som vela kil nabrala, vacsia zataz na klby, tak aj preto bolel.

mrk11
15. nov 2010

@dadulka2000 vitajte spat, to naozaj neprida, ale aspon ste si spravili vylet, horsie by bolo, keby ste kvoli tomu vycestovali niekam, kde treba platit za hotel a takto by sa ten clovek zachoval.

cutce
15. nov 2010

@hajatanufus to je mi lito s temi rodicmi ☹
@elixia @mrk11 dekuju, no na dnesek vubec nebolely, jen obcas, tak snad to nebude tak hrozne 🙂 , dekuju

mrk11
15. nov 2010

@elixia - aby ti nebolo luto, Eli zaspala 22.40 vcera, 23.30 bola hore prvykrt - do 00.00, 1.30 - druhykrat, 2.30 - to uz putovala k nam do postele, dala slofika do 4.30, do 5.00 sa kojila a od 5.30 zostala na prsniku do rana 7.20, ked definitivne vstala.

mona12071
15. nov 2010

caute baby moje tak my sme sa dnes fajnovo vyspinkali holkyyyy ziadna provokacia 😀
vstavacka o 1 a potom o 8rano
no toto normalne sa citim ako novy clovek
nam sa upravuje spanok zasa po tom ako zacal lozit asi sa viacej unavy 😉
ale zasa co sa nam vcera stalo ☹ ma podrinku cez pol tvaricky spadol ☹ holky ja sa z toho zblaznim taky strach mam teras ked sa vsade stava ,lozi ja viem ze to je take obdobie ale bojim sa

@mrk11 ako si na tom tento tyzden? 😉

cutce
15. nov 2010

to mi ani nerikejte, co me ceka za spanek 😅 , ja jsem strasne protivna, kdyz nespim a jsem unavena 😅
@mona12071 joj modrinek jeste bude 😉

mona12071
15. nov 2010

@cutce ja viem ale buchol sa do spanku tak som sa lakla aj som volala d a povedali mi ze ho mam sledovat ci nebude moc ospali a ci dobre papka ale hral sa potom zasa ako predtym ziadna zmena ale lakkla som sa pekne ☹

cutce
15. nov 2010

@mona12071 no tak do spanku, to bych se bala taky 😲

mrk11
15. nov 2010

@mona12071 volnejsi den budeme mat v stredu buduci tyzden alebo o dva tyzdne v pondelok, tento tyzden sa neda, ale aj Eli soplikuje poriadne a aj ja mam hrdlo chytene

hajatanufus
15. nov 2010

@mrk11 ahoj dakujem no zial u mm mamy byt nemozme lebo ona tam ma na starosti este svoju mamu a ona je na tom este horsie financne ako nasi a byva na dedine takze by som sa tam unudila k smrti nasi byvaju v kosiciach a tam je stale kde chodit ale chcela som k nej ist tak len na vikend kedze ani ona nevidela deti iba raz lucinku ona byva na opacnom konci sk pri hlohovci 🙂 ja viem ze to tak nemysleli mozno ale vzalo ma to ze sa na mna otec doslova vyvrieskal bez priciny ☹

midsumergirl
15. nov 2010

Ahojte ako sa tu mavate? 🙂 My akurat buvame dospavame co sme nespali v noci 😝 Baby je normalne, ze mala sa mi budi na krmenie kazde 21/2-3 hodky ale v noci medzi 12-5 by dokazala byt na prsniku nonstop a ked mi zaspi tak sa mi po stvrhodinke zobudi na to ze ju boli brusko..my to pride ze to ma z toho, ze stale papka alebo je to ok??normalne mame tak kazdu druhu tretiu plienku zakakanu ale v noci ked mame ten maraton tak kazdu 😕 😕

hajatanufus
15. nov 2010

@cutce ahoj dakujem 🙂 nejak to rozdycham a bude dobre a snad sa coskoro prestahujeme a najdem si nejake kamosky anglicanky 🙂 a nebude mi tak smutno 🙂 ako sa dnes citis? a co maly v brusku? nevystraja?

hajatanufus
15. nov 2010

@mona12071 chudatko male nasa lucinka je tiez cela obyta aj ked vtedy ked zacala lozit moc priestoru nemala lebo sme cele dni boli zavrete v izbe ahrala sa vacsinou na posteli ale stalo sa ze aj z postele spadla ked som nebola dost rychla ja vzy ked sa udrie dam je ladovy obklad na par sekund a potom nema ani bozule ani modrinky 🙂 a nemas ohradku alebo cest.postielku aby sa ti hral tam?

cutce
15. nov 2010

@hajatanufus no dneska me jen kope do mocaku 😀 jinak jsem se vyspinkala bez bolesti kycli. ja nevim, ale ja anglicanky teda asi moc nemusim, ja jim nejak nedokazu verit 😅

mona12071
15. nov 2010

@hajatanufus hej mam cestovnu postielku ale nechcem ho nechavat len tam chcem aby si lozil a aj staval sa ze inak sa nenauci byt opatrny no len budeme musiet davat pozor 😒 aj ked sa to neda kazdu sekundu

hajatanufus
15. nov 2010

@midsumergirlahoj my tiez spinkame lucinka je nejaka chorucka a v noci horsie spinka tak som ju doobeda okupkala a videla som ze uz zaspava na prebalovaku tak som ju supla do postielky a ani neprotestovala uz je tam skoro dve hodky a rachel plackala vykakala sa prebalili sme a teraz tiez dospava noc 🙂 🙂 aj ked ona spinkala v noci celkom o.k. len nad ranom ju uz asi bolelo brusko tak cucala prsko a pustala hontak som vedela ze nechce papat prebalila som ju a potom som ju dala na brusko a tak zaspinkala este asi na hodku dve. 🙂 neboj to sa casom upravi aj rachel je po polnoci na prsku skoro non stop a tiez mi kakala do kazdej plienky a potom sa to upravilo a teraz dva krat denne rano a vecer

hajatanufus
15. nov 2010

@cutce no ja tu mam celkom mile susedy a aj v play group su mile zienky ale viem ze niektore anglicanky su buranky 🙂 takze maly santi skus mu zaspievat mozno sa ukludni 🙂

cutce
15. nov 2010

@hajatanufus nemuzu jsem v praci 😀

hajatanufus
15. nov 2010

@mona12071 jasne to chapem no pri detoch musi mat clovek oci a usi na stopkach hlavne si zabezpec zasuvky lebo nasa sa hrala s vypinacmi a skoro sme vyhoreli lebo sa jej podarilo zapnut krb a chytila sa od toho sedacka teda zacala tliet ja som bola v kuchyni a varila som a ked sa spustil alarm tak som hladala ze co hori v kuchyni a vobec ma nenapadlo ze to je v obyvacke a chvilu mi trvalo kym som zistila ze co sa vlastne deje a mala bola uuplne vystrasena a ja tiez este ze mame alarm inak neviem ako by to dopadlo a to koli nase vlastnej hluposti lebo sme ten krbovy kabel nevytiahli zo zastrcky tak teraz ich mam vsetky zablendovane a ked mala pocuje niekde nieco hukat tak sa boji hlavne po tom incidente sa strasne bala alarmu a stale ukazovala ruckou hore na lampu a plakala chudatko moje male

hajatanufus
15. nov 2010

@cutce proc myslis ze by kolegove utekli? alespon by vam bylo veseleji ne znas pohadku o pysne princezne ze pri praci se ma spivat? 🙂

cutce
15. nov 2010

@hajatanufus 😀 😀 😀 , ty by asi koukali 😀 😀 😀

hajatanufus
15. nov 2010

@cutce som rada ze som ta pobavila preji hezkej den papa musim ist za rachel lebo placka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre