Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
15. dec 2010

@mona12071 no je to dobry v tom, ze to nemusim nejakym zpusobem zdanovat a i znamy rikal, ze jeho mamka bude spokojena se o malyho postarat. no ale nevim, jestli ji budu verit, kdyz ji je 92 a tezky veci ji padaji z naruci 😖

mona12071
15. dec 2010

@cutce no to by som sa aj ja bala

hajatanufus
15. dec 2010

@martina_uk ahoj skor som sa sem nedostala nemala som tak casu lebo som chora a este sa staram o deti aj o domacnost dakujeme za blahozelanie zajtra ide lucy s ocinom na vianocnu party ale bez nas lebo ja som chora a aj tak pride k nam hv tak nemozme ist ale som rada ze mm ide s nou a tebe drzim palce nech to uz mas za sebou a malu v naruci

martina_uk
16. dec 2010

@hajatanufus @cutce @hajatanufus caute baby, tak ja som dnes dopadla :D mame zasa malo vody a placenta nevytvara dostatok zivin.. cize v sobotu o 8 vecer idem uz urcite rodit.. mali sme ist zajtra ale maju 6 bab na vyvolanie tak nas dali na sobotu.... len aby este nebol cisarsky lebo male uz sa moc nehybe a mala som tam urgent napisane a len koli tomu ze maju plno idem az v sobotu..

cutce
16. dec 2010

@martina_uk joj, tak to je mi lito, a kdyz je to urgent, proc te nevezmou hned?

martina_uk
16. dec 2010

@cutce tak to ja netusim preco ma nevezmu hned.. maju to na haku...

cutce
16. dec 2010

@martina_uk ja bych tam jela, ze te boli brisko a oni by si te tam mozna nechali, kdyz by videli na papiru urgent 😉

monika.c
16. dec 2010

@martina_uk nechcem ta strasit,ale ak placenta dobre nevyzivuje,bala by som sa,do soboty je dost daleko,isla by som tam dnes a povedala im ze necitim pohyby a oni uz s tebou urcite nieco robit budu.tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

cutce
16. dec 2010

@martina_uk
@monika.c ja bych taky jela, aby nebylo pozde. uz jsi na ceste?

hajatanufus
16. dec 2010

ahojte baby
@martina_uk ja by som tam tiez urcite isla a ked nic tak by som skusila inu nemocnicu ved vy mate auto nie? urcite necakaj do soboty to je co za blbost a keby teraz na teba prisli kontrakcie tak to nechaju na sobotu? neboj sa obe budete v poriadku nikam nevolaj a proste tam chod a ked nie tak iny spital a basta ☹ ja ked som v cr rodila lucy tak tiez bola porodnica plna pre mna este loxko nasli ale pomne co rodili v ten den tak ich dali na ine odd a basta tak nech mi nikto nepovie ze sa tam nenajde miesto ked tu prepustaju aj po 6 hod. 😠
inak u nas bola dnes hv ale nevazila malu skor sa chcela len so mnou rozpravat a bola s nou aj nejaka studentka a ta dala malej prst a rachel ju nechcela pustit no sranda a lucy bola na vian. party ale moc ju to tam nebavilo aspon ze od santu dostala darcek 🙂 lodicku do vody a vy sa ako mate? @cutce co maly jeste te zlobi 🙂 ?

cutce
16. dec 2010

@hajatanufus malej nezlobi, ja jsem rada za ty kopance 😀 . Dneska mel poprve skytavku 😀 😀 😀

cutce
16. dec 2010

@hajatanufus jinak mala je zlata, se musela ta studentka nasmat, ze ji nechtela pustit 😀 😀 😀 a jak se citis?

martina_uk
16. dec 2010

@monika.c @cutce @hajatanufus ajojte baby no ja som tiez prekvapena z toho pristupu, videli ma vedia ze mam bolesti v podbrusku, vedia ze mam malo vody, aj ze placenta uz nepracuje ako ma a poslali ma domov aj urgent si velkymi pismenami napisali do karty.. je to cele divne... cakam este na bratranca ma prist z prace, je doktor v nemecku sa ho opytam ze coto vlastne znamena s tou placentou lebo ja mam pocit ako keby im bolo jedno ze babo moze byt natom zle... dokonca som este aj zaklamala ze male sa velmi malo hybe.. no nehybe sa vela ale kope iba vecer chvilku 10 min a potom malokedy a povedali ze ok takze v sobotu... mam zlost na tento pristup na slovensku by ma uz davno odrodili si myslim alebo minimalne nechali na pozorovani..

cutce
16. dec 2010

@martina_uk tak hlavne dej vedet, co ten bratranek rikal, a v kolik ma prijit? Ja bych tam jela do ty nemocnice, ze necitis zadne pohyby a oni si te tam urco nechaji, ja bych to riskla a jela do nemocnice

cutce
16. dec 2010

holky, kdy se tady chodi na NHS Antenatal classes? ja premyslim, jestli uz pro me neni pozde, k midwife jdu az pristi tyden, pak jsou svatky a pak jestli uz nebudou mit plno
😲 ☹

elixia
16. dec 2010

@martina_uk tak ako radili baby,urcte necakaj do soboty..povedz ze uz necitis pohyby,ak sa inak neda..

@hajatanufus k vam este chodi HV domov? My uz od 6.tyzdna sami chodime na baby clinic,aj dnes sme boli..

@cutce ja som bola v nejakom 36.tyzdni, myslim,ze tam pisali,ze odporucaju medzi 32. a 36. tyzdnom. Plno byt moze, u nas bolo treba bookovat skoro,ja som 3 mesiace dopredu bookovala..ale ved skus, aj ked neskor,ved to nic nestoji a mne to celkom pomohlo,aspon som sa podozvedala co a ako.. 🙂

martina_uk
16. dec 2010

@cutce tak uz viem coto znamena calcified placenta, je to tvrdnutie, starnutie placenty.. sposobuje to fajcenie, v zivote som nefajcila ani niesom v zafajcenom prostredi pretoze som alergicka na nikotin a to by som asi nerozdychala.. alkohol... naposledy som mala asi deci piva pred dvoma mesiacmi :D a inak nepijem alkohol vobec..a vysoky krvny tlak.. takze ten moj tlak ktory mam od zaciatku to zapricinuje.. dala som si teplu vanu, vybehla som 2 krat po schodoch s kosom a uz mam bolesti.. asi ide aj zatka.. je to cire sem tam oranzove alebo hnede.. neviem isto.. ale bolest mam stale neprestava, pockam na priatela o 6 dojde z prace a asi pojdeme.. joooj keby sa tak slecna chcela narodit normalne a nie po liekoch to by bolo super.. snad uz bolesti teraz neprestanu ako minuli tyzden

cutce
16. dec 2010

@elixia no ja prave chci na ty classes, ale midwife mi nic nerekla, teda ty me tu serou
@martina_uk tak hooooooodne stesticka, at mala je cubydup venku a vsechno v poradku. budu na tebe myslet a dej vedet, uz se mooooc tesim 🙂

martina_uk
16. dec 2010

@cutce ja si myslim ze ak chces ist na tie classes tak sa musis pytat stale a dookola lebo mne HV povedala ze preco som este ziadne neabsolvovala a MW ma iba odbila a stale ked som sa pytala zmenila temu.. ako keby ma nechcela tam nane prihlasit.. ja som to uz potom nechala tak ale ak chces velmi ist tak sa jej postav medzi dvere a nechod prec kym Ta na ne neda.. ja som to tak musela urobit ked som chcela tu karticku ze mas lieky a zubara zadarmo lebo mi to nechcela dat a mne lekar predpisal lieky ktore som mala brat od 20 do 36 tyzdna a nebola to mala suma..

cutce
16. dec 2010

@martina_uk teda ty jsi mela nejakou kravajznu MW 😠 😠 😠 😠 , takze jsi na zadnych classes nebyla? Pochopila jsem to dobre? No ja se na ne zeptam pristi tyden,a le bojim se, aby bylo jeste misto 🙄

martina_uk
16. dec 2010

@cutce moja MW je strasne divna.. ale co uz si nevyberiem :D nie ja som na ziadnych classes nebola lebo ma pri zmienke o nich stale odbila a zmenila temu.. a jedno miesto sa este urcite najde, Ty mas urcite super anglictinu tak ju spracujes..

cutce
16. dec 2010

@martina_uk no moc dobra neni, ale dokazu se v anglictine pohadat 😀 😀 😀 😀 . Tak pokud je tak divna, tak bych rozhodne sla do ty porodnice. Urcite mi pak napis jo? budu cekat 😉

cutce
16. dec 2010

@martina_uk tak ja padim domu, kdyby neco tak tfuj,tfuj,tfuj at je vsechno v poradku a brzicko drzis malou Amy v naruci 😀

hajatanufus
16. dec 2010

@cutce dakujem ano mala je podarena teraz vsetci spinkaju len mne sa neda 🙂 dakujem este mam nadchu ale uz je to trochu lepsie 🙂 tak maly bude tiez nezbedny ked sa narodi aj ja som sa tesila ked mala kopala pri lucinke som to tak necitila lebo ona asi vela spinkala a bola vzdy otocena chrbatikom a ked som chodila do poradne a sestricka mi chcela natocit ozvy tak sa s nou lucy hrala na schovavanou a vzdy ju asi 5 minut hladala s tym pristrojom a moj mm sa z toho smial ked som mu to pisala 🙂

hajatanufus
16. dec 2010

@elixia ahoj u nas bola hv ked sme mali asi dva tyzdne a potom sme chodili na baby klinik a minuly mesiac ked sme tam boli tak povedala ze pride k nam domov mala prist 1.12. ale vraj bol problem s tlmocnikom tak sa to prebookovalo na dnes a dnes povedala ze uz domov chodit nebude ze sa bude sledovat vyvoj deti u rachel v 10 mes a u lucy v 2,5 roku a ze mozem prist odvazit malu ked potrebujem a ze ked bude mat 6 mesiacov tak mozem prejst na prikrmy a pytala som sa na BCG tak povedala ze mi mal prist paier ze ona to odporucala a ze teraz to bude urgovat a aj na vitaminy som sa pytala takze pokial sa zdravo stravujem tak deti nepotrebuju ziadne vitaminy a tie co ja beriem pre kojace matky tak su dobre takze rachel uz ziadne ine nepotrebuje 🙂 a vy ako sa mate? mozno aj ku vam pride domov ked budete mat 4 mesiace ja neviem ako to tu chodi 🙂

hajatanufus
16. dec 2010

@martina_uk martinka drzime ti s detmi palce nech uz to mas tentoraz naozaj za sebou a nech uz pocujes plac malikej a kolises ju v naruci a uz bude z teba maminka 🙂 🙂 🙂 a ked budes moct potom sa nam ozvi ze co a ako dobre?

elixia
16. dec 2010

To sa divim babule,ze ste to mali take divne s tymi ante natal classess, mne to MV povedala hned n zaciatku tehu a potom sa aj pytala,ci som sa na nejake prihlasila a neskor aj ci sa mi pacili...aj to do mojich zaznamov poznacila.

@hajatanufus uz domov asi nie, budeme len na tu kliniku chodit sa vazit...Mna cestou domov napadlo,ze som sa zase zabudla opytat na BCG a hepatitidu...do kelu ☹
Citam,ze ste chori,tak skore uzdravenie zelam...
My sa mame fajn, poslednu noc sme spali 3 hodiny aj to na dvakrat...tak co vam poviem 😉

hajatanufus
16. dec 2010

@elixia dakujeme my sme prvy krat prespali celu noc od 22.30 do 10. ale vcera toho vela cez den nenaspala co ona zvykne tahat 4-5 hodin tak asi dospavala den a noc predtym sme tiez boli casto hore neviem ci koli suchemu vzduchu alebo je uz idu zubky lebo celu noc cucala prso a ani ho nechcela pustit a vcera som ju vecer nakojila po sediacky kym nezaspala a potom som ju prelozila a tahala do rana a v noci som len asi zo dvakrat ju pocula zamrncat a cucat prstek lebo ona dudlik nechce 🙂 neboj sa onoby sa to po 3 mesiacoch malo zlepsit k lepsiemu a na tu hepatitidu som sa ani ja nepytala viem len ze lucinke ju dali lebo ju mala v dvoch davkach uz na sk tak koli tomu ale tu sa to nedava

cutce
17. dec 2010

dobre ranko
@elixia tak Risanek se porad jeste takhle budi? To se moc nevyspinkas co?

hajatanufus
17. dec 2010

@cutce dobre ranko teda uz skor obed ako ste sa vyspinkali? 🙂 mala sla spinkat asi o 23 a spinkala do pol 6 a potom do siedmej cuckala prsko a o siedmej zaspinkala a este stale spinka a lucinke sa nechcelo ist spinkat a sla az asi o pol noci ocino ju rozmaznava 🙂 🙂 ale spinkala skoro do deviatej 🙂 u nas trolinku nasnezilo tak sa tesim ze je pekne nie ako vcera ked prsalo a fukalo to neznasam tak som vcera frflala na pocasi ze to neni fer ze na sk maji hezky nasnezeno a -6 a tu bylo tak skaredo a teplo +4 brr tak jse mi to ted splnilo ze trosku napadal sneh len taky poprasok ale mne to bohate staci a trosku aj mrzne a vykukuje slunicko tak jdu kouknut na netu sanky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre