Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
17. dec 2010

@hajatanufus ahojky, no celkem to jde, sice sitim pokazde kdyz se otacim, ale jde to. jinak u nas ted snezi. Super by bylo kdyby snezilo 24.12. na nase vanoce, aspon bychom si trochu pripomeli domov 🙂

No super, ze ti holky takhle spinkaji, ale tatik by Lucinku nemel rozmazlavat, aby si na to nezvykla, vecer by mel byt vas dospelackej 😉

elixia
17. dec 2010

@cutce veru tak,so spankom stale bojujeme 🙂 Dnes to uz bolo lepsie,ale raz za dva-tri dni sa nam fakt podari spat maximalne 3-4 hodiny v noci...on to potom dospava cez den v kociku a ja to dospim asi na dochodku 😀
Ty sa ako mas? Napecene uz mas? 🙂

cutce
17. dec 2010

@elixia tak to vubec nezavidim, toho se prave bojim, ze nebude spat, ja spanek strasne miluju 🙂
No vcera jsme to napekli (pernicky, linecky a rohlicky), ale linecky testo se mi nejak nepovedlo a celkem malo a me tak chutna 😀

vy uz mate napecino?

elixia
17. dec 2010

@cutce ved aj my s muzom radi spime,takze nerozumiem preco nase dieta nie 🙂
No sikovna..ja som tento rok nic nepiekla, pri tom mojom huperaktivnom dietati by sa mi asi ani nepodarilo..nieco poslala babka z domu a sestra tu bola minuly vikend, tak nam napiekla linecke a tlapky 😝

cutce
17. dec 2010

@elixia tak vidis aspon neco mas 😉 , ja delam jen malo, protoze ten muj to stejne neji, takze je to stejne skoro vsechno jen pro me 😀 😀 😀

Ale tak hlavni je, ze jste v poradku 😉

mrk11
17. dec 2010

@cutce, @kivec - Eli ma virozu, ale poriadnu, nie su na to ziadne lieky, len odporucaju dostatok tekutin, kupila som jej v lekarni sirup na kasel, plus na natieranie telicka taku mentolovu masticku, sprej do nosa..., chudatko bojuje, ja som nespala uz 10 noci a vlastne od minuleho piatku som spala maximalne 2 hodinky. S Eli som bola aj dnes u lekara, v pondelok nam povedali, ze sa to za 3 dni zlespi, jej sa to len zhorsovalo, velmi place, ked kasle, musi ju to poriadne boliet, ale lwekarka ma aj dnes upozornila, ze to nie je ani angina, ani nic podobne, ze musime vydrzat. Ta mi odmieta jest, pit, obrovske boje zvadzame o kazdu kvapku mlieka. No a na nostek si nechce dat ani siahnut, este ze nam znama doniesla odsavacku na vysavac, to sice vresti, ale ja ju drzim a mm vysava. Dufam, ze uz sa to bude len zlepsovat.

@elixia - ani ja nestiham piect, zajtra rano pride pomoct kamaratka, som velmi rada, lebo ja si Vianoce bez pecenia neviem ani predstavit. Ideme robit polrocne rozky (plnene makom), medovniky, orechove kolaciky (plnia sa dzemom a polievaju cokoladou). A mam upecene vanilkove spred 2 tyzdnov a tiez mandlove pusinky. Mala som aj burizonove gulky, ale tie su zjedene.

elixia
17. dec 2010

@cutce no mam urcite viac ako by som sama napiekla..ja totiz nerada peciem 🙂 Moj muz nema problem sfutrovat kolko mame a aj viac niekedy 😀
Tusim sa stal zazrak,moje dieta spi uz tri hodiny..ale DOMA NA GAUCI!!!! 🙂

elixia
17. dec 2010

@mrk11 moja a to este zijes bez spanku???? 😨 Chudatko Eli, drzim palce nech ste skoro fit. Robili jej aj nejake testy,ci len pozriem a vidim,ze je to virusoveho povodu?

No mne Vianoce bez pecenia teda vooobec nevadia 😀 Ale bez kolacov si ich neviem predstavit... 😀 Ja som musela tie co sestra napiekla odlozit na nedostupne miesto,lebo by do Vianoc zmizli 🙂 Babka nam poslala take nepecene, ja ich mam velmi rada,ale tiez hned putovali do mraznicky,inak by bolo po nich. Planovala som este vanilkove rozky,mozno cez vikend...

cutce
17. dec 2010

@mrk11 to je mi strasne moc lito, ze je Elinka takhle nemocna 😢 , snad se z toho brzy dostane
@elixia no ti zase nebude spinkat v noci co?

elixia
17. dec 2010

@cutce asi nie,ale muz rano nemusi vstavat,tak si chlapi zazuruju a mama si pospi 😀

cutce
17. dec 2010

@elixia no ja taky doufam, ze prez tyden budu vstavat ja a prez vikendy manza, at si taky uzije, pak aspon oceni tu praci 😀

elixia
17. dec 2010

@cutce u nas s tym nastastie nie je problem,on vstane aj cez tyzden,ale to ho nenecham velmi,aby sa vyspal do prace.. 🙂

mrk11
17. dec 2010

@elixia ona je ta nasa Eli herecka, lekarka ju popocuvala, ta sa na nu cez tie zaslzene ocka aj pousmievala, aj uska jej pozrela, ale do ust si nedala pozriet, to sme zviedli boj, ta sa zahryzla lekarke do palicky a nepustila. Ale to malo, co sa nam podarilo otvorit, tak to lekarka povedala, ze je to OK. Neviem, preco nechce papat, ja predpokladam, ze ju to boli. Inac Eli spinka v kociariku uz 1 a pol hodiny - v obyvacke, zaspala po ceste od lekara, tak som ju nechala nech spi. Ja som aspon trochu upratala v izbe a najedla sa. Inac 2 hodiny spanku kazdu noc som myslela, ale som uz ako matoha, ja fungujem ako robot, akurat ze som obalovala kura a nevsimla som si od unavy, ze namiesto struhanky ho obalujem v krupici (to sa mi stalo pred 2 tyzdnami). Aj sme ho zjedli a ze je to krupica som zistila, az ked som si sla pozriet aka znacka struhanky to bola, ze tu uz nekupim.

Nestiham velmi citat, ani pisat, toto je moja prva chvilka po tyzdni. No majte sa, ozvem sa este pred sviatkami.

slniecko77
17. dec 2010

ahojte 🙂
@mrk11 takt o mi je luto, ze mala Eli je takto chora ☹ no nechuti jej papat, organizmus bojuje s chorobou, ale pokus sa do nej dostat aspon nejake tekutiny nech nie je dehydraovana..ak je to virus, veru ziadne lieky nepomozu, len cakat..neznasam bezmocnost
@elixia citam, ze si to s chlapciatkom uzivate 😉 ja uz sa ''tesim'' na tie nevyspate neci a dni...este, ze chlap nepotrebuje tolko spat ako ja..ale hlavne, ze ste v poriadku a zdravi 🙂
@cutce ja som uz Antenatal Classes absolvovala..v podstate som sa nic nove nedozvedela, ale je fajn oboznamit sa s britskym systemom 😉 a najviac ma zaujimala porodna izba..tak uz mam srdce na mieste a viem kam si to pojdem odrodit
..ani neviem co dodat k Martinke, ja by som im tam tiez asi klamala, ze uz necitim pohyby, cakat do soboty mi pride strasne a v podstate oni sa kryju tym, ze do karty napisali URGENT...a mozu to zhodit na rodicku, ze vsak neprisla resp nechcela byt hospitalizovana...presne vedia co robit...ale ak uz placenta dobre nevyzivuje, mas malo plodovej vody...ja by som ani sekundu nevahala a sla.......GOOD LUCK 😵
..ja dnes idem balit vianocne darceky a tiez tasku do porodnice..som zvedava kolko toho bude 😉

cutce
17. dec 2010

ja musela rychle odjet z prace kvuli snehu 😅 😀 😀 😀 😀
@mrk11 chudinko misto strouhanky krupici 😅

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 no ono asi zalezi jakou mas midwife 😔 . jinak jak se citis?

slniecko77
17. dec 2010

@cutce ani nie, nasa midwife bola v pohode, ale ja nie som az taky laik..tak to bude skor tym 😉
..ja som tam sla, hlavne kvoli oboznameniu sa zo systemom...omnoho viac info si viem najst na internete (samozrejme overene stranky, nie..jedna babka povedala), alebo skonzultovat s pediatrom ci gynekologom na SVK 😉
..inak, sa citim fajn, nejak sa nemam na co stazovat...problemy ako ostatne tehule, bolia ma triesla, obcas neviem spat... ale to je normalne 😉 v podstate bezproblemove tehu 😵
..a ty ako?
..prave som si nachystala autosedacku s fusakom, balim darceky a potom veci do porodky..ale nejdem sa stresovat, ved rodim az v january 😉 😀

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 no me taky boli jakoby ty svaly mezi nozkama, jako kdyby byly namozeny a pokud se hybu tak me boli, ale jinak jsem taky v pohode 🙂 . ja uz se taky pripravuju do porodky, ja radeji jsem pripravena a v klidu 😅
Jinak se nemuzu jit podivat do porodky, protoze se bude otvirat nova 26.ledna a ja mam termin 11.2. tak snad to ztihnem pred porodem 😅

slniecko77
17. dec 2010

@cutce vsak ani ja som predtym ani poriadne nevedela, ze triesla existuju 😀 uz viem 😉
..super, ze budete mat novu porodnicu 😵 ta nasa sa da, aj ked nejake chybicky by sa nasli...asi som cakala trosku viac, ale bolo tam teplo, cisto a polohovatelna postel 😉 a bola som prekvapena, ze na porod do vody nie je vana, ale taky porodny nafukovaci bazen 🙂 vyzeralo to fajn, len som si lamala hlavu ako a kde to vypustaju 😀 😀 😀 ked je to plne vody a je to problem preniest..zrejme bol pod tym schovaty odtok 😀 mat moje problemy..vsak?
..ja som tiez rada ready, ale zase nechcem posobit ako hystericka matka co musi mat vsetko nachystane este skor ako otehotnie 😉 😀
..ja uz len dokupit podprdy na dojcenie a vysielacku, cakame na Tommee Tippee, stale coming soon 🙂

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 mi budeme mit taky Tomme Tippee vysislacku s tema polozkama na dychani. Jinak by me to taky zajimalo, kam ji vypousti, prece jenom z hygienickyho hlediska 😅

slniecko77
17. dec 2010

@cutce my podlozku na dychanie nejdeme kupovat, nepatrime do rizikovej skupiny a snad nebudeme ani predcasne narodeni..tak sme sa zhodli, ze ju nebudeme potrebovat a dokupit sa da vzdy
..aj ja som zvedava kedy ju daju do obehu, uz je tam dost dlho, ze comming soon 😀
..ozaj, ty aku stedru veceru pripravujes ked mas manzela anglicana? budete mat dve?

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 ja nedelam veceri, kapr je strasne drahy a Andy ryby stejne neji, takze mame jen anlicke, ale 24 vecer si kazdy muze rozbalit darecek 😅

slniecko77
17. dec 2010

@cutce no my tentokrat asi budeme zhanat kapra, pridu svokrovci, ja asi zostanem pri salmonovi aj s mm so zemiakovym majonezovym salatom a mnam kyslou kapustnicou 😵 vy v Cechach asi nerobite kapustnicu, vsak?
..to je mile, ze ste si to takto pekne rozdelili a budete mat z kazdej kultury trosku 🙂

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 jako kapustnicovou polivku? nene, mi mame normalne rybi polivku 🙂

slniecko77
17. dec 2010

@cutce hej poriadne kyslu kapustnicu so susenym hribami 😵 po vasom zelnacku..uz sa mi slinky zbiehaju

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 no ja se hlavne tesim, ze pristi vanoce budeme doma v cr 😀 😀 😀 😀

slniecko77
17. dec 2010

@cutce pekna perspektiva 😉 ja neviem co bude za mesiac....ale budem musiet naplanovat kedy pojdeme na SVK..ale to budem vediet az po narodeni maleho, snad bude vsetko v poriadku..hlavne u nas sa to bude odvijat od vybavenia rodneho listu a podobnych zalezitosti..uz sa tesim na SR ambasadu 😝

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 tak ja to mam ulehceny, protoze mladej bude anglican, no ja bych chtela nekdy v kvetnu cervnu jet domu, ale na vanoce urcite, uz jsem doma na vanoce nebyla asi 4 nebo 5 let, takze ty dalsi si neodpustim 😅

slniecko77
17. dec 2010

@cutce my travime druhe Vianoce v UK, aj ja verim, ze buduce budu na Slovensku 😵
..tak ja mam tiez naplanovane, ze na leto pojdeme domov..chcem ist na dlhsie a dovtedy snad aj vsetko vybavime 🙂 budem sa snazit vsetko vybavovat mimo ambasady, uvidime ako to pojde
..mas vyhodu anglickeho pasu, co je super 🙂 mozes kedykolvek ist domov keby nieco

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 no prave a jelikoz mi nechce cesky stat prispet na prcka, tak se na ne i vykaslu a nebude Cech, teda sice jim je to jedno, ale me ne 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre