Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
17. dec 2010

@cutce no pokial to mas premyslene
..ale ja by som dala urcite dve obcianstva 😎 just in case, tym nic nestratis

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 no uvidime, zalezi co to vsechno bude obnaset 😅

hajatanufus
17. dec 2010

@cutce to mas pravdu aj ja by som chcela aspon trochu snehu na vianoce aspon tolko co dnes boli sme chvilu vonku ale dlho sme nevydrzali lebo mi bolo zima deti zaspali vonku ale dnu sa hned zobudili no rachel teraz zase spinka a lucinke sa nechce no my mame vecer preseba s mm len jeden krat v tyzdni lebo on robi iba nocne a odchadz do roboty vzdy o pol deviatej alebo ked ho vozi kolega autom ta o pol10 takze deti ukladam az ked on odide to len vcera mala lucinka vynimku ze sla spinkat tak neskoro 🙂

hajatanufus
17. dec 2010

@mrk11 ahoj to mi je luto ze je malinka chora tak jej posielam veeeeeeeeeeeelku pusu aby sa rychlo uzdravila aj my sme boli chori najprv lucinka a potom aj rachel potom mm a teraz este aj ja ale uz sa z toho pomaly vsetci dostavame a chcem kupit zvlhcovac vzduchu aby sa nam aj v noci lepsie dychalo lebo mame strasne suchy vzduch v spalni chcem si objednat tento
http://www.amazon.com/Crane-Adorable-Gallon-Hum... je tam 30 obrazkov a mne sa najviac paci ten tucniak a ten vlacik thomas len musim pockat na vyplatu takze to budeme mat az po vianociach

hajatanufus
17. dec 2010

@mrk11 sorry ale prislo mi to smiesne s tou struhankou ze to uz nekupis a spomenula som si na moju segru co vsetko berie a nepyta si povolenie 😀 a tiez tak raz obalila maso v krupici ale to bola taka instantna bananova krupicova kasa a bola moja tak je treba ked sa neopytala ze cije to je a ci si z toho moze zobrat ale to fakt trochu vyzeralo ako struhanka a este jej to aj chutilo 😝 totizto my sme byvali vsetci v jednej domacnosti ale ona sa len flakala po vonku a nic okolo domacnosti ju nezaujimalo no a v kuchynskej skrinke sme mali veci vsetci ja svoje aj mama s otcom svoje a ona chodila len na hotove ale co uz to bolo uz davno a teraz sme vsetci uz prec od rodicov len som si tak na to spomenula dokonca segra raz dostala s kuratom po chrbte od mamy lebo jej nechcela pomoct varit alebo nejak tak to bolo.. ona vzdy ze ide varit ale len recami a mama to vzdy urobila za nu 😀 😝

hajatanufus
17. dec 2010

@slniecko77 ahoj ako?tiez si ma dostala s tym ze rodim az v januari sorry ale prislo mi smiesne lebo to som si aj ja hovorila ze mam cas a nakoniec som balila v den porodu ale ani som to vsetko nevyuzila 🙂 a inak ako maly?kope? mna tie nohy este stale bolia teda respektive ta prava a dr mi povedala ze je to este od porodu natiahnuty sval alebo nieco take no rehabka mi nehrozi tak trpim ale paracetamol uz neberiem 🙂

slniecko77
17. dec 2010

@hajatanufus vsak ja na tu temu tiez zartujem 😉
..ale ja fakt budem rodit az v january..sme sa s malym dohodli, spokojne si kope a vrti sa, 2x do dna sa mu stikuta, v utorok ideme na sono, velmi sa tesim 😵 zase ho uvidime, hlavne poprosim ich nech mi ho odmeraju a aj obvod hlavicky a tiez nech odhadnu pribliznu porodnu vahu..uz odpocitavam dni do utorka 😵
..tie triesla zatial az tak nebolia, ze by som si nasadila lieky, dufam, ze sa to po porode nezmeni
..vy uz ste ako tak zdravi?

cutce
17. dec 2010

@slniecko77 je ty jdes na scan? ja myslela, ze uz se nechodi 😅 , tak to se mas 🙂

slniecko77
17. dec 2010

@cutce nechodi sa bezne, ale v 20tt som mala placentu posunutu dolu..tak ma objednali na scan v 36tt, aj ja sa tomu tesim 😵 ked mi robili naposledy scan na SVK placenta uz bola na mieste, tak som spokojna 😉 a scan mam pre kludne svedomie

hajatanufus
17. dec 2010

@cutce
@slniecko77 ja som tiez bola v 37 tt ci ako to oni pocitalai na scane koli polohe plodu a este aj u dr v nemocke aj som tam mala tlmocnicku tak mi hovorili ze babo je v poriadku ze este dva tri tyzdne a ze ako sa dostanem do nemocky a hop ono to nebolo o dva tri tyzdne ale o dva dni aste aj tlmocnicka sa cudovala ked potom zas prisla ked ma prepustali z nemocky takze aby si aj ty slniecko tak nedopadla preto sa smejem ale zato aspon by si uz na vianoce mala drobceka doma a mala po starosrtiach ja som tak pred dvoma rokmi cakala lucinku v januari a tiez som myslela na to ci sa nenarodi skor napr. na vianoce ale ona sa narodila tri dni po termine sice jej trochu dr pomohol ked mi pri vys. praskol vodu ale ja som bola rada aj tak by ma uz boli nechali v nemocke lebo mi zase stupol tlak napriek liekom ale vdaka Bohu v druhom tehu som s tlakom vobec nemala problemy a vlastne okrem palenia zahy a zlatej zily som ani ine problemy nemala akurat potom ku koncu som nevladala chodit 🙂

hajatanufus
17. dec 2010

@cutce mozna i ty jeste pujdes na scan ktovie ale hlavne ze ste obaja v poriadku ty i mimco

slniecko77
17. dec 2010

@hajatanufus uprimne radsej by som porodila o nejaky ten den skor, ako prenasat 😉 takze ani by mi to nevadilo
..vsak uvidime

hajatanufus
17. dec 2010

@slniecko77 to chapem lebo ja som sa tiez bala prenasania a bola som stastna ze idem rodit skor 🙂

cutce
17. dec 2010

ahojky, mam zpravicky od @martina_uk , je v nemocnici na vyvolavacce, tak doufam, ze vse pujde dobre a za chvilicku bude mit malou Amy v naruci 😀

cutce
17. dec 2010

@hajatanufus @slniecko77 jinak ja bych taky brala porodit tak o tyden driv nez prenaset 😅

hajatanufus
17. dec 2010

@cutce jeej to je najlepsia sprava aku som dnes pocula dnes mam akusi depku tak toto s martinkou ma fakt potesilo ze sa konecne o nu postaraju a ze uz porodi velmi na nu myslim a modlim sa aby boli obe v poriadku

cutce
17. dec 2010

@hajatanufus no a to si predstav, ze na vyvolavacku mela jit dneska a ne az zitra, tak jaky maji v tom bordel 😠 , ale hlavne, ze uz tam je, ted jen cekat az se ozve, ze uz je mala na svete 🙂

hajatanufus
17. dec 2010

@cutce chvalabohu ze tam isla a necakala to sa stava ze maju bordel vo veciach to asi vsade aj na sk aj v cr ☹

cutce
17. dec 2010

@hajatanufus no oni rano sli k MW, ta se sdesila, jakto, ze jeste nejsou v porodnici, tak jim volala, ale ty rekli, at je posle domu, ze kdyz se uvolni misto, ze jim zavolaji, tak byla cely den doma, az pak jim zavolali, aby prijeli na 3 hodinu. tak je monitorovali a asi v 18:30 psala, ze jde na vyvolavacku, tak snad jim to nebude dlouho trvat. jo a odtekla ji behem dne bud zatka a nebo plodovka, ze nevedela.

bublinka9119
18. dec 2010

Ahojte baby potrebujem vas nazor....

Som prvorodicka a zijem uz druhy rok v anglicku....Ked som zistila ze som tehotna mala som z toho trochu strach hlavne preto lebo zijem v anglicku...
Uz od zaciatku sa vsetko lisilo so slovenskom... Namiesto gynekologa midiwiife....vsetky poradne v anglictine, kupa vybavicky tu....
Momentalne pretahujem deviaty den a 3 dni dozadu mi midwife robila Membrance sweep, vraj je to na oddelenie krcku maternici....povedala mi ze to bude iba neprijemne ale nie bolestive...
Neviem ako ine baby ale ja som skriabala steny od bolesti a keby neprestane po 2o sekundach tak ju asi dokopem..
Ked skoncila, vytiahla prsty na ktorych mala plno ruzoveho krvaveho hlienu. Povedala mi ze to je show a ze by sa malo nieco konecne udiat do 48 hodin... mala som este tu show par krat potom uz len troska taky hnedasty vytok....vcera zo mna vysla taka zelatina....volala som do nemocnice a povedali mi ze je to show ze pokial nemam kontrakcie, neodtiekla mi plodova a maly sa hybe vsetko je v poriadku....
Uz su to vyse 3 dni a stale nic...
na slovensku nikto z mojich kamaratok rodiciek o takom nieco nevie.....
Zacinam sa toho obavat aby bol maly v poriadku...

Mate s takymto niecim skusenosti?

Dakujem za kazdy prispevok

martina_uk
18. dec 2010

Caute baby, píšem iba z mobilného internetu takze netuším ako Vám dať odpovedať lebo to nereaguje.. Mám už po sweep.. Krvy ako na zabijacke, bolesti dookola stále každých 5 min.. dali mi aj tu hlúposť na vyvolanie čo účinkuje 24hodín. Som otvorená na jeden prst a poslali má spať 🙂 jedna teta tu tak chrape že môj priateľ zajtra dostane pusu zato že mi zbalil sluchatka 🙂 ozvem sa keď sa tu ešte budem nudiť ale teraz idem spať lebo zajtra to asi nedospim 🙂 pa a ďakujem že namna myslite.

bublinka9119
18. dec 2010

Ahoj Mata a ty lezis v nemocnici? Co myslis tou blbostou co ucinkuje do 24 hodin?

martina_uk
18. dec 2010

Ahoj, áno ležim v nemocnici... Mám bolesti už mi to pripadá že stále.. Dali mi nejaký liek od bolesti a sa potešili že mám kontrakcie..A to čo mi dali je nejaká vyvolavacka propes či jak sa to vola, je to taká snurka gumena a mne ju zaviedli až na druhý krát lebo po sweep som veľmi krvacala a vyšla von. Počas písania som mala asi 6kontrakcii minimálne strasny brutal..

elixia
18. dec 2010

@bublinka9119 neboj,ja som prenasala 12 dni a maly je uplne v poriadku...Show je zatka,tej sa bat nemusis,moze odist aj tyzdne pred porodom..a sweep ta bolel? Mne to robila dvakrat (prvy nezabral) ,nastastie neboleo ani raz..mozno si len citlivejsia,mas nizsi prah bolesti. Aj inym babam tu zabral az druhy,takze nestresuj,vsetko bude ok...

elixia
18. dec 2010

@martina_uk drz sa, vsetko bude ok 🙂

hajatanufus
18. dec 2010

@martina_uk ahoj martinka veeelmi ti drzim palce snad to uz mas aj za sebou si statocna uz bude len dobre ked budes mat malu v naruci tak si na bolest ani nespomenies drziiiim palceeeeeeee aj moje deticky

hajatanufus
18. dec 2010

@cutce ahoj to je hrozne aky maju v tom bordel ale uz je dobre uz sa to narodi a na to zle sa rychlo zabudne

cutce
18. dec 2010

martinka zatim nepsala, takze nic nevim 😒

tady vam posilam fotecky, Andy se sousedem staveli snehulaky 😀 😀

hajatanufus
18. dec 2010

they are very nice snowman and snowbaby alebo je to snowwoman? ti su nadherni a lucinka sa z toho smeje akurat mne do smiechu nie je lebo mm musi do prace a nevim jak v tom snehu pesky na vlak 4km a kdovi ci vlaky jezdi

cutce
19. dec 2010

dobre ranko,
tak ma zpravicku od @martina_uk :
dnes 00:35 sme privitali na svete nasu nadhernu Amy. Ma 3600 kg a najkrajsi plac na svete. Najstastnejsi rodicia na svete 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre