Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
13. jan 2011

@janinek
mam otazku ohladom "supply teacher"-lebo to je asi moja posledna volba.
ako to funguje?
ak ta zavolaju z nejakej skoly,povedia ti aj aky rocnik,prip. ti ucitel necha nejake materialy-alebo si vsetko chystas sama? 😕

etuska
13. jan 2011

@radlinka
veru-ja mam podobne skusenosti-robim kvalifikovanu pracu za plat"teaching assistant"-ale odist je tazke najma ked sa nic ine necrta 😝

radlinka
13. jan 2011

@etuska... no o to prave ide, teraz sa vsetci boja menit vobec pracu, kaz. sa drzi fleku ako kliest a ani za svet sa posunut dalej. Je to o drzku a niekde su velmi vysoke kriteria, pozaduju aj niekolko jazykov na komunikacu s deckami, zavisi koho mas v triede. Mam skusenost ze hladali vyslovene babu, kt. vie arabsky a nedali to na pohovore ani poznat...ked si ju vybrali, tak sme vsetci pochopili.my gosh. 😕

... supply teaching je dobre plateny ale narocny. Vyberies agenturu, ktora sprostredkovava pracu pre ucitelov, ides na pohovor, donesies vsetky papiere vratane QTS a vyberies si co chces robit. Aspon v mojom pripade to tak bolo. Ak sa necitis ist ucit do skoly z fleku, mozes si zobrat pracu asistenta alebo classroom assistenta na skusku v urcitom meste. No a potom ti oni zavolaju alebopriamo daju vediet ako funguju, ako funguje rozvrh, kedy mas byt v skole a ako upravena, co je naplnou prace a miesto prace. Obycajne sa da zvolit miesto prace na dobu urcitu aj neurcitu, daju sa vybrat dni a hodiny a tiez skoly. Je to na tebe proste. Dost pohodovy pokec s ludmi, len o to tazsie je sa prisposobit vsetkym skolam a moznostiam kt. poskytuju, clovek musi byt strasne moc flexibilny v kazdom momente a pripraveny cestovat aj na dlhsie vzdialenosti, co je dost namahave. Niektore agentury dokonca preplacaju aj cestu ked je skola prilis daleko.

radlinka
14. jan 2011

@etuska BTW...ja som teraz na SK a nasla som si z fleku pracu len...tak so srandy na lektora alebo ucitela, vsade vela ludi chyba a nikto nechce ucit ani sa prisposobovat pedagogickym moresom ci teenegerom 😀

etuska
14. jan 2011

@radlinka
hladam uz treti rok ucitelsky job,druhy rok pracujem s deckami cudzincov ako EAL support"-ide o to,ze ma namotavali na to,ze mi zmenia moju poziciu(lebo konkurz bol vypisany na poziciu "classroom assistant"-lenze akonahle zistili ze som kvalifikovana ucitelka dokonca s praxou-tak sa toho chytili a zrazu som mala svoju miestnost a tam ucim decka

etuska
14. jan 2011

@radlinka
😀 z takej prace som ja na SVK pred 3oma rokmi zdupkala 😀

moja praca tu v UK je fajn,len platovo nedocenena

radlinka
14. jan 2011

A este jedna vec ma napada...CIM VACSIE MESTO, TYM VACSIA SANCA NA USPECH a tym viacej pristahovalcov a menej kriterii a odpisov zato ze nie ste native British alebo vam chyba nejaka ich trapna kvalifikacia. Ako sorry, nech sa strci cely ich poondiaty system, nemaju na nase skolstvo ani na vyucbu a nevedia ani ucit... 🙄

radlinka
14. jan 2011

@etuska no to uplne chapem, proste to je typicke aj tie ich kecy...ja si myslim ze v UK je malo prac.pozicii docenenych, ked to porovnam s inou krajinou, tak je to velmi slabe...proste chabe podmienky na tuto krajinu. Nechcem to teraz ako zrovnavat s nasou rodnou zemou, lebo u nas su tiez pedagogovia nedoceneni, ale system mame lepsi a fungujeme lepsie a vieme co ucit a ako ucit. Vieme sa zdokonaloat a pracovat na sebe nielen pocas studia.
Proste ide aj o to stastie vystihnut to prave a dostat ten job. Podla mna sa nachadzame v blbom obdobi, kde vsetko stagnuje, tak preto ani clovek nemoze akosi napredovat a moze sa akokolvek snazit. Dolezite je to, ze ta to aspon bavi a ze mas peknu pracu. Snad sa podari casom aj to PRAVE. 😉

etuska
14. jan 2011

@radlinka
presne ako pises 🙂
a s tou stagnaciou mas pravdu.my sme prisli do UK v 2008 a odvtedy teda zacala kriza a vsetko ej to tu akozacarovane 😝

monkka21
14. jan 2011

ahojte maminky.chcem sa spytat ci neviete ako je to s vyplacanim maternity allowance,ze ked mi to schvalili ci mi zacnu peniaze chodit az ked sa narodi babo alebo uz teraz po schvaleni?dakujem vam

luti
14. jan 2011

@monkka21 ahojky MA ti zacne chodit od datumu, ktery jsi sama uvedla na formulare v MA a je to narozdil od SMP tax free 😉, hodne stesti s tehulkovanim 😉 😉

elixia
14. jan 2011

@cutce len si uzivaj tu lenivost,o chvilu uz na nu nebude cas 😀 A super vysledok GBS 🙂

@janulka2631 vdaka za info,to si ma potesila...v rade si pockam,co uz,hlavne ze nemusim do Londyna dvakrat 🙂

monkka21
14. jan 2011

@luti od datumu porodu?

mrk11
14. jan 2011

@slniecko77 skvele, blahozelam k malickemu, nech vam rastie v zdravi a pre radost. A uplne uzasny porod 🙂

cutce
14. jan 2011

@martina_uk joj, tak vy si to pekne uzivate teda 😒
@mirkabride bohuzel nedorazime, Dadulka to nestiha a East grinstead je docela daleko 😉 . nekdy az budes doma 😉

cutce
14. jan 2011

@elixia dekuju, ale ono je to cim dal horsi a pak me vsechno boli a v noci nemuzu uz spat 😅

janinek
14. jan 2011

@etuska Ja jsem to delala jen chvili, ale kdyz mas vsechny ty papiry potrebne, tak se registrujes u tech agentur, co se tim supply zabyvaji.

A v praxi to pak bylo tak, ze mi v sedm rano zavolali, jestli muzu za hodinu nekde byt a ty reknes jo nebo ne. Nekdy to bylo den, jindy pul, jednou treba tyden. Kdyz mi slibovali neco dopredu, tak to pak nikdy nedopadlo, ale kdyz rekli, ze to bude na vic dnu, tak fakt bylo. Reknou ti misto, predmet a rocnik.

Materialy mas bud od ucitele na miste nebo s nimi delas, co chces. Doma jsem si nic nechystala, ale nosila si svoje desky se cvicenimi a tak, kdyz bych chtela ofotit. Kdyz nebylo nic od ucitele, vetsinou nejaky TA nebo nekdo neco schrastil a donesl a to delali (meli delat).

Nevim, jak moc to ted funguje, protoze jak jsem psala, jak se zmenil ten zakon, ze supply nemusi mit qts, tak skoly ty agentury prestaly vyuzivat, protoze supply teacher je hrozne drahy.

Kde bydlis / pracujes?

mickey85
14. jan 2011

ahojte babule, hlasim sa zo SR 😉 viem, ze som sa dlho neozvala, ale je to tu inak busy, same navstevy a tak.
Manzel je uz v UK a my stale cakame na rodny list, baby ktore ste to uz absolvovali, ako dlho to trvalo, pisu ze dva-tri mesiace, ale aku mate vy skusenost?? Nechcem tu byt dlho bez muza ☹
Inac, sa mame dobre, trosku soplikujeme, tak vytahujeme sopliky odsavackou 😅 vazi uz 6kg a vcera mal presne 3mesiace. Stale kojim, aj ked to je dost narocne, kazde dve hodky, aj cez den aj v noci, som uuuplne nevyspata, dufam, ze tento stav nebude na dlho 😒
Ake su tu novinky, nestiham docitavat

luti
14. jan 2011

@monkka21 nekde jsi si musela zadat o MA, jestlize jsi byla soukrome zamestnana DWP ti vyrizuje MA a ve formulari mas uvedeno od kdy by jsi chtela pobirat MA, nevim jak to chodi pres vyrizovani pres job centrum, jestlize ti vyrizuji oni, take urcite uvadis od kdy by jdi chtela MA pobirat. Ja si uvedla tyden pred EDD po dobu 39 tydnu., myslim, ze nejdrive muzes pobirat od 28 tydne tehotenstvi a samozrejme po stejnou dobu 39 tydnu 🙂 🙂

elixia
14. jan 2011

@mickey85 ahoj moja,my sme ziadost o RL posielali koncom oktobra,tak dufam,ze do konca januara ho bbudeme mat...myslim,ze kratsie ako 3 mesiace to netrva..
Ti verim ze si nevyspata,ja tieeez..len nie kvoli kojeniu,ale kvoli tomu,ze moj maly je nespavec 🙂 Davidko ti spi dobre? Jaaaj,uz by som isla aj ja domov..ale az na Velku noc sa chystame.

simicak
14. jan 2011

@radlinka ja si prave ten online kurz uz kontrolovala,uz jsem to psala a je to uznane ofstedem a je platny v anglii,skotsku,Walsu.......a overovala jsem to dvema manager ve skolce.v jedne statni a soukrome a rekli taky,ze to je v poradku,ze kdybych zadala u nich,ze mi to uznaji v pohode. My prave poradili v d.centru,at si zkontroluju ten kurzjestli je dobry a dali mi cislo,kde se to dela,nejaka linka,co to ma cele pod sebou a davaji tam rady ohledne child care kurzech,praci atd. Moc dekuji za vysvleni a rady. Horsi bude ta praxe. Ted cekam od dcery ze skolky,tam by me meli teoreticky vzit,uz to je v jednani,tak snad jo a budu obvolavat jeste dalsi skolky. Pak jak uz budu pracovat,tak nemam problem dodelavat dalsi skoly,ja spsis potrebuju neco na start mit. A budu delat child day care diploma level 3,ktery je ekvivalentem nvq3 - to uz mam taky overene,ze to je pravdive. Ja dodelam anglinu a matiku casem,tak pak pujdu urcite vys nekde,cilem je se dostat na manager nursery,tam chcou ale minimum level 3 a min.dva roky praxi,tak to mam jeste hodne daleko v budoucnosti. Muzu se ptat,ty ucis ze tak o tom hodne vys?

monkka21
14. jan 2011

@luti dakujem ti uz mam v tom jasno radsej som si tam zavolala a spytala sa.lebo som to nepochopila s toho papiera co mi poslali

luti
14. jan 2011

@monkka21 nemas zac, hodne stesticka 😉

monkka21
14. jan 2011

@luti dakujem moc

val223
14. jan 2011

Ja plne suhlasim co sa tyka skolstva, ja uz mam v postate PGCE - cize plnu ucitelsku prax, prax som nastastie mala ale co sa tyka prace ako NQT (newly qualified teacher) musim povedat ze bolo a je dost drsne - ja byvam v manchestri a navyse v uplne "bielej" oblasti - zo vsetkych skol co som poslala ziadost -vobec nic, skoro 3 mesiace - az teraz v novembri my jedna skola dala sancu - ale tiez ma grilovali hlavne anglinu - a nepomohlo ani ze mam vysku, ani prax nic - clovek ma obcas pocit jakeby s nami jednali.... ☹ 😒
musim sa priznat ze som mala riadne depky - a to som tu uz 8 rokov,
inak najvyssie sance na ucenie je matika a science - tych stake treba alebo primary teacher - ale to asi vsetko s praxou - ale musim povedat ze ak niekto robi PGCE - ucitelske minimum - stat mu vyplati pocas roka £9000 takze sa nemozem stazovat - to vypacali mesacne - a nie je to pozicka. Len sa dostat na UNI a potom sa uz len 'modlit' o miesto.
Inak ja som ani neskusala supply teaching - agentura tu u nas uplne hroza. ☹
Inak hrozienko11 - je ucim RE - religious education na high school (11-16 rocnych)

mickey85
14. jan 2011

@elixia tak ja tiez teda dufam, ze to do konca januara budeme mat. Spaval mi dobre 3-4hodky cez noc, ale teraz sa akosi pohorsil, aj s tym papanim, stale je na mne pricucnuty, musim ho sama odpajat 😅 inac by tak celu noc vydrzal. Takze ty s kojenim dobre? Len Riskovi sa spavat nechce? Aj tvoj si zacina obzerat rucicky a chytat nozicky? Pasticky si stale dava do pusinky, nahlas sa smeje a prevaluje sa na bok

cutce
14. jan 2011

@mickey85 joj to musi byt krasnoucky 😀

lulu24
15. jan 2011

Ahojte baby,ja by som mala na vas otazku,tie ktore ste rodili v anglicku a nasledne ste potom vybavovali anglicky pas pre dietatko ako dlho ste nan cakali?dakujem

saza007
15. jan 2011

@lulu24 pas pre maleho prisiel velmi rychlo, myslim, ze to bolo okolo 10 dni, uz si presne nepamatam. Ale bleskovka. Pozor na dokladne vyplnenie application form, inak ti to poslu naspat!

lulu24
15. jan 2011

@saza007 dakujem pekne,ja som bola trosku zmatena pretoze sesternica mi tvrdi ze ich znami cakali velmi dlho az niekolko mesiacov,ale mne sa to prilis nezda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre