Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
21. jan 2011

@klapinka och moja,to mi je luto,ze si az takto dopadla 😢 Tak snad pojdes na tu operaciu co najskor,nech ti to trapenie uz skonci.Drzim palce,budem na teba mysliet.
Ozaj,mas tu niekoho na pomoc,ci ste na vsetko sami?

cutce
21. jan 2011

ahojky
@klapinka jejda to je mi lito, ze mas takove trapeni ☹ , snad pujdes co nejdriv aby si se mohla uzdravit a uzivat Emky 😉
@mikailla no ja se citim stale dobre, zadne poslicky nebo bolesti nemam, takze to celkem jde 😀

hajatanufus
21. jan 2011

@cutce ahoj dakujeme vc`era som nemohla odpisat lebo mi vypadaval net tak mi to neslo a jak se mas? my si ted hledame nove bydleni tak jsme byli celej den mimo a zitra jdeme zase tak snad jse nam neco bude libit protoze to co jsme videli dnes bylo moc male a take penize za to berou 😠

cutce
21. jan 2011

@hajatanufus a kde hledate?

hajatanufus
21. jan 2011

@cutce tady u nas v okoli abych mnel mm blizko do prace

baby mne uz sibe prebalila som malu a nechala na prebalovaku ze si idem umyt ruky ale medzitym nieco chcela lucy tak som jej to dala a na malu zabudla a potom plakala tak som sla za nou a ostala som v soku ze nie je v postielke celu som ju prehladala aj som sa obzerala po izbe a kricala som ze kde je to dieta a mm prisiel a hovori ze co robis ved tu je a ona na preblovaku fakt mi sibe

hajatanufus
21. jan 2011

@klapinka ahoj mrzi ma ze mas taketo problemy budem drzat palce nech sa co najskor uzdravis a aj my ti zelame veeela zdravicka

cutce
21. jan 2011

@hajatanufus nojo to se stane, kdyz krici obe deti 😀 😀 , hlavne, ze nemohla nikam spadnout nebo tak 😉

kvietocek7
21. jan 2011

@cutce pozeram ze ste uz v 38tt, tak kedykolvek by sa chlapcek rozhodol na svet drzim palce 🙂 🙂

radlinka
22. jan 2011

Babulky, mam tu na vas otazocku.

Je tu niektora ktora si podavala na Start Maternity GRANT a dostala tento prispevok, alebo ste si vybavovali radsej zo Slovenska ? 😕

radlinka
22. jan 2011

@klapinka ahoooj Mojik, drzim silno moc palce a budem na vas velmi mysliet. Snad sa to vsetko vyriesi, mohli by

radlinka
22. jan 2011

@klapinka ahoooj Mojik, drzim silno moc palce a budem na vas velmi mysliet. Snad sa to vsetko vyriesi a budes sa citit omnoho lepsie , mohli by ti to spravit co najskor a laparoskopicky a tiez sa daju cysty vyusist aj liekmi, ale potrebujes dobrych odbornikov. Ved ma poznas, ja by som to riesila u nas doma a necakala na ich niekolkomesacnu objednavku. Zelam vela stastia a skore uzdravenie. Velmi ma to mrzi, aspon ti trosku radosti robi tvoj anjelik. Kludne sa hocikedy ozvi, ked budes chciet popisat...take care xxx 😵

slniecko77
22. jan 2011

@radlinka cau Radli 🙂
..ja si ho idem vybavovat zo SVK, prispevok je vyssi..tak to robi asi vacsina mamin 😉
..na Sure Start Maternity Grant aj tak v UK nemame narok, ale ked chces o Prispevok ziadat na SVK musis mat potvrdenie (formou zamietnutia Sure Start Maternity Grant v UK), ze si ho v UK nedostala
..prave na ten list momentalne cakame 😉

elixia
22. jan 2011

@radlinka my tiez vybavujeme zo SK,lebo nam ho tu zamietli...

etuska
22. jan 2011

@slniecko77
manzel bol v Job centre a povedal,ze chce rovno potvrdenie o tom,ze sme SSMG nedostali a nebol problem.kamoske to dali dokonca na pockanie 😉

radlinka
22. jan 2011

@slniecko77 ahoooj mojik ako sa vam dari ? ... ja bych rada vedela aj to, ze pokial sa dieta narodi na SK, alebo sa zena rozhodne ist rodit na SK ci ten narok automaticky pripada ze rodila doma a potom nemusi cakat na zamietnutie maternity grant v Uk. Stahovali ste si formular Grant z i-netu ?

@elixia jeeej vy ste ale narastli, ten cas fakt leti...ahoooj moje, tak snad sa vam to podari vybavit, drzim palec.

aha...uz citam...http://hnonline.sk/ekonomika/c1-45059330-ak-por...

radlinka
22. jan 2011

@etuska ahooj vazne ? to je fakt dobry... na pockanie je to asi fakt stastie 😅

etuska
22. jan 2011

zienky,
platite si este niektora zdravotnu poistku na SVK?My sme sa sice odhlasili-ale prosim vas o radu pre kamosku.Platila si zdravotku na SVK a zaroven zila tusim 5 rokov v UK,teraz sa chcela na SVK odhlasit a vraveli jej ze bude platit riadnu pokutu 😝/
Viete mi poradit?Rada by som jej pomohla

radlinka
22. jan 2011

@elixia @ slniecko77 @ etuska Mam este dalsiu otazocku ... co hovorite na ockovanie proti swine flu v tehotenstve ? 😕 ano/nie ????? 😨

etuska
22. jan 2011

@radlinka
my sme cakali par dni-poslali nam to postou,ale kamoska dostala na pockanie

radlinka
22. jan 2011

@etuska fuuu tak to je tazky oriesok.... by som sa v jej pripade ani neozvala 😕 Oni stale tvrdia, ze sa clovek nemoze byt poisteny v dvoch krajinach, ale co ma robit ked nie je vytvoreny system, kt. mu umoznuje, aby si nemusel bud dobrovolne mesacne platit alebo ich klamat ? kolko je ludi ze zije v roz. krajinach a nevedia ani o tom, ze nemozu byt zdravotne poisteny v 2 krajinach naraz ? neinformovanost ospravedlnuje... 😅 dalsi sa poistia ked su doma a nasledne sa odhlasia ked ochadzaju za mesiac...to je tiez pekne gusto....teraz sa to uz zevraj nerobi...podla mna maju na kazdeho iny meter 🙄 🙄 🙄
A este k tomu : co koho do toho, ked si to zdrav. postenie plati poistenec sam, resp. je samoplatca ? ved oni nemusia nic, tak by to mohlo normalne fungovat. Stupid system.

etuska
22. jan 2011

@radlinka
ved prave.Nerozumiem preco to poistovna neriesila predtym?
No tazko radit 😒
ja som sa o tom tiez dozvedela len od kamosky tak sme sa hned odhlasili na SVK 😖

elixia
22. jan 2011

@radlinka podla mna nie...teda ja osobne by som si nedala..ak nie si high risk,tak sa mi to zda zbytocne..

@etuska asi im to nemala ani vesat na nos,v 2 krajinach byt poistena nemozes....nedalo sa len jednoducho odhlasit,bez toho, aby im povedala,ze uz 5 rokov zije v UK?

slniecko77
22. jan 2011

@etuska no my sme to museli riesit Ziadostou o tento prispevok, lebo nam to odmietli dat v Job Centre..mm bol v Job centre, volal na rozne cisla, ale poradili nam nech si o to zaziadame a vyjadrenie dostaneme do tyzdna..tak sme v ocakavani 😀 😝
...posielala nam to tam HV, lebo sme jej to davali potvrdit a ona to vzala zo sebou do Officu kvoli peciatke a slubila, ze to posle..tak snad uz je to na mieste
..s tou zdr. poistovnou ti veru neporadim, ako napisala Radli...nevedomost neospravedlnuje..nech sa pokusi s poistovnou dohodnut, mozno to pomoze..lebo penale mozu byt naozaj vysoke
..mozno by aj pomohlo keby argumentovala, ze nebola na SVK osetrena za tych 5 rokov (teda ak nebola)
@radlinka mame sa fajn, rastieme, priberame a dnes je maly stale prisaty 😝 snad to bola len jednodnova zalezitost 😅 inak je velmi dobry, len papa, spinka a kaka 😵
..ja by som sa v tehotenstve nedala ockovat..pokial by som nebola vyslovene rizikova skupina...vakcina na swine flu je relativne nova..nie su dostatocne preskumane vedlajsie ucinky a uz vobec nie u tehotnych zien..ktovie ako sa to moze prejavit napr. po 10 rokoch, ale to je len moj nazor 😉

etuska
22. jan 2011

@radlinka
@elixia
@slniecko77
dik baby.No kamoska to riesila cez mamku.neviem preco to poistenie chcela zrusit az teraz-dalsie podrobnosti neviem,len je zarazajuce ze cele tie roky im platila kazdy mesiac a teraz este aj pokuta.... 😒 Fakt je to nefer aj zo strany poistovne 😖

radlinka
22. jan 2011

@etuska no to je, bud sa nemala ani ozyvat alebo nemala spominat ze je tak dlho v UK...mimochodom aka velka je ta pokuta ???

etuska
22. jan 2011

@radlinka
hmm-to netusim 😖

elixia
22. jan 2011

@etuska no je to nefer,ale zial,na Slovensku je to tak...ja som si chcela platit to dobrovolne este predtym ako som otehotnela,lebo sme planovali navrat,tak aby som nieco dostala,ale teta mi vysvetlila,ze sa to nemoze,tak som sa radsej na to vykaslala...
Skoda,ze im to ta kamoska uz povedala,mala sa len odhlasit bez dalsieho vysvetlovania,zatial tie systemy zrejme nie su nejako poprepajane,takze by na to mozno ani neprisli...

hajatanufus
22. jan 2011

@radlinka ahoj ja som si ziadala o porodne tu na manzela a dostali sme to ale my mame aj child benefit a tax credit tak skus mozno ti to tu daju a ak nie aspon budes mat vyjadrenie pre sk ze ti to zamietli

martina_uk
22. jan 2011

@radlinka
@slniecko77 ajojte ja som si minuli tyzden poziadala o Grant a vcera mi prislo zamietnutie tak mi to mamka ide vybavit na slovnesku, tam to davaju bez problemu ;)

cutce
23. jan 2011

ahojky
proc vam zamitaji ty Granty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre