Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
18. mar 2011

@hajatanufus myslim,ze si mozes potom vybrat,bud budu posielat priamo llandlordovi alebo vam..ale neviem to isto 😉

hajatanufus
18. mar 2011

@elixia aha dakujem my by sme boli radsej keby to davali nam

martina_uk
18. mar 2011

@hajatanufus Ajojky, no ja som to landlordovy, teda agenture neoznamovala, nic take som tam nenasla zeby som mala oznamit. Ak chces napis stranu na ktorej si to nasla a ja pozriem co tam je. A oni platia ten benefit mne na ucet a z mojho uctu sa aj stahuje najom takze tak a council benefit nam neuznali, iba housing. a mame sa celkom oki, vcera sme boli na druhom ockovani a najjprv jej troska stupla teplota ale potom to preslo ale po ockovani zvracia co spapa, troska ju to ockovanie zobralo, chudinku malu...

hajatanufus
18. mar 2011

@martina_uk dakujem je to stranka 38 skoro na konci a je tam sharing informations with your landlord

hajatanufus
18. mar 2011

@martina_uk to ma mrzi ale to prejde aj ine deticky zvyknu zvrackat po ockovani takze je to asi normalne my sme po ockovani len viac spinkali ale teraz sa este stale nevieme dostat z tych soplov obidve baby maju take huste zelene takze tam asi bude nejaky bacil a to rachel dobrala teraz v stredu atb a rano mi zvykne aj kaslat potom cez den nic a sem tam vecer ale v pondelok uz mame vsetci traja ap. tak tam pojdem nech sa na nas pozru a mne nech urobia testy na stitnu zlazu lebo som bola tyzden bez liekov a aj koli tehu a bola by som rada keby ma poslali aj na scan stit zlazy ze ci sa nejako nezmenila lebo ja ju mam jednu stranu uplne malu achcem aj krvne testy na potvrdenie tehu... inak dnes som uplne nevyspata lebo susedia nad nami robili v noci zur a rachel mi vstavala kazdu hodinu az do piatej a potom pospinkala cca do 7.30 takze som toho moc nenaspala ani neviem ako to vydrzim chcela som si teraz pospat ale rachel spinka a chcem aby mala klud takze musim byt s lucy v druhej izbe jej akoze hluk nevadi myslim telka a hudba a tak ale ked sa tam lucinka hra tak je hned hore a nechce spinkat aby jej nieco neuslo musi sa predsa od nej ucit no nie?

hajatanufus
18. mar 2011

@martina_uk ahojky prepac ze otravujem ale este mame ohladom toho benefitu nejake otazky teda ohladne toho tlaciva napr pytaju sa tam od akeho datumu to chceme mozme dat aj datum pozadu mesiac? ci len od teraz od kedy podame ziadost ? je tam ze ak uvedieme dobry dovod tak nam vedia aj spatne nieco preplatit ale my tu byvame len mesiac takze asi len ten mesiac dozadu mm tam napisal ze nevedel o tom ze ked sme si ziadali o soc byt ze mozme ziadat aj o toto a tiez sa pytaju ci nas rent uz zahrna stravu, elektriku a ostatne vydavky ale samozrejme ze nezahrna tak to staci len zaskrtnut ze nie?

monika.c
18. mar 2011

@hajatanufus ahoj,tak k tomu house benefitu :mozes to dat na svoj ucet,lanlorda alebo agenturu ak si neprajete aby ju kontaktovali,tak to tam zaskrtnite.mesiac do zadu sa ziadat neda,aspon co ja viem,na to by ste museli mat riadny dovod,napr,nejake zameskane platby alebo tak.my sme ziadali o housing minuly mesiac a este stale nam neprisli peniaze,aj ked nam to uz uznali,tak treba ratat aj s tym,ze vam to vyplatia mesiac do zadu od datumu kedy to budete ziadat 😉 ale mozno kazdy council je iny.a co sa tyka tych vydavkov,treba tam uviest vsetko pravdivo,ja som uvadzala len samotny rent bez vydavkov na stravovanie 😉

martina_uk
18. mar 2011

@hajatanufus ajoj daj datum kedy ste sa tam nastahovali, aj ja som dala ale neuznali mi moj dovod ale za skusku nic nedas ;) a ano staci zaskrtnuz ze nie ;)

hajatanufus
18. mar 2011

@monika.c dakujem no ved tam je otazka ze ci ten ren to uz zahrna a mm tam napisal len vysku prenajmu 595 a to je len cisty najom bez ostatnych vydavkov diky za rady poviem mm aby teda toho landlorda vynechal a aby dal datum len od teraz ako ziadame este raz diky

hajatanufus
18. mar 2011

@martina_uk dakujem ste zlate babenky

1lin1
18. mar 2011

ahojte dnes mi diagnostikovali SPD ( Symphysis Pubis Disfunction)..mate s tym niektora skusenost ?

smajka
18. mar 2011

@foxinecka - ahoj, zajtra teda ideme - ukecali ma. 😀 nevedela som ako sa budem citit, ale citim sa rovnako ako pred dvomi tyzdnami a kedze ide aj kamaratka, tak sa nebojim, ze ma to chyti niekde po ceste 😀 . ako docestovala mamina?

foxinecka
18. mar 2011

ahojte
aj my ideme, a berieme aj babicku 🙂 Docestovala v pohode, dakujem za opytanie, vychutnavame si jej spolocnost.Tesime na vas 🙂

mrk11
19. mar 2011

nasa Eli s krmi

martina_uk
19. mar 2011

@mrk11 jeeej jaka je zlatunka

monkka21
19. mar 2011

@mrk11 ahoj mrk chcela by som ta pekne poprosit,ze ci nevies na ktorej strane je pisany ten prispevok ohladom vybavovania rodneho listu,apostili a ostanych veci,ktory si pisala ty.neviem ci je to v tejto teme alebo v teme socialny system v uk.ak si spomenies tak ti budem vdacna.dakujem 🙂

danach29
19. mar 2011

tak babenky mam to za sebou moj porod trval zhruba 24 hodim po odteceni plodovej vody........po 12 hodinach mi zacali strasne silne kontrakcie a bolest iba v chrbte nedalo sa to ani zvladnut potom som si pytala epidural ktory som samozrejme nedostala tak som sa trapila dalej s gazom a pichli mi nejaku tu oblbovacku ale nic bolo to strasne a potom ked sa mi mala narodila tak to bolo najkrajsie na svete...... 🙂 mam ju moc rada je nadherna
...

brigus198754
19. mar 2011

ahojte babenky ja som stale 2in1 nechce sa mojej princeznej von z bruska uz mi naozaj odchadzaju baterky a kde je este stvrtok ked sa mam dostavit do hospital ☹

martina_uk
19. mar 2011

@danach29 gratulujeme a prajeme vam obom vela zdravia ;) ja nechapem preco ten epidural ponukaju ked ho nikomu nechcu aplikovat.. aj mne to odmietli dat na porod a nakoniec to aj tak museli davat na sitie..

etuska
19. mar 2011

@danach29
blahozelam 🙂
ja som mala podobny scenar porodu-ale akosi sme to zvladli aj s gas-om hoci mal maly cezkg-takze fuska.uz som vravela MM ze 3tie dieta bez EPI rodit odmietam 😝 😀

vela zdravicka.drzte sa 😵 😵 😵

etuska
19. mar 2011

@brigus198754
nic neboj-kazde babatko sa raz vonku vypita ci uz prirodzene,alebo s pomocou 😉 drzim palce 😵

monkka21
19. mar 2011

@elixia dakujem pekne 🙂

monkka21
19. mar 2011

@danach29 gratulujem k malinkej a zelam vela zdravia 🙂

danach29
19. mar 2011

dakujeme teraz uz sme na bolest zabudli 🙂

simsonka250
20. mar 2011

@jaja0110
AJA POTREBUJEM SPRAVIT MALEMU APOSTIL ALE VOBEC NEVIEM AKO

simsonka250
20. mar 2011

@brigus198754
NEBOJ ONO TO RAZ PRIDE KED SA JEJ BUDE CHCIET..HA
AKO MOJI MALICKY

simsonka250
20. mar 2011

@jaja0110
MOZES MI POVEDAT AKO SI VYBAVILA TEN APOSTIL?

simsonka250
20. mar 2011

@monkka21
PROSIM TA AK TI NAPISE ODPOVED MOZES MI JU POSLAT AJA POTREBUJEM TO VYBAVIT A NEVIEM AKO

martina_uk
20. mar 2011

@simsonka250 ajojky, posielam stranku tam si zadas kolko veci chces appostilovat a zaplatis zato + postovne, a posles im dokument ktory chces appostilovat aj s dokladom o zaplateni a ja som vyplnala aj nejaky papier ked som to davala v january ze co od nich chcem ale teraz ho nemozem najst... ja som im prilozila aj obalku s mojou adresou ale poslali mi inu tak to je asi v postovnom aj s obalkou,
http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre