Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
7. apr 2011

ahojte 🙂
@martina_uk no v metre je to sialenost, vsak som pisala 😀 treba sa vzdy stavat na pravu stranu na eskalatoroch..ludia sa velmi ponahlaju do prace, nikto ti nepomoze (raz mi s kocikom pomohol jeden pan, aby som im nekrivdila 😉 ), sama s kocarom v metre...fuuuu to si dost dobre neviem predstavit 😝 ked ste vymakli spicku v metre tak to tam je naozaj chaos, obzvlast pre niekoho kto nevie ako to tam bezi..ked idete po peak time..tak je to uplna pohodicka a metro poloprazdne 😉
..ja som bola tiez velmi milo prekvapena nasou ambasadou..ale je tam mnoho veci co sa jej da stale vytknut....to cakanie pred ambasadou, obzvlast za skaredeho pocasia, nemaju toalety pre verejnost..ked si tam s mensim dietatom nemas kam s nim ist 😝
..pekne fotky, vyzera, ze ste si pobyt v Londyne uzili 😎

dadulka2000
7. apr 2011

@cutce mojko, mozme zatrajsok prelozit na inokedy? chcem ist o 12.15 plavat s Millie. alebo ak chces tak pridte skor. prip. sa donedneme na buduci tyzden. papa

martina_uk
7. apr 2011

@slniecko77 jj ja ich chapem ze sa ponahlaju ale ako mam s tym kociarom inak prejst ked tie eskalatori su take uzke :D ale tak je to stastne za nami a pre pas mi uz pojde priatel sam takze aspon tak :D ;) aj u vas je tak krasne slnecno? tu je nadherne, idem von kym si to to pocasie nerozmysli ;)

kivec
7. apr 2011

Ahojte zienky,
zase som tu dlho nebola, dufam, ze ste na mna este nezabudli. Medzicasom som uz zacala chodit do prace. 😖 Zatial robim po veceroch a vikendy, ale neviem ako dlho to takto s manzelom vydrzime. No asi velmi dlho nie. Doteraz som tu mala svokru, bola tu cely mesiac, velmi nam to pomohlo. Ale teraz uz bacujeme sami a veru uz to nie je taka sranda. Takze sa mozem pomaly pustit do hladania opatrovatelky a zmenit si pracovne hodiny.

@hajatanufus - Blahozelam k tehotenstvu! 🙂 No teda ty si riadny dobrodruh, obdivujem ta, ja by som si teraz veru na tretie netrufla. Drzim ti palce, aby vsetko dobre prebiehalo a prajem ti vela sil. 😉 O tom papani, nasa Eliska ma tiez velke problemy. Tiez nevedela co s jedlom, a teraz este stale papa prikrmy urcene pre 4 mesacne babatka a aj to mi zje tak polovicu, ked ma dobry den. Ked nie je dobry den, po 2-3 lyzickach koncime. 😒 . A ked jej dam nieco hustejsie,alebo ked su v tom nejake kusky, okamzite ju napina. Tak mam trocha starosti, lebo teraz najviac rastie a potrebuje najviac vyzivy a ona takto strajkuje. ☹ Takze nie si sama s tymto problemom. Snazim sa to brat s pokojom, nenutim ju do jedla, aby som neurobila este horsie, ale niekedy ma aj tak z toho chyta panika.

@mrk11 - Uz si zacala pracu? Ako to s Eli zvladate?

Inak vas vsetky pekne pozdravujem!

radlinka
7. apr 2011

@martina_uk jeej vy ste krasne, ako pekne ladite do ruzova 😀 Pekne si uzivate teplucke dni, my dneska rovno 25C a je uplne horuco 😅 som zvedava, ako vyda leto, lebo na tie nase typicke letne horucavy uz nie som zvyknuta 😕
Momentalne mi admin vyhodil foto, tak zase fungujem bez obrazkov 🙄
@monkka21 malinka je cela na teba, krasne baby 😉
@cutce vy ste ale narastli, mali je silny chlapik, krasne foto 😉

radlinka
7. apr 2011

@slniecko77 ahooj zlatik, ste okej...uz ste vybavili papiere ? ja mam tu toho tak vela, ze sa fakt nenudim, ani cas nemam na pisanie, tak zdravim a ozvem sa cez IPcko 😉

slniecko77
7. apr 2011

@radlinka cau Radli, v pondelok sme maleho uspesne zapisali do pasu 😉 takze v maji frcime na SVK, len este mm nie je rozhodnuty ci pojde s nami letecky alebo autom..najvyssi cas kupit letenky 😀
..v dobrom zavidim to krasne pocasie, tu je tiez slnecno, ale nie az tak teplo @martina_uk uzite si prechadzky, maly teraz spi potom sa napapame a tiez frcime vonku 😎

elixia
7. apr 2011

@kivec ahoj,uz som aj rozmyslala ako sa ti asi dari v praci 🙂 Takze spokojna? U nas s papanim tiez hroza,ja vyvaram kasicky a mlady pan horko tazko zje 2 lyzicky..jedine ovocie este ako tak,zeleninu mi nechce velmi..

slniecko77
7. apr 2011

@elixia tak vies, ovocie je sladsie a lepsie 😉 vie, co je dobre 😀
..ako sa inak mate?

elixia
7. apr 2011

@slniecko77 AHOJ moja,no co ti poviem..kde su tie casy ked len lezal 😀 vsade uz dolezie,vsetko rozobera,kable,pc a dialkove od telky su najlepsie hracky..neobsedi ani sekundu..uzivaj si.kym je to male a spokojne 😀 (aj ked nase tusim spokojne nebolo nikdy)

slniecko77
7. apr 2011

@elixia 😀 😀 😀 si ma pobavila 😉 mile, ved aj ten nas spunt uz nechce len lezat, najlepsie sa sedi, chce sa stale dvihat a s niekym kecat 😉 vsak to poznas..tiez si s vdakou spominam na obdobie novorodenca 😀 😀 😀
..ked tu boli svokrovci a nasi, stale sa u niekto venoval a teraz som na neho sama, ale v maji ideme na par chvil zase domov, ja mozno zostanem dlhsie..tak sa tesim..este zvladnut posledne ockovanie a mozeme poficat
..vy planujete ist v najblizsej dobe domov?

monkka21
7. apr 2011

@radlinka dakujem.aj ked ja by som povedala ze je po tatovi alebo 50na50 😀

elixia
7. apr 2011

@slniecko77 no my ideme na buduci vikend,uz sa neviem dockat 🙂 Mne ho zatial este nikto nevaroval,tak si to planujem doma uzit,len dufam,ze bude chciet byt aj s niekym inym 😀

slniecko77
7. apr 2011

@elixia jeeej tak to uz je coskoro 😉
..si doma snad aspon trosku oddychnes

martina_uk
7. apr 2011

@slniecko77 @radlinka dakujeme ;) preco Ti admin vyhodil foto? my sme akurat prisli z vonku, kraasne je tam mala sice slnko neznasa.. teda ked jej chvilku svieti do tvare hned je nerozna asi musim kupit dazdnik lebo niekedy je to o drzku cuvat po chodniku aby jej nesvietilo slniecko ked niekam potrebujeme prejst.. inak ju vobec nevystavujem slnku ;)

inak aky krem pouzivate pre babatka proti slnku? ja som kupila dnes niveu sun kids 50+ a aj garnier pretoze vcera v londyne mna s priatelom dobre opalilo v tvari a nechcem aby malu spalilo.. nenasla som ziadny krem for babies.. viete o nejakom?

slniecko77
7. apr 2011

@martina_uk ja by som chcela kupit 30 Dylong baby, ale v UK sa neda kupit, tak ju kupim na SVK, tuto znacku maju len v lekarni

martina_uk
7. apr 2011

@slniecko77 Dnes som o tom čítala aj na internete ale fakt tu sa to nedá dostať, aj ebay som prehladala a kedže ja som alergická na slnko tak sa bojim aby aj mala nebola. Zatiaľ použijem ak bude nutne tu niveu kids a keď prídeme na veľkú noc na SK tak jej kúpim ten druhý. Ja používam radšej detské kremi alebo obyčajnu vazelinu tak budem tu nivea kids používať ja. Dik za radu

slniecko77
7. apr 2011

@martina_uk 😉 mal by byt velmi kvalitny, kamosko ho pouzivala pri detickacha chvalila ho

hajatanufus
7. apr 2011

@kivec dakujem no postastilo sa ale som rada my sme chceli aj tretie aj ked nie teraz ale trosku neskor ale babo si mysli nieco ine ze naco cakat no nie? 😀 😀 😀 aj rachel nevie papat kusku len kasovite ale este nema zubky tak to je asi koli tomu teraz jej idu dolne 1 a horna 2 dolne su uz vonku asi na 1mm a su pekne ostre my papame prikrmy asi kazdy druhy den lebo sa mi stava ze bud nie som cely den do,a alebo nevladzem varit a kupovane mi moc nechcela ale vyskusam znova

hajatanufus
7. apr 2011

@martina_uk ake ste krasne a potrebovali ste aj to prehlasenie ze dieta nebolo zverene druhej osobe? aj my sme si uz konecne dali ziadost o ten hausing benefit ani sme nepotrebovali vyplnenu ziadost pani to hned vsetko davala do kompu ale chcela aj originaly dokumentov tak sme tam museli ist este raz jej to odniest my ideme na ambasadu zajtra teda len ja s malou a s mm kolegom dufam ze sa nic neskomplikuje a ze vsetko prebehne v poriadku ja mam biometricky pas tak dufam ze nebude problem to tam zapisat lebo inak neviem

hajatanufus
7. apr 2011

@elixia mne mala praveze zje skor zeleninku co uvarim a pomixujem a ovocie vypluva atkze kazde babo je ine ale vsak sa naucia papat a musia si zvyknut na tie nove chute 🙂 to nie je ako mliecko to chuti asi najlepsie 🙂

martina_uk
7. apr 2011

@hajatanufus ajojky, ziadne prehlasenie sme nepotrebovali, ked ste manzelia tak potrebujete sobasny list a aj nie tak som priamo tam napisala na papier ze suhlasim zo zapisanim dietata do pasu partnera.. uplne pohodka ;) a problem zo zapisovanim do hociakeho pasu nieje, oni to vedia zapisat aj do zeleneho aj cerveneho aj biometrickeho ale ked zapisovala mne tak to tlaciaren nejako posunula a cele to zle natlacila iba polovicu mena a tak.. nemohla by som ten pas viac pouzit a kedze priznali ze to je ich chyba a je im to luto a zato mi daju zadarmo spravit biometricky pas, lenze bude hotovy az o 2 mesiace a preto musime cestovat vzdy len s partnerom lebo len on ju ma teraz zapisanu a musime mat SK aj UK rodny list aby sme mali dokaz ze je otec dietata kedze mala ma moje meno.. troska nam to skomplikovali ale nieje to ich chyba..moj pas znicili a aspon budem mat novy :D a tam je uz mala zapisana rovno, uz sa nemusi ist zapisovat a pojde mi to vyzdvihnut priatel aby sme nemuseli zasa cestovat metrom.. a nezabudnite si vsetko okopirovat, tvoj pas aj malej SK rodny list...to ci musis aj sobasny list ked ides sama netusim ale asi nie.. ale radsej pre istotu si ho vezmi ;) stastnu cestu prajeme ;)

elixia
7. apr 2011

@hajatanufus ja mam tiez biometricky pas a nebol problem...
No u nas ovocie vyhrava,jednoznacne je na sladke 🙂 asi budem musiet aj zeleninu nejako maskovat ovocim alebo co...

etuska
7. apr 2011

@cutce
Davidko je rozkosny 😉

martina_uk
7. apr 2011

@elixia ja netusim ze ci to pomoze ale HV nam na post natal group hovorila ze niektore deti maju radi napr mrkvu s jablkom.. a aj ja to mam rada ale nie varene ale surove, netusim ake to je uvarene :D alebo ci sa vari iba mrkva a potom sa tam nastruha jablko..

etuska
7. apr 2011

@hajatanufus
jeeej-az teraz som si vsimla-gratulujem k tehu 😉 drzim palce nech je vsetko OK 😵 😵 😵

etuska
7. apr 2011

@kivec
ahoj Evi,
mas moj obdiv 😉
ja nastupujem buduci tyzden na tlmocnicky kurz a od 9.5 zaroven zarezavam v praci-vysli mi v ustrety,kedze kurz trva az do juna-tak si budem moct hodiny nahradit v piatky 😝 Nastastie pride svokra na 3mesiace-co som velmi vdacna,lebo inac si to neviem predstavit-navyse s MM pracou do vyzera hocijako-takze si posiela aplikacky do novych jobov

elixia
7. apr 2011

@martina_uk no vcera som mu dala mrkvu s jablkom a bananom...pusu otvaral jak maly vrabec,dnes ryza s brokolicou...ochutnal a koniec papaniu bolo 🙂

etuska
7. apr 2011

@elixia
skusala si "butternut squash"?Nas Simi by toho zjedol/aj nam chutilo 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre