Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monkka21
15. máj 2011

ahojte mamicky.tu je prva fotka s usmevom mojej lasky ,ktora sa mi podarila odfotit.

monikac
15. máj 2011

@hrozienko11 no tak to je inac drze, ze jej nieco zobrala co je jej....ja som perinku chcela len zo zaciatku kedze sa mi to zda lepsie v nom babo prenasat a tak.....ved u nas na sk je perinka normal a pouziva sa odjakziva a vsetci sme prezili.... 🙂 a podla mne je to lepsie na suport babatka, lebo ked ich tu vidim ako tie deti natahuju ako maciatka, tak mi je z toho az zle...dakujem za radu do nemocnice ju radsej nezoberiem, nech im to teda ovi nedrazdi... 😀

cutce
16. máj 2011

ahojky
jak se tu vsechny mate? Mi jdeme dnes na druhe ockovani, tak jsem zvedava. na prvni jsme brali probiotika a ted nic, tak doufam, ze bude v poradku, protoze ve stredu rano chci vyrazit domu 🙂

cutce
16. máj 2011

Jinak o te zavinovacce. Davidek je moje prvni miminko a predtim jsem nemela zadne zkusenosti. Ono to prijde automaticky jak miminko drzet to se bat nemusis 😉

mrk11
16. máj 2011

@veryveri, @elixia, @hrozienko11 @monikac - baby s tymi perinkami to zalezi aj od konkretnej nemocnice, ale ja som ju normalne mala v porodnici - sice nie taku klasicku ako byvaju na SK, tu som ani nechcela, ale kupila som v mamas&papas - bola na zips a doteraz ju pouzivam ako deku. Dokonca mi Elu sama MW do nej zabalila a este aj lekarka sa chodila pozerat, lebo sa jej ta perinka tak velmi pacila, a ze je jealous 🙂 Ono ja viem, ze je to kvoli lepsiemu chyteniu a vraj aj babo lepsie spava (ani nechcem rozoberat temu Ela a spanok, od pol jednej rozvalena cez manzelsku postel tuto noc a mna dnes boli chrbat z toho ako slak), ale ja som ju nechcela balit do tej klasickej perinky, lebo vraj - citala som vselijake kontroverzne diskusie na tuto temu - ma za pricinu aj vyklbenie noziciek dietata a kedze ja som bola ako dieta vyklbena, tak som nechcela, aby som nieco take sposobila. Vysvetluju to tym, ze ked je dieta zviazane, tak jablcko klbu prirodzene nemoze zapadnut po porode na svoje miesto, lebo mu v tom branite zviazanim dietata a preto v byvalom Ceskoslovensku bol taky velky vyskyt vyklbenych deti. Kazda mame samozrejme na to vlastny nazor, ja by som to na vasom mieste spravila tak, ako citite, ze pre vase babo to bude najlepsie, lebo nie je nic lepsie ako psychicka pohoda.

mrk11
16. máj 2011
mrk11
16. máj 2011

@monkka21 krasna je ;)

hrozienko11
16. máj 2011

@mrk11 nam to ani netrebalo. my sme dali malej volnost 😀 a po porode sa nezmestila,kedze nemaju rozne velkosti 😀
spanok nezavidim. nasa spi uz nejake 4-5hodin.

@monikac no oni su tu blazni do vsetkych health and safety. ani spanie na brusku nie je vhodne. ale ked vidim,ako mala lepsie spinka,tak ju tak davam 🙂

elixia
16. máj 2011

@mrk11 my sme ju nakoniec aj tak ani nepouzivali,kedze Risko od narodenia bol rad free,nechcel byt zviazany ani nahodou..a to som si predtym ani len predstavit nevedela,ze take drobne moze nieco chciet alebo nechciet 🙂

@cutce co nove? no my mame doma neriadenu strelu 😀 😀 Tes sa z Davidka,kym je taky malinky,teda uzivaj si to.. 😀 Vsade a vsetko potrebuje vyskusat,snazi sa uz vstavat,prsteky uz postrkal do DVD,satelitu a kdekade..no sranda s nim. Stastnu cestu domov,uzite si rodinku. Na ako dlho idete?

mrk11
16. máj 2011

@elixia my sme to pozuivali v nemocnici prvych par hodin, kym ju Eli celu neozvracala mekoniom. A doma sme sa pokusali, ale tu "zralo" vsetko, co sa jej okolo pusy co len mihlo, takze sme ju uzivali len ako deku v podstate.

cutce
17. máj 2011

@elixia ahojky, jj uzivam jak muzu drobecka, teda on uz to drobecek neni 😀 😀 . Tak zatim zadna reakce po vcerejsim ockovani, tak zitra rano vyrazime a ja se vracim az 15.6. 😀 😀 😀 😀

Mejte se tu hezky a pridavam par fotek 🙂

elixia
17. máj 2011

@cutce tak stastnu cestu 🙂 Nam to trvalo cca 30 hodin,vy to mate aspon blizsie 😉

mrk11
18. máj 2011

@elixia musim povedat, ze v tom juli neprideme. Dusan to zle pozrel, je to pri Cambridge, takze obrovska dialka od vas. Celkom mi to je luto, lebo som sa tesila.

mrk11
18. máj 2011

@cutce stastnu cestu, som zvedava ako sa malicky za ten mesiac zmeni, co budete v CR

elixia
18. máj 2011

@mrk11 jooj,tak to je ale skoda ☹ aj ja som sa uz tesila...tak snad sa vam raz podari prist aj napriek tomu.

monkka21
19. máj 2011

ahojte.babi ako ste pisali to splnomocnenie na rodny list.co tam mam napisat ze na aky ucel.nemam ani zdanie co tam mam napisat ako dovod splnomocnenia.dakujem vam

zuzanka7834
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrozienko11
20. máj 2011

@monkka21 ja som davala 'na vybavenie rodneho listu' a stacilo. pre istotu som doma nechala aj pero,nech dopisu meno,ale netrebalo. a kedze ty uz mas babo,tak napis,ze 'na vybavenie rodneho liste pre ... narodenu ...' 🙂

@zuzanka7834 londyn je velky 😀 takze zavisi aka oblast. na nete si mozes pozriet pocasie aj na danu oblast,kde sa budes nachadzat. a urcite sveter,pripadne nejaku tenku bundu by som brala. je sice pekne,no ked zafuka,teplo urcite nie je.

monkka21
21. máj 2011

@hrozienko11 diky tak som to tam napisala.a staci ked tam pojde len manzel?

mona12071
21. máj 2011

ahojte maminy tak ako?my sme uz prisli z dovolenky bolo fajn ale uz som sa tesila sem co supnem maleho do postielky a bude si sam spinkat kazdu noc som naspala asi 3 hodiny co bol s nami v postely hruuuuuuza ☹
no mam novinku vyslo nam to na prvy krat a som tehu 🙂
uz som bola aj u lekara zatial je vsetko oki dr mi povedal ze mna budu sledovat ci budem mat velke babo ako bol david a ked nie tak mozem rodit normalne a ked bude velke tak radsej cisarsky ale na 70 percent normalny porod tak uvidime
tesime sa
zatial necitim niake velke nevolnosti len vcera mi bolo pekne zle rano ale to asi hodinku a od vtedy nic 😉 ked budem mat cas docitam
@mrk11 prepac ze som ti neodpisala na spravu ale niako som bola stale v jednom kole a dospavala aj vsetko
neboj najdeme niaky spolocny cas a stretneme sa moc sa na vas tesim

hrozienko11
21. máj 2011

@monkka21 moze ist len on ale len v tom pripade,ze mate rovnaky trvaly pobyt na SVK. lebo dieta ma trvaly pobyt po matke.

@mona12071 gratulujem k tehotenstvu 🙂

monkka21
22. máj 2011

@hrozienko11 no do prdelky.tak to teda nemame rovnaky.uzasne.ja som ratala s tym ze mozeme dat trvali pobyt aj na maznelovu adresu.a v tom pripade.nemoze ani jeho mama vybavovat slov.rodny list?lebo mi sme na nu napisali splnmocnenie.

amee
22. máj 2011

@monkka21 mne mamina vybavovala rodny list pre maleho, mala splnomocnenie, da sa. a bol hotovy dost rychlo, asi tak za mesiac aj pol 🙂

amee
22. máj 2011

@monkka21 ja som si tym prave presla (vybavovanim rodneho listu) kludne sa pyyyyyytaj... mna uz caka len ambasada v londyne a hotovo 🙂

bajushka
23. máj 2011

Ahojte babulky, dlho som sa neozvala... u nas vsetko ok, uz iba par tyzdnov... prestala som pracovat, tak sa to hrozne vlecie... 😖 Vidim, ze akurat rozoberate Rodne Listy... tak by som sa chcela iba uistit ci to mam spravne pozistovne:
- z nemocky pojdem s nejakym papierom na Town Hall (registry of Births) a tam mi vydaju long and short version rodneho listu...
- tu dlhu verziu potom preposlem na SK mamine, ktora ma splnomocnenie a ta ho odnese na osobitnu matriku... + tam vypise nejake papierovacky... popripade mozem ist na amasadu v Londyne... ale odtialto to dlho trva tusim...

Kludne ma opravte ak mi nieco dolezite uslo... 😉 Hlavne @amee bo mne to tiez bude vybavovat mamina so splnomocnenim... 😉

amee
23. máj 2011

@bajushka musis ten uk rod. list dat oapostilovat+prelozit do slovenciny a az potom poslat do BA na osobitnu matriku 🙂 a z londyna to trva dlhsie, to mas pravdu 🙂

bajushka
23. máj 2011

@amee dakujeeeeeem, 😉 a apostiluje sa to osobne na nejakom urade tu? A kde si to prekladala...tu alebo doma? Alebo prekladala si si to sama... Alebo to muselo byt prelozene oficialne?? Prepac za milion otazok... 🙂

amee
23. máj 2011

@bajushka v pohode 🙂 no ja som to dala oapostilovat v milton keyenes, to je najblizsie k nasemu mestu, nebyvame priamo v londyne. kukni si stranku www.fco.co.uk, tam urcite vycitas kde v londyne sa to da... alebo pripadne si zavolaj na ambasadu, hadam ti poradia.
prelozene som to mala uradne, mne to robila vsetko mamina na slovensku, ale mam kamosky co si same prekladali, potom im to na slovenskej ambasade overili. myslim, ze ti to prelozia aj na ambasade za 20 libier, ale tym som si neni velmi ista. skratka, mozes si to prelozit sama 🙂

mrk11
23. máj 2011

@mona12071 to je OK, urcite nieco dohodneme. Blahozelam k tehotenstvu 🙂 Drz sa

bajushka
23. máj 2011

@amee pokladik 😵 Dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre