Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monkka21
8. jan 2013

@kvietocek7 no presne toto myslim,len co som citala tam moj kocik co amm teraz nieje kompatibilny,teda nieje na tom zozname ale zase zevraj sa to da na vacsinu kocikov ten buggy pod dat.ja mam teraz baby merc q7 a bianka ma zvlast sportak,neviem ako to budeme riesit.nevyhoda toho druheho co si dala link je asi ze ked prsi tak to dieta tam mokne.teda aspon si myslim.neviem ako to budeme riesit.ja som prv chcela surodenecky kocik ale potom som sa zalubila do toho baby mercu tak som si kupila ten.

hajatanufus
9. jan 2013

@kvietocek7 to sedadlo je dobre len ja uz mam tandem odkedy sa rahcel narodila a okrem toho my mame velmi uzky vchod na brane a aj uzku chodbu v byte ledva prejdem s jednym kocikom a pravdu povediac ja uz ani nevladzem tlacit dve deti v kociku a to druhe co si dala este som nepozrela ja som videla aj take sedtko co sa pripevni na kocik noeco podobne ako ma phill a inak phil and ted som rozmyslala ze by som kupila od ruky ale ked som ho videla nazivo tak sa mi zdal dost uzky a zase dalsi kocik do nasho maleho bytiku neprichadza vobec do uvahy aj tak nic nerobim len kociky obchadzam 😠 ale pre @monkka21 by to bolo urcite dobre bud to sedadlo alebo ten phil 🙂

hajatanufus
9. jan 2013

@kvietocek7 take nieco podobne som aj ja chcela len neviem ci by to bolo vhodne na moj kocik ja mam zopu z sk a zase na druhej strane neviem ci by mi to aj neprekazalo pri chodzi a ci by tam rachel obsedela ☹ no je to komplikovane s mojimi detmi my nemame auto tak chodime vsade peso a niekedy nam jedna cesta trva aj hodinu hodinu a pol a rachel mi potom place ☹ ja som s tale so vsetkym nespokojna a strasne vahava lebo ja som znamenie vahy a neviem sa rozhodnut 😀 😀 😀

hajatanufus
9. jan 2013

@kvietocek7 @monkka21
inak baby look co som nasla http://www.essentialbaby.com.au/forums/lofivers... co uz nevymyslia?

hajatanufus
9. jan 2013

a toto sedatko som mala na mysli a nie je ani drahe http://www.amazon.co.uk/BabyDan-3400-70-Pram-Se...

monkka21
9. jan 2013

@hajatanufus no to som nevidela este take sedatko,len mne by to tam strasne zavadzalo lebo ja musim stale kontrolovat maleho a neviem si bianku taku velku v tom predstavit 😀

hajatanufus
14. jan 2013

@monkka21 chapem no ja som to videla na kociku pre dvojicky a bola v nom tiez velka slecna 🙂 ale pravdu povediac ani ja si to namojom kociku neviem predstavit 🙂 teraz som chcela kupit len taku buginku co su dve deti za sebou ale najlacnejsia stoji 169 a teraz na to peniaze nemam takze sa budem nadalej trapit tak ako doteraz 😢 a okrem toho sa mi to zadne sedadlo zdalo aj dost nepohodlne ale zase na druhej strane keby som to vyuzivala len raz za tyzden tak to by este slo 🙂 teraz sme zase zavreti doma' lebo rachel ,ma sople a maly to od nej hned chytil a maly aj kasle ale zatial len v leziacej polohe teda len v noci a cez den len ked spinka inak cely den nezakaslal 🙂 dnes som ho nechala doma spinkat a tak som sla po lucinku do skolky ☹ mm spal vo vedlajsej izbe a segra mi ho strazila cez skype 😀 raz sa zobudil to mi hned volala tak som jej povedala ze sa budem ponahlat a ze nech ho skusi nejak utisit no aked som sa vratila zo skolky ' po polhodke tak pekne spinkal s pokakanym vystrcenym zadockom takze pravde podobne sa len zobudil na kakanie mozno ho bolelo brusko ☹ a potom spinkal este vyse dve hodinky takze som stihla aj navarit a umyt riad zatial co tie dve tu strasne vystrajali ale zial ja sa neviem rozkrajat a potom ked maly vstal tak som ho hned aj okupala 🙂

veronika2108
16. jan 2013

Ahojte, chcem sa len opytat, mate skusenost so skolou alebo skolkou, ktori ziadali od vas aby ste dali svojej dcerke nausnicky dole popripade ich prelepovali leukoplastom? 😕
Nasa Natalka dnes nastupila do skolky a ziadaju to odo mna 😠 . Uprimne povedane ani jedna moznost sa mi nepaci.
Najradsej by som jej ich nechala a nic neprelepovala. Ach tie ich predpisy.... 🤐

kvietocek7
16. jan 2013

@veronika2108 ahoj, no to ti poviem, to su sposoby 😠 ja som sa toho dost obavala, ale ako vidim, vsetko zalezi od striknosti skoly. Nasa chodi uz do reception, ale zatial take od nas neziadali a som tomu velmi rada. Nosila cely cas v nursery a aj teraz. To by mohli zakazat aj satky na hlavach ci ine. Ale zas mam skusenost,ze napr na plavani to od nas ziadali hoci mala plavaciu ciapku. Chodili sme aj na gymnastiku tam bolo v pohode kym to ''niekomu'' neklalo oci. Tak sme prelepovali. No uz aky rozdiel ked ich ma na sebe a su prelepene 🙄 ony tomu hovoria health and safety.

veronika2108
16. jan 2013

@kvietocek7 Ahoj, dakujem ti za odpoved. Aj ja pozeram, ze co su to za sposoby, take su policy v skolke do ktorej nastupila 😠 , tak asi mi nic ine neostava len ich davat dole 🙄 a ked pride domov, tak jej ich dat spat. Predsa obe usi prelepene leukoplastom vyzerat pekne nebudu 🤐 a stresovat ju kvoli tomu nechcem. Ale ak pojde do skoly, tak tam sa posnazim, aby si ich nemusela davat vobec dole, len ked tak na telesnu. Ach jaj tie ich health and safety maniere 🤐

kvietocek7
16. jan 2013

@veronika2108 ved to, ale skus sa popozerat ako to je v skolach v okoli tejto. Mna to aj stve lebo ved to je sukromie, a ked nemoze nosit nausnice tak omotane satky okolohlavy to hej??? ved ak ma satku omotanu okolo krku tiez je to nebezpecne, ved to ked niekto siahne tak moze aj uskrtit ci? no proste hrozne.Inac este ma napadlo,ze mozno ani nie vysiace ale tie co su ako nastrelovacie by mohli byt ok. Skus sa na to spytat, mozno tie by mohli ok. Nam tak povedali na gymnastike len ze by neboli vysiace-ako su tie klasicke co sa zvyknu dievcatkam davat.

veronika2108
19. jan 2013

@kvietocek7 praveze ziadne nesmu mat ani nastrelovacie, ale pozistujem si ako je to v okoli 🙂 dakujem velmi pekne za radu. Inac tie satky su ano nebezpecne a takisto napriklad okuliare, ale tir dieta musi mat aby lepsie videlo... Nieco vymyslim 😵

zuzaska23
20. jan 2013

Ahojte baby,ja som prave zistila ze som tehotna..co robit dalej..som v uk v liverpoole..treba ist do women hospital ci iba do nemocnice na gyndu...poradte plz..🙂

kvietocek7
20. jan 2013

@zuzaska23 tak gratulujeeeem 🙂 🙂 🙂
no staci,ze si das app k gp, tam ti to papierovo potvrdia-zaregistruju a odporucia ta do hospital 🙂 😉 tu sa na gyndu chodi iba ked su big trouble alebo rizikove tehu, aj to ta musia odporucit - proste trochu odlisne ako poznas z SK, ale neboj da sa
vela stastia 🙂

zuzaska23
21. jan 2013

@kvietocek7 dakujem za radu🙂

hajatanufus
18. feb 2013

ahojte dievcata ako sa mate? 🙂 mam na vas otazocku neviete ako je to po novom s tymi pasmi pre deti ked chcem ist na sk? staci mat dieta zapisane v pase alebo uz aj to zapisane musi mat pas? a malemu tiez uz musim dat pas? uz sa neda len zapisat do pasu rodica? a to musi ist so mnou na ambasadu aby ho tam odfotili? alebo ho mam odfotit vo fotosluzbe a stacia im len fotky dakujem 🙂

emily84
18. feb 2013

@hajatanufus ahoj, no ja ti neporadim, nam sa chvalabohu podarilo dat nasmu dievcatku Emily britske obcianstvo, tak sme nemuseli riesit vsetky tie behacky po uradoch a ambasadach....

hajatanufus
18. feb 2013

@emily84 dakujem 🙂 no my sme obaja slovaci a mm je tu piaty rok tak este nemozme dat detom anglicke pasy az ked prejde tych pat rokov manzelovi ☹ ale aj tak dakujem za odpoved 🙂

emily84
18. feb 2013

@hajatanufus ak chcete britske obcianstvo tak by som to na vasom mieste vyskusala aj tak... my sme tu uz sice 5 rokov, no residence card sme nemali, tak nam vsetci vraveli, ze v takom pripade to nedostaneme a predsa sa podarilo.
Stacilo vypisat tlacivo na britsky pas, a napisali sme tam list, preco ziadame vynimku (chceme tu zostat dlhsie, uz sme tu tolko a tolko rokov,....) este dodatocne pytali od partnera P60 al. P45 a o par dni nam prisiel pas pre malu.
Takze urcite skuste

hajatanufus
18. feb 2013

dakujem skusime lebo aj my sme to predtym uz skusali este pre druhu dceru ale to bolo pred dvoma rokmi a to nam odpisali ze nemame narok lebo tu nie sme 5 rokov. Prosim ta nevedela by si mi pomoct napisat taky list, co ste tam vy napisali velmi by mi to pomohlo, lebo moj mm nema cas kedze chodi na nocne a cez den spi az do vecera a ja nemam taku dobru anglinu. teraz este len chodim na college na anglinu takze este neviem napisat taky list a nemam sajnu co tam napisat a kolko tych p60 a p45 od vas pytali? lebo mm ma 2008,2009,2010,2011 cize 4 a 2012 dostane az v aprili takze v podstate v aprili uz ich bude mat 5 a p45 neviem ci ma to je co? dakujem

emily84
18. feb 2013

@hajatanufus P45 je doklad pokial meni zamestnanie, no ak bol stale len v jednom tak bude mat len P60. Napis mi ked tak znenie v slovencine a ja ti to skusim prelozit. No podotykam, ze tiez nie som perfektna v anglictine.

janinek
18. feb 2013

@hajatanufus Na cesky pas si mzues dite nafotit sama nebo nechat vyfotit, ale muze byt problem, aby to pak vzal na ambasade pocitac. Nevim, na jak dlouho se chystate, ale do CR jde zaridit jednorazova vyjezdni dolozka, ze daji papir, s kterym se da dojet do CR, ale zpatky uz ne. A mezitim si muzes zaridit pas v CR. My mame na strankach ambasady veskere info k tomu, tak koukni na vasi, co tam pisou.

aliza
18. feb 2013

@veronika2108 ahoj, k tym nausniciam, u nas mozu mat, ale tie, co vyzeraju ako nastrelovacie, co nevisia a maju vzadu uzaver. Skus sa popytat, ci take mat moze. To by jej mali dovolit.

hajatanufus
18. feb 2013

@janinek ahojky diky za info skusim to pozriet ja sa pytam koli tomu ze na sk sa uz robia biometricke pasy tak som nevedela ako je to s pasmi u deti 🙂 o tej dolozke viem ale my nemame auto a to by som musela na ambasadu 2x budeme na sk asi mesiac este mm nema schvalenu dovolenku tak podla jeho dovolenky teda medzi dvoma dovolenkami by som tam ja zostala s detmi a on by sa vratil a potom by zase prisiel pre nas 🙂
@emily84 dakujem mm ma od zaciatku len jedno zamestnanie 🙂 ja praveze neviem ani slovensky co napisat do toho listu skusila by si mi poslat do ip co ste tam vy pisali a podla toho by som nieco vytvorila v sk? diky 🙂

kvietocek7
17. mar 2013

@cutce ahoj ahoj no cely cas som bola zvedava ci uz ste na svete a aky bol porod??
posielam velke CONGRATULATION 🙂 🙂 VSETKO DOBRE DROBCEKOVI A NECH SA VAM DARI 🙂 🙂 🙂 🙂

cutce
17. mar 2013

@kvietocek7 jeeee ahojky, moc dekuju. Porod byl rychlej az mi midwife neverila kdyz jsem rekla ze uz budu tlacit. Hejira odpoved byla ze nebudu tlacit jeste hodinu no a na 3 zatlaceni byl venku a jak panikarila 🙂

kvietocek7
17. mar 2013

@cutce no to super, ved ked nie je na co cakat tak treba vec riesit no a podarilo sa 🙂 🙂 🙂 a kolko vazil? a cez den ci noc ste sa rodili?

cutce
18. mar 2013

@kvietocek7 no do porodnice jsme prijeli v 7:45 rano a v 10:05 rano se narosil, takze za 2 hodky 😀 😀 😀 😀

kvietocek7
18. mar 2013

@cutce waaauu maly borec 🙂 🙂 🙂 tak sa len drzte!!!!Nech Vas obchadzaju vsetky kolikove trampoty. Teraz musis mat doma velmi zivo -zrazu dve deticky, iny pocit vsak? Davidko to este asi velmi nevnima ci? hlavne nech babetko pekne spinka a bude to super 🙂

kvietocek7
18. mar 2013

@monkka21 a vam sa ako dari?? Bianka je spokojna ci si vyzaduje viac pozornosti pred bracekom? ako ste to vyriesili s kocikom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre