Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
26. máj 2010

@etuska kde uz nepomoze to,tak nic 😀 ale skusat mozete,nie 😀 ece mate 2dni 😉 asi sa chlapakovi nechce 😀

hathor1231
26. máj 2010

a nakoniec neboli muffky ani palacinky ale gold digger buns a vydarili sa 😎

etuska
26. máj 2010

@hathor1231
no -aj dlhsie-odmietla som "sweep" tak som objednana do nemocky na 6.6(co je vlastne aj moj povodny termin podla poslednej MS) 😅

etuska
26. máj 2010

Idem kočky do sprchy.Bru nocku 😵 😵 😵

newyorkgirl
27. máj 2010

@etuska tak som myslela, ze toho 6.6. ked si napisala vyvolavacka, ze ci to je sweep alebo ides rovno na tabletku ci infuzku...

ste toho baby popisali inak teda... mamina dneska odlieta na SK, tak neskor vas docitam pekny dnik 😀

etuska
27. máj 2010

@newyorkgirl
chceli mi pretrhnut plod. vak-tak ako v 1.tehu-tusim je to "membrane sweep" 😝 -.a to som nechcela lebo pri 1.porode to bola hrozna bolest a potom velmi silne kontrakcie (aj ked dcerka bola za 4 hodky na svete 😅 )-ale radsej chcem este pockat-takze idem behat po dome a upratovat 😀 😀 😀

etuska
27. máj 2010

@newyorkgirl
toho 6.6 mi chcu dat gel 😝 -neviem nakolko je ucinny-ale zatial na to zneuzivam MM 😀

peppapig
27. máj 2010

etuska, po spicy jidle si dej par lzic bileho jogurtu nebo sklenku mlika, pomaha to od paleni zahy. I me obcas pali zaha a to nejsem ani tehu

No pocasi se nam zmenilo o 360 stupnu, neverila jsem, ale je zima, leje a je tma jak vecer ☹ Co jen budeme delat? Asi se vrhnu na vareni obidku

peppapig
27. máj 2010

Tehulky, vy tak sexujete? To ja jsem vubec nemohla, bylo mi to hrozne neprijmne, ani chut nebyla 😒

elixia
27. máj 2010

@peppapig, nie?? Tak to u mna strasnaaaa...aj kazdy den by som 😀 😀 Manzel, chudak aby predo mnou utekal 😀

@etuska ahoj, neviem,ci si pamatas, pisali sme trochu o plienkach, aj si mi nejake mailiky poslala 🙂 Takze ste stale kinderko?

Tu vcera prsalo,ale dnes zas slniecko vykuklo...tak uvidime,ci vydrzi do vikendu..

etuska
27. máj 2010

@elixia
hej,hej-jasne ze si ta pamatam,no my furt 2v 1 😅
ale dnes som akcna-beham po dome-upratujem,umyvam,akurat sa chystam nieco narychlo uvarit a potom zobudit MM po nocnej 😀
@peppapig
no veru-aj u nas sa ochladilo a mala chcela do skoly summer dress 😠 -tak som jej dala aspon ponozky-lebo uz asi jedina chodila v pancuskach 😀
@elixia
a ako si sa s tymi latkovkami rozhodla?

elixia
27. máj 2010

@etuska moja teta mi radila,ze pred porodom mam poumyvat vsetky okna 😀 tak mame sice len tri,hadam bude stacit 😀
No plienkova vybava nakupena, este ich musim oprat...vsetci u nas doma z toho boli hotovi,co som si zas vymyslela,ale ked som im tie plienky ukazala,tak boli nadseni..ze ake je to krasne 😀 😀 Ale sranda,ze vzdy,ked niekde spomeniem,ze planujem pouzivat latkove plienky, kazdy najskor mysli na tie klasicke a poklope si po cele,ci som normalna a ci sa mi chce ich tolko prat a zehlit... 😀

etuska
27. máj 2010

@elixia
podobne 😖
jaaaj-ved aj my sme mali latkovky-ludia zleniveli a zvykli si na Pampersky.ja ich chcem kombinovat-mam kupene asi 2-3 baliky aj jednorazoviek-ale to beriem do nemocky+na noc a na dlhsie vylety asi 🙂

No k oknam som sa este nedostala.akurat som upratala a este etn obedik ma caka 🙂
tak pekny den 😵

hathor1231
27. máj 2010

ze sex v tehu 😝 ja teda isto nieee 😝 bolelo ma to a nemala som chut 😝 a este mi strasne skoro zacalo tvrdnut brusko a ledva som drzala,takze som nechela riskovat...

najprv sa dava gel/tabletka ak si neni otvorena a ak si,tak si asi urobia sweep a potom ak treba,tak infuzka...
ja som mala sweep,prepichnutie ostatku plodovky a aj tak nakonieco infuzka...

latkovky som mala aj ja nakupene ale pri malej sa nedaloooo 😅 ona bola riadne "cerevo",ked hodila kako,tak to bolo v dupackach alebo dokonca az v sleepingbagu. ked mala latkovku tak to uz vooobec, pamperska mala co robit a casto to ani nezvladla.... 😅
u nas ma sandwell council prispevok pre mamicky,co pouzivaju latkovky- preplatia jej tusim 80libier 😕
skuste sa popytat hv alebo midwifes,ci aj u vas neico nie je 😉

klapinka
27. máj 2010

@etuska @elixia 😀 budeme latkovat spolu 😵 . Asi na nas vsetky pozeraju vsetci rovnako- klepajuco si po hlave- ci mi celkom nepreprcha 🙂 ale no co uz skusim a sama posudim.
@hathor1231 o tom prispevku som ja ja pocula, musiem sa na to popytat, vraj potrebujes doklad o kupe plienok.

Idem sa ja pustit tiez do upratovania, skladania pradla, vysavania a pecenia kolaciku. dnes tento: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27397, snad to prezijem co som si vsetko zmyslela. Ale som plna energie- ucka ma pochvalila ze hovorim pekne po anglicky 🙂 ako malo mi staciku stastiu 😅

Zajtra odchadame na predlzeny vikend do Skotska, a tak som sa v nedelu a v pondelok tesila ake mame super pocko, no neveim ako to bude vyzerat najblizsich par dni.

newyorkgirl
27. máj 2010

etuska tak sa drzkaj, nech uz pojdes kedykolvek akokolvek 😉
nam dneska odisla babka, manzelik ju siel zaviezt na letisko, tak som sama s 2ma detmi, uvidime ako zvladnem, neviem kedy sa vrati, lebo po ceste este ide Nikolke kupit bicyklik, tak dufam, ze pride kym pojdeme spat, lebo neviem ako to poukladam, pri najhorsom si vsetci 3ja lahneme do postele spolu 😀
Risko buvka a Nika sa hra, tak idem cosi porobit doma....
babulky neviete mi prosim dat niektora link na apostilu? nasla som legalisation office ci ako sa to vola ale webka mi nejde, na ten milton keynes... hladam, ze kolko sa za to plati a ako, to poslem sek s tym? 😕

luciebx
27. máj 2010

ahoj holky chci se zeptat... za par tydnu mam termin a tak se nejak chystam pomalu balit tasku do porodku.. budu rodit tu v anglii.. a tak si rikam kolik toho pro toho mrnouska sebou potrebuji....
kolik ste si toho balili pro mimi? jako bodycek a dupacek a tak podobne?

dekuji za info..

lucie

luciebx
27. máj 2010

ohledne te apostili v MK.. my tam byli tak 2-3 tydny dozadu.. a platili sme necelych 29 liber... manza to platil teda kartou ale myslim ze kdyz to budes posilat postou tak sek taky staci.. ted se koukam do papiru co sem si psala poznamky kdyz sem s nima mluvila.. takze je to £28,80 a dali mi adresu fco.gov.uk/legalization

snad sem pomohla

elixia
27. máj 2010

@klapinka, tiez som si povedala,ze vyskusam a potom budem mudra ci sa da alebo nie..moj brat je odo mna mladsi o 14 rokov, ked sa narodil,tiez este o jednorazovkach nebolo ani pocut a dalo sa..jasne,ze sme uz mame pomahali aj my, ale si zober, o kolko to uz mame my dnes lahsie ako zeny kedysi - pracky,umyvacky,susicky, on line nakupovanie este aj potravin...

No, ta taska do porodnice by aj mna zaujimala, viem,ze tu ta 'vykopnu' tak skoro,ako sa len da...len zas, clovek nikdy nevie,co sa moze stat.

mihouk
27. máj 2010

@luciebx, tak ako pise elixia, vykopnu ta z nemocky tak skoro ako sa da 🙂 , ale zober si take 4ks zo vsetkeho dupky, bodycka.... ved ked tam zostanes dlhsie, tak nachystaj vecicky pre mm aby ti ich priniesol. Ja som bola v nemocke iba 4hod po porode, takze do coho sme ho obliekli na sale, v tom isiel domov, ale kamoska tam bola 3 dni a pouzila vsetky veci co mala so sebou.

hathor1231
27. máj 2010

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/v-britanii-vycin...

babyyy, bachaaa 😀 chlapec vyzera dobre,ale moze vas zjest 😀

uankab
27. máj 2010

etuska a ake plienky si nakupila? my tiez latkujeme a podobne, kazdy sa na mna pozera ze ci mi sibe 😀 .. teraz cez vikend, ked bolo tak horuco sme sa vytesovali, dala som Magdalenke len tricocko a margaretkovu plienocku 😵

mihouk
27. máj 2010

@uankab, dufam ze si ju v tej plienocke odfotila 🙂

@hathor1231, ty si neskutocna a toho 18mes chlapca co fajci si zachytila???

hathor1231
27. máj 2010

@mihouk v indonezii? nieco som citala...
ja nedavam vse,to len zacinam a keby som sa dala vse,co ma zaujme a precitam,tak tu len za otravujem 😀

uankab
27. máj 2010

baby, ako odopovedate ze tam je vidiet aj meno??? ja vidim sice odpoved vedla prispevok nie je ok, ale ked na to kliknem nic sa nedeje 😨

newyorkgirl
27. máj 2010

@luciebx moc dakujem.... ja som do nemocky brala 4 body a 4 overaly,plus oblecko na cestu domov, my sme boli iba 5h v nemocke a 2 overaliky sme teda pospinili... zalezi ako chces byt dlho a manzelik ti moze doniest dalsie vecicky

newyorkgirl
27. máj 2010

@uankab da ti to prezyvku dolu do okna kde pises, nie?
baby ja vas obdivujem, ze latkujete, pri nike to take rozsirene nebolo a teraz ked ich mam dvoch si to neviem predstavit akosi stihat, pracka u nas bezi aj tak non stop, nemam u z kde vesat....

peppapig
27. máj 2010

uankab, ani me to nejde, jedine, ze to jmeno napisu cele se zavinacem na zacatku, ale to me otravuje 😒

mihouk, ja jsem vcera narazila na netu clanek o tom 2 letem s cigarem, dokonce i video. On proste slukoval a choval se s tim cigem jak padesatnik. Prvni jsem si rekla, ze je to hruza, ale oni ti jeho rodice z chatrce toho o zdravi asi moc nevi, pak me to az rozesmalo 😅

nekdy radeji zpravy ani nectu, clovek je pak jen smutny nebo nastvany.

Baby moje dite prave reklo prvni ceskou vetu, 3 roky jaj, uz bylo na case 😅 , gramaticky nic moc, ale uz se konecne chyta: 'Dado, ja rikala pockej'...stavi s tatuldou puzzle 😉 Tak jsem rada, ze preci jen se na ni neco nalepi, protoze ja na ni nemluvimjen cesky a od narozeni spis prevazovala anglictina.

elixia
27. máj 2010

baby a ako je to so zavinovackou? Tu ju velmi nepouzivaju, mali ste v nemocnici svoju, pouzili ste??

@uankab velmi pekne meno si vybrala pre dcerku 🙂 Ak myslis tie mena na zaciatku prispevku, tak das zavinac a napises meno..tej osobe sa to potom objavi hore na liste v kto ma spomina..to je nejaka nova sluzba, len par dni funguje..

uankab
27. máj 2010

nyg, nie neda 😖
my mame tri susiaky na pradlo, jeden mam taky ten vysoky uzky, ten je na plienocky ako stvoreny 😉 .. a mne sa tieto plienocky fakt osvedcili, pampersky sme prekakali jedna radost, tieto fakt ze malokedy prekakala... iba na noc davam jednorazovky, kedze ju nechcem v noci prebalovat, a tiez ak ideme prec na cely den... a nie je s nimi az tak vela roboty, vyperies, vyvesis, pozbieras a davas na zadocek znovu 😉 ... ked bola mensia, tak sme pokakane predpierali (trosku aby nezostali flakate), teraz uz len malokedy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre