Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
31. okt 2010

@midsumergirl - Ja si myslim, ze to uz urcite zacal porod. A ak vravis, ze z teba vyteka aj nejaka tekutina a uz tak dlho, tak to bude urcite plodova voda. Plodovka nemusi vytiect naraz, niekedy vyteka dlho a pomaly. Ako pisu baby, oddychuj, vela pi, aby si bola dobre hydratovana a nestresuj sa. Tato prva doba moze trvat dlho. Inak mne pri druhom porode tiez kontrakcie presli, ked som si lahla. Takze to je v pohode. A az do druhej doby, cize do tlacenia som mala kontrakcie nepravidelne. Takze ono to moze naozaj prebiehat rozne. Iste je, ze ked z teba vychadza zatka, znamena to, ze sa otvaras. 😉 Drzim ti palce. A neboj, uz to urcite nebude dlho trvat. 🙂

mikailla
31. okt 2010

@timejkaa jaaaj 😀 tak to Ti poradi mozno elixia ked bude mat cas,myslim,ze ona latkuje,tiez mi davala par info ked som sa zaujimala. Noo to bude pestre pranie 😀 ale zas aj usetrite pri dvoch miminkach na plienkach 😎

midsumergirl
31. okt 2010

@mikailla no nasej malej sa von nechce, ved je haloween tak strasi maminu 😀

kivec
31. okt 2010

@elixia - Moja, prajem ti vela sil a trpezlivosti so svokrou. 😉 Som sa pobavila, ked si pisala, ze uz si davno nedostala tolko dobrych rad. 😀 Viem si to zivo predstavit. 😀 A to tam mas obidvoch svokrovcov? To by si si praveze mala pospat, ked tam su a oni nech sa o teba staraju. 🙂

midsumergirl
31. okt 2010

@kivec no dakujem 😉 tak ja dufam, ze dlhsie ako tyzden to uz nebude, ked ma uz tak natahuje 😀

kivec
31. okt 2010

@midsumergirl - Len trpezlivost, je to na dobrej ceste. 😉

midsumergirl
31. okt 2010

@kivec to ano viac ako mesiac uz tehotna nebudem 😀 😀 😝

kivec
31. okt 2010

No musim vyuzit, ze mi uz obidve deticky spinkaju a zacat nieco robit. Taaak sa mi nechce. 😝 Ale musim. Este sem nazriem.
@midsumergirl - A ty nas priebezne informuj. 😉

elixia
31. okt 2010

@kivec no nastastie tu boli len od vcera vecera do dnes, takze to sa da 😀 v podstate ich vidim len parkrat do roka..no ale potom to uz stoji za to 😀
Ze obidve deticky spinkaju...ty sa mas, nase dieta zase spalo cely den, takze v noci zurujeme 😀 Ak si ten rezim neprestavi, tak ja umrem od unavy asi 🙂

hajatanufus
31. okt 2010

@timejkaa mne napr. nevadi latkovanie a vadilo mi kolkon odpadu som mala pri pampers tiez mam dve deti sice nie dvojicky ale co sa tika plienok je to podobne lebo aj starsia este beha s plienkou ale furt mame smetny kos plny plienok a smrdi to a to mi viac vadi lebo chvilu boli obe na pampers kym som kupila poriadne nohavicky starsia ma teda pampers lebo ta bola stale precurana a mensia uz ma len latkovky a od pampers mala rash takze ja som zastanca latkoviek ked si este nakupim nohavicky tak budem latkovat aj vacsiu plienok mam dost len tie gatky z sk za nic nestoja a tie moderne su dost drahe tak kupujem postupne ale skusala som tu bum genius jednovelkostnu aj pre vacsiu a je to super a okrem toho latkovky ti tu moze aj council ofice preplatit ja mam zahradu a tam vesam plienky pokial neprsi tak schnu rychlo ved to len rozpresties a zehlenie mi tiez netrva dlho

hajatanufus
31. okt 2010

@elixia a
@kivec nasa rachel sa prave teraz zobudila tak asi aj u nas bude v noci rusnejsie 🙂 idem ju prebalit a nakrmit a lucinku pre zmenu ulozit

etuska
31. okt 2010

@hajatanufus
http://usednappies.co.uk/

skus mrknut tuto stranku-ja som uz takto kupila par fajn plienociek za dobru cenu.
a odporucam Bum Genius Flip Stay Dry 😉

etuska
31. okt 2010

@kivec
chaapem a zdielam 😀
idem rychlo aspon vyschnute veci poskladat 😝

hajatanufus
31. okt 2010

@etuska dakujem ano pouzivam bum genius ale tie nove v4 a som spokojna

kivec
31. okt 2010

No, kuchyna akotak poriadena, este musim ostrihat manzela. 🙂
Tolko tu hovorite o tom latkovani, ze ma hadam na to aj navnadite. U mna je len problem, ze mi tu neschne pradlo. Ja netusim preco, ale ak nemozem vyvesat von, tak dnu mi veci schnu aj 2 dni a to uz aj zasmradnu. Ja to nechapem. A kedze plienky maju vela vrstiev, tie mi dnu neuschnu. Mame sice susicku, ale radsej ju nepouzivam, kedze uz aj tak platime za energie ako blazni. 😖
Prave sa ozvala Eliska, tak jej idem dat cucnut. 🙂

etuska
31. okt 2010

@kivec
ja susim plienky pri kotli-tam vyschnu dost rychlo

hajatanufus
31. okt 2010

@kivec mne vo vnutri schnu veci tak jeden den a plienky pozivam klasicke stvorce len nohavicky pouzivam tie jednovelkostne bum genius atie tiez rychlo schnu

kivec
31. okt 2010

@etuska , @hajatanufus - Mozno teraz v zime, ked budeme kurit, tak budu veci schnut rychlejsie a plienky mozem potom dat aj na radiator. Skusim a uvidim.

hajatanufus
31. okt 2010

@kivec no ved ano vyskusas a uvidis

elixia
31. okt 2010

@etuska Flipka je aj moj favorit,uz som dokupila dalsie stay dry vkladacky. A este SWB su super, take jemnucke a ani nie su objemne... 🙂

@kivec nebude to vysokou vlhkostou? Nemas problem s plesnou? My mame, hlavne v spalni,kedze je to taka izolovana miestnost, ma 3 steny,ktore nesusedia s nicim...pouzivame ten pohlcovac vlhkosti Ceresit a musim povedat,ze sa to dost zlepsilo.
Ja som sa tiez trochu obavala,ako budem plienky susit,no zatial zvladame 🙂

etuska
31. okt 2010

@elixia
aj ja 😀 (teraz mam 5 vkladaciek) 😅
aakurat pozeram nejake bambusove plienky-lebo z LL1 a pomaly aj z LL2 sme vyrastli

elixia
31. okt 2010

@etuska ja mam este velmi rada SWB - tu, co si sa pytala,ci je econappy.Je jemnucka a super sedi 🙂

kivec
31. okt 2010

@elixia - Urcite to bude vlhkostou. A mame aj obrovske akvarium, manzel tam casto dolieva vodu, lebo sa rychlo vyparuje, tak asi aj to prispieva k tomu.

kivec
31. okt 2010

@elixia - A ako susis plienky ty?

elixia
31. okt 2010

@kivec normalne na susiaku..sice ho musime trochu obchadzat,ale zatial sa da 🙂 Mame maly byt, tak som sa bala,ako sa sem napraceme so vsetkymi vecami...zredukovala som vsetko nepotrebne, takze ako tak sa pomestime..a to este aj kocik mame dnu, nemam ho kde nechavat. Aj tak teraz polovicu bytu (ak nie viac) zaberaju drobcove veci..manzel sa len cuduje,ze kolko toho take male potrebuje...hlavne,ze podla neho sme nepotrebovali nic,vsetko boli haraburdy 😀

mona12071
1. nov 2010

dobre ranko maminy ako sa mate?mna to pocasie asi pochova 😠

mrk11
1. nov 2010

ahojte, prihlasila som Eli do sutaze, tak ak sa vam paci fotecka, poslite jej hlas. Dik

http://apps.facebook.com/baby_modelcomp/entry/8...

mrk11
1. nov 2010

@elixia chlapi su v tomto uplne rovnaki, aj moj stale hovoril, ze naco a kde to dame a poviem, ze Eli este nemala jednu nepotrebnu vec a tych vselijacin, co potrebuje je ovela viac, ale tiez bojujeme s miestom, takze ked nastupuje nieco nove, starsie sa rusi, aby sme upne neboli zahrabani pod jej vecami.

Eli tiez nespinka, ja som v sobotu ledva pozrela x-factor, mala som krvave oci, lebo slecna sa rozhodal v noci vstavat kazdu hodinu a cez den obcas spinka, ale nechce v postielke, najradsej v kociariku von, to pospi aj 2 hodiny, ako som nedavno zistila. Unavena som z nej neskutocne. Hlavne Riska nezvykaj na to, ze zaspava na prsniku, ja myslim, ze v tom som spravila chybu a len co zapistala, uz letela na prsnik. Joj, byt taka mudra, ked sa narodila, tak Eli spinka ako vacsina deticiek.

elixia
1. nov 2010

@mrk11 zahlasovane 🙂 Podarena je na tej fotke 🙂
Uz si viem predstavit tu unavu, doteraz som nechapala...aj dnes by som aj postojacky zaspala 🙂 Musim sa pustit do tej knizky o zaspavani,sice je zrejme este maly,no zacneme hned ako sa bude dat,lebo toto ma znici. V postielke ani u nas nehrozi..vonku v kociku spi super, no ale ako si potom mam pospat,kyn spi aj on??? 😕 🙂
Zase ho trapi brusko, tlaci a puci sa kazdu chvilu,stolica riedka..tak neviem,ci s tym ist k lekarovi..

mrk11
1. nov 2010

@elixia my sme nemali s bruskom ziaden problem, tak neviem, ale skus zavolat a poradi ti lekar aj na telefone, radsej, ak sa ti nieco nezda. Pridala som si album tu na konikovi, postupne budem pridavat fotecky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre