Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monkka21
4. dec 2010

@elixia aha dakujem ti

mickey85
4. dec 2010

Ahojte ako sa mate? Nemam cas tu moc chodit ☹ P su nejake novinky?
Davidko nam rastie, uz krasne drzi hlavicku, usmieva sa a aj blaboce. Robi nam radost. Poveceroch sa este trapime a kym zaspi je aj polnoc ☹ ale chvalabohu nieje to tak kazdy den, tak sa to da zvladnut.
@elixia teba som sa chcela opytat, uz ste boli na tom ockovani? Ako sa ma Risko? A o com sa tu bavite? Ty ides ziadat o ten prispevok pri narodeni dietata na Slovensku? Ako ti ho zamietli?

elixia
5. dec 2010

@mickey85 ahoj moja,ja tiez velmi nestiham sem chodit.. na ockovanie idemem teraz v stredu,maly bude mat presne 2 mesiace.Ale na kontrole sme stale neboli ☹ akosi maju cas. Boli sme sa vazit u HV,tak na 8 tyzdnov mal 5630g, celkom slusne 🙂
My sme poziadali o prispevok tu,ale v prievbehu tyzdna prisiel papier,ze nam ho zamietaju,tak ideme teraz ziadat na SK.
Risko uz tiez pekne drzi hlavicku,aj reaguje...len furt nespi 😒 Neviem,co to za dieta,nepotrebuje spat 🙂 Tiez zaspavame az okolo polnoci,ak nahodou skor (ako vcera),tak sa potom zobudi v noci a je hore aj tri hodiny...

mickey85
5. dec 2010

@elixia ja by som sla zajtra s nim na to ockovanie, aj ked mi prisla pozvanka azna ten dalsi pondelok, ale to je len dva dni pred odletom a to nechcem riskovat ☹ Tak dufam, ze mi ho zajtra zaockuju. Vazit sa pojdeme v stredu, to som tiez velmi zvedava kolko ma kg. 🙂
My by sme tiez chceli prispevok zo SR, este sme to nezacali vybavovat. Na zaklade coho vam ho zamietli? Myslis, keby sme tam isli osobne a poprosili o doklad, ze sme nedostali ziadne peniaze, tak by nam ho dali?

Toto je inac dobry link, si baby precitajte. Zacali sme to tak praktizovat a zda sa, ze to funguje.
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

elixia
5. dec 2010

@mickey85 nenapisali konkretne,ze kvoli comu,ale nemame ziadne benefity,takze zrejme kvoli prijmu... Pockaj do troch mesiacov a ked poziadas potom,urcite ti zamietnu,lebo sa to tu moze len do 3 mesiacov..Ale mozte skusit aj pytat doklad,maximalne vam ho nedaju...
Idete domov na Vianoce? Zostavas potom,kym nebudete mat RL ci ako? Ja ca
kam nas najskor koncom januara..a domov ideme az na velku noc. povodne som tiez chcela ist teraz,no potom sme si to rozmysleli,ze do tej zimy...navyse do Ke uz nic nelieta a trepat sa z Blavy vlakom alebo ako...eee 😒

Ako to konkretne praktizujete? lebo my sme uz kadeco skusali,ale akosi bez uspechu,stale nevieme zaviest ziadny rezim...Vecer pospava po par minut na rukach,do postielky sa ho uz ani nepokusame davat...Svetlo mame zhasnute, telku len potichu,nerozpravame na neho...velmi to nepomaha,poriadne zaspi aj tak az okolo polnoci najskor. Kupkanie ho vobec neunavi, tak sme upustili od kazdodenneho kupania. Ma teraz aj dost suchu pokozku,takze nam to ani neodporucala HV...Mozno sa to zlepsi po 3 mesiacoch, teda skor v to dufam 😀

cutce
5. dec 2010

@mickey85 @elixia tak to jsem zvedava jestli vam neco daji na SK, u nas v Cr nemame vubec na nic narok, ze pojisteny jsme tady a zivitel rodiny pracuje tady, takze nic ☹ a nevis kolik nahodou salry dojromady musite mit aby jsme meli na porodny narok?

wacata37
5. dec 2010

ahojte, ja jenom koukam jak se tu rozjela debata o benefitech.
to maternity sure start (to je to porodne ze?) tak to jsem taky nedostala a duvodem bylo ze nez jsem sla na materskou tak jsem byla full time employed a to same pritel. Na to aby vam to dali musi jeden z vas pobirat bud unemployment ben. nebo incapacity ben. proste je to pro nezamestnane aby si z toho poridili zakladni vybavu. Neni to stejne jako v CR kde na to ma kazdy narok s tim ze dite musi byt obc anem CR a mit rodne cislo. Jinak to rozhodnuti posilaji do tydne, muze se tam i zavolat a oni vam reknou ci mate nebo nemate narok.

To ze tu zijete vam automaticky negarantuje to ze tu mate na vsechno narok. Ja jsem tu 13 let a nikdy jsem si nezazadala o citizenship a proto nemam na nic pravo! tak bacha!! Dokonce jsem prisla i child benefits ktery tu dostava snad kazdy!! az po roce a pul souzeni se mi je konecne dali.

cele to zalezi na tom zda jste tu pracovali podle toho vam zamestnavatel i vypocita materskou, ta zakladni je snad 26 tydnu a pokud jste v jednom zamestnani myslim ze rok a vice tak si muzete rict o additional maternity leave a protahne se vam to na rok. taky si dejte bacha na to ze vam se porad akumuluje dovolena oni to radi zapominaji.
Ja byla sice zamestnana ale taky jsem full time studovala tim sem si to ztizila na nic jsem nemela narok. takze studenti bacha radeji delejte vsechno pres partnery nez pres sebe.
s tema working tax credits tak ty vam nabehnou po te co zkonci maternity. a pocitaji to z prijmu domacnosti a z vydaju (kolik je vas najem). Vyplnuje se skoro stejnej formular a kazdy rok se to znovu a znovu vypocitava. Bacha nekdy vas preplati a vy to pak musite davat zpet. Nebo co se stalo nam to spatne spocetli a pak mi na konci roku posilali velkou sumu zpet. takze prekvapeni. co ja vim tak nesmite vydelavat pres 16.000 pak se to snizuje.

a jeste za nasich casu davali ty seky s tim ze diteti otevrete ucet ale to uz snad taky nedelaji, a myslim ze ani to maternity sure grant. Nejednodusi je si zavolat na department of work and pension a oni vam tam poradi. Pokud se bojite po telefonu zajdete na community base a tam vam poradi.
co se tyce zadani cekoholiv v CR tak to bych ani nezkousela. nic vam nedaji pokud tam opravdu nezijete, kazdy pul rok vas k0ontroluji a posilaji obalky na doporuceni takze si je nemate jak vyzvednout. a porad se tam taky meni sazby takze nikdy nevite co vam prijde. mam kamosky co se tam opravdu vraceli a nez jim konecne neco vyplatili tak byly i rok a neco bez jakychkoliv penez a zavisli na rodicich nebo na tom co si nasetrili v uK>

tak snad jsem pomohla. desne jsem s tim neco pres rok zapasila a taky mi vse vyplaceli az zpetne 😝

nadia1984
5. dec 2010

@hajatanufus ahojky.. citam ze ty si dostala ten SSMG.. kedy si o to ziadala? viem ze o to mozem poziadat aj pred porodom alebo maximalne do 3.mes... len som chcela vediet ci sa mi oplati ziadat to uz teraz, som v 33tt 🙂 my dostavame len working tax credit zatial.... dakujem za odpoved 🙂

nadia1984
5. dec 2010

@monkka21 ahoj 🙂 ja som dostala HIPG tych 190libier do 7 dni 🙂 a ten formular na SSMG tych 500 som si stiahla z netu.. ale mozes si to vyzdvihnut aj v Job Centre myslim, alebo zavolat si sa vypytat ten claim pack 😉 drzim palceky

martina_uk
5. dec 2010

Ajojte, nasla som celkom dobru stranku na benefity, vypocita vam naco vlastne mate a nemate pravo podla vasho prijmu http://www.direct.gov.uk/en/Diol1/DoItOnline/Do...

a co sa tyka SSMG tak pokial ho nechcete dostat tak si o to poziadajte este pred vybavovanim inych benefitov a potom ho 100 percentne zamietnu a mozete si poziadat o peniaze na slovensku, s tym zamietnutim treba ist na slovensko a podla toho kto sedi za prepazkou bud potrebujete original preklad alebo si to prelozi pani sama.. ale ak sa nechcete so slovenskom zapodievat tak si najprv pokuste vybavit child tax credit, council tax benefit, house benefit alebo akykolvek iny benefit a potom vam ho daju...take su skusenosti ludi co to vybavovali doteraz... a este ty co si vybavovali hociake benefity tak to museli ziadat niekolko krat dookola, malokedy to odsuhlasili na prvy krat.. ale ked to vybavili stalo to zato.. jedna baba u nas v praci pracuje 30 hodin tyzdenne a k tomu jej stat dava 1200 libier mesacne.. co nieje suma na zahodenie.. a ked nepracovala tak to bolo o 200-300 libier menej +materska.. takze jedine co odporucaju je nenechat sa odkopnut a papiere ktore vypisujete si prefotit lebo ich museli posielat minimalne 2x aby im nieco povolili ;) vela stastia prajem :D

kivec
5. dec 2010

@martina_uk - A to ta baba od vas z prace bola slobodna mamicka, ze tolko dostavala? Ved tolko hocikto nezarobi ani za full time job. 😕

mickey85
5. dec 2010

@elixia Snazim sa, ze o piatej sa uz vypne telka, nech tu neblika, stlmim svetlo a ked pride mm z prace, tak ziadne take, ze hrat sa s drobcom a usmevy atd., castejsie kojim lebo potom sa rozculuje pri prse. Ked zaspinka pri papani, tak ho este chvilku pestujem na rukach, kym som si nie ista, ze spinka a prelozim ho do postielky a povacsine tam aj pekne zaspinka. Rezim este nemame ziaden, tesim sa na to ked bude 😀
Ano ideme domov na Vianoce, mm prileti 8.januara a ja ostanem az kym nebude rodny list, takze to moze by aj cely januar.
@wacata37 @martina_uk dakujem za informacie! 😉 Inac, to som prekvapena, ze ta tvoja kamoska dostava viacej od satu, ked pracuje ako keby nepracovala. Ja rozmyslam, ze by som sa nevratila do prace a cerpala radsej benefity.

kivec
5. dec 2010

@mickey85 - Ahoj, tak ti zavidim, ze ides domov na tak dlho.(V dobrom samozrejme. 🙂) Aj ja som chcela ist vo februari, ale nepojdem, lebo v Marci musim zacat pracovat, takze v Januari a Februari musim hladat robotu a childcare pre deticky. ☹ Tiez som chcela ostat doma, aspon kym Estherka nepojde do skoly, ale economic advisor mi vypocital, ze by sme boli v minuse. ☹

martina_uk
5. dec 2010

@kivec nie zije s partnerom teda byva v byte s nimi.. lenze ona je z tych ktory o benefity ziadali stale dookola a tak jej setko mozne uznali aby mali pokoj asi :D my mame v praci jednu anglickanku a ta nedostava ziadne benefity len tych 20 libier tyzdenne lebo si ziadala iba raz.. ale ona je divna ked jej chceme pomoct tak len povie ze ona sa nikomu prosit nebude.. a to peniaze naozaj nema nazvys...ze ziadala raz a ked jej nedali tak nechce :D divne ale co uz.. a od januara maju benefity nejako rusit chcu ich dat do jedneho, som zvedava ako to nakoniec bude :D

martina_uk
5. dec 2010

@mickey85 tak jej to vychadzalo lepsie ked sa vratila do prace ale ona ma vyhodu ze ma byt kto s dietatom a nemusi platit skolku ani nic take.. neviem ako sa to oplati ked clovek musi este aj platit nejake jasle

etuska
5. dec 2010

@kivec
a na toho "advisor-a" ste kde nadabili?-ci zajst do Citizens Advice Bureau.
ja by som mala nastupit do prace zac. februara,ale akurat idem pisat novej riaditelke list,ze ostavam este 3 mesiace(lebo ma chcu na 20hod./tyzd.) a to by sme nezvladali s MM sa na striedacku o decka starat a childcare je draha,takze to chcem takto potiahnut a medzitym si obaja hladame lepsiu pracu 😝
@mickey85
moj MM siel na Job centre ze chce potvrdenie o tom,ze sme SSMG v UK nedostali a na zaklade toho nam dali potom porodne na Slovensku 😉

hajatanufus
5. dec 2010

@nadia1984 ahoj ja som si to ziadala este pred porodom len mi to vratili spat lebo som to nemala potvrdene od midwife akosi sme to pri vyplnovani prehliadli a potom som to znova odoslala este pred porodom len mala sa mi narodila skor teda dva dni po odoslani takze som peniazky dostala az dva tyzdne od narodenia a my sme vtedy poberali len chb ma starsiu a tax kredit a dali nam to ja som rada lebo som z toho aspon kupila kocik a nejake drobnosti ale kludne si to uz mozes podat teraz ak to chces z uk

cutce
5. dec 2010

@martina_uk ahojky, jak se citis? Uz to mas taky za chvili co? 🙂

monkka21
5. dec 2010

@nadia1984 dakujem ti pekne uz teraz mam v tom jasno.aj vam drzim palce

martina_uk
5. dec 2010

@cutce ajojky, no mám sa zatiaľ ok ;) mavam bolesti ako na krami dosť často a doma sa už nudim tak by sa to mohlo rozbehnúť 🙂 je to divne keď neviem čo mám čakať 🙂 niekedy si myslím že už a nič 🙂 a Ty ako? Ty už budeš rodiť v novej nemocnici, Celkom pekne to tam vyzera ;)

mikailla
5. dec 2010

Zienky prosim poradte ak viete,ak ste niektora krmili umelym mlieckom neviete ktore je lepsie krabickove alebo to v prasku? a ked zalievate babatkam cajik,zalievate prevarenou vodou z kohutika alebo su aj tu v UK dake vody ako je na SR Lucka Drobcek a podobne....

My mame uplne totalne prehodeny den s nocou,mala sa zobudi pred pol nocou a zaspi rano o piatej,dakedy o stvrtej no stalo sa aj ze o pol siedmej... paraaaada,ja som ako vymleta z takeho rezimu,neviem kde je sever zabudam jest a pit a nemam mlieko. 😒

hajatanufus
6. dec 2010

@mikailla ahoj mrzi ma ze to mas s malou tazke ale neboj ono sa to zlepsi aptamilk je to iste co nas nutrilon a v krabickach je uz hotove tak to mas rychlejsie hotove ale zase je to drahsie ako praskove takze asi kup radsej praskove ale nevzdavaj to mliecka sa ti este moze vytvorit len skus vela pit a mozno aj odsavat a masirovat prsia vodu myslim ze mozes pouzit aj z vodovodu a ak si si nie ista tak dobre su tie filtrovacie kanvice tuna dojcenska voda nie je ale myslim ze by mohla byt dobra evian neviem ci som ti dobre poradila lebo ja kojim a neskusala som este Um iba pri lucinke to krabickove sem tam tak skus spat aj ty cez den ked spinka mala aby si si aspon trochu oddychla ja som si dnes vecer o siestej tiez zdriemla ked rachel zaspala lebo uz som bola s nervami v koncoch a tiez sa mi to odrazilo na mlieku

nadia1984
6. dec 2010

@hajatanufus dakujem pekne 🙂 ja chcem o to ziadat tu v UK.. nemala by som nervy na tie vybavovacky z SK a nezblaznim sa ked nahodou dostaneme menej, nie som "greedy" 😉 este raz vdaka za radu... a ten formular si mala odkial? ja to mam len stiahnute z netu.. mam si radsej zohnat original?

cutce
6. dec 2010

@martina_uk ty uz jsi se byla podivat v te nove nemocnici? No mela by zacit fungovat na konci ledna a mi mame termin 11.02., snad nebudu rodit driv 😀 . jinak ti drzim pesticky at to s malou zvladnete 😉

martina_uk
6. dec 2010

@cutce ajoj, bola som na ultrazvuk a MW hovorila ze tam je vsetko moderne ale ze nevedia ci pojdu vsetci lekary alebo iba cast tak bola smutna..ale z vonku to vyzera celkom pekne a v starej nemocnici maju aj fotku kde potom treba ist rodit :D na recepcii.. ma to byt otvorene v january ked vsetko stihnu ;) diky ze mi drzis palce :D ja sa nato strasne tesim ale ked zacinam mat bolesti tak si to rozmyslim :D ze joooj este nie a zatial to bol vzdy len plany poplach a presli :D hihi tak uvidime

cutce
6. dec 2010

@martina_uk kolikrat jsi jeste byla na UTZ od toho 30tt? ja jen jestli jeste pujdu na UTZ a nebo uz ne? No jsem zvedava kde budu rodit. jakto, ze MW nevi, zda pujdou vsichni do nove nemocnice? Oni budou propoustet? Vzdyt to nebudou zvladat 😲

Ja uz se taky moc tesim a desim dohromady 😀

martina_uk
6. dec 2010

no ja som bola na tych dvoch prvych UTZ a na tom druhom mi zistili ze mam nabeh na preeklepsiu a od zaciatku som mala problem s velmi vysokym krvnym tlakom.. takze mi dali dalsie 3 a na tom uz 5 v poradi teda zasa zistili ze mam malo plodovej vody a ze to musi byt pod kontrolou a ked sa bude dieta hybat menej ako 10 pohybov denne okamzite mam ist do nemocnice.. lenze na ten posledny som mala ist minuli stvrtok a kedze nasnezilo my sme dosli ale ziaden lekar nedosiel a povedali mi ze mi budu volat nahradny termin ale podla mna namna zabudli a idem im dnes volat.. nechcem nic prestrelit a im je vsetko jedno... lebo podla mna ked sa uz nebude hybat tak bude neskoro a nie ze mam utekat do nemocnice..

no ta MW bola dost smutna z toho ze nevedia ci pojdu vsetky alebo ci budu naberat inych lidi nato

cutce
6. dec 2010

@martina_uk to je zvlastni, ja mela jit taky ve ctvrtek k nejakemu lekari kvuli DVT a ja jim volala a oni, vzdyt prijedte jsme otevreny, ale ja jsem nemohla. Tak to dej pak vedet, kdy mas appoitment, me by meli poslat novy, tak bychom se tam treba sesli 😀

martina_uk
6. dec 2010

@cutce akurat som im volala samozrejme zabudli, ze mali v piatok zmatok a preto mi nevolali dali mi appoitment na stredu o 3 tak som spokojnejsia ze to vodu opat skontroluju ;) ja sa doma uz tak nudim ze keby som nemala tento tyzden termin tak idem niekde do mesta na nakupy darcekov :D

cutce
6. dec 2010

@martina_uk tak jestli se citis, tak proc bys nesla? Vezmi si s sebou papiry kdyby nahodou a jdi 😉 , no ja musim pockat az mi poslou letter, tak by to bylo super, kdybych byla taky na stredu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre