Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
15. nov 2009

ale zase take male mimi rocne dat do skolky to tiez moc nechcem....mna asi poraziiii 😀 stale to mam toto vsetko v hlave a neviem sa toho zbavit ...tych otaznikov.

rimmel
15. nov 2009

peppapig vy mate turkey??fuuuuj ja to fakt nemusim, nastastie aj moj muz(angl.) si mysli ze je to onicom 😀 😝 my budeme mat kaprika a 25 kedpridu svokrovci tak pre nich hus...

peppapig
15. nov 2009

rimmel, my taky stale resime, kdy druhe baby a stale zadny plan. Nakonec to necham na nahode a prijde to jako prekvapeni, stejne tak prisla i nase Mia. Chapu, co resis 😒

My slavime Vanoce se vsim vsudy, tedy ceske i nektere anglicke zvyky (kdyz uz tu zijeme a bude zit) a pak mame jeste na konci Ramadanu takove 'islamske vanoce' (tak bych to asi pojmenovala 😉 ). ja zase nesnasim kapra blee, 24.12. na Stedry den mivame hrachovku, salatek a filety a pak 25.12. turkey a vse co k tomu patri, mnam. No a 26.12. zbytky a vsehochut. Jaj uz se tesim.

Jak vlastne slavite Vanoce v UK, hlavne vy, rodinky kulturne mixovane??

peppapig
15. nov 2009

Sakrys, ja misto abych se ucila a pocitala, tak tu klabosim na konovi, uz mizim a napisu pozdeji 🙂

rimmel
15. nov 2009

peppapig no vlastne to mas pravdu, este ked my sme simysleli ze tu ostaneme chceli sme vianoce slavit 25 napriklad 🙂 nemas rada kaprika no teda mnam mnam 🙂

cize to mam chapat tak ze asi niesi na pill? ze to nechavate na osud?nahodu? ja som na pill takze ak vysadim mam pocit ze nebude problem otehotniet nakolko ani u johnnyho som nemala..hned na prvy sup(bol planovany) ..hmm ale je mi trosicku lepsie ze na tom nieosm sama...ono ja by som mala hned teraz keby to bolo tak jednoduche..ale viem ze by som pocas tehot.nezvladla sa starat o johnnyho...mavala som strasne navaly unavy, plus maly je dost narocny,v noci sa xkrat budi atd sak to poznate 🙂 takze neviem...casovo kedy je to naj..ale mam taky pocit, ze stale tam bude "daco" ,preco pockat...mam chut dnes nevziat pill a zacat skusat otehotniet hahahaaaa

eviska83
15. nov 2009

rimmel- teda to je dilema- nooo ja asi velmi neporadim- vy ste kocky este mladucke tak mate na vyber a potom je tazke rozhodovanie.Ale ja by som prihladala na to aby nebol medzi deturencami velky vekovy rozdiel 😉
Ja som mala vsetko krasne naplanovane- prve dieta v 29r (plan splneny 🙂 ) potom som chcela ist do prace a do pol roka otehotniet (aby som dostala neaku matersku) a ono nic a nic- tak sme sli na dovcu a tam sup -hor sa do dalsieho babetka- s 2 sme teda nepocitali 😀 Ale plan bol takyto- prve dieta a potom hned dalsie 2 po roku- sice trochu inak ,ale moj plan je splneny 😀 😀
My niesme mix. rodinka - a na vianoce klasika :kapustnica,salatik,rybicka,oblatky - ani radsej nepisem sa mi slinky zbiehaju 😝

rimmel
15. nov 2009

eviska a myslis teda ze je lepsie nemat velky vekovy rozdiel? pises to skor z hladiska pracovneho a vztahoveho(ze si skorej budeme moc s muzom zase robit co chceme haha) alebo ze je to tak lepsie pre deticky..moj muz je o 10 rokov starsi ako jeho brat a vztah maju perfektny ...tak neviem....ja faakt neviem 😀

eviska83
15. nov 2009

rimmel- ja mam brata starsieho o 18 rokov a tiez mame krasny vztah 🙂 🙂 ,myslela som to skor lepsie pre deticky- moj 3.5r. syn sa uz nevie dockat kedy budu drobce chodit a hrat sa s nim. Adam zacal liezt tak ho najnovsie laka k sebe do izby 😀
A mam aj brata ktory je odo mna 2.5r starsi a nas vztah je naozaj nieco viac - tie spolocne zazitky nas proste spojili- 🙂 🙂

rimmel
15. nov 2009

ja mam brata o rok mladsieho a vztah nic moc teda 😒 ale zvyklo to byt fajn...ked sme boli mensi.

peppapig
15. nov 2009

rimmel, pills jsem vysadila ze zdravotnich duvodu a pak se postestila M 😅 . Uz jsem pills nezacala, cim se bez toho mnohem lip. Na nahodu to zatim nenechavam, prave protoze jsme se jeste nerozhodli. Ja moc nechci byt na neplacene materske, ale taky nechci aby byl mezi M a druhym velky rozdil. 3 roky by bylo idealni, ale to uz nestihnem. Me u toho vekoveho rozdilu mezi detma jde o to, aby si spolu vyhrali, aby to starsi bylo uz rozumne a pochopilo ten sourozenecky vztah a aby chodily do stejne skolky/skoly tedy meli podobne rozvrhy na vyzvedavani atd. No nevim, zda se nam to postesti, kdyz jsme tak nerozhodni. Jo a jeste musim zhubnout!
Moje sestra je o rok mladsi, des a hruza vztah od detstvi, ted je to trosku lepsi, ale tomu napomaha dalka. A proto se na ni taky mooooc tesim, pak se budu zase tesit az sbali kufry lol 😀
Evi, u vas je ten rozdil idealni co

peppapig
15. nov 2009

eviska, ja az zas tak mladicka nejsem, 28 na krku 😒

rimmel
15. nov 2009

haha aj ja som si povedala ze musim najprv schudnut!! ale ako sa poznam.... 😠 😀 no aj mne sa tie dva, tri roky pozdavaju..asi to nakoniec dopadne tak, ze fakt otehotnieme v tretom alebo stvrtom rocniku skoly...ak sa zadari..to by bola svanda kebyze sa nam nedari lebo ako sa hovori clovek mieni, zivot meni 😵

ber to tak peppa, kebyze naozaj ste si boli isti ze chcete, uz na babu pracujete a my tiez.....asi to tak ma byt 😕

peppapig
15. nov 2009

jj mas pravdu. Vcera jsme se s muzikem divali na takovy rodinny vanocni film...velka cernosska rodina, trampoty i krasne chvile, sranda i drama. Pak se M vzbudila, pricupitala za nama a muzik hned na to...tak sup sup, musime zapracovat na dalsim detatku, chceme preci velkou rodinu. Velkou rodinu chceme, prala bych si 4 deti, ale pri vazne debate to zase vedlo k nerozhodnuti 😅

munu
15. nov 2009

Vendi, ako sa mas? Co nove?

cathryn
15. nov 2009

ahojte baby,dnes mam cely tvrdnutie bruska...myslim,ze poslickovia...uz je to ozaj od skoreho raana,boli sme sa s manzelom prejst,snazili to rozchodit,ale nepomohlo,dala som si aj sprchu,taktiez nepomohlo...su v dost castych intervaloch,ale nie su bolestive...aj ked mi to trosku strieka do krizov...co myslite?poslickovia alebo radsej kontaktovat lekara???

rimmel
15. nov 2009

cat radsej vzdy kontakt.lekara ci midfiwe ci nhs 😉 mne kontrakcie striekali do krizov..ako keby taka obruc okolo brucha a krizov .....vvela stastia 🙂

wild.horses
16. nov 2009

slovakia...drzime palce aj pazuriky. vela stastia!!!!!

gaby0205
16. nov 2009

ranko babule...
cathryn radsej volaj DR mozno aj teba to chytilo 😉 no aj tebe a aj Slovakii drzime palce ve;lmi silno...Slovakia kde si nam? zijes 😉

cathryn
16. nov 2009

myslim,ze slovakia uz ma malinku pri sebe...a ja som stale na tom rovnako...heh...nie som si ista,ale o pol 1 som mala asi prvu kontrakciu...trvalo to asi minutku...ale od vtedy nic bolestive...len se tam zasa tvrdnutie bruska...takze neviem...radsej pockam,nechcem samu seba najeko stresovat a zhavit,ze uz je cas...a ono to zasa nepride 😝

loki01
16. nov 2009

taky se bojite o slovakia? Ja to tady porad kontroluju...doufam, ze jsou OK...
cathryn: ja uz chci taky rodit...ja mam takovy pocit jak kdyz te boli bricho pri menstruaci...ale jinak nic...sem tam..kazdy den, ale ne pravidelne. Sexujeme jak divi, brisko trdne kdyz chodim...kruci doufam, ze uz vyleze

slovakia13
16. nov 2009

ahoj
tak my sme stale 2v1,vcera boli kontrolovat ozvy a v poriadku 🙂
dnes rano mali robit sweep pokus cislo 2 ,ale midwaife iba dosla povedat ,ze sa rodi strasne vela babetiek a vobec nestihaju ,tak zajtra rano 😝
ale ked som neporodila cez vikend tak uz moze mala pockat do 19. az oslavujeme narodky naraz 🙂
cathryn
u mna tiez kontry kazdy vecer od 22-2 v noci a celkom bolestive,potom to vzdy prejde a vobec som neni otvorena 😕
zadka odisla uz v piatok ,teraz mam iba taky hnedy vytok

baby ste zlate ,ze na nas myslite 😉

cathryn
16. nov 2009

jeeeej slovakia,tak to som rada,ze je vsetko v poriadku... 🙂 ...ved sme na teba predsa vsetky mysleli a drzali prsteky... 😝
a kedy ti bude robit ten sweep???alebo uz nebudu a pojdes rovno na induction?

slovakia13
16. nov 2009

cathryn
zajtra rano ak budem otvorena,comu neverim,lebo ja som zalepena patexom 😝
ale aj tak mam stale stres a kontrolujem ako sa mala hybe

peppapig
16. nov 2009

Jaj slovakia, stale jen teta, neboj je to na dobre ceste a mala se zanedlouho ukaze na svet a budes maminkou. How exciting 😵 Uplne jsem si ted pripomela, jake t bylo, kdyz Mia prisla na svet a nase zivoty se otocily o 360' 🙂

loki, vsak mas napsano, ze mas termin az v prosinci. Tak kam ten spech? 😅

kvietocek7
16. nov 2009

slovakia neboj drzim palce! si silna baba zvladnes to 😉 uz skoro budes v cieli, mozno uz dnes 😅

lydia0609
16. nov 2009

Ahojte,co sa tyka porodu v Uk tak ja to mam uz za sebou.Kedze som prvorodicka tak nemozem porovnavat so Slovenskou starostlivostou.So vsetkou strarostlivostou a personalom som bola maximalne spokojna a myslim,ze doma by to bolo horsie ovela.Mam jednu otazku.Ziadali ste niektora o porodne na slovensku?Je potreba potvrdenie ze som nedostala Maternity sure grant v UK.Potrebovala by som kontakt kde to dostanem.V Job centre mi totiz kazu volat na t.cislo ktore je nonstop obsadene.Dakujem

slovakia13
16. nov 2009

lydia
ja som mala tiez problem sa dovolat,ale nakoniec sa podarilo a aplikacia je doma.skus volat hned rano 🙂

loki01
16. nov 2009

slovakia: huraaaa, jste ok
peppapig: uz nemuzu🙂 no... ja mam 3 terminy, prvni 25.11 podle MS a pak 4.12 podle utz v cechach a 8.12 podle utz v UK, no a uz bych to chtela mit za sebou protoze nemuzu ani chodit:(..no a uz jsme 37tt i podle toho nejzassiho tak by se nam hodilo kdyby se maly narodil tento tyden, protoze pristi jde pritel do nove prace..🙂
A hlavne me uz to nebavi byt tehotna🙂

slovakia13
16. nov 2009

loki
podobne pocity ako ty 😝 a to este mozes prenasat ako ja 😝 ,tiez ma to uz nebavi....ale dievcata prenasali dlhsie a zvladli 😉

peppapig
16. nov 2009

loki, aha tak to jo, takze podle toho prvniho terminu uz by jsi mohla i rodit 😉 Ja vubec nevim jak to pocitaji, ja mela jen jeden termin (podle scanu v UK). Ja kdyz jsem byla tehu, vubec jsem neznala zadnou tehuli, chodila jsem do skoly a pri tom pracovala, pak jsme se v 35tt stehovali...ja vubec nemela cas na brouzdani po netu, ani konika jsem neznala, tak jsem neresila ani ty terminy. Porodu jsem se hrozne bala, tak me ani to velrybi bricho nevadilo hihi, jen se pamatuju, ze ten posledni tyden uz jsem funela jak blazen. Tak drzim pesti at uz i ty brzy porodis mimiska 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre