Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
8. jan 2010

este som sa chcela spytat davate drobcom vitamin D-vigantol?

rimmel
8. jan 2010

slovakia ja som nedavala i ked sme prvych 6mesiacov museli davat vitaminky pre predcasne narodene babatka, cize asi tam aj ten vit.d bol zahrnuty no kebzye mam norm.narodene babo urcite by som nedala. 😉

newyorkgirl
8. jan 2010

slovakia s tym prenajimanim opatrne, lebo by si oficialne nemala a ked ta ktosi bonzne este si narobis problemy 😒 ja isto budem davat aj vitamin D aj K ked budem kojit, planujem z domu doniest teraz vo februari len ludia dufam ze nebude tak snezit uz a nam nezrusia lety lebo by som bola v kybli potom 😖
pekny dnik ideme fasirky robit na obed a zemiakovu kasu 🙂

dadulka2000
8. jan 2010

ahojte,
NYG, mnam aky fajny obedik (zeby som skocila???) 😅
moj nuz robi nejaku marokansku specialitu - no to som zvedava 😀
ja som poriadila, utrela prach, kupelku vygruntovala,.... nejaka som moc aktivna.....
stale sa ma vsetci pytaju ci este NIC??? no nic,... ani naznak (okrem obcasnych ako kramovych bolesti - aj to len sem tam), je mi fajn. 😉
drzte sa babulky

slovakia13
8. jan 2010

new
v zmluve mam napisane ,ze mozu byvat 4osoby 😉 spec.som sa pytala ci musia byt rod.prislusnici ,ze o ich uz nezaujima
mne ten vitamin poslala segra,ze deticky na SK ho beru,zatial davam kazdy druhy den

slovakia13
8. jan 2010

dadulka
az teraz kukam ,ze ty uz mas 40tt 😉

hathor1231
8. jan 2010

ja som jej vigatol ci co to je davala tak sporadicky... mne dokina povedala, jeden mesiac kazdy den,potom mesiac prestavak. niekdo dava po-pi a vikend volny...

loki01
8. jan 2010

slovakia: jako bydlet tam v podnajmu muze, ale budete asi muset vykazovat spolecnou domacnost ne? Nebo budes muset priznavat to co ti plati za najem..ja teda nevim, ale myslim ze to tak bude
hathor:na ten vitamin jsem se taky chtela zeptat HV, ale nejak jsem na to zapomnela...jo a taky mi hv rikala, ze by maly mel brat denne nejaky vitamin sure start od jednoho mesice do te doby nez zacnu prikrmovat ci co..no nevim, myslim ze ma vitaminy ode me ne? ja do sebu peru ovoce a zeleninu jak diva 😀

wild.horses
8. jan 2010

ahojte,
vidim, ze tu riesite poliakov, slovakov a vigantol 😉
vigantol som davala, od kedy som tam nasla plesen 😠 , tak som prestala. Podotykam, ze to kvapkatko sa nikdy nedotklo nicoho, lebo sm kvapkala na lyzicku...
poliakov..no comment.
slovaci... sorry, ale este vacsi no comment 😎 Na klinike, kde som pracovala kedysi chodili slovaci so psom, pytali si moje cislo a ja ze fajn, aspon bude ist ku komu na navstevu ci len tak pokecat alebo von a oni mi volali, len ked nieco potrebovali prelozit, napisat, alebo bol pes chory a aj lieky chceli...zadara, pricom ja som ich zadara nemala 😖 Takze teraz tu zijeme na nasej malej dedinke, okolo len anglicania, v praci anglicania. Na nikoho nenadavam, nikoho neriesim. Viem, ze si musim pomoct sama, a kazdej ponuknutej pomoci sa velmi tesim a nie vzdy prijmem. A ked ja pomozem, urobim to len nezistne a zije sa mi tak fajn 😵

mzuzka
8. jan 2010

ahojte prevazne maminky 😉

vonku je krasne, ale tak nebezpecne. chodim jak pinguin 😀 bola som so synom u zubara, a zostala som celkom prekvapena, ze tu zadarmo, znamena upne zadarmo vsetko. syn ma na predne 2 zuby mostik na haciky (vybil si ich pred 5timi rokmi na hokeji) a odlomil sa mu jeden zub. tak mu daju novy mostik a vobec nic nebudem platit. na SR som doplacala okolo 2tis korun za proteticku nahradu za material. tu je do 18tich uplne zadarmo vsetko u zubara.

v lekarnach som chcela kupit granulovany feniklovy caj pre krpcov, ale som nepochodila, bola som v troch plus v asde a veru nie, nemali a ani nemavaju.

slovakia, potom na housing benefit, budes musiet priznat vysku najomneho, kolko ti najomnik plati a budes ho mat o nieco nizssi. my sme tak byvali pred tym, s kamarratom a ked som to priznala, tak sme mali nizsi housing benefit. ale na druhej strane priznat najomnika nemusis, len je to riziko.ale ak mas susedov, ze by si sa nebala, mat ho tam na cierno.... dala som ze plati len symbolicky 100/mes , pisomne ho vyzvali, ze podla niakych tabuliek musi prispievat min vyskou 180/mes a nam znizili o 138/ mes housing benefit. ak si vyplnovala take asi 40 strankovy form na council tax and housing benefit, tak tam je jedna strana prave o podnajomnikoch.ale ak si o takyto benefit neziadala a ani nebudes, tak inde sa to hlasit nemusi. len aby si splnala pocet ludi v dome. a to splnas.

hathor1231
8. jan 2010

mzuzka,tu nekupis caje pre kojencov. len v hippe cisty fen. a ten je od 4mesiacaov. ja si davam posielat z domu a ja pijem ten cisty sypany...

mzuzka
8. jan 2010

aj som si myslela, ked sa na mna v tych lekarnach kukali, jak na teroristu. no segra zajtra leti domov, uz vidim, ze jej musim napisat zoznam. ako som vyssie citala aj Dcko a Kacko treba z domu... co este by ste poradili? nech to naraz dam kupit.

slovakia13
8. jan 2010

akurat som si vypisala za a proti a vyzera to proti ,tak budeme s malou same 😒
mne tiez posielaju nasi z domu ,len ho pijem sem-tam ,strasne sa mi nalievaju prsniky po tom caji....mlieko strieka na vsetky strany 😀

gaby0205
8. jan 2010

slovakia no ja na tvojom mieste by som radsej zila skromnejsie a s babetkom. Iba ak poznas litvinku dobre a je to tvoja kamoska..ale ja som clovek co ma rad privacy. lebo vsak nikdy nevies kolkych ti priveze do domu a co zac bude ta baba. ja som raz prenajala izbu slovenke a ta ma okradla! a to som si myslela ze take sa mne nemoze stat. tak si davaj pozor. Aj ked chapem peniazky pomozu ale aj tak. no ved ty si sikula, ty sa rozhoned spravne. 😉

hathor1231
8. jan 2010

mzuzka,ja som si dala aj calciovu mast,na cicky (ak chces kojit) a vaj je dobra aj na prdelku... a asi aj plienky na grckanie,tu su strasne predrazene 😝 a odsavacku na hlieniky,tu je taka blba 4litte1,ta vobec nesaje...

tie vitaminy maju byt od 6m od hv...mne povedali,ze ju kojim a ze zaciname s prikrmami,tak ze bude stacit,ak beriem pregnacare freastfeeding...

slovakia,fakt to neriskuj,kym ju fakt dobre nepoznas... my sme sa s marom prestahovali do domu,sme boli spolu asi3m a dovtedy byvame spolu sami...
predsa len tie virusi,co ti moze domiest... pride ti s blbou chripkou a ty si to s malou odtrpis... a bordel nemas tiez cas po druhom spratovat...
my sme na 2t zobrali k nam jednu babenu,co byva s mojou sestrou, stahovali sa a nemali od agentury kluce,tak sme ju na tie 2t zobrali k nam... ale ja som ju poznla,praveze mi este pomohla s upratovanim a ani sme nevedeli,ze tam niekto je... prosto super zenska... ale s cudzimi alebo nadlhsie nieeee...

loki01
8. jan 2010

hathor: takze ja mam jest ten pregnacare? sem mysela ze je to zbytecne...
slovakia: ba, zustan sama, ja uz bych s nikym nesla bydlet, posloucham to od kamaradu jaky je to horor

takze tady nemaji kojici caje??? Kuaaaa, no ja mam jeste 3 baliky co my dovezl kamarad, ale to mam tak na mesic a pak nevim. No a ten fenyklovy od Hippa nemuzeme pit my misto malych?

eviska83
8. jan 2010

slovakia- aj ja by som zostala sama 🙂 ale ty sa rozhodnes urcite spravne

mzuzka- ja som mala zo svk: kalciovku(ale na bradavky som pouzivala mast odtial -zabudla som nazov , bola lepsia),rybaciu mast- je naj na prdelku,vigantol( ja som davala kazdy 2 den)kojacie caje,fenikel,ciapocky na zavezovanie,postolkove nohavicky a rychlozavinovacky( aj ked tieto veci sme velmi nevyuzili- myslela som ze deticky sa narodia mensie (ved vies 2),mar- kvapky do nosteka od narodenia,plienky,rektalne rurky,paralenove cipky,pupika,probiotika- uz ma nic nenapada- je fakt ze nie zatial sme maloktore lieky pouzili- ale radsej ich mat
D je potrebne z domu -ale K myslim nie- ak budes kojit oni mu ho daju tu
odsavacku velmi doporucujem na vysavac- ten kto to vymyslel by mal dostat nobelovu cenu 🙂

kvietocek7
8. jan 2010

evi- ty si super bombastikus praktikus mam 😉 dobry zoznam
spytam sa: popritomto vsetkom -kedy si zacala davat malemu andrejkovi pudingy? alebo hod mi nejaky tip na take nieco 🙂

mzuzka- s tym vitaminom K su dve moznosti podania a to kvapky -moze sa stat ze sa dietatko predavkuje- alebo injekcia kratko po porode co je asi naj moznost ktoru mozes vyuzit aj tu v nemocke. Len treba povedat-pripomenut a bude to vyriesene. No a pre tvojich chlapcov sa ti urcite zide nesmrtelny pupik 😀 je to fakt dobra vecicka ale nedostat to tu kupit. Tie Hipp granulovane caje som na velke prekvapenie dostala kupit v polskom obchode aj feniklovy aj na upravenie travenia. Takze skus mozno pre rezervu najdes u polishov.

Vitamin D -tu v UK vela veci nepovazuju za potrebne to asi vie kazda z nas - ale osobne si myslim,ze co nezabije to posilni takze ja som to davala aj davam a ziadne kontraindikacie som doteraz nepostrehla.

slovakia - osobne si myslim ze je to na zvazenie. Ine ked mas vo svojom koho poznas (napr z rodiny ci dobrych znamych) a ine niekoho tvz. z ulice lebo neskor sa moze ukazat,ze ti to za tie peniaze nemusi stat.

slovakia13
8. jan 2010

baby,som zvazovala cely den a naozaj sukromie a poriadok stoji za to 🙂 budeme same s Miou,diiiiik za rady 🙂
loki
ak chces ja mam kojace caje z SK,ja ich nemozem pit-nadprodukcia mlieka,tak posli adresu a ja ti ich poslem 😉

hathor1231
8. jan 2010

ja v hipp kupujem tieto, free delivery
http://www.hipp.co.uk/products/stage-1-for-star...

evi,asi myslis lansinoh alebo kamilosan. ale na popraskane bradavky je naj calciova mast...

vit K sme mali v porodnici

loki,porad sa s hv,kazde babuso je ine... mali sme zopar krv.testov,tak vediia,ci potrebuje alebo nie... nadbytok je tiez na skodu,aj ak su to vitaminy... mne povedala,ze pestra strava+ pregnacare jej stacia.

mzuzka
8. jan 2010

ahojte, dakujem velmi pekne za rady, co este treba, fakt som uz z toho uplne vonku.
nasla som na ebay granulovane caje - mozno tiez niekomu pomozu.

http://stores.shop.ebay.co.uk/TwojaApteka__W0QQ...

slovakia aka je presne znacka toho caju na kojenie? ja si asi pri dvoch budem musiet pomoct cajom. i ked ktovie....
ked som mala dceru, tak som mala mlieka ako dojnica, pri synovi LTT

mona12071
8. jan 2010

zuzi-mi tu mame ceskoslovensky no aj polsky obchod a maju tam tieto cajiky polske a jeden stoji okolo 5 libier

mona12071
8. jan 2010

zuzi-poslala som ti ip s kontaktom na ten kostol

mzuzka
8. jan 2010

ahoj mona, to ma nenapadlo pozriet na tie halusky. myslis ten obchod na finchley ? maju aj delivery. hned aj kuknem,ak je to teda ten.

slovakia13
8. jan 2010

mzuka
leros baby-caj pre dojciace matky 🙂

mam vyspievane hrdlo,najnovsie sa malej strasne paci ked spievam 😵 -inak trpim na hudobnu hluchotu ,ale malej to nevadi 😀 😀 😀

slovakia13
9. jan 2010

dobre ranko 🙂
idem pochvalit malu,spinkala celu noc od 21.30 a este spinka s jednou prestavkou na kojenie 😀 😵

hathor1231
9. jan 2010

slovakia,ja som malej tiez spievavala,aj hodiny denne (a tiez tu istu ked som bola tehu),prosto dokazala zalomit rychlejsie ked jej spievam... teraz to ma tiez rada,len ja neviem ziadne babuskovske,tak jej spievam horkyze slyze a podobne punk-rock,nirvanu,... ale asi bude mat hud.chutky po mamine,ked ju tym krmim uz ked bola v brusku 😀

akurat sme kupili LCD,tak ju ide mara vyzdvyhnut 😝 velmi som nebola za....
idem malej kupit novu postielku...

mzuzka
9. jan 2010

dobre ranko. mne by tak mohol tiez niekto spievat, aby som lepsie spala 😉

slovakia na mesacne babatko kraaaasne/ spinkat na jedno kojenie, to ti bude sveta zit.

hathor1231
9. jan 2010

mzuzka,mne ked sa stalo,ze sa mala nebudila,tak som ju chodila kontrolovat,ci zije!

inak sme mali asi mesiac,kedy zaspala o 22, otocila som ju na brusko o 3 a spinkala do 7,to som ju uz budila,nech nie je dlho bez papkania...

mzuzka
9. jan 2010

ja som mala dceru taku. spala ako drevo, na kojenie som ju budila, na kupanie, proste v kuse spinkala. zato syna som si uzila. ten bol ako svajciarske hodinky. kym som kojila (nieco cez 2 mesiace) tak kazde 2 hodiny hore. cez den, v noci, to bolo jedno. potom s umelou stravou kazde 3hodiny a dodnes a to uz ma 16 sa v noci 2x zobudi, raz na mlieko alebo kakao a raz napit.alebo nieco znuchava v chladnicke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre