Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

catherine2505
19. jan 2010

new na kazde krce je dobre magnezium,tak mi povedala midwife ked som sa pocas tehotenstva na to stazovala aj ja a este masaz striedavo teplou a studenou vodou 😒 ,nemam sajnu ci ti to striedanie vody ma nejaky ucinok,radsej som to neskusala 😉 aj tak by som zostala iba pri tej teplej 😀

wild.horses
19. jan 2010

ano, na krce magnezium. dostat tusim aj sumivy.
pepp... no, mojeprve auto nestalo veru viac a fachci doteraz, samozrejme, s inym majitelom.
U nas tiez brokolica na prve pokusy nemla sancu. Z masa som zacala davat ako prve kuracie, no az teraz, v jeho skoro desiatich mesiacoch zacal mat masko rd. Ono asi to naozaj v nasom pripade priskoro zacat s prikrmami v 6. mesiacoch 😖

mzuzka
19. jan 2010

new - ja som nafasovala take ponozky , antiembolism , su to vlastne podkolienky , velmi pevne a od kedy ich mam, chvalabohu krce pominuli. a chrania aj proti embolii (uz podla nazvu)
tu som nasla firmu a popis, spytaj sa na ne midwife, mne dali dvoje, ked videli ako mi praskaju zily a stazovala som sa na krce

http://www.medismedical.co.za/index.php?m=compr...

gaby0205
20. jan 2010

Dobre ranko kocky,

no mzuzka & NY tak chudatka moje vy mate take caste krce? no ja neviem co robim ale ja ich nemam...klop klop klop zatial! jem zdravo a tiez papam prenanatal organic supplements..kde je magnezium a vsetko ostatne tak mzno preto ma zatial neboli ani prsia a nemam ani krce...

Baby a periete na kolkatke 40C ? teda to staci ci nie?

gaby0205
20. jan 2010

Saza-Zuzi no citim sa v pohode len mam kazdy den podbrusne bolesti uz asi druhy tyzden tak ze neviem dobre chodit...ale asi je to normalne...no mam nizko placentu..zajtra idem na 34tt scan a tam mi zistia ci sa mi placenta posunula nahor..ale mne to uz nevadi aj ked sa mi neposunula tak budem mat cisarsky tak uz som sa s tym zmierila..ak bude cisarsky tak to bude privately cez poistovnu sukromnu tak to vyuzijem 😀 a ak natural tak som happy aj tak..hlavne nech je mala v poriadku...tak snad mi zajtra na sone budu vediet zistit ze aj kolko moja mala vazi..uz sa neviem dockat!

hathor1231
20. jan 2010

wild,ako sa citis? daj vediet 😉

ja som mavala krce v noci. zaklad je neprekrizovat nohy,ani v sede ani v lahu 😉 len si tak upchavate cievy a tiez nelezat na chrbte 😉 ani si nepamatam ako,ale presli 😕 😀
ma prekvapilo,ake su lacne letenky 😅 idem booknut mamine,nech je tu,kym budem po operacii 😝

newyorkgirl
20. jan 2010

mzuzka diky za link, spytam sa ked pojdem pre odletom ale az to bude o take 2/3tyzdne... no mavam ich v noci a ako pise hathor ze nelezat na chrbte, co ja viem ako sa miesim v spanku? 😀 ale nemalo by sa na chrbte spat, len na boku len co sa sem tam zobudim byvam aj na chrbte, tak dufam ze je to OK pre babo

gaby aj ja papam poctivo tie vitaminy a je tam to magnezium ale vidis krce mam aj tak 😒 este som citala v tehu knihe ze potassium ze banany jest, tak jem aj tie ale taky nist moc 😖 ja budem prat asi na 60, uvidime ci to tie veci preziju NEXT a podobne outfity 😀

hathor letenky vravis? ze by sme kukli? ja som chcela v septembri ist domov ale to je v takom stadiu hlbokeho zvazovania este iba

catherine2505
20. jan 2010

baby ja vsetko periem na 60tke a veci vyzeraju ok 😕 😀
hat a tie letenky su v akcii na ktoru spolocnost? 😕

hathor1231
20. jan 2010

baby,cez slavny ryanair 😀 ja lietam iba s nimi a ziadne zle skusenosti nemam 😉
ale neuverite,za 30min,co som si nakrmila malu, stihli zdraziet o 10 libier 😅 a aj mi intuicia navravala,aby som to bookla hned,ale som si myslela,ze pol hodka nikoho nezabije a o desat libier vice 😅 mama pride 9ho na dva tyzdne,kym ma opravia 😝

vecicky som prvy krat oprala na 50-60 a teraz uz len na 40. ak su teda neni 'onadielkovane' 😀 take najprv rucne preperiem.

na chrbte sa nema spavat lebo tym znizujes prietok krvy v tele,babuso uz nieco vazi. a tiez dobre nepracuje placenta lebo ju 'pripuci'. cize pre mimi je najlepsie,ak na chrbte nelezis. ja som spavala na boku (nikdy som nespavala na bruchu,ani na chrbte dlho nevydrzim) a ked bolo brusko vacsie,tak som si pod brusko dala tenky vankusik, vtedy mala tak nekopala 😅 ked mi brucho spadlo az na matrac,tak sa mala straaasne mrvila a kopala 😕 nepacilo sa jej to a ked som ho 'podlozila' tak sme pokojne spali obe 😉 tiez je super,ak mas medzi kolenami vankus 😉 lahsie tak v polhe na boku vydrzis 😉 takze sa ovankusuj a bude dobre 😀

newyorkgirl
20. jan 2010

hathor uz som pozerala tie letenky, ale my feb.marec nepotrebujeme inak ten september je sranda ako som tam uz pridavala ze 2ja dospeli 1 dieta 1 infant a infant samozrejme najdrahsi a pritom nema ani sedadlo, nechapem to fakt 😅

viem o tom lezani na chrbte no ked tvrdo spim tak mi to povedz 😀 pri nikolke som si zvykla dat jednu perinu este taku do sulca za chrbat aby som sa nepregulila z boku, tak uvidim 😅 ja som praveze zvykla vzdy na bruchu spavat tak teraz je to hruuuuza 😀

baby ako je mozne ze vam dojde signed for balik a nechaju vam ho vzadu na dvore nikto ani tuk, ma to tak stve cely royal mail esteze dnes neprsi, lebo vacsinou mi tam na to cely den prsi a papier je akoze taky soaked ze az 😖

nic ja idem dnes na hodinu do skoly fasa, tak sa idem nachystat na povinny predmet ako sa pise spravne esej 🙄

slovakia13
20. jan 2010

saza
dik za link ,uz som ich objednala sice su ovela drahsie ako u nas aj s delivery 19libier,ale neva 😉

tak nam prisla pozvanka na scan klbov na zajtra a mame aj ockovanie,tak neviem jedno musim zrusit 😒 som nahnevana ,lebo pozvanku som nasla dnes.asi zrusim ockovanie

kvietocek
rurka je taka gumena a zasuvam ju max na 2cm,ale vcera sa vykakala sama

mojich 5min slobody konci 😅 mala mrnci 😝

newyorkgirl
20. jan 2010

slovakia co satka, uz mate? som sa chcela opytat ze ci sa jej paci alebo ako.... aj ja by som sla isto na klbiky nez na ockovanie teda tak sa drzkajte kocky 😉

idem ja do skoly na tu HODINU 😀

hathor1231
20. jan 2010

baby,mna fakt svihne z toho ebayu!!! to sa akoze tych 130libier nedovolam ci co? 😠 pisala som na paypal aj na ebay. seller mi napisal,ze z neznamich pricin ma paypal refundol ale refund som nedostala ☹ skusala som volat aj na paypal aj na ebay,ale ako inak su to len poradne co a ako s kontom,s nikym 'zivym' si nepokecas 😝 ja uz fakt neviem,co robit!
mam blbec den. mala vkuse skrieka,uz na nu namam nervy 😝

slovakia,zrus ockovanie,na scan nedostanes app len tak lahko 😉

NYG,mne sa tiez stalo,ze mi nechali pred dverami (vchod do ulice,kade ludia vkuse chodili) 😝 bolo to za 90libier 😝 skoro som zosalala. nastastie som bola doma len som nestihla dobehnut kvoli malej. ale tiez ma to nasralo,by ma zaujimalo,kto to podpisal 😝

mzuzka
20. jan 2010

ahojte, vidim ze na UK postu, zdielame asi rovnaky nazor vsetci 😀 a rozhodne nie je dobry . mne nechal raz postar pod rohozkou balicek a syn ked siel zo skoly, tak ho podupal, lebo si myslel, ze je skrcena rohozka a 16 rocni chalani sa nemozu zohnut, lebo jedia glhe pravitka. tiez som vtedy zurila, len som nevedela na koho viac, ci na postu ci na syna 😒

inak hathor, ja mam ku podivu s ryanairom tiez len dobre skusenosti, este som nemohla za cely cas povedat jedine zle slovo. sme tie vyvolene 😉

my sme raz volali na paypal, normalne so zivou tetou, kuknem na ake cislo a poslem do IP

saza007
20. jan 2010

slovakia - ano su drahe ako slak - a to su pritom vraj zlacnene 😅 🙄 Ale ked som ich objednala tak mi to bolo jedno, kolko stoja, lebo maly mal tummy buga a v lekarni tiez o nich ani nechyrovali... 😝 😀

natalia777
20. jan 2010

kvietocek7 dakujem velmi pekne za rady, urobila si mi v tom o dost jasnejsie 🙂 diky 🙂

hathor1231
20. jan 2010

mzuzka,dik ja som volala presne na to druhe 😝 neskor tam skusim zavolat.

tu mame dobreho postara,vzdy pokecame a nic mi nenechal pred domom 😝 marekovi hovorim,nech najprv zavola ak pride skor z prace az stihnem vyhodit postaka 😀
mzuzka ten balicek 😀 😀 😀
boze,a uz fakt neviem,co s nou robit 😝 vse sa mi dneska se..e 😠 dokonca som si isla urobit parky co sme vcera kupili v asde a akosi divne zapachaju a su lepkave 😠 😠 😠 nie zeby tam bolo do 30ho! kurna,keby to nebolo tak daleho,tak im to tam idem hodit o hlavu 😝

hathor1231
20. jan 2010

taaak.
konecne vyslo slniecko 😀
mala spi, paypal mi presne povedal co sa stalo (dik mzuzka 😉 )
aaaa volala som s ceskou pravnickou,co tu pracuje v uk a mam s nou stretko na buduci tyzden 😀 pomoze mi s tym complainom a tiez mi povie co a ako. chytila sa toho teda aktiiiivne 😀 znama,co mi davala na nu kontakt mi povedala,ze niekedy sa u nej caka aj mesiac-dva 😅 tiez mi povedala,ze mam veeeliku sancu vysudit ale musim sa pripravit na mesiace,roky boju s nhs 😲 tiez mi povedala,ze mam narok na bezplate pravne zastupenie.
tak sa u nas vycasilo 😵

z_vesela
20. jan 2010

ahojte...

hat - to o tom vycaseni hovoris obrazne vsak 😉...no drzim ti vsetky place...ja by som bola velmo prekvapena keby si nevysudila..

tak aj ja musim bookovat letenku, lebo musim si vybavit pas v novom mene tak este raz domov poletim bez baba - neviete do ktore tyzdna tehotenstava sa moze lietat?

gaby- tak to je super ze mas taku poistku to co ti zaplati cisarky, ja mam tiez private insurance ale okrem etopic pregnancy a nejakch par komplikacii teda nedaju nic..uplne o nicom!

ahh ozaj jedna velmi dolezita otazka- kolke z Vas boli ockovane na swine flu pocas tehotenstva? ja som to oddalovala do konca prveho trimestra, ale aj tak sa moc bojim...? na kadejakych forach je popisane ze vela bab po tom potratilo tak sa bojim riskovat ...

wild.horses
20. jan 2010

super, verim, ze sa to vsetko vyriesi vo vas prospech, aj ked je uz skoda napachana a to poriadne!

wild.horses
20. jan 2010

ozaj, boli ste niekto kuknut v asde tie baby veci? mne sa zdali vcelku dobre ceny. aspon kasicky som nakupila. u nas vsetko po starom, ale konecne som dokoncila design stranky a to vsetko uplne sama bez akejkolvek pomoci. som na seba normalne hrda. najvyssi cas na nejaku odmenu 😉

wild.horses
20. jan 2010

... este raz som presla tie podmienky na rodicovsky... no uvidime. v pondelok, ked pojdeme s malym behat po uradoch, sa dozviem viac. akurat tlaci do plienky... bless him. na nocnik sme nestihli sadnut, ach jo.

kvietocek7
20. jan 2010

vesela -swine flu je vraj na ustupe takze radsej zdravu imunitu. Mozno je istejsia klasicka vakcina proti chripke ako tato-ked ta to uz tolko strasi. zvyknes mat casto chripky?tazko ich zdolavas? asi radsej pouvazuj koli babetku

hathor1231
20. jan 2010

aj ja som rada,ze sa to pohne 😀 chujom nic nedarujem 😠 len ci budem mat na to nervy 😝 😅

v asde sme boli a pouzila som kupony 😀 v nasej to bolo dost vybrakovane,takze ani nevim,co tam malo byt 😅 plienky som uz kupila v boots tiez za 18. ale koncom mesiaca dojdu,tak musim okukat dokedy to tam je...
wild. a ake kasicky kupujes? ja som kupila len baby pure rice a nejaku tu presnidvku. len tam maju dost onicom vyber. moc sa mi nepozdavali kombinacie 😒 tak som kupila len mrkvu+zemiak a mango,banan,jablko od hippu. ale na ovocicko mame este chvilu cas. uz nevim,co jej varit 😅 musim skusit ten squash 😉

a swine flu nastastie nebola ked som bola tehu,ale pravdaze ma strasila ked bola mala mimi 🤐 neviem,ci by som sa dala ockovat 😒 asi nie. ked som bola tehu,tak som chripku chytala dost casto,to jo. ale asi by som to riesila skor 'karantenov' a tiez myslim,ze to ustupi lebo ide teplo,takze asi fakt nie. keby som mala celu chripkovu sezonu pred sebou,zvazovala by som. ak este aj do prace a medzi ludi,tak to uz nie je take lahke sa drzat od choroby...

a uz som si overila,kedy konci materska- 18. padla 😖 to budem akurat po operacii. mame hovoril v rakusku doki,ze by som mala ostat zase minimalne 8t na sicku. tak som to checkla,ci mi budu v robote platit sicka a budu. uz len aby ho dali. ale isto ho pytat budem. nemienim tam niekde vykrvacat 😝

newyorkgirl
20. jan 2010

vesela, ja letim domov teraz o chvilku 27tt a 29 naspat, moze sa tusim do 33-34 tak nejako neviem ci aj viac tak sa neobavaj, to snad stihnes este 😀 co sa tyka swine flu tak ja som tu asi jedina tehula zaockovana a nelutujem, sme to tu rozoberali a nikto mi to neodporucil iba moj GP, ale dala som sa a uplne v poho, pokial si nikdy nemala alergiu na nejake ockovanie, tak by si mala byt OK a necitaj take bludy ze po ockovani niekto potratil prosim ta 😔 tiez som pockala do konca prveho trimestra a bolo a hoci je chripka na ustupe asi by som sa dala aj teraz keby nie som este... ale to som jedinaaaa asi co ti to tu povie 😀

mzuzka
20. jan 2010

hathor super, ze ti vyslo slniecko, tak nech sa drzi, rychlo pre istotu podaj aj euromiliony. ked ide, tak ide...

posli mi cisielko na tu pravnicku do IP ak mozes, jeden nikdy nevie.

cez ryanair sa bez papiera lieta do 28tt, potom musis mat od lekara fit to fly, ja som to zistovala tesne pred vianocami.potvrdenie ti plati 2 tyzdne.

new - ak mas problemy s nohami, je dobre aby si si na let hlavne taketo podkolienky zariadila, aby sa ti nespustila pocas zmeny tlaku tronboza. to nestrasim, len vystriham 😉

co sa tyka ockovania, normalna vakcina proti sezonnej chripke nijako nepomoze proti swine. dokonca ani nezvysuje imunitu, len reaguje a zabija isty tip virusov.

mne nepichli ani jednu, kvoli jendym liekom co som brala, ale chvalabohu, dufam ze ma to uz nestretne, ked ma to doteraz stihlo obist.

no akurat som nevybojovala na ebay moses basket, to je uz posledna vec co svistom chyba. jeden kosicek ☹

baby, za kolko vam prisiel ten health grand (190lib) ?

mzuzka
20. jan 2010

ryanair -

What is Ryanair's policy for the carriage of expectant mothers?

In order to ensure the health and well-being of both mother and baby, the following policy is in place:

Once an uncomplicated single pregnancy enters its 28th week, you are required to carry with you a 'fit to fly' letter at either airport check-in and/or the boarding gate (dated within 2 weeks of your booked flight) from your midwife/doctor stating the following:

* Your pregnancy is uncomplicated
* Your date of delivery
* Confirmation that you are in good health and fit to fly

Ryanair reserves the right to refuse travel if a passenger over 28 weeks pregnant does not present to carry with you a "fit to fly" letter from their midwife/doctor.

For uncomplicated pregnancies travel is not permitted beyond the following dates:

* For an uncomplicated twins, triplets etc. pregnancy travel is not beyond the end of the 32nd week of pregnancy
* For an uncomplicated single pregnancy travel is not permitted beyond the end of the 36th week of pregnancy

januska26
20. jan 2010

mzuzka,
no mne to prislo za tyzden alebo za dva, neviem uz presne, ale celkom rychlo, priamo na ucet...
Co sa tyka tej injekcia na Swine flu-uuuplne hovadina, GP ma na to nahovaral, ale ja ze nie, lebo za taky kratky cas nie je ani zistene, ci ta injekcia ma nejaky negativny vplyv na baby, takze som to nechcela riskovat...A naco?Aj tak je to len bussiness...
A cestovat v pohode do 36tt. Ja som cestovala letecky kazde tri mesiace, inak aj ten papier fit to fly po 28tt som vobec nepotrebovala, nikto si to nepytal. a to ma stalo 30libier!

hathor1231
20. jan 2010

health in preg. mi stratili 😅 ako inak,ved som to ja 😝 tak som ho dostala az 7dni pred porodom 😅 moja midwife mi nebola ochotna to podpisat mimo app 😝 tak som sa modlila,aby sme vydrzali 😀

basket sme dlho nevyzili. mala z neho vyrastla 😅 ona je dost dlha. kamaratkina mala tam spavala do 9tich mesiacov 😕

eviska83
20. jan 2010

Ahojte,
zuzi- aj mne prisiel health in pregnancy 190£ -asi za 2 tyzdne
hathor- super- uz len z nich vysudit miliony 😀 😀 😀 - tupci
No baby tak si predstavte ze sme nic nevybavili pri vybavovani tej zlavy na smeti 😠 😠 On od nas potrebuje POTVRDENIE- ze tu byvame aj s detmi 😠 😠 😠 - Pre dospelych to nie je problem - staci mu najomna zmluva- ale tam deti napisane niesu. A vraj- vy ste tam nacierno????? ma islo porazit- tak asi normalne my budeme platit 50% a deti 100% - smiesne vsak?
A k ockovaniu- nas teraz volali k GP ze sa ockuju deti od 6m-5r a kedze Andrej je alergicky na vajcia objednavali pre nho speci vakcinu- a asi ho dam zaockovat- keby MM nerobil na letisku tak nedam ,ale takto... A dnes sme boli za HV a som jej vravela ze teda ani drobcov nedam zaockovat obyc vakcinou- ved co ak su tiez alergicky ?a ona na nma a to este nejedli vajecny bielok???? ved ten sa moze az po roku nie???? 😲 Takze ak daju aj pre ne speci tak dam inak nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre