Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

bissau
9. mar 2010

Ahojky kocky po dlhej dobe 🙂 ja som druheho syna prenasala 13 dni (narodil sa v den ked som bola objednana na vyvolavanie) porodila som normalne a vaha krasnych 4290 g. Skoro ma slahlo ked mi povedali kolko vazi. Nastastie porod bol rychlovka ale ked som to cislo zbadala na vahe ked ho vazili som si myslela ze to je v librach ale midwife ma uistila ze to su Kg 😀 Keby mi niekto v minulosti povedal ze v zivote porodim take velke dieta urcite by som ho vysmiala. Inak prvy syn mal 3780g nastastie som mala epidural, druhy 4290g to bola rychlovka a tretia dcera mala 3960g a tu som prenasala 3 dni a porod hroza lebo bola zle narotovana. No proste ja rodim iba slonov 🙂 No kedze rodinka je kompletna uz ich viac nebude 😉

Gratulujem MZuzke k nadhernym detickam su na zozranie

cutce
9. mar 2010

hathor: ja jeste ani nejsem tehotna ☹ , ale jdeme ted prez IVF, tak snad se zadari 😀

newyorkgirl
9. mar 2010

baby teda to su riadne vahove kategorie 😀 Nikolka mala 3250g a ja dufam ze tento druhy bubik, hoci je teda troska vacsi a tazsi, tak dufam ze bude mat okolo 3,5kg, my v rodine nemame nejake velke babena, to uz Nikolka je rekord 😅

gaby0205
9. mar 2010

Baby take velke babetka ste mali 😕 joj to som netusila ze zenska moze porodit naturaly babo vacsie ako 3.9kg. Vsak to si ja neviem predstavit. No som zvedava ako ja dopadnem.

A tiez mne tenporod asi bude dlhsie trvat, kedze ma pravdepodobne induce, lebo som pocula ak ta induce tak porody normalne trvaju dlho ako ked babetka dojdu prirodzene bez vyvolania.

rimmel
9. mar 2010

no to musi trvat dlhsie ved takto babatko "nutia" neprirodzene aby slo von 😒 a gaby neboj , prezijes 😉 vidis mala si ma pocuvnut, sexovat, a bolo by 😝 😀

hathor1231
9. mar 2010

gaby, ja som mala vyvolany a z otvorenia na jeden prst az k malej za 5,5h 😉 ziadna hruuza. najhorsie boli tie dva dni predtym bez plodovky 😠

cutce,tak drzim palce nech sa podari. ak sa mozem spytat,ako dlho ste sa 'museli snazit'? mam znamu a ta nemoze mat uz vyse 3rokov a vkuse jej hovoria nech tomu daju cas 😕 ci idete cez private?

cutce
9. mar 2010

hathor: muj manzel ma urcity problemy, ale jakmile nemuzou uz 3 roky tak at je posle ke gynekologovi, uz na to ma cas. Po 2 letech by te meli poslat ke gynekologovi

cutce
9. mar 2010

no kdyz vse pujde podle planu, tak uz bych mohla byt v cervnu tehu 🙂 , ale mame jeste dalekou cestu plnych hormonu a testu a scanu ☹

natalia777
9. mar 2010

caute baby jedna otazocka, da sa s dokladom o jednorazovom vycestovani pre babatko vycestovat aj do PL???? 😕
lebo budem s malou letiet tam 😕

bissau
9. mar 2010

Inak suhlasim s Rimmel 🙂 sex zaruceny sposob na rozbehnutie porodu. Mam to potvrdene 3x 🙂

mzuzka
9. mar 2010

ahojte

bissau dakujem 🙂

ked tu vidim tie vahy, ja mam pocit, ze som rodila musky 😀 dcera na termin, hadam aj na den a na hodinu 2550gr, syn 35t + niake dni 2050 gr a dvojnici 34t = 2dni jeden 2050 druhy 2200gr a vsetkych cisarskym a vsetkych LTT.

cutce pochopila som ,ze si z londyna, na aku kliniku chodis? my sme chodili na lister fertility clinik . a ak myslis baby show co byva v EXEL arene, tak tam sme boli, tam mas milion kocikov a kadecoho, ale byva to len 2x do roka, febr -marec EXCEL a okt-nov niekdeinde, ale nepamatam si kde. my byvame 2 zastavky DLRkou od EXCEL takze o tu druhu show sme sa niak nezaujimali. ale prevazovali najnovsie modely kocikov, co sa chystalo predavat,alebo co je momentalne na trhu najdrahsie. tak by som to zadefinovala. a co sa tyka niakeho velikeho obchodu s kocikmi, na moje prej=kvapenie, ja som tu tiez nenasla nieco extra large, co som si myslela, ze najdem v londyne giganticku predajnu a nebudem vediet ktory skvor chytit. ale nie, aspon a neviem o nicom. my sme pochodili mothercare na oxford street a na barkingu (to su asi najvacie) ,potom TOY rus smerom na luton , potom v castiach londyna, nie v centre take miestne obchody s detskymi vvecami a kociarmi. ale s dvojickovimi bieda, no singloviek sme videli naozaj tolko tipov, od vymyslu sveta.

a uz som supla do albumu ten prototip RL, co ste mi pomohli zosnovat 🙂

a este som sa nepochvalila, kedze sa sviste narodili skvor, volala som do nemocky, prelozili mi operacu o mesiac skvor, takze manzel sa vytesuje, ze aj tutu mutu bude o mesiac skvor 🙂

a vcera tu bola HV, krpci mali mesiacik, risik vazi 2400 a markus 2440. sa dobiehaju. na piatok mame app. do nemocnice, lebo risi je este trocha zlty a markovi tecu ocka, tak na nedonosenecke na kontrolu.celkom som bola milo prekvapena, vzhladom nato, ze sa tu musi clovek doprosovat o doktora.

cutce
9. mar 2010

mzuzka: diky moc. Primo z Londyna nejsem jsem kousek pod Londynem. A Jdeme do Tunbridge Wells na cliniku. ja jen premyslela, ze v Londyne by melo byt vsechno 🙂)))

Tak to zkusime tu show w tom octobry, to by bylo v pohode, dekuju 🙂

uankab
9. mar 2010

gaby, ja som prenasala 11dni, mala 3777g, na induction som bola objednana na 12den 😉 ... nakoniec som rada ze to nebol 10 den ako to obvykle byva, lebo tak by Magdalenku hnali s bruska von a takto sla sama 😉... a nam sex nepomohol 😝, dievcatko bolo tvrdohlavejsie 😉
cutce, tak to ste kusok od nas.. my sme vo West Sussexe... a ten kiddicare sa fakt oplati, urcite to neolutujes... to kreslo som pozerala aj skusala ked sme tam boli, bolo super, ale nakoniec sa nekonalo lebo by sme ho doma nemali kde dat... a drzim palce nech sa to podari co najskor 😉

cutce
9. mar 2010

uankab a odkud jsi? Mi bydlime kousek od Sevenoaks

mzuzka
9. mar 2010

cutce a do oxfordu to mas daleko? tam je tiez velky obchod s kocikmi

cutce
9. mar 2010

mzuzka: Oxford je bliz, ale ja jsem koukala ona ta show je v Birminham 21- 23 May, tak asi vyrazime tam 😅

eviska83
9. mar 2010

Ahojte
veeelmi dlho som tu nebola- a uz sem vlastne ani moc nepatrim kedze drobci budu mat onedlho rok 😵
Gaby- aj mne vyvolavali porod -pri Andrejovi- (40+9)a od prepichnutia plod. vody bol do 3hod von- a vaha ?3995g.Pri drobcoch(38tt) pred 9.00 infuzka a drobci boli na svete o 13.00- Adam 3250 Evicka 2950g- takze neboj -mozno budes mat rychli porod.
natalia777- jasne ze mozes aj do PL -aj my sme tak leteli 🙂

hathor1231
9. mar 2010

evi, patriiis k nam 😀 (asi tak ako ja 😀 a dalsi) 😀 😀 😀
sa cudujem,ze nem adminky nemzu prispevky,ze sme odveci 😀 to by vymazali 3/4 temy 😅

cutce,ja som z birmu 😉

hathor1231
9. mar 2010

mzuzka, to znamena- Len Tak Tak? 😀

cutce
9. mar 2010

odkud?

uankab
9. mar 2010

cutce, my byvame v Horshame...
evi ahoj, uz si tu fakt dlho nebola... akurat som na teba myslela, kedze vyrabam papier pre zamestnavatela ohladom toho Rodicovskeho prispevku doma.. podarilo sa ti to vybavit? co nakoniec od teba chceli? ja som tam dnes volala a chce odomna nejaky formular E115, alebo E116 ale nic take som nenasla 😖 ... sa mi zda, ze kazdy uradni chce nieco ine 😠

cutce
9. mar 2010

uankab: je tak to je blizko, ja jezdim za kamaradkou do Three Bridges 🙂

hathor1231
9. mar 2010

http://www.bbc.co.uk/cbeebies/grownups/familyti...

ked sa bude chystat surodenec,tak to malej pustim od 1 do 10 😀

cutce, vo west bromwich

uankab
9. mar 2010

hat, skveleeee 😀 😀 😀

mona12071
9. mar 2010

AHOOOJTE
TAK KONTROLA V PORIADKU MALICKY JE VRAJ ESTE HORE TAK SA MU ASI ESTE NECHCE VON NO UVIDIME 🙂
VY STE TU TOHO DNES NAPISALI SIKULKY JEDNY
GABY-NEBOJ HLAVNE NECH TO MAS UZ ZA SEBOU 🙂

cutce
9. mar 2010

mona: tak to je skvely, ze je malej v poradku, ale uz bys ho chtela venku ne?

mona12071
9. mar 2010

cutce-to hej uz by som ho chcela drzat v naruci 🙂

slovakia13
9. mar 2010

gaby
neboj ,ja som prenasala 9 dni a mali sme iba 3010g 😉

mzuzka
9. mar 2010

hath vies citat moje sifry 😉

ten program je super, na slovensku bol kedysi taky myslim ze francuzsky serial, ako babicka cnucatam vysvetlovala vsetko ohladom fungovania mama tata. neviem ako sa volal, ale na konci bolo vzdy, je toho este vela, ale to uz je iny pribeh... strasne sa mi to pacilo, som to nahravala na video a ked mali decka tak od 5-6 rokov hore som im to pustala. mozno aj mam kdesi doma este tu kazetu.

cutce super ze je to v birme, som nevedela ze to takto cestuje po uk 😅
teraz som pozerala, maju aj stranku http://www.thebabyshow.co.uk/ mozno pojdeme kuknut, mam este kupon na zlavu a na vstupne platny na tento rok, lebo tu v exceli sme tento rok nestihli.

newyorkgirl
9. mar 2010

mzuzka nemyslis bol raz jeden zivot? teda ten kresleny serial taky...

my sme dneska na byte zas nepochodili, samozrejme ani nohy tam nebolo, robosi na to zvysoka kaslu, sak sa im nedivim, roboty tam uz neni, tak to len natahuju... poobede som svojich dvoch vyhnala do interieroveho ihriska, to bolo kludu vyse 2 hodin, aj do skoly som konecne cosi popisala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre